Pelichá

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Led 15, 2012 14:04

Mel by, nejlepe ale vetsi veterina, kde je laborka, dat je primo do laborky, ale vet by to mel vzit tez.
Musis je ale sbirat minimalne 3dny od kazde, dat do krabicky od sirek, nebo kinofilmu, zakapnout vodou a dat do lednice, posledni den co nejcerstvejsi a odnest na koprologii.Kdyz je vet sikovny, dokaze z toho vzit i bakteriologicky vzorek.

Disable adblock

Laura
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Kvě 24, 2012 22:11

Re: Pelichá

Příspěvekod Laura » Čt Dub 11, 2013 9:34

Aké je normálne pĺznutie (vypadávanie srsti) u činčily? Mám párik ktorý je spolu mesiac, uz si na seba zvykli ale u samičky pozorujem, že jej z kožucha sem tam vytŕča "trs" chlpov. Aj v okolí klietky denne zametám maličké chuchvalce chlpov. je to normálne?
Ešte som si všimla že ma okolo očiek srsť uhladenú od sĺz (očká som už raz riešila borovou vodou s framykoinom).Pleseň nemá, nechudne, príma normálne potravu.
U samčeka to až v takej miere nepozorujem.

Aká je ideálna teplota pre činčily? (u mňa sa pohybuje medzi 15-17´C). Ďakujem

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Pelichá

Příspěvekod Jitka Řeháková » Pá Dub 12, 2013 12:21

No mojí samičce taky "vytrčajú" takové jako dredy na zadku, chtěla jsem aby mi ji na Hůrce, kde jsme byly na rovnání zubů, trochu upravili, ale buď zapoměli a nebo se jim vzbudila a už nebyl čas. Samečkovi taky teď koukají nějaké povytažené chlupy na hlavě a části krku - si jak se mazlili - je jak pankáč. Ta mu dává zabrat :roll: Ale ani jednomu to z nich nevadí, tak až se párkrát otočí v písku, počítám že se samečkovi odloupnou. U Amy to je v podstatě dlouhodobá záležitost.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”