Seznámení

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznámení

Příspěvekod Dantha » So Říj 25, 2014 20:10

Asi vždycky záleží na konrétních činčilách. Někdy si činčily sednou od první chvíle a stačí je vypustit spolu do vyčištěné klece a je seznámeno. Jindy je to boj a trvá to dlouhou dobu a až už si člověk myslí, že se to nikdy nemůže povést, najednou jim něco přeskočí v hlavě a jsou kamarádi. Ale jak říkám, zálěží na konkrétních činčilách.

Měla jsem samičku a ta zvládla jen samce. Už jako malá "trhala samice a kusy". Z toho jsem měla samičku, kterou jsem seznamovala se samcem skoro čtrnáct dní, než jsem si troufal je nechat spolu v kleci samotné.

Hodě se mi osvědčilo dát činčily na noc do přepravky, druhý den ráno je vypustit do nové klece (ve které ani jeden z nich nebydlel) a přidat jim do písku parfémovaný pudr. Tímhle postupem seznamuju většinou chovné páry a zhruba v 80% případů to funguje. 10% je problémových a tam pak nastupují razantnější opatření. Zbylých 10% zvládne seznámení tak, že je prostě dám spolu do klece a je klid.

Disable adblock

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Seznámení

Příspěvekod Kobylatko » Ne Říj 26, 2014 11:03

Tak první noc a den klecema u sebe vpohodě když se mi je podařilo přistihnout tak seděli vedle sebe,každý ale ve své kleci.Žadný kravál,vřískání ani už hrabání o mříže a kousaní do nich.


Vrátit se na “Bydlení”