približný vek činčily

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Ilona
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: Čt Pro 02, 2004 9:09
Místo/Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ilona » Čt Led 19, 2012 8:21

Dobře, odpoledne tam skočíme. Díky

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Led 19, 2012 9:17

Ahoj, tvoje činčilka má krásný věk a držím palce, aby tu s tebou ještě dlouho byla. Určitě jí k veterináři vem, i když z něj je ve stresu, možná jí to prodlouží život a to je hlavní. Stres pomine a pomůže jí to.
Zkus jí cestu nějak zpříjemnit - dát jí do přepravky nějakou mlsku co má ráda nebo třeba nějakého plyšáka (jako kamaráda) a až přijedete hodně se jí věnuj.
Nevím zda můžeš dojet, ale pokud je problém se zuby, byl by lepší veterinnář, co má s tímto zkušenosti. Tak pokud bys mohla do Prahy nebo Brna, bylo by to nejideálnější.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Led 20, 2012 13:24

S temito problemy Ti Tva veterinarka asi moc nepomuze, chce to odbornika pres zuby a ti jsou zatim pouze ti, ktere jsem Ti vypsala.Aspon pro to prvni vysetreni a osetreni, spolupracuji jeste s par vety, ale moc jich neni a v Jihlave urcite ne.Tva doktorka muze byt dobra na jine banalni veci, ale tohle chce opravdu nekoho, kdo se tim zabyva a jezdi za nimi i z druheho konce republiky, do Brna az ze Slovenska lidi.Do Brna to mas bliz, nez Praha, tak se objednej k panu doktoru Jeklovi a jed tam, vim, o cem pisu.To, ze si myslis, ze ji nic jeste neni, ze nehubne rapidne neznamena, ze ji nic neni.Uz jen to slintani vypovida, ze ma problemy a ne male.Urcite ji to boli, kdyz ji, ona Ti to nerekne, ale problemy ma.A jak psala Martej, az bys to chtela resit, bude pozde a nezvladne to, i zakrok bude slozitejsi a zuby prorustat do dasni, koreny do dutiny lebecni apod.a to je konecna.V Brne Ti pan doktor udela kompletni vysetreni celsiti, vcetne rentgenu, prohmata, prohledne odborne stav korenu, to opravdu neumi mnoho vetu, ikdyz jsou pres mala zvirata a rekne Ti,v jakem to ma stavu a jake jsou sance, udela zakrok.Navic ma inhalacni narkosu isufloran, ta je velmi dulezita, klasickou injekcni nemusi prezit, staci slabsi srdicko.Ma i nejmodernejsi pristroje na korekci zubu s naprostou presnosti, u nich vetsina cincil po zakroku muze jeste ten den bastit sama a nemusi byt na tekute strave.
Opravdu vim, o cem pisu.S Krejzinkou jsem tam bohuzel jela tez pozde, ikdyz jsem si myslela, ze je jeste cas, narozdil od Tve jeste neslintala, jen jsem si vsimla napdaneho zvykani a uzkych, kostrbatych bobku a vedela jsem,o co jde.Nez jsem sehnala odvoz a mohla s ni tam jet, bylo to v tydnu, tak sokoro ten tyden ubehnul a bylo pozde.Blbej tyden a neprezila.Sice jsme tam dorazili, nechala jsem ji tam spolu s jeji segrou, aby jim nebylo smutno bez sebe, udelali zakrok, ale mela to uz tak spatne, ikdyz dlouho priznaky nebyly videt a ze tomu rozumim, ale tady jsem si dlouho niceho nevsimla, az, kdyz uz bylo pozde.Mela stolicky prorostle do dasni a koreny do lebky, uz mela rozhozene zazivani diky tomu a po zakroku se nejdrive zdalo, ze to bude dobre, ze se bude jezdit jen na opakovane kontroly a zakroky kazdy mesic asi, ale, kdyz jsme pro ni uz meli jet, volal Jekl, ze se prudce zhorsila, musela do inkubatoru a na vyzivy a byl konec.Pitva ukazala, ze uz to zasahlo cely organismus, jatra poskozena a napadena a diky tomu, ze se nemohla najist a polykala vse bez rozkousani poradne, tak se ji spatne travilo.Ona byla vzdy hubena, od mala narozdil od te druhe, ale byla jinak cila a bastila vpohode.A vidis, dlouho nebylo nic u ni znat a stacil blbej tyden, kdyz jsem si toho vsimla, nez jsem tam s ni jela.Ale, asi by nepomohl i ten tyden drive, bylo to v ni dlouho.

Avatar uživatele
Ilona
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: Čt Pro 02, 2004 9:09
Místo/Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ilona » Pá Led 20, 2012 14:24

Jasmin, mrzí mě, co jste si spolu prožili. Taky mám zkušenost s nemocnými játry. Loni v srpnu se mi myška přiotrávila.
Včera navečer jsme byli u veterinářky. Opravdu měla přerostlé zuby, ale jak ta naše myška statečně hlodala, tak si kousek zubů odlomila. Vůbec jsem si toho nevšimla. Paní doktorka jí to začistila, stoličky jsou v pořádku. Teď to prý musí dorůst. Večer jedla, ráno byly na poličkách bobky, takže zatím nedokrmujeme. Uvidím, co přinese víkend.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Led 20, 2012 21:20

Jo, to nebyla jedina cincilka, s kterou jsem si prozila smutne veci.
Jinak, hlidejte to, ja bych prece jenom, kdyz by se Ti neco nezdalo jela do toho Brna za Jeklem, abys mela opravdu jistotu.Uz se nejednou stalo, ze lidi byli jinde se stejnymi problemy, vet take prohlednul a konstatoval, ze stolicky jsou O.K. a kdyz prece jen jeli do Brna, Jekl zjitil uplny opak.Je treba i ten rentgen kvuli korenum, jakmile se problemy objevi.Jakmile bude pri jedeni napadne zvykat dlouho, utirat si packou tlamicku pri jidle a zase slintat a mit ty uzke bobky, tak tam fakt jed.
Jako vyborna prevence proti prerustani korenu je susena karotka, kousky, nuti cincilu zvykat

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”