stravovací návyky

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

stravovací návyky

Příspěvekod cz_mara » Po Zář 07, 2009 9:11

nemáte někdo zkušenost s tím, že činče nechtějí žrát granulky? Přítelkyně dávala činčilce vždy granulky s nějakou směsí pro činčily-vím že to není nic moc ale směs obsahuje granulky a občas nějaký ten šípek, rozinku a nějaký tvrdý kolečka nevím z čeho... problém je v tom, že granulky moc nechtějí a tak postupně míchám víc a víc granulí do starýho žrádla(granule máme dvoje a to jedny z hornabachu a druhý z činčilí farmy), kde je už to jsou skoro jenom granulky. Občas je křoupnou, ale dají přednost senu, který je v tu ránu pryč. Tak nevím jestli je mám nchat jenom o granulích tak dlouho dokud je nezačnou žrát, aby neměly nějaký potíže...

Disable adblock

1victoria1
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: Stř Dub 15, 2009 13:18
Místo/Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 1victoria1 » Po Zář 07, 2009 10:07

Možná jim zkusit dát úplně jiné granule. Třeba jim nechutnají.

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

Příspěvekod cz_mara » Po Zář 07, 2009 10:38

no to právě nevím jestli je to tím. Že by jim nechutnaly tři druhy různých granulek se mi moc nezdá.. spíš mě to přijde jako nějaká duševní záležitost - vidí granule a z principu je nebudou jíst. Tak ještě zkusím koupit nějaký granule jedny a potom usoudím, že mám rozmazlence :-)
ale nevím jestli není nebezpečný zkusit je převychovat.

Avatar uživatele
Katarina8
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 191
Registrován: Ne Črc 22, 2007 19:55
Místo/Bydliště: KNM, Žilina

Příspěvekod Katarina8 » Po Zář 07, 2009 12:37

ja by som nevidela veľký problém, že nechcú baštiť granulky...pokiaľ jedia seno je to super, obrusujú si zadné zúbky :) áno aj granulkami si brúsia zadné zúbky ale senom omnoho omnoho lepšie...a na granulky si postupne zvyknú...určite sú to rozmaznaný chlpáči :roll: vieme o čom hovoríme >:*B >:*B

Disable adblock

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

Příspěvekod cz_mara » Po Zář 07, 2009 13:05

jasně v tom s tebou souhlasím, ale právě nejraději maji kolečka zmíněné zde, http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=7950, které jsou právě ve směsi , kterou jedí a mají je hrozně rádi, ale nevím jestli je to pro ně plnohodnotné jídlo nebo jenom pamplsek. Každopádně sou hrozně vybíravý i co se týká sena - když jim dám naše domácí žerou to hned bez váhání, když dám seno koupený co mám jako železnou zásobu na zimu moc se jim do toho nechce , ale když už mají jen granule tak zmizí ve chvilce.

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Příspěvekod davidhr » Út Zář 08, 2009 22:46

Jo granule, to je věčný boj. U nás jeden čas kluci měli hubené granule, pak se koupily další, tlustější, ty jim chutnaly ještě víc, tak se opět koupily, no a poslední dobou zase ty silné jim vůbec nejedou a chtějí jen ty hubené. Jestli to je jiná várka, jiné složení nevím, hold se kupují a dávám oboje dvoje, ať se spotřebují.

Petunia
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 390
Registrován: Čt Říj 30, 2008 21:59
Místo/Bydliště: Nový Ples
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petunia » Stř Zář 09, 2009 7:00

to je jasný, je potřeba to střídat, my taky nebaštíme jen třeba těstoviny, ale jednou ty jindy rýží a tak, stejně to mají i činči :-)

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

Příspěvekod cz_mara » Stř Zář 09, 2009 9:05

já jim teď dávám tři až čtyři druhy granulek namíchaných a seno a včera než sem jim dal seno tak už jsem viděl, že přebírají různé druhy a vybírají co jim chutnat bude a co ne..ale když nedostanou nic jinýho tak je asi hlad donutí něco polknout..ale nevím jestli jim to neškodí když je do too nutím takhle.. navíc nevím jestli není samice těhotná..

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Stř Zář 09, 2009 10:01

Náš Macík než přišel k nám tak byl zvyklí na směsky a jak jsme ho dostali tak jsme mu okamžitě začali dávat granulky (ptž směsky jsou špatné pro činču), sice ze začátku trucoval a odmítal jíst granulky ale hlad nakonec zvítězil a teď baští, jinak granulky máme Apetit z Pet centra Ostrava (o.c. futurum)

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

Příspěvekod cz_mara » Pá Zář 11, 2009 9:02

dva dny pouze granule a třetí den ráno byla miska prázdná. Jinak si dávaly hodně seno a granulky sice rozházený po klecy a už jim to jde:-)

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”