Bílá koule v krku

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Dossen
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Po Srp 02, 2010 17:38

Bílá koule v krku

Příspěvekod Dossen » Út Dub 17, 2012 11:05

Dobrý den, chci se zeptat, moje činča 14 dní slintá, má mokré ťapky a krček..říkal jsem si, že si to namáčí z napáječky..ale pak jsem objevil, že si pořád pusinu žmoulá..nakonec jsem se podíval na zoubky a myslím, že je má v pořádku..ale v ústní dutině má docela velkou bílou kuličku, vůbec nevím co to může být..tak se chci zeptat, než dojdu k veterináři, zda stím nemáte zkušenosti? Díky za radu

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod martej » Út Dub 17, 2012 14:59

to vypadá na abces a k veterináři bych šla ihned....je zapotřebí abces rozříznout a vyčistit a nasadit atb atb, nech si napsat také prášky proti bolesti - metacam či meloxivet, aby činčilka začala jíst sama. Také je potřeba zkontrolovat stoličky, jestli nejsou přerostlé. Jinak nejlépe je zajet do Prahy na kliniku na Hůrce, Do brna na veterinární fakultu k doktoru Jeklovi. Odkud jste?

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod žanda » Út Dub 17, 2012 18:20

Souhlasim s Martej. Nejspíš se mu něco zapíchlo do dásně a to se zanítilo. Činčilka ti určitě ubrala na váze a bude potřeba ji dokrmovat. Jinak antibiotika na potlačení zánětu v dutině ústní se podávají 2x denně a zaberou do 3 dnů, kdy činčilka přestane slintat a může sama přijímat potravu. Je nutné to řešit ihned, protože pokud činčilka nepapá = neobrušuje zuby a mohly by ji pak přesůst a vznik by další problém,...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod jasmin » Út Dub 17, 2012 22:49

Souhlasim s obema prispevky nade mnou.Tento problem je potreba resit u veta, ktery se na zuby a zubni problemy specializuje a ma nejen zkusenosti, ale i inhalacni narkosu Isufloran.Take bude potreba zkontrolovat pri jednom stav zubu, Ty to nepoznas a vetove, kteri s tim nemaji zkusenosti a primo se tim nezabyvaji take ne, tech je opravdu zatim strasne malo.Nejvyhledavanejsi pres tyto problemy a cincily jsou v Praze Lietavcova na Hurce, telefon:724207498, Brno Palackeho universita MVD.r Jekl, Hauptman:732615647, pevna na recepci:541562368, nebo pohotovost:731878484
Pokud jsi zacatecnik, tak bych Ti doporucovala zavolat do Brna na tu pohotovost a cincilku tam co nejdrive dopravit, treba po domluve i vecer a nechat ji tam, ponevadz potrebuje dokrmovat, krmit pravidelne, aby prezila, u nich je absence potravy rychle fatalni.Tam maji moznost odborne hospitalizace i s vyzivama a krmenim rucnim a pak by druhy den udelali potrebny, odborny zakrok.Drzim palce, ale urcite to res urychlene a pres tyto odborniky.Pak je jeste nekde v Ostrave, kde s nimi spolupracuji a Hradec Kralove.Ta Ostrava nevim, ktera klinika, je to v tematu doporucovanych veterinaru, nebo to sem snad pisne nekdo, kdo tam bydli a ma zkusenosti s nimi, kde to presne je.

Disable adblock

Dossen
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Po Srp 02, 2010 17:38

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Dossen » Čt Dub 19, 2012 10:21

Tak jsme byli u našeho veterináře a řekl, že si není jistý ale vidí to na ty dolní stoličky...takže zítra cestujeme do té Prahy, snad tam nám pomohou..dočetl jsem se, že mám navštívit veterinu na Hůrce, ale prý je i dobrá na vinohradech..Je to možná hloupá otázka, ale kolik si mám připravit peněz? Vůbec s tímto nemám zkušenosti :(

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Lenca » Čt Dub 19, 2012 11:35

do 1000,- se vejdete snad určitě. Pokud jí bude dělat rentgen,tak ten stojí 300,- . Já tam byla naposled se 3 činčilkama, 2 narkozy,leky atb,mastička,3kontroly a platila jsem 750,- pokud dostane určitě asi meloxivet,ten mě stal předminule dokonece asi jen 30,-

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Lenca » Čt Dub 19, 2012 11:36

určitě bych jela na Hůrku, fakt jsou super, dobrý je tam zavolat předem a objednat se ;)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod jasmin » Čt Dub 19, 2012 12:24

Pokud se jedna o zuby a zubni problemy, tak uricte tu Hurku a Lietavcovou.Drzim palce

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod chovamcoumim » Pá Dub 20, 2012 10:24

Tak to se máte že jste platili tak málo co bych za to dala

Dossen
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Po Srp 02, 2010 17:38

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Dossen » So Dub 21, 2012 15:35

Tak jsem byl s činčou na hůrce, paní doktorka pomalu nevěděla o co se jedná, našla se tam dvoucentimetrová kulička, která bránila činče k jídlu..ještě není vyhráno, musím hodně dokrmovat a hlavně potřebuji najít nějaký obchod, kde prodávají Meloxivet 1,5 mg/10 ml ..nevíte? jsem teď do neděle v Praze, pak mířím zase domů do Chrudimi..prosím poraďte, kde bych to mohl sehnat tady v Praze..moc krát děkuji i za Tarbíka :(

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod minlub » So Dub 21, 2012 15:39

Naštěstí jsem ho ještě nepotřebovala, ale dle mého ho seženeš spíše u veterináře, volně asi ne. Třeba někdo ještě poradí, držím palce.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Lenca » So Dub 21, 2012 16:05

proč vám ho nedali na Hůrce?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod martej » So Dub 21, 2012 16:30

Byl si opravdu na této klinice: http://vets4pets.cz/ . Je mi to trochu divný. Mají ho kdyžtak zde: http://www.lekarna.cz/meloxivet-0-5mg-m ... -suspenze/ a pokud ti dá veterinářka recept, tak si ho tam můžeš vyzvednout, v chrudimi mají kamennou lékarnu

Dossen
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Po Srp 02, 2010 17:38

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Dossen » So Dub 21, 2012 18:35

Ano byl jsem tam..dostal jsem jen recept..v praze jsem ho pokoušel získat v lékárně a bohužel nic..ani ve obchodě s veter.potřebami..potřeboval bych ho co nejdříve..protože si myslím, že léky, které dali činče za chvíli přestanou účinkovat..je malátná ale pokouší se sama jíst..už dokrmuju ..doufám, že se mi jí podaří zachránit ..jen při zákroku bohužel popálili dva prstíky, takže to má obvázané.. nechci aby si je ukousla:( a kde v kamenném obchodě? v praze? či v chrudimi? díky za pomoc

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Lenca » So Dub 21, 2012 18:52

jak se to mohlo stát s těma prstíkama? :shock: http://www.lekarna.cz/osobni-odbery/ no,když bys nutne potřeboval dát už dnes nebo zítra, což v chrudimi mají od pondeli do patku, možná skus zavolat saskii z Prahy 1, ta mi dávala celou lahvičku meloxivetu a odebírala si do stříkačky,kdyby náhodou něco bylo s jejíma činčilkama, možná bude tak hodná a když je to tak ukutní,tak by ti tu jednu-dve davky určite odsala do strikačky.číslo na ní:737 987 226. Já ji pak pošlu to co mam doma ja,doufam v to,že ho v nebližši dobe potřebovat nebudu.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod martej » So Dub 21, 2012 19:00

tak to taky nechápu :-(Kdo tam byl?? Pokud by se činčilka nelepšila, tak zajeďte do Brna, z chrudimi to máte hoďku a půl autem :-))

Dossen
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Po Srp 02, 2010 17:38

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Dossen » So Dub 21, 2012 20:52

Nevím jak se to mohlo stát...prostě, že prý při tom spalování a odstranění té bílé koule jim ujel ten přístroj a něco provedl s pacičkou..sloužila Helena Hladká se sestrou z brna..ale jednaly odborně a specializovaně..jen škoda té packy..v po bych se tam určo stavil pro té kapky..ale na zítra se bojím aby ho to moc nebolelo..tak se mám nějako ozvat té slečně? jinak děkuji za rady

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Lenca » So Dub 21, 2012 21:10

aha, já teda znám odtamtud jen Lietavcovou a po telefonu Sekyrovou.Škoda,že jste nechytli sloužit Lietavcovou, to by se určitě nestalo :( tydle jména jsem neslyšela. Určitě se jí ozvěte, saskie je moc ochotná a hodná. Za pokus to stojí a když vím,že ty léky má...

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Terezka » So Dub 21, 2012 21:27

A není tam Lietavcová třeba i zítra? To by byla výhra.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Lenca » So Dub 21, 2012 21:47

Jo to by byla taky možnost :) ráno tam zavolat kdo tam slouží zrovna.Todle mi přijde ujeté,dát recept a shánějte si zrovna lék proti bolesti kdoví kde :roll: tyjo, kdyžbych neznala Lietavcovou a stalo se mi na Hůrce todle,tak bych tam už nikdy nešla :roll:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod martej » Ne Dub 22, 2012 10:57

Já bych se tam asi i dnes stavila kvůli tomu, aby činčilce píchli něco proti bolesti- třeba i na dva dny, nemusejí mít ten metacam ani na skladě, myslím, že veterináři v lékarně moc neobjednávají.

Dossen
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Po Srp 02, 2010 17:38

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Dossen » Ne Dub 22, 2012 11:05

chci se zeptat, zda by pomohl ibalginový sirup pro děti..že bych dával trošičku..to by mělo zabrat na bolest taky ne?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod martej » Ne Dub 22, 2012 11:18

určitě ne. zajdete na hurku, at mu dají injekci a zeptejte se, jakou ji dávaj a kolik, abyste kdyžtak mohl i v chrudimi zajít k vetovi. ;-)

Dossen
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Po Srp 02, 2010 17:38

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Dossen » Ne Dub 22, 2012 20:37

Tak už jsem sehnal analgetika ( meloxivet) a činča pomalu začíná baštit sama ale přitom dokrmuji pomocí rodicare..ale ta packa se mi nelibí, je to napuchlé a trochu i krvavé, chudina můj malej..takže jsem podle rady namočil do hypermanganu..a zavázal..protože se bojím,že by si to ukousala..tak uvidime..mam doma bactroban..mam použít? nebo nechat samo zahojit? a mám ještě nějako jinak dokrmovat? musí hodně přibrat, protože u veterinářky měl pouze 320 g..:(

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Lenca » Ne Dub 22, 2012 21:01

320g a to je dospělý?! :shock: to ma extrémně málo broučínek maličkeej! :( a ještě todle :( té packy je mi fakt líto, hlavně že papá. Tak at přibírá a hojí se všecko

já mám od Lietavcové na kožní poranění Ialugen Plus,je to krem na ochranu a léčbu infikovaných ran,vředů a popálenin a nevadí když si to činčilka slíže,neuškodí jí to.Může se tím potírat třeba i prstík ukouslej, já tim mazala strup,co se nehojil. Achjo, být tam Lietavcová,todle se určitě nestalo :( meloxivet by dala rovnou a ikdyby náhodou se stalo s tou packou todle,což u ní podle mě určitě ne,tak by vám tudle mastičku dala :( má jí tam ve výkladní skříni.

Edit. sloučeny příspěvky

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”