poraďte, jedu na dovolenou

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Ovesná

poraďte, jedu na dovolenou

Příspěvekod Ovesná » Stř Črv 14, 2006 21:39

Mám problém, jedu na dovolenou na 14 dní a bude mi Adélu hlídat sousedka, bude ke mě chodit tak každý drůhý den, stačí to? a vydří to chudinka :( 14 dní bez běhání venku? a bez koupání? sousedka s tím nemá zkušenosti a ani čas,takže nevím.

Disable adblock

Maki

Příspěvekod Maki » Stř Črv 14, 2006 22:07

Já jsem teď 10 dní pryč a o Woodyho se mi stará přítelova maminka, krmí ho denně, ale taky nemá výběh a ani písek, tak doufám, že to vydrží, zatím je prý v pohodě

Hlavně ať dá bacha ať jí neuteče, když nemá zkušenosti, taky by ho nemusela chytit a kdyby musela jít třeba pryč, tak by ho tam taky mohla nechat...

Ovesná

Příspěvekod Ovesná » Stř Črv 14, 2006 22:24

a jak má velkou klec? já mám normálně ze zverimexu, rozměry nevím přesně,ale není malá ani velká, tak snad to zvládne. stačí když ji bude krmit jednou za 2 dny nebo za 3? co myslíš?

Maki

Příspěvekod Maki » Stř Črv 14, 2006 22:44

já mát taky tu klasickou ze zverimexu. Asi by to zvládl i za ty 3 dny, ale já bych se to pokusila domluvit častěji, Woody mi přes noc sežere misku s granulema a seno má probraný tak za den a půl a to co tam zůstane, tak to je pro něho odpad...

Disable adblock

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Stř Črv 14, 2006 23:54

Ovesná napsal:a jak má velkou klec? já mám normálně ze zverimexu, rozměry nevím přesně,ale není malá ani velká, tak snad to zvládne. stačí když ji bude krmit jednou za 2 dny nebo za 3? co myslíš?


Staci :wink:

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Čt Črv 15, 2006 8:17

V pohodě vydrží i 4 dni úplně sám bez hlídání. To už mám vyzkoušené... Jeli jsme na 4 dni na hory a zrovna nebyl nikdo po ruce, kdo by Honzíka chodil kontrolovat. Dala jsem mu úplně plnou misku granulí, plný seníček a napáječku a v pohodě to vydržel a ještě mu granule trochu zbyly. Nemusíš mít strach. Když bude sousedka chodit za myšákem každý 2 nebo 3 den ,tak to úplně stačí. 14 dní si myslím, že zvládne v pohodě i bez běhání a koupání v písku.
Vím, je to blbé přirovnání, ale na farmách chudinky neběhají celý život....a také tak nějak přežívají :roll:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Črv 15, 2006 9:22

Činča to zvládne, ale připrav se, že až se vrátíš, bude pěkně uražená a naštvaná, žes ji nechala doma. Oni jsou hrozný potvůrky ;-) Takové ochočování u nás trvalo 3 dny.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Čt Črv 15, 2006 13:09

Mám zkušenost, že činča byla v pohodě i po 7 dnech bez běhání a koupání! Krmená byla za týden 2x (nezkušenou "hlídací" slečnou, která jí narvala misku zásobou granulí tak na 2 týdny :wink: a sena měla taky až moc :wink: ).
V létě bych měla obavy ne z málo jídla a pohybu, ale spíš z nevětrané teplé místnosti (doporučuji v tropických vedrech dát na okno tmavou deku nebo zatáhnout závěsy či žaluzie, dost se tím udrží nižší teplota v místnosti). Vloni, kdy bylo těch 36 stupňů, bylo normálně v pokoji 31 stupňů, když jsem dala přes okno tlustou deku, rázem byla teplota na 27 stupních (i tak je to odst, ale už to není vražedné)...

Avatar uživatele
catherine
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 409
Registrován: Út Led 31, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catherine » Čt Črv 15, 2006 14:18

Jo jo činičlka bude urazená, s tým mám skúsenosti a to som bola prec ani nie 3 dni a jeden den ich bola kuknut mamca, no ale tie boli take nahnevane ze sa so mnou normalne nebavili 2 dni a opuchnute sedeli v domceku :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
vilverin
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: Pá Dub 21, 2006 19:55
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vilverin » Čt Črv 15, 2006 21:09

ja o týždeň odchádzam na 12 dní a tiež som sa našpekulovala, že ako to bude, lebo síce mamka je doma, ale ona mu odmieta čistiť klietku.. Nakoniec k nám bude chodiť môj chlapec asi každé 3 dni... A aj to si neviem predstaviť aký to v tej klietke bude svinčík, lebo ja to zametám 2krát denne, lebo ináč sa váľa v bobkoch :roll: :lol:

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Pá Črv 16, 2006 9:33

Taky jsem to párkrát zažila. Činči mi chodila opratrovat 14dnů mamka, tzn.hlad a žízen neměli i je nechala vykoupat v písku, ale klec měli trošku "špinavou" a když se pak pustili po 14dnech ven tak byli jak "utržení ze řetězu" :lol: :lol: :lol: ale bez úhony to přežili :P

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Ne Črv 18, 2006 9:39

14 dni je uplně v pohodě. Loni mi takhle chodila krmit kamoška, která se navíc bojí všech hlodavců, tak jim jen nasypala papani a dala čistou vodu. Sena jsem jim dala ja tesně před odjezdem hodně, protože se kamoška bála strčit ruku do klece. Pak jsme přijeli a klec byla trošku zasmradla- to jsme za chvilku vyčistili, dali jim vše čerstvé, píseček - v tom se valeli jak divi a černá Nera ta skakala radosti, že muže ven z klece. Takže to v pohodě přežily.

djpsx

Příspěvekod djpsx » Stř Črv 21, 2006 21:10

Zdravím,

je to sice OT, ale potřebuju radu. Máme činčilí rodinku (pár a 2 malý kluci - měsíc staří)...Chováme je v teráriu (asi 20 cm x 150 cm x 90 cm)...vršek je dřevěná deska a mezi poklopem a vrškem terária je škvíra asi 3 cm. Jak řešit tropické teploty případně upravit terárium? Vodu dáváme dostatek, seno, granule, písek jsou samozřejmostí.

Děkuji

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Stř Črv 21, 2006 22:16

djpsx napsal:Zdravím,

je to sice OT, ale potřebuju radu. Máme činčilí rodinku (pár a 2 malý kluci - měsíc staří)...Chováme je v teráriu (asi 20 cm x 150 cm x 90 cm)...vršek je dřevěná deska a mezi poklopem a vrškem terária je škvíra asi 3 cm. Jak řešit tropické teploty případně upravit terárium? Vodu dáváme dostatek, seno, granule, písek jsou samozřejmostí.

Děkuji


já bych hlavně v žádným případě nedoporučovala chovat činčilky v teráriu... ty rozměry celkem ujdou kromě tý šířky - 20cm je hrozně málo. V teráriu nikdy nevytvoříš vhodný podmínky pro činčily, které nesnášejí vlhko a teplo... Kor v létě bych se dost bála přehřátí, na to může činčilka i umřít... Já bych vám radila co nejdřív sehnat nebo postavit klasickou klec ze dřeva a pletiva (fotek je v galerii spousta), nebo upravit to terárko - sundat celou tu přední stranu, nějak to vytáhnout trochu dopředu (aspoň na těch 50cm) tím dřevem a pletivem...

Jiná možnost podle mě není, aspoň mě žádná nenapadá... vzhledem k tomu, že činči nesnáší ani průvan, tak ta klec prostě musí být co nejvíc otevřená, aby se tam vzduch chladil a měnil přirozeně, bez průvanu a náhlých změn...

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Čt Črv 22, 2006 23:59

To tetarium bych taky vůbec nedoporučovala . špatně odvětrává a když je celkove moooc horku, tak v trarku je sauna.
Naše činči teď poštíme vyběhat do koupelny a chladí se o zdi a dlaždičky.

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Pá Črv 23, 2006 6:29

Sharona napsal:Naše činči teď poštíme vyběhat do koupelny a chladí se o zdi a dlaždičky.

Koupelna a chodba je naše oblíbená dostihová dráha :lol: :lol: :lol: a navíc je tam min. šnůr od elektřiny, které je tak strašně lákají :? Ale kachlička přímo v kleci je nijak moc nezaujala...

Ovesná

Příspěvekod Ovesná » Pá Črv 23, 2006 21:11

Jo tak to Adéla má taky nejradši koupelnu a záchod :lol: jinak běhá na chodbě. Já jsem teď byla na 3 dny pryč a jak jsem odjížděla tak jsem jí dala úplně plnou misku granulí a moc sena, vodu. A jak jsem přijela tak seno snědla úplně všechno, nezůstalo ani stéblo a granulí se skoro nedotkla, vodu ještě měla, ale měla trošku lepivé bobky. Nevíte proč?

Ovesná

Příspěvekod Ovesná » Pá Črv 23, 2006 21:13

Máte někdo kontakt na někoho, kdo by mi vyrobil velkou klec pro činču? Nějakou takovou pěknou co jsou ve fotkách. děkuji

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Pá Črv 23, 2006 21:23

Hlavně si pořiď větší napáječku, než je ta klasická velikost, páč v těchto vedrech se to za den vypije a vypaří :-), když Ti tam sousedka bude chodit obden :-)

Ovesná

Příspěvekod Ovesná » Čt Črc 27, 2006 16:19

Tak jsem se vrátila po 14 dnech domů z dovolené, o činčilu se mi starala sousedka, chodila k nám tak každý druhý nebo 3 den. Ale víte co udělala Adéla? Nudila se a rozkousala si napáječku, voda jí vytekla a neměla co pít, sousedka ji pak dala novou napáječku, ale pořád to kouše. Už jsem koupila 2 různé plastové napáječky a obě rozkousala, tak už nevím jakou jí tam dát. Anebo taky vždycky posune ten drátek co drží napáječku a jí to spadne pryč, to dělá přes noc a já vždy ráno najdu napáječku spadlou.

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Čt Črc 27, 2006 18:15

Jedna moje činča taky kouše napáječku, obalili jsme jí to plechem a je klid

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Čt Črc 27, 2006 18:23

Ovesná napsal:Tak jsem se vrátila po 14 dnech domů z dovolené, o činčilu se mi starala sousedka, chodila k nám tak každý druhý nebo 3 den. Ale víte co udělala Adéla? Nudila se a rozkousala si napáječku, voda jí vytekla a neměla co pít, sousedka ji pak dala novou napáječku, ale pořád to kouše. Už jsem koupila 2 různé plastové napáječky a obě rozkousala, tak už nevím jakou jí tam dát. Anebo taky vždycky posune ten drátek co drží napáječku a jí to spadne pryč, to dělá přes noc a já vždy ráno najdu napáječku spadlou.


Koukni se do fotogalerie od Alice. Má tam tuším upevněné ty napáječky přes desku aby to nekousal :wink:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Črc 28, 2006 18:44

A to sa aj dá nejako kúsať, keď je zavesená zvonku? :shock:

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”