půjčení činčil

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

půjčení činčil

Příspěvekod OkoTygra » Ne Črv 15, 2008 1:18

je tu jedno téma o půjčení činčil,hodně lidí řeklo ,já bych nepůjčil(a) a je to tu (Takže popořadě! Já si v říjnu 2007 koupila Kryse, měla jsem ho skoro 3 měsíce samotného a on vyrostl z 450g na 500g Jásala jsem. Pak jsem ho půjčila martině, kde byl od poloviny prosince 2007 do poloviny února 2008. Zjistili jsme, jak hubne a dali ho zase samotného a já ho potom prodala na mazlíka. Takže co je na tom nepochopitelné?)
a pro Kamču měla bys sis pamatovat co píšeš(asi máš opravdu růžový brýle) hodně lidiček od tud odešlo,ani se nedivím,když někdo řekne názor,netrvá dlouho a uzamkne se.Nejsme tu,abychom se hádali,ale při problémech poradili,ale je jasné nikdy nebudem stát při sobě.Vždy bude někdo proti.............................. :wink: :wink: a k těm zálohám,taky jsem platil ,sice jen jednou,ale záloha se platí,jde o dohodu chovatele s kupujícím,a když jsem činču kupoval pro každou jsem jel osobně i několik set kilometrů. :lol: :lol:

Disable adblock

Kač
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Ne Lis 25, 2007 17:40
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod Kač » Ne Črv 15, 2008 8:42

jo tohle mi taky nejde do hlavy, pujcovani cincil je tady tvrde odsuzovano a pak se najednou ukaze, ze to je naprosto bezna zalezitost..

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Ne Črv 15, 2008 8:50

Ja si to pamatuju taky bych svou cincilku nikdy nikomu nepujcila ale uz bych to nerozebírala akorat ty hadky nici forum

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » Ne Črv 15, 2008 9:10

Plačková Kamila napsal:Ja si to pamatuju taky bych svou cincilku nikdy nikomu nepujcila ale uz bych to nerozebírala akorat ty hadky nici forum
to máš pravdu,ale někdo tu má jít příkladem(jména se neříkají,už sem se poučil :wink: ) a najednou se tu ukáže tento článek,no pak se nedivím,že se nikomu na fóru nevěří..Je to každýho věc co dělá,ale nemá se tu psát to slovo NIKDY :lol: :wink: :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Ne Črv 15, 2008 9:14

Já to Nikdy v tomhle příkladu napsat mužu svoje činčilky mám ráda a nedala bych je z ruky :wink:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Ne Črv 15, 2008 10:30

To mi bylo jasný, že se jen tak nedáte a najdete si zase jinej problém...
Myslím že si pletete půjčování a půjčování.... To, o čem tady byla vždycky řeč, bylo krátkodobé půjčení samce na připuštění = obskočit a odvézt zase zpátky. To je něco úplně jiného, než když se dvě chovatelky rozhodnou, že jedna má samce a jedna samici, kteří by spolu tvořili vhodný pár, tak se rozhodnou, že ten pár vytvoří aniž by tam proběhl přesun peněz - pokud vím, tak mají ty chovy víceméně propojené a pořád se navštěvují takže prostě bude u jedné a ne u druhé, aby mohl být s tou samičkou. Podle všeho to není žádné krátkodobé zapůjčení na připuštění - jak by se jinak mohly dozvědět, že když je Kryštof u samice tak hubne.

Opravdu nechápu, o co vám všem pořád jde... Holky se cílevědomě snaží ozdravit český chov činčil, aby se v budoucnu snížil počet lidí, kteří brečí nad činčilkou, která jim umřela na genetickou vadu, a najednou je všichni maj za množitelky a lhářky. Právě to, že nejedou jen podle schématu samec + samice = mládě, ale že se snaží přemýšlet, které páry budou nejvhodnější, jestli se ta nebo ta činčilka projevila jako dobrá nebo horší, dokazuje, že jim nejde o "množení". Tím ale pak holt nutně vznikají situace, že koupí činčilku a následně jí prodaj (za původní cenu - nikoliv se ziskem), nebo situace viz Kryštof - o tom jsem svůj názor taky řekla. A to, že si svoje chovy propojí, jen zvýší počet možných kombinací, tedy zvýší možnost utvoření vhodných párů.

Vím, že teď asi budu napadená za to, že je bránim, ale prostě souhlasím s tím, co dělají. Sama bych se k nim ráda přidala, ale nemám na to prozatím možnosti, tak jsem se snažila aspoň trošičku k tomuhle záměru pomoct tím, že jsem si samičku pořídila draze z Rakouska, abych přivezla novou krev. Víc udělat nemůžu ale vážim si jich za to, že tomu ten čas obětují, tak se do nich laskavě už nenavážejte! Holt když už tu není Ina, tak se musel najít někoho další, koho by se dalo systematicky kamenovat, co??

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Ne Črv 15, 2008 10:32

Oko tygra, ty se vyžíváš v klepech a pomluvách, že? Hlavně druhé pošpinit! :wink: Jako to na tvých stránkách! Slušně jsem tě požádala o stažení mích fotek a ty mě obviníž z vyhrožování. Zamysli se nad sebou a pak začni házet špínu na druhé.

PS: Když tady již je jedno téma o půjčování samců, tak jsi to měl napsat do něj! A nezakládat nové téma!!!!!!

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Ne Črv 15, 2008 11:33

Proč jen na mazlíka? Toto je podmínka, se kterou prodávající prodával a kupující tuto podmínku buď akceptoval nebo nekoupil. Takováto podmínka snižuje počet potenciálních zájemců. Nemůže za tím být spíš snaha zajistit mu plnohodnotný život? Afro violet je příliš atraktivní mutace. Prověřování, když chci zajistit určitou úroveň, je na místě. Jen pro peníze? Pokud ano, byl by prodán jako špičkové chovné zvíře a vychválen do nebe. To se nestalo. Naopak byl prodán pod cenou!... ale to je k předchozímu tématu.

Proč se přistoupilo k půjčit? Chovatelka má kvalitní genové samice, ale nemohla adekvátního samce sehnat. Kamarádka má samce a nemá k němu samici. Dají je tedy dohromady a uvidí. Ne každý má tak velký chov aby mohl vlastnit jen špičková zvířata a kdyš se najde vhodný pár, ale každý má jiného majitele, je možné se domluvit. Pokud vím tak šlo o to, že byl samec u samic delší dobu. Šlo tedy o dlouhodobé vytvoření chovného polygamu!!! Přitom se objevil problém a jediné zodpovědné řešení bylo vyřadit.

Za Žandou a Martinou stojím!


Jsou to cílevědomé chovatelky a to co dělají je zprávné! Znaží se zušlechťovat a pacují s minimálním množstvím vhodného chovatelského materiálu. Naopak ti, co mají zvířat více množí na vyřazených kusech a pak si směle říkají chovatelé. Holky vyřazují aby se na nich nechovalo. A to je sakra rozdíl!

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Črv 15, 2008 12:41

Co nás vedlo k pujčení samce? Žanda potřebovala na nějakou dobu kryse pohlidat, protože byl sám v kleci a ona ho neměla kam dát. Dohodli sme se proto, že bude u mě, protože sem měla dospěle genové samice a jeji holky měli čas, aby vyrostli. Bohužel okolnosti se změnily a to to, že krys u mě začal hubnout....testy z veteriny byly ok a jediné co se nabizelo je, že vlivem samic hubne, a tak sme se s žandou rozhodli, že j aji ho tam vratim a ona ho pošle na mazlika.
Bohužel nevim, jestli oko tygra, growieg co z toho maji, ale ani jeden neviděli můj chov. Nikdy moje činčily neviděli a nevědí, v jakém prostředi ji mám. nevim, jestli touha někoho rozcupovat je tak silna, že se snižeji k pomlouvání, ok. Ale zkuste příště se zamyslet, co ze sebe vypouštíte ;-)

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » Ne Črv 15, 2008 16:45

žanda napsal:Oko tygra, ty se vyžíváš v klepech a pomluvách, že? Hlavně druhé pošpinit! :wink: Jako to na tvých stránkách! Slušně jsem tě požádala o stažení mích fotek a ty mě obviníž z vyhrožování. Zamysli se nad sebou a pak začni házet špínu na druhé.

PS: Když tady již je jedno téma o půjčování samců, tak jsi to měl napsat do něj! A nezakládat nové téma!!!!!!
no vidíš,ted lžeš ty! nikoho nešpiním,jen by sis měla pamatovat co píšeš!!!Je teda zajímavý,že ho nabízíš na mazlíka,a najednou je v chovu,no nevim,ale to je Tvoje věc,je v pořádku,že zkoušíte to udělat jinak,ale proč vy tak a druhému na mazlíka?A o tom to tématu,mě píšeš tohle,projdi si témata,jsou jiný co založí ty samý několikrát,je to samý jako ,když jsi mě vymazala inzerát,a nebyl zamknutý!!!Jsou tam ještě ted starší témata nevymazaná a zamčená,a tys tam nechala,tak ted se zase zamysli ty nad sebou!! Hlavně bys měla soudit všechny stejně!! :wink: :wink:

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » Ne Črv 15, 2008 16:52

Martej napsal:Co nás vedlo k pujčení samce? Žanda potřebovala na nějakou dobu kryse pohlidat, protože byl sám v kleci a ona ho neměla kam dát. Dohodli sme se proto, že bude u mě, protože sem měla dospěle genové samice a jeji holky měli čas, aby vyrostli. Bohužel okolnosti se změnily a to to, že krys u mě začal hubnout....testy z veteriny byly ok a jediné co se nabizelo je, že vlivem samic hubne, a tak sme se s žandou rozhodli, že j aji ho tam vratim a ona ho pošle na mazlika.
Bohužel nevim, jestli oko tygra, growieg co z toho maji, ale ani jeden neviděli můj chov. Nikdy moje činčily neviděli a nevědí, v jakém prostředi ji mám. nevim, jestli touha někoho rozcupovat je tak silna, že se snižeji k pomlouvání, ok. Ale zkuste příště se zamyslet, co ze sebe vypouštíte ;-)
nikdo tě nepomlouvá,vím dokonce,když se ti některý činči nelíbili,tak ses jich ,zbavila,ta osoba nechce být jmenovaná,ale ty víš jasně o koho jde,když si je prodala,ale to je v pořádku cos udělala,udělal by to asi každý druhý,když chce kvalitní chov.Co děláš se svýma činčama,to je jen a jen Tvoje věc,.. :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Črv 15, 2008 23:22

Ja jediny osobě, který sem prodala par je Ajtik...a vprodala sem je ze stejnýho důvodu...manny měl pouze 410 g.

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » Po Črv 16, 2008 4:39

Martej napsal:Ja jediny osobě, který sem prodala par je Ajtik...a vprodala sem je ze stejnýho důvodu...manny měl pouze 410 g.
vždyt je jedno komu co prodáš,je to tvoje věc :wink: :wink: šlo o něco jinýho,už tu je zase jiný téma než bylo,..

Avatar uživatele
domcha
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 714
Registrován: Po Črv 05, 2006 21:28
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod domcha » Po Črv 16, 2008 10:45

Lidi, začněte se chovat jako lidi... Vážně mi to přijde jako ubohost řešit to, co tu řešíte... To do háje nemáte jiný starosti, než tady řešit kraviny??? A urážet a pomlouvat se navzájem??? Občas byste se nad sebou mohli vážně zamyslet...

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Po Črv 16, 2008 10:49

Vzhladom na to, ze Cesky chov je len v zaciatkoch, je skvele, ze si medzi sebou poziciavate zvierata v zaujme vytvorit co najlepsie geneticke spojenia. ked budete mat cincily 25 rokov a zabehnuty chov, nebude si treba poziciavat :-)

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Po Črv 16, 2008 19:45

OkoTygra napsal:
žanda napsal:Oko tygra, ty se vyžíváš v klepech a pomluvách, že? Hlavně druhé pošpinit! :wink: Jako to na tvých stránkách! Slušně jsem tě požádala o stažení mích fotek a ty mě obviníž z vyhrožování. Zamysli se nad sebou a pak začni házet špínu na druhé.

PS: Když tady již je jedno téma o půjčování samců, tak jsi to měl napsat do něj! A nezakládat nové téma!!!!!!
no vidíš,ted lžeš ty! nikoho nešpiním,jen by sis měla pamatovat co píšeš!!!Je teda zajímavý,že ho nabízíš na mazlíka,a najednou je v chovu,no nevim,ale to je Tvoje věc,je v pořádku,že zkoušíte to udělat jinak,ale proč vy tak a druhému na mazlíka?A o tom to tématu,mě píšeš tohle,projdi si témata,jsou jiný co založí ty samý několikrát,je to samý jako ,když jsi mě vymazala inzerát,a nebyl zamknutý!!!Jsou tam ještě ted starší témata nevymazaná a zamčená,a tys tam nechala,tak ted se zase zamysli ty nad sebou!! Hlavně bys měla soudit všechny stejně!! :wink: :wink:


Smazala jsem jen zamčený inzerát, který zamikal někdo z holek na tvojí výslovnou žádost. :wink: Zase si nevymýšlej!
Krys v chovu není! Nevim kde jsi tuto informaci sebral. :wink:

Denebola
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 73
Registrován: Po Ún 19, 2007 15:33
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: půjčení činčil

Příspěvekod Denebola » Po Črv 16, 2008 19:53

OkoTygra napsal:je tu jedno téma o půjčení činčil,hodně lidí řeklo ,já bych nepůjčil(a) a je to tu (Takže popořadě! Já si v říjnu 2007 koupila Kryse, měla jsem ho skoro 3 měsíce samotného a on vyrostl z 450g na 500g Jásala jsem. Pak jsem ho půjčila martině, kde byl od poloviny prosince 2007 do poloviny února 2008. Zjistili jsme, jak hubne a dali ho zase samotného a já ho potom prodala na mazlíka. Takže co je na tom nepochopitelné?)
a pro Kamču měla bys sis pamatovat co píšeš(asi máš opravdu růžový brýle) hodně lidiček od tud odešlo,ani se nedivím,když někdo řekne názor,netrvá dlouho a uzamkne se.Nejsme tu,abychom se hádali,ale při problémech poradili,ale je jasné nikdy nebudem stát při sobě.Vždy bude někdo proti.............................. :wink: :wink: a k těm zálohám,taky jsem platil ,sice jen jednou,ale záloha se platí,jde o dohodu chovatele s kupujícím,a když jsem činču kupoval pro každou jsem jel osobně i několik set kilometrů. :lol: :lol:

Ty si taky rád rýpneš, co?
Co se týče půjčování, viz Janča, lwici a Aice :wink: Myslím, že to řekly pěkně.
A víš, proč se uzamykají témata? protože někdo sice řekne názor, jenže tyto názory ovykle osočují nběkteré lidi nebo záměrně provokují. Oni moderátoři dle mého názoru vědí, co dělají.

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » Po Črv 16, 2008 19:54

žanda napsal:
OkoTygra napsal:
žanda napsal:Oko tygra, ty se vyžíváš v klepech a pomluvách, že? Hlavně druhé pošpinit! :wink: Jako to na tvých stránkách! Slušně jsem tě požádala o stažení mích fotek a ty mě obviníž z vyhrožování. Zamysli se nad sebou a pak začni házet špínu na druhé.

PS: Když tady již je jedno téma o půjčování samců, tak jsi to měl napsat do něj! A nezakládat nové téma!!!!!!
no vidíš,ted lžeš ty! nikoho nešpiním,jen by sis měla pamatovat co píšeš!!!Je teda zajímavý,že ho nabízíš na mazlíka,a najednou je v chovu,no nevim,ale to je Tvoje věc,je v pořádku,že zkoušíte to udělat jinak,ale proč vy tak a druhému na mazlíka?A o tom to tématu,mě píšeš tohle,projdi si témata,jsou jiný co založí ty samý několikrát,je to samý jako ,když jsi mě vymazala inzerát,a nebyl zamknutý!!!Jsou tam ještě ted starší témata nevymazaná a zamčená,a tys tam nechala,tak ted se zase zamysli ty nad sebou!! Hlavně bys měla soudit všechny stejně!! :wink: :wink:


Smazala jsem jen zamčený inzerát, který zamikal někdo z holek na tvojí výslovnou žádost. :wink: Zase si nevymýšlej!
Krys v chovu není! Nevim kde jsi tuto informaci sebral. :wink:
jjjjjjjjj nebe a dudy..... a proč jsi nevymazala všechny???? :wink: :wink: měl jsem dva!!!a ani jeden nezůstal...ale nic,..nemá to cenu,děláš si co chceš,proč ne je demokracie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Črv 16, 2008 20:36

a co ti na tom vadi, že ti Žanda smazla zamknutý inzerát, který nebyl aktualní? Po nějakém čase je mažeme všechny. Bohužel nemažeme vyslovně jen tvoje ;-)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Črv 16, 2008 20:39

Myslím, že je na čase toto téma zamknout. Je to jen o rýpání a ne o diskuzi o činčilkách. Pokud oko máš touhu mě dál pomlouvat o tom, že vykupuju a rozprodávám činčily.ok. Vymlouvat ti to nebudu a ani se nebudu obhajovat, protože to vždy otočíš proti mě. Kdo je rozumný, ví, že ja za studentský prachy nevykoupím u velkochovatele všechny standardy, který stoji jeden 2 500 a neprodám ho za dvákrát tolik, protože by si ho hlavně odemě nikdo za 5 tisíc (200 eur) nekoupil.

ZAMYKÁM TOTO TÉMA !!!

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”