Ochočení

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Filip Steffan
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: Út Črc 05, 2011 19:25

Příspěvekod Filip Steffan » Út Črc 12, 2011 15:31

Ty jseš ta, která má Chipa?Na Youtube jsi ho dávala ja rozinku? :lol: :lol:

Disable adblock

Filip Steffan
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: Út Črc 05, 2011 19:25

Příspěvekod Filip Steffan » Út Črc 12, 2011 15:34

Promin.Nějak jsem se tam zaplet :) .Jak mu dámalas tu rozinku,ne?

Filip Steffan
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: Út Črc 05, 2011 19:25

Příspěvekod Filip Steffan » Stř Črc 13, 2011 17:17

Vypadá to,že rozinky nesou štěstí :D .Dneska jsem ji dal rozinku a vzala si ji z ruky.Je to divné,protože sušené banány z ruky nechce.Ty jí až z misky.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Črc 13, 2011 17:21

Sušené banány vůbec nesmí. Čím jí krmíš? Směskou?

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Črc 13, 2011 18:21

Chipa mám, taky Gadgetku, Dalea a Montyho :D (a Sovičku a Sněženku). Ale na youtube jsem Chipa nedávala, když koukneš tady do galerie, tak tam je vyfocenej Chip bez rozinky :)

rek11
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: Pá Dub 29, 2011 12:05

Příspěvekod rek11 » Stř Črc 13, 2011 18:43

minlub napsal:Sušené banány vůbec nesmí. Čím jí krmíš? Směskou?


byla jsem ve zverimexu v tescu Pet center. Cincila standard v takove te male koji z plexiskla a lamina(cena byla neco kolem 1400), zradlo hralo vsema barvama a byly tam i banany. nemluve o tech michanych smesi. Jsem měla odsud načteno,tak jsem se ptala a teda nevybrala jsem si tam. Koupila jsem seno se susenou mrkvi a kamen na okus a odkracela stredem.........

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Črc 13, 2011 18:52

jo,to znám. koukám že Pet centra vedou :cry: Já se tam chytla nedávno s prodavačem, činčilka hezky podestláno, rouru i písek,ale v misce krmení snad pro ptáky či co to bylo za směs :cry:

rek11
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: Pá Dub 29, 2011 12:05

Příspěvekod rek11 » Stř Črc 13, 2011 18:56

mno hur,oni to tam prodavali v kybliku na nem napsano pro cincily a byli podle mě přesvědčení,že jim to fakt patří.....

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Črc 13, 2011 19:05

to tenhle taky,ukazoval mi pytlík jako svátost že je to pro ně :cry:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Črc 13, 2011 23:59

Filip Steffan napsal:Vypadá to,že rozinky nesou štěstí :D .Dneska jsem ji dal rozinku a vzala si ji z ruky.Je to divné,protože sušené banány z ruky nechce.Ty jí až z misky.

Tohle cincilky vubec nesmeji, ikdyz to pro ne bohuzel vyrabeji a prodavaji, je to svinstvo a divim se, ze se jeste ta vyroba nezakazala, ale kseft je kseft i za cenu zdravi a zivota zvirat:-(.
Mrkni se do tematu strava, cim spravne krmit.Rozinku take nesmeji dostavat moc casto, nejlepe tak maximalne jednu dvakrat do tydne.Lepsi a zdravejsi je Goji-kustovnice cinska.Rozinky mimo jine zpusobuji culrovku, pokud se jich dava vic a casto a take se cincilam po nich kazi zuby.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Čt Črc 14, 2011 7:42

rek11 napsal:
minlub napsal:Sušené banány vůbec nesmí. Čím jí krmíš? Směskou?


byla jsem ve zverimexu v tescu Pet center. Cincila standard v takove te male koji z plexiskla a lamina(cena byla neco kolem 1400), zradlo hralo vsema barvama a byly tam i banany. nemluve o tech michanych smesi. Jsem měla odsud načteno,tak jsem se ptala a teda nevybrala jsem si tam. Koupila jsem seno se susenou mrkvi a kamen na okus a odkracela stredem.........


Jo, v Pet Centeru jsem makala, za svýho jsem činčilám nosila písek a Apetit, protože odpisy v Pet centeru (zkrmu a tak) musejí být co nejmenší... A lidi tam opravdu toho o zvířatech moc neví... proto to vypadá, tak, jak to vypadá.. a proto jsem taky odešla, dožralo mě, když jdem každej mtýden nadávala, že fretku nechali na opět na pilinách (Fretka je šelma a neumí rozkládat celulozu, jako třeba činčila a tak kdž se jí to nalepí na maso, tak jí to ucpe, takže musí bejt buď na peletách se slámy nebo na slámě), tak jsem prohlásila, že s de*** tu dělat nebudu a odešla jsem... Nejhorší na tom je, že to vedení s tím nic nedělá... :roll:

Filip Steffan
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: Út Črc 05, 2011 19:25

Příspěvekod Filip Steffan » Čt Črc 14, 2011 8:42

My jsme se v tom zverimexu ptaly na nějaké pochoutky pro činčily a oni nám podaly takovej sáček na kterém byla vyfocená jen činčila :evil: .A byly tam smíchané různé sušené banány různé ty ovoce :( .Co mě,ale hodně zarazilo je to,že tam měly slunečnicová semena.Ale ty bych ji za žádnou cenu nedával. :evil:

NNikisek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: Ne Lis 15, 2009 19:41
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod NNikisek » Čt Črc 14, 2011 8:43

........ a člověk by řekl. že když se Pet centra specializují na prodej chov. potřeb a zvířat, že tam tomu budou rozumět a budou proškolený .... chudáci zvířátka :cry:
Jinak k tomu ochočení, doma teď taky "polidšťujem" náš nový přírustek. Martej to napsala moc hezky a opravdu každá činčilka je povahově jiná, chce to trpělivost a hodně lásky, oni poznají, že je má člověk rád a poznají kdo je jejich páníček :lol:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Črc 14, 2011 8:49

Filip Steffan napsal:My jsme se v tom zverimexu ptaly na nějaké pochoutky pro činčily a oni nám podaly takovej sáček na kterém byla vyfocená jen činčila :evil: .A byly tam smíchané různé sušené banány různé ty ovoce :( .Co mě,ale hodně zarazilo je to,že tam měly slunečnicová semena.Ale ty bych ji za žádnou cenu nedával. :evil:


Nesmí z toho nic, vyhoď to nebo nasyp ptáčkům. činčilce kup pouze zelené granule, seno a vodu. Občas mlsku a střídat druhy, rozinku méně často, kazí zuby.
Je toho tu o stravě hodně, tak si pročti starší témata a klidně se v nich i zeptej jestli ti něco není jasné.

Filip Steffan
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: Út Črc 05, 2011 19:25

Příspěvekod Filip Steffan » Čt Črc 14, 2011 9:22

Jo to svinstvo jsem už vyhodil.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Črc 14, 2011 17:59

Nejlepší mlsky jsou podle mě různé sušené bylinky nebo vhodné rostlinky. Od JR Farm jich je asi bambilion :D
A to sušené ovoce, no občas bych jim ho dala (maličko), křížalu, jahodu, rozinku.. ale sušené mrazem nebo doma bez použití cukru nebo jiných konzervantů. U banánu mi kladla doktorka Chylíková na srdce, že z krmení vyhazovat, leda jim ho nasušit sama - právě aby to byly čistý banány. No zkusila jsem nedavno sama nasušit banány a činči to vůbec nechtěj. Jinak banány ve Versele Laga Nature jsem řešila s výrobcema a tam prý všechno suší (extrudují) velice pečlivě, při správné teplotě, aby zůstaly vitamíny, a samozřejmě bez cukru a podobně. Taky mi ty banány moc nedlabou :lol: ale tam je jich maličko a ty Nature mi přijdou stejně jen jako doplněk ke granulím. Jo a rozinky, protože ty kupovaný se válej v oleji, jsem si sama v sušičce nasušila a činči mi je s chutí dlabou, kupovaný už bych jim nedala.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Črc 14, 2011 18:35

Kdyz uz chces cincilce prilepsit necim, jako smeska, ale zdrava, tak ja kupuju obcas Vitacraft Emotion Beauty v takovem zelenem pytliku, asi kilovka pro cincily.Nebo White mollen country-line krmivo.
Ty nektery prodavace arogantni, ci majitele zveraku bych nejradeji vypraskala, aby delali jinou praci,kdyz jim nejde o zdravi zvirat.S nekteryma se mluvit da a daji si poradit, nekteri jsou ale silene arogantni a mysli si, ze nad ne a jejich vedomosti neni:-(, jako v jednom pet centru, kde jsem prodavacce rikala, ze cincilky smesi nesmeji a kolotoc pro krecky, at jim da pryc, ze si akorat zlomej nohu.Normalne jim prskli do maleho akvarka jeste kolotoc, ten klasickej, akorat pro osmaky by byl mozna.Odpoved?Budeme si jim davat co chceme, my to vime nejlip,klidne budou dostavat dal orechy a ten kolotoc stejne nepouzivaji, jen na nem sedej:-(.No, co s takovyma?

Filip Steffan
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: Út Črc 05, 2011 19:25

Příspěvekod Filip Steffan » Čt Črc 14, 2011 19:16

Před chvinkou jsme byli na veterině a tam jsem si koupil od jedné paní,která má taky činčilu takovou pochoutku-je to jeden druh,má to pomerančovou příchut a obsahuje to vitamín C.Ta paní mi to doporučovala,že to té své činčile taky dává.

Filip Steffan
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: Út Črc 05, 2011 19:25

Příspěvekod Filip Steffan » Čt Črc 14, 2011 19:20

Jo a nekrmím ji jenom směskou,krmím ji normálně granulemi.Směsku ji dávám jenom někdy.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Črc 14, 2011 22:25

Nedavala bych ji ani obcas.Dej ji nekomu, kdo ma krecka, nebo potkana, tem to nevadi tolik, ale cincile bych to nedavala.
Ty dropsy bych ji take nedavala, ikdyz Ti to ta pani doporucovala, muzes sem dat nazev?Je to urcite umele ochucene neco, chemie.Vitamin C je pro ne nejlepsi v prirodni forme, coz jsou susene sipky:-)

Filip Steffan
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: Út Črc 05, 2011 19:25

Příspěvekod Filip Steffan » So Črc 16, 2011 15:12

Když se podíváš na forum Strava,2.stana,sedmé od dola-drops.Tam o tom píšou,že to nevadí. :)

Filip Steffan
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: Út Črc 05, 2011 19:25

Příspěvekod Filip Steffan » So Črc 16, 2011 15:20

Teda někdo to tam chválí,někdo ne.Nevadí když ji to třeba budu dávat jednou za měsíc?

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Črc 16, 2011 15:21

Filip Steffan napsal:Teda někdo to tam chválí,někdo ne.Nevadí když ji to třeba budu dávat jednou za měsíc?


to víš, že ne, činčila, když toho nesežere denně tuny, tak občasný pamlsek jí neublíží :wink:

Filip Steffan
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: Út Črc 05, 2011 19:25

Příspěvekod Filip Steffan » So Črc 16, 2011 15:26

Díky,ona mně to doporučovala manženka veterináře.Takže nevím jestli by ji to tolik ublížilo.

Filip Steffan
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: Út Črc 05, 2011 19:25

Příspěvekod Filip Steffan » So Črc 16, 2011 15:37

A když už jsme u toho jídla tak bych se chtěl zeptat jestli by mohla kousek salátu?

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”