Koupě činčili - co koupit - doporučení

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Barney22
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Stř Zář 11, 2013 21:46

Koupě činčili - co koupit - doporučení

Příspěvekod Barney22 » Stř Zář 11, 2013 21:51

Zdravím,
rozhodli jsme se s přítelkyní, že bychom chtěli nějáké zvířátko. Po delší době rozhodování jsme se rozhodli pro činčilu. Ani jeden z nás jí neměl, a tak bych se chtěl zeptat, co by jste mi doporučili pro činčilu koupit jako je klec atd, aby se měla jako v bavlnce.
Ještě mě zajímá, co je pravdy na tom, že jsou to namyšlené zvířata a nejsou zrovna moc k pohlazení atd.

Předem děkuji za veškeré rady.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě činčili - co koupit - doporučení

Příspěvekod Wulfina » Stř Zář 11, 2013 22:12

Doporučuji nejdříve načíst některé informace :)
http://chsvertuamor.webnode.cz/poznamky-z-chovu/

Činčila je náročná na prostor, proto platí, čím větší voliéra, tím lepší. Nejlepší voliéry jsou ze skříní.. Klece jsou dobrý, ale skříńovky lepší.
http://vertuamor.rajce.idnes.cz/Cinci_S ... CN2186.jpg

Další věc, je to na povaze činčily samotné. Některé doteky přímo vyhledávají, některé se mazlí velmi nerady. Mám 15 činčil a z toho jsou 4 netykavky - ty prostě nerady, aby se na ně sahalo, ostatní se nechaj podrbat, lezou na ruce, a pak mám tři, který opravdu chtějí drbat - samy lezou k ruce, nechávaj se drbat, užívaj si to.
Činčilata z mazlíčkářských chovů, jsou téměř vždy krotká, zvyklá na ruce, zvyklá na ruch domácnosti... Na tom se dá stavět mazlící se vztah... Vždy záleží na činčile samotné, nedá se vždy dopředu zjistit, jak se činčile bude chovat, ale většinou pokud jsou rodiče krotký, komunikují s lidma (mazlí se), tak je šance, že budou mazlící :)

Barney22
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Stř Zář 11, 2013 21:46

Re: Koupě činčili - co koupit - doporučení

Příspěvekod Barney22 » Čt Zář 12, 2013 19:25

Děkuju, web určitě pečlivě proštu a vše zvážím.

Jelikoš jí chci do bytu, tak voliéru ze škříně jí bohužel udělat nemohu, kór, když jsem z Prahy, to by se tu moc envyjímalo v bytě( je jen 2+1). Měl jsem v plánu koupit nějákou klec, kterou by mi doporučili ve zverimexu.

Takže je to takovej va bang, kterou si "vytáhnu" :D :D

Děkuju za rady! :)

Avatar uživatele
Moni96
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: Ne Bře 17, 2013 18:26
Místo/Bydliště: Okres Třebíč

Re: Koupě činčili - co koupit - doporučení

Příspěvekod Moni96 » Čt Zář 12, 2013 19:38

Ve zverimexu bych klec nekupovala :). Jsou všude předražené a navíc většinou potaženy nějakou barvou. http://www.levneklece.cz/www-levneklece ... ily-osmaky Tady si myslím, že mají klece za přijatelné ceny :). Jsme s ní spokojeni :)

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě činčili - co koupit - doporučení

Příspěvekod Wulfina » Čt Zář 12, 2013 19:45

Ve zverimexu doporučují blbiny... :roll:
jsou tam povětšinou lidi, co nemaj ani páru o tom, co chov činčily vyžaduje, pokud se chcete o chovu něco dozvědět, tak navštívit chovatele...

Klec - bobky padaj všude kolem klece, seno propadává všude kolem klece, když se činčila odrazí od boku klece, dělá to bordel, když se činčila nudí, umí perfektně zubama přejíždět po tyčkách klece, pak přijde na řadu plastové dno, které je za noc zlikvidované a činčila běhá po bytě, blbě se do klece instalují větve, které činčila potřebuje na obrušování zubů a šplhání... klec má prostě více negativ než pozitiv... :roll:

Skříňovka se dá perfektně zakomponovat do všedního nábytku, kdekoliv po bytě, může být součástí obýváku, kuchyně ...
http://fotogalerie.cincila.com/albums/u ... ky%203.JPG

:)

Barney22
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Stř Zář 11, 2013 21:46

Re: Koupě činčili - co koupit - doporučení

Příspěvekod Barney22 » Čt Zář 12, 2013 20:50

Moni96
Děkuju za tip na eshop!! Jestli si jí pořídíme nakoupím asi tady, velmi příjemné ceny :)

Wulfina
Děkuji, my se domluvíme víc po SZ :)

Avatar uživatele
Moni96
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: Ne Bře 17, 2013 18:26
Místo/Bydliště: Okres Třebíč

Re: Koupě činčili - co koupit - doporučení

Příspěvekod Moni96 » Čt Zář 12, 2013 20:52

Není zač! :) Činču jsme si tak nějak taky přídili s přítelem :D . Ať se daří a vyberete toho nejllepšího společníka :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Koupě činčili - co koupit - doporučení

Příspěvekod Lenca » Pá Zář 13, 2013 11:16

Wulfina to napsala moc dobře. Mám klec fretka chrom 100x80x55 a volieru. Kolem klece musím zametat 3x denně, u voliery stačí večer. Klec je opravdu hlučnější,každý odraz jde slyšet a dno mi naštěstí prokousali jen 1x když jsme byli na víkend pryč. Postavila jsem na sebe 2 tyto klece,aby to měli větší a na vrch a zadní stranu máme připevněnou deku,aby to alespon trochu zadrželo bordel a mají nahoře alespon soukromí :)
http://lenkakarlovyvary.rajce.idnes.cz/ ... 0_2590.jpg
ona ta klec možna zabere stejně místa jako skříňoklec. Jestli mít na zemi metr širokou klec nebo skříň.
Každá činčila má jinou povahu a někdy trvá než se činčila nechá pohladit. V náručí mi nevydrží ani jedna, sameček se necha podrbat na bradě když je v kleci,ale nic víc, dvě samičky mi vyskočí na klín pro mlsku,když zašustím, ale nenechají na sebe sahnout. U jedné to trvalo 2 roky než se ke mě bez obav přibližila a samičku,co mám od Wulfiny, ta se nechá vzít do ruky a nechá se pohladit,ta je nejmazlivější, ale tak do 10 vteřin už začne kopat a už chce jit radši běhat.Ale psalo tu dost lidí, kteří měli to štěstí a mají fakt mazlící činčilu :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Koupě činčili - co koupit - doporučení

Příspěvekod Lenca » Pá Zář 13, 2013 11:21

Ještě bych chtěla dodat,že na cincilka.cz se prodává i náhradní dna ke kleci fretka chrom :) http://cincilka.cz/klece tak to mě zachrání,kdyby si usmysleli to dno zase zklikvidovat :) lepší,než kupovat celou novou klec.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Koupě činčili - co koupit - doporučení

Příspěvekod jasmin » Pá Zář 13, 2013 22:43

Nnei pravda, ze jen cincilky od mazlickaru chovatelu jsou krotsi.Samozrejme, ze tam rozdil je vpocatku, nez od kozesnika, nebo zverimexu, kde jsou zvirata mnohde vystresovana a hlavne v nevyhovujicich podminkach a otresne peci, ktera je pro cincily doslova tyranim.Ve zveraku bych zadne informace o cincile nehledala, v mnoha kecaj takove blbiny, jen aby prodali, nebo o nich proste vubec nic nevedi, ze to muze cincilu stat zivot.To plati hlavne o vhodnosti klece, nebot cincila potrebuje opravdu hodne velkou a prostornou, tak i hlavne o vhodne strave pro ne.Doporucuji a prodavaji povetsinou pro ne vrazdene smesky, pozor nato!Take v zadnem pripade nikdy nekupujte voditko pro ni, ikdyz vam ho v nejakem zveraku budou cpat, ze je to dobre, zabilo by ji to.
Ja mam zkusenosti i s tyranymi cincilkami, ktere jsme zachranovali ze spatne pece, nebo od kozesnika a jakoby vycitili, ze jim byl zachranen zivot a dostali se do uzasne pece a lasky a byli to, zvlaste jedna moje byvala samicka uzasny mazlik casem, ktery byl na me doslova zavislý citove.
Nechcete treba pomoci jedne trapene cincilce, ktere se zbavuje ta osoba?Je tady na ni inzerat.Udelali byste dobry skutek a cincilka by vam byla vdecna.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”