Podestýlka

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Re: Podestýlka

Příspěvekod davidhr » Po Kvě 27, 2013 16:40

Nejprve jsem měl u kluků hobliny(trochu prášily), pak jsem přešel na Asan, ten byl dobrej, jen ta cena je poměrně vysoká. Teď zkouším pelety, jmenuje se to: Podestýlka z měkkého dřeva, obsah 26 litrů a asi za 139Kč.
Když jsem měl Asan, tak mi vydržel 5-8 dní v kleci(mám 2 činčily), než to začalo být cítit a muselo se měnit, teď s novou podestýlkou v pohodě vydrží 10-14, někdy i déle, možná to i více absorbuje pachy než Asan. Takže jsem zatím s pelety spokojený. Jen je horší, když jim na začátku dám tak 2 cm vysokou vrstvu, tak po týdnu, jak to vše absorbuje, podestýlka začne narůstat a z 2cm je pomalu 3-4cm vysoká :D , pomalu po těch 10 dnech musím části vyhodit, aby se mi kluci vešli pod poličku, když jdou čůrat. :lol:

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Podestýlka

Příspěvekod Lenca » Po Kvě 27, 2013 19:51

vůbec nekupuj pelety ve zverimexu! ;) platíš za to,že ti na to baleni daj obrazek zviřatka, zajed do bauhausu,obi,..... a kup topivo dřeveny pelety a mas 15kg za 95,-

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Podestýlka

Příspěvekod Wulfina » Po Kvě 27, 2013 20:40

Hornbach za 109,--

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Podestýlka

Příspěvekod Annik » Po Črv 03, 2013 15:03

tak se taky přidám se svou troškou do mlýna :D dříve jsem používala hobliny od truhlářů, trošku prášily a nikdy jsem přesně nevěděla z kterého jsou dřeva, ale tak byly skoro zadarmo že.. loni jsme se ale přestěhovali a v okolí žádný truhlář není, hledala jsem proto něco jiného a našla jsem podestýlku ProfiBed, je sice pro koně, ale to nevadí, jsou to krásně velké hobliny z čistě borového dřeva, je odprašněná a sušená při 160stupních, krásně saje a je fakt vydatná, objednávám si velké balení (asi 500l) a nastelu s ním tak 5x cca po deseti dnech (mám okolo 30-ti činčilek), tahle podestýlka mě vyhovuje hned z několika důvodů: je čistě přírodní, nepráší, není z odpadového dřeva, hobliny jsou fakt veliké takže se ani přes pletivo ven moc nedostanou, nehrozí u nich žádné plísně a ani při ochutnávání činčilkám nevadí, jinak dá se koupit i menší balení :wink: záchůdky jsou super, když na ně činči chodí (u nás chodí na jedno místo tak tři činči, zbytek to pustí kde je napadne :roll: ), jen mi vadí že jsou z plastu a to není uplně fajn kvůli okousávání no.. jinak na dno klece když máte záchůdek se dá použít kus fleecu, aby činča nechodila po plastu, je to docela praktické na údržbu a fleece činčám nechutná :idea:

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Podestýlka

Příspěvekod Wulfina » Po Črv 03, 2013 15:52

Fleesovej župan mám odbanej odedne, kdy jsem v něm šla zkontrolovat činčily :D :D

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Podestýlka

Příspěvekod Annik » Út Črv 04, 2013 12:52

Wulfina napsal:Fleesovej župan mám odbanej odedne, kdy jsem v něm šla zkontrolovat činčily :D :D


ty máš fleecovej župan? to asi nic moc ne? (vzhledem ke schopnosti fleecu sát vodu :wink: ) není spíš froté? to činčám naopak chutná moc, taky občas chodim krmit v županu a taky mam už trochu děravý rukávy :lol:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Podestýlka

Příspěvekod Wulfina » Út Črv 04, 2013 13:03

Nee, Fleesovej. Nepotřebuju, aby sál vodu - na to mám osušku. :) Potřebuju, aby zahřál, když ráno nebo večer courám po studenym baráku :D

Avatar uživatele
hyperzuzik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: Ne Kvě 05, 2013 13:00

Re: Podestýlka

Příspěvekod hyperzuzik » Út Pro 31, 2013 14:37

ahojte. troska som pozerala americke fora a tam odporucaju daku fleesovu podlozku na dno a do kuta zachodik pre krpcov... celkom ma to zaujalo hlavne ked budeme mat coskoro dost velku klietku a bolo by to jednoduchsie na udrzbu.... ake mate na to nazory?

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podestýlka

Příspěvekod Dantha » Čt Led 16, 2014 0:22

Pokud si činčila zvykne chodit na záchůdek čůrat, není potřeba již do klece nic přidávat. Fleece je dobrý v tom, že ho čičnily většinou nekoušou a je hezky teplý (což není výhodné v létě). Každopdáně občas bývá problém naučit zvířata a záchůdek a některí to i přes veškeré snahy stejně nepochopí (původě jsem se o to pokoušela, ale nakonec jsem to vzdala a stelu po celé kleci - některým i na poličky). Jinak pokud je klec hodně velká, tak sice nastelete větší množství podestýlky, ale nemusíte ji tak často měnit, takže to výjde v podstatě na stejno.

Avatar uživatele
hyperzuzik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: Ne Kvě 05, 2013 13:00

Re: Podestýlka

Příspěvekod hyperzuzik » Čt Led 16, 2014 8:13

na fotkach som vacsinou videla fleeceovu podlozku a celkom ma to zaujalo.... a este k tomu mi v zverimexe povedali, ze v hoblinach mozu byt rozne parazity a plesne tak uz nad tym velmi rozmyslam.
okrem toho je moj drobcek celkom cistotny, tak by wc mohol zvladnut :-)

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: Podestýlka

Příspěvekod chovamcoumim » Pá Ún 20, 2015 11:35

Mám dotaz mužů dát cincilkam jako podestylku pelety ze slunecnicovych slupek? Davam drevene, ale mám možnost Mít i ty slunecnicove, jsou to jen slisovane slupky

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podestýlka

Příspěvekod Dantha » Pá Ún 20, 2015 15:39

Já bych v tom asi neviděla problém... Taky jsem přemýšlela, že bych je vyzkoušela, ale zatím jsem nenarazila na menší balení než je paleta:-)

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: Podestýlka

Příspěvekod chovamcoumim » Pá Ún 20, 2015 17:09

Tak Teda vyzkouším pritel jimi v práci topí jim vozí tunu, tak je vezme má je za 2 Kč kilo, tak to se mi oplatí, na měsíc me to vyjde na 200kc :D

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”