porod a původ Vily

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

porod a původ Vily

Příspěvekod Myrrha1 » Ne Dub 08, 2012 15:57

Tak Barunka dnes začala rodit, ale obě byla moc velká a my jsme je museli vytáhnout :(( obě mrtvá, udušená. Bylo to hrozné, nevěděli jsem co máme dělat :(( :(( :((

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod žanda » Ne Dub 08, 2012 16:24

Je, to mi je líto. Občas se to stane. Jak je velká maminka a jak tatínek? Myslím váhy v normálním stavu.

Ale maminka má mlíčko a dalo by seji dát to malé, co ho ostatní odstrkují? Už se o něj starala, ne?

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Ne Dub 08, 2012 16:34

Barunka kolem 600g a Myšák kolem 500g. Týden před porodem 1.4. měla Barunka 715g. Nešla jim vytáhnout hlavička :(( to sama nemohla zvládnout, museli jsme my :-(( malého od Áji jsme Barunce dali do přepravky (hlídali jsme ji asi 3h) trochu jsme ho otřeli o placentu. Myslím, že je jí to jasné, ale vypadá to, že se o něj bude starat. Když jsme ji vrátili do klece, tak si ho jakoby hlídala a pak ho začala zahřívat a teď na něm leží.
Na tohle jsme fakt nebyli připravení :((

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod vera novotna » Ne Dub 08, 2012 16:47

Božínku :cry: , udělali jste dobře s vytažením a jinak placenta byla dobrá a kdy jste naposledy u ní cítili pohyby, pak by to mohla přenášet. Teď pak jedině s ní na kontrolu v případě jakýkoliv poporodních komplikací, ale radši si teď domluvte s veterinární pohotovostí telefonicky! Jak je stará a velká Barunka, kolik přibrala během březosti a kolik vážila miminka po porodu? Ta první miminka ještě u bývalého majitele byla v pořádku?
Je mi to moc a moc líto :( ,teď musíte ji přilepšit ve stravě a nechat ji odpočinout: toto stejné jsem prožívala před rokem a dobře to znám. :-? :(

Disable adblock

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Ne Dub 08, 2012 17:17

Bývalé majitelce jsem už psala, uvidím, zda a co mi odpoví. Říkala, že měla, myslím 2 porody. Mrtvá miminka jsme nevážili. Co by se mohlo stát - poporodní komplikace? Abychom věděli s čím případně počítat a co hlídat. Mluvila jsem během porodu v panem MVDr.Fialou z Brna. Myslela jsem, že mi nějak poradí, nevěděli jsme do dělat. Mám mu zavolat a domluvit se s ním nebo mám zavolat na Kliniku pro ptáky, plazy a drobné savce (Palackého v areálu Veterinární fakulta) ? Tam jsem volala na vrátnici, mám tel.na doktora. Myslím, že tam jsou i v noci.
Myslím, že porod byl normální, ale měli hrozně velkou hlavičku. Byl problém vůbec je dostat ven :(
Barunka měla normálně 600g a před porodem kolem 715g.
Čím jí máme přilepšit? (ve stravě) Moc děkuji :(

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod žanda » Ne Dub 08, 2012 17:26

Do stravy ji můžete přidat ovesné vločky ,odtučněné suš.mléko (kitty milk) ,vitamíny (roboran H), drcený šípek,
bylinky:heřmánek, třezalka, kopřiva, sléz ,jitrocel ,list pampelišky,list -malina,jahoda,ostružina. Není nutné aby v té směsi bylo vše co píšu..

poporodní komplikace jsou že něco zůstane v děloze. projevilo by se to tím, že by nejedla, měl by hlen u papily, postupně by začala být apatická,..

Otření miminka o placentu bylo dobré, ale příště kdyby nebyla k dispozici, je dobré miminko (především hlavičku a zadeček) otřít mamince o zadeček, kde mají činčily pachové žlázy.

Moc vám přeji aby bylo vše v pořádku!

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Ne Dub 08, 2012 17:35

Mám doma čaj od známé ze Slovenska - je tam sušené jablko, ostružina, třezalka, malina - co myslíte? Nevím, jak oddělit tu malinu. Moc děkuji. Jsme z toho docela rozhození. Říkáme se, že by už možná mladé mít neměla, aby se jí něco nestalo :(

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Ne Dub 08, 2012 17:58

Žanda: Teď si to čtu znovu, jsem roztržitá, takže ta moje směs je v pořádku. Děkuji.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod vera novotna » Ne Dub 08, 2012 17:59

Tak uvidíte, co Vám sdělí bývalá majitelka a hlavně jak je přesně stará Barunka a v jakém věku poprvé zabřezla a porodila. Myslím, že jejích 600g odpovídá naprosto dorostlé činčile při zabřeznutí a váha v březosti je samozřejmě taky průměrná a odpovídá cca kolem 45g na každé mimino. Ale podle fotek se zdají mutace v pořádku, ale je lepší vědět výpis předků, aby se předešlo létálnímu faktoru. :(
Mamině přidávejte vše, co dosud při březosti a dobré jsou vitamíny a bylinky pro rychlé nastartování hodnotnějšího mléka a samozřejmě hodně čerstvé vody. Sledujte teplotu a jestli u ní nedochází k výtoku, pak by se musela nasadit antibiotika a analgetika proti bolesti a co nejhorší : ihned přestat kojit .a snažit se začlenit mrňouska k původní mamče a hlídat chování sourozenců. :cry: Pohotovostní stálé tel.č. na mobil je 731878484 přímo na kliniku malých zvířat do ordinace popř.služba v terénu a je tam možný výjezd, ovšem platí se vše v hotovosti a za každý určitý ujetý km, příplatek mimo ordinační hodiny je 600,-Kč + za prohlídku s vyšetřením a léky. Jinak s nimi spolupracuje levnější pohotovostní soukromá služba i s výjezdem a telefon znají na tomto pohotovostním čísle. :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod martej » Ne Dub 08, 2012 18:28

Tak to je mi líto. Bez váhy je těžké říci, jestli byly opravdu moc velcí. Komplikace se mohou vyskytnout vždy a nic s tim neuděláme.Teď je hlavní, aby byla mamina v pořádku. Kdyby se Vám cokoli nezdálo, tak bych jela na Palackého za Jeklem, je jistota :))

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Ne Dub 08, 2012 18:33

Máme k Barunkce "rodný list", narozena 8.5.2008 a je Ebony extra dunkel a její rodiče jsou Matka Schoko (helles Unterfell) - její rodiče Schoko a Ebony Homo, Otec Schoko (helles Unterfell) - jeho rodiče Beige a Ebony dunkel. Nevím, co to znamená, ale když je Barunka Extra dark ebony a Mýša standard, tak by to mělo být v pořádku nebo ne?
Moc děkuji, budeme ji sledovat. My jsme je nevážili, byli jsem z toho pěkně rozhození. Nešla porodit hlavička. Rodí činčilky nožičkama napřed?

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Ne Dub 08, 2012 18:49

Průměrná váha na jednoho je přes 57g, to jsou velcí, co? (715 - 600 = 115 / 2 = 57,5g)

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod žanda » Ne Dub 08, 2012 18:58

Ale jedno mimi nemůže být 57g. Musí tam být taky váha plodové vody, což bývá kolem 30-50g?....

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Ne Dub 08, 2012 19:07

No byla to chyba, měli jsme je zvážit :( doufám, že tuto zkušenost nebudu nikdy potřebovat. Barunka vypadá zatím v pořádku.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod minlub » Ne Dub 08, 2012 19:27

Nemusí mít hned komplikace, nestresuj se, oni to z tebe cítí a nedělá jim to dobře. Bohužel někdy se stane, že miminka nemůže porodit nebo porodí mrtvá a ani nemusí být velká. Hlavní je jí teď hlídat, zda papá, není apatická, nehubne a zda nemá výtok.
Je mi to moc líto, určitě příště bude vše v pořádku. Aspoň ti pomůže s péčí o ostatní miminka a nebude tolik smutnit po svých.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Ne Dub 08, 2012 19:52

minlub: Děkuji! Zatím papá, skáče, zahřívá malé od Áji a odpočívá.

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod lara » Ne Dub 08, 2012 20:05

s miminkama je mi to moc líto :-( !!! Prťouskovi držím palečky a přeju jen to nej nej :-) !!!

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod martej » Ne Dub 08, 2012 20:30

Myrrha1 napsal:Máme k Barunkce "rodný list", narozena 8.5.2008 a je Ebony extra dunkel a její rodiče jsou Matka Schoko (helles Unterfell) - její rodiče Schoko a Ebony Homo, Otec Schoko (helles Unterfell) - jeho rodiče Beige a Ebony dunkel. Nevím, co to znamená, ale když je Barunka Extra dark ebony a Mýša standard, tak by to mělo být v pořádku nebo ne?
Moc děkuji, budeme ji sledovat. My jsme je nevážili, byli jsem z toho pěkně rozhození. Nešla porodit hlavička. Rodí činčilky nožičkama napřed?


Od koho samičku máš? Snad by ti nelhali jestli měla míma :-)) To že se někdy vrh nepovede je naprosto běžné a někdy se to stává - mohli se nalokat plodové vody, samička déle rodila, mohlo to být cokoli a nikdo za to nemůže. Příště to určitě vyjde. Když je čokoladá s helles unterfell, tak to znamená, že má spodní část chlupu světlou a tak když foukneš činčile do kožichu, tak na tebe vykoukne krémová barva :-)) pokud jsou opravdu ebonka a standard, tak se nic stát nemohlo, ale raději sem dej fotky, ať na ně mrkneme ;-)

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Ne Dub 08, 2012 20:56

Obrázek
Obrázek

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod minlub » Ne Dub 08, 2012 20:59

Standardek a EDE, tam problém není :D krásní =D>

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Ne Dub 08, 2012 21:00

Barunku (jmenuje se Vila - rod.listě, ale to se nám nelíbilo) máme od slečny činčily Počernice z Prahy. Když jsme si Barunku dovezli, tak jsme si mysleli, že je špinavá - jak má ty chloupky zvláštně zabarvené.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Ne Dub 08, 2012 21:13

Lidičky :( já jsem si teď zadala jméno Vila do vyhledávače na fóru a je mi z toho na zvracení :(( Kupovala jsem ji přes inzerát z jiných stránek, takže mě ani nenapadlo to takto předtím hledat. Mám ji od Luciex, jak jsem teď pochopila. Takže mi lhala :( jsem fakt naštvaná ! Podle toho, co jsem teď letmo přečetla, tak si toho chuděrka dost protrpěla :(( my už ji nikomu nedáme. Říkali jsme si, že ještě jednou by mohla být mladé ta druhá samička, co je teď má - Ája a pak bychom nechali Myšáka vykastrovat.
Od Luciex je to dost hnusné jednání, že mi o Vile lhala. Kdo ví, kolikrát už měla malé. Bože, jsem ráda, že je zatím v pořádku :(( když jsme si ji dovezli, tak měla kolem 500g, Luciex mi tvrdila, že to je tím převozem, i když v mailech mi tvrdila, že má 550g. Naštěstí se spravila a já věřím, že se má dobře. Pochybuji, že mi Luciex na ten můj mail vůbec odpoví :x

Ten poslední smajlík měl být jiný - ten rozzuřený! To je fakt den! A to je Barunka takové zlatíčko, hrozně hodná činčilka, nikomu by neublížila :(( asi se k nám měla dostat! Nechápu, jak můžou být lidi hnusní jenom kvůli penězům :((

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod minlub » Ne Dub 08, 2012 21:24

Ano, bohužel se jedná o tuto Vilu. Pokud o ní chceš více informací, napiš majitelce, co jí Luciix prodávala http://cincilyzpecek.chscj.eu/
Pokud vím, měla pěkná miminka, problémy neměla a je z dobrého chovu. Kdyžtak mi pošli na mail rodokmen co máš, doplním ti informace.
Je dobře, že je u tebe. Určitě to byla jen náhoda a potřebovala jen klid a srovnat se. Pokud nabrala pěknou váhu než zabřezla, neviděla bych problém. Ale byla nabízena na mazlíka z důvodu váhy a to ti prodejce měl říct.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod vera novotna » Ne Dub 08, 2012 21:28

Tak to je moc dobrý rodokmen, jak píšete, je v něm jemný krémový odstín s homo beige a podle názvu tipuji předky odněkud s ciziny :wink: a s křížením standard Ss se jenom upevní, jaké mutace byla ta miminka? Jejich váhu jsem napsala odečtem od plodové vody a placenty s pupečními šňůrami. Je zřejmé, že se už mimčům nedostávalo do těla přívodu kyslíku přes pupeční šňůru z matčina těla a tím vlastně začala první předporodní fáze. Toto se nejlíp odhadne vyšetřením na přístrojích přímo na veterině a pak se provede urchlení vlastního porodu injekcí tzv.urychlovačkou nebo nezbytným císařským řezem pro záchranu miminek i udržení zdraví matky. Ve Vašem případě není taky dost jasné, jak byly úspěšné předchozí porody a jestli byl proto nějaký důvod ihned Barunku prodat a přitom nevysvětlit důvody k tomuto prodeji. Věkem vůbec není stará pro další úspěšné potomky s ohledem na její dobré zdraví a teď bych raději počkala minimálně půl roku, než se dostane do svého normálního zaběhlého zdravotního stavu. :wink: Pak určitě bude vše bez problémů.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Ne Dub 08, 2012 21:39

No až teď si plně začínám uvědomovat, že informace o Barunce (Vile) byly naprosto smyšlené, že nám prostě předchozí majitelka lhala Luciex (www.cincilypocernice.ic.cz). Co když už Barunka něco takového prodělala. Nevíme, kolik už měla porodů :( Můžeme ji opravdu znovu nechat zabřeznout?

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”