Growieq a pomlouvání

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: je to bída

Příspěvekod Janča » So Črv 14, 2008 21:19

flora napsal:a pokud řešíte váhu miminek a i dospělých činčil, tak si myslím že je to vééélmi individuální záležitost, která se nedá škatulkovat, jakože takhle činča váží tolik tak je zdravá a ta co váží míň tak je jen na mazlíka...

Přece jen si myslím že tu převažujou lidi, co mají myšáky pro radost a nesledují každej jejich dekagram... nejde spíš o tu váhu radosti kterou vám myšáci každej den dávají?


Tohle je opravdu Názor s velkym N... Jsem zvědavá, jakou "váhu radosti" to rádoby chovateli přinese, když mu malá samička umře při porodu. Prostě pro samičku je to nebezpečné, aby rodila, když je malá. To není o tom jestli je zdravá nebo ne, ale o tom, že je větší riziko, že jí mládě neprojde. A jsem zvědavá, jak jí povezeš na císaře...

Disable adblock

orlando
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: So Črv 23, 2007 21:52

Příspěvekod orlando » So Črv 14, 2008 21:19

Jinak se divím, jestli jsou nějací lidé tady opravdu studenti, (nevím, jestli ZŠ, SŠ nebo VŠ), ale tolik hrubek jsem v žiotě na jednom místě neviděla....To je fakt dost strašná úroveň....Lidi, prosím, snažte se psát lépe. Kdo to má číst...

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » So Črv 14, 2008 21:19

Takže popořadě! Já si v říjnu 2007 koupila Kryse, měla jsem ho skoro 3 měsíce samotného a on vyrostl z 450g na 500g Jásala jsem. Pak jsem ho půjčila martině, kde byl od poloviny prosince 2007 do poloviny února 2008. Zjistili jsme, jak hubne a dali ho zase samotného a já ho potom prodala na mazlíka. Takže co je na tom nepochopitelné?

Growieq
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Bře 30, 2008 13:25

Příspěvekod Growieq » So Črv 14, 2008 21:20

tak si zjisti IP, to vážně nejsem já, jsi paranoidní :D

Disable adblock

Avatar uživatele
Simona Obrdlíková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: Ne Led 20, 2008 16:59
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Simona Obrdlíková » So Črv 14, 2008 21:21

Jako nestraník se vložím do debaty ohledně záloh. Já brala od chovatelky činčiláka a taky chce zálohu. Od každého. Tím si činčilu zarezervujete a zbytek doplatíte po obdržení činčilky. To samé mám i u myší. Beru si dvě z Polska a taky jsem platila předem. Je to úplně obvyklé. Záleží na chovateli a vzájemné domluvě. Rozhodně na to má prodávající právo a není to nic nenormálního.
Naposledy upravil(a) Simona Obrdlíková dne So Črv 14, 2008 21:23, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » So Črv 14, 2008 21:23

orlando napsal:Tak jsem si to tady přečetla, vím o co jde....Žando, opravdu mi nepřijde normálná vybírat zálohy. Nevím o nikom, kdo by to dělal, nikdy jsem o tom neslyšela...Já bych nikomu peníze jako zálohu nedala, i kdyby ta činčila byla nejkrásnější na celém světě. Lidi znáš jen podle přezdívky a jinak jsou cizí. Hezky z ruky do ruky.

Navíc - pokud mám zájemce na zvířátko, mám jednoho - pokud potrvdí, nehledám dalšího. Pokud odřekne, hledám dalšího.

Podle váhy nesoudím chov. Já mám dva kluky a oba patří k těm drobnějším a rozhodně se o ně nestarám špatně!


Já taky většinou zálohu nechci, ale jednou jsem někomu převážela činčilku, byla jsem jako zrpostředkovatel a paní si na smluvené místo a čas nepřišla. Po této zkušenosti jsem tohoto chtěla uchránit kamarádku, která byla tak laskavá a chtěla mi činčilku převést.

Činyčily podle váhy nesoudím. Hlavní je vzhled a pocit z myšky. ale pokud má jen 350g, tak ji jasně nedám do chovu, abych ji neublížila. :wink:
Naposledy upravil(a) žanda dne So Črv 14, 2008 21:37, celkem upraveno 2 x.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » So Črv 14, 2008 21:24

Growieq napsal:tak si zjisti IP, to vážně nejsem já, jsi paranoidní :D


Máte stejné IP - 4 přezdívky :wink: Bez ověření bych ti to nepsala
Naposledy upravil(a) žanda dne So Črv 14, 2008 21:36, celkem upraveno 1 x.

Growieq
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Bře 30, 2008 13:25

Příspěvekod Growieq » So Črv 14, 2008 21:25

jsi asi trošku podvodnice ne
:D

Host

Příspěvekod Host » So Črv 14, 2008 21:26

Takže: objasním co půjde :) sledujte pozorně:

Já jsem flora, bydlím taky na koleji, kde donedávna bydlela Pája. Jsme kamarádky, bydlíme i blízko sebe (pro šťouraly) Na Kryse jsem ti psala na popud Páji (opět jako flora, protože to je MOJE přezdívka), protože jsem jí chtěla pomoct a ona toho tvýho myšáka opravdu chtěla, ale po nepříjemnostech, který jste mezi sebou měly, chtěla zůstat v anonymitě. Stejně to nakonec nedopadlo, tak jsem to neřešila a profil jsem tu měla prostě jako flora.

Jsem fanda činčil, přestože sama žádnou nemám, ale moje sestra má dva myšáky, pro který bych udělala cokoliv a ségra to ví.

Nepovažuju se za znalce ani za chovatele (píšu že jsem fanda!), proto o váze samiček opravdu nevím, samičky neřešíme (opět připomínám že ségra má kluky)

a pokud má někdo jednu dvě činčilky (stejného pohlaví), tak asi neuvažuje hned o porodu a má je opravdu pro radost.

Chtěla jsem tím říct, že prostě i malá činčilka může být spokojená, dobře živená(!!!) ale prostě její genetický propozice nezmění.

orlando
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: So Črv 23, 2007 21:52

Příspěvekod orlando » So Črv 14, 2008 21:26

Jančo, ale tady se přece muví o samečkovi ne? Tak jaký porod...nebo se pletu?

Growieq
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Bře 30, 2008 13:25

Příspěvekod Growieq » So Črv 14, 2008 21:27

tak ti to asi zlobí, píšu ti, jen z téhle..... (arixie je ještě moje). ale zbytek jsou lidé, živí lidé, a navíc mají mozek!!!!! to bys nečekala asi viď :roll:

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » So Črv 14, 2008 21:28

orlando napsal:Jinak se divím, jestli jsou nějací lidé tady opravdu studenti, (nevím, jestli ZŠ, SŠ nebo VŠ), ale tolik hrubek jsem v žiotě na jednom místě neviděla....To je fakt dost strašná úroveň....Lidi, prosím, snažte se psát lépe. Kdo to má číst...

a jako proc to teda ctes kazdej neni dokonalej jako ty :-&

orlando
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: So Črv 23, 2007 21:52

Příspěvekod orlando » So Črv 14, 2008 21:29

Protože se královsky bavím:-))))))A zajímá mě, kdo s čím zase přijde. Je to diskuze, ale lidi, taky snad umíte česky...Aspoň trošku....
Naposledy upravil(a) orlando dne So Črv 14, 2008 21:30, celkem upraveno 1 x.

Host

Příspěvekod Host » So Črv 14, 2008 21:30

třeba protože je činčilář ale má taky cit pro češtinu!

nebo už není nutná znalost češtiny v běžným životě?!

mě taky bolí každá hrubka, naposledy výrazně bolelo od žandy OBĚKTIVNĚ!

Avatar uživatele
mirdulinda
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: So Led 13, 2007 9:06
Místo/Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mirdulinda » So Črv 14, 2008 21:31

no to nemůže no...........jinak maily jsem četla a mám svůj názor, sama píšeš na stránkách Žando, že činčily neposíláš, tak proč né pěkně z ruky do ruky. A taky byste si mohli nechat toho debilního šťourání v IP adresách, protože je někdo s Growieq, tak to nemůžete překousnout nebo o co jde?
Fakt tenhle názor na vás nemá jen tahle malá skupinka lidí :cry:

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » So Črv 14, 2008 21:32

flora, Growieq - v tom případě se moc omlouvám za to IP a obhajobu.

orlando - na začátku tu bylo něco jako, že soudíme všechny činčily podle váhy. Na to já odpovídám, že u samiček ano, kvůli jejich zdravý, ale jinak ne.

flora - co se týká 2 samečků a 2 samiček - mazlíků, tak jasně, nejde o váhu. Každá činčilka je krááásnááá i když má třeba jen 230g. Tohle nepopírám. jenže já mám činčilky v chovu a tak musim koukat i na váhu, abych jim neublížila. :wink:

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » So Črv 14, 2008 21:33

flora napsal:třeba protože je činčilář ale má taky cit pro češtinu!

nebo už není nutná znalost češtiny v běžným životě?!

mě taky bolí každá hrubka, naposledy výrazně bolelo od žandy OBĚKTIVNĚ!

ježiš ja myslim že tohle je forum o činčilách a ne o češtině a nechte žandu bejt myslim že vám to vysvětlila jasně nevim co ste na tom nepochopily

Avatar uživatele
mirdulinda
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: So Led 13, 2007 9:06
Místo/Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mirdulinda » So Črv 14, 2008 21:34

myslím, že jsou velké činčily a tlusté činčily, to taky podle napsané váhy nepoznáte, tak nevím co pořád děláte s váhou

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » So Črv 14, 2008 21:34

mirdulinda napsal:no to nemůže no...........jinak maily jsem četla a mám svůj názor, sama píšeš na stránkách Žando, že činčily neposíláš, tak proč né pěkně z ruky do ruky. A taky byste si mohli nechat toho debilního šťourání v IP adresách, protože je někdo s Growieq, tak to nemůžete překousnout nebo o co jde?
Fakt tenhle názor na vás nemá jen tahle malá skupinka lidí :cry:


Když si četla moje stránky, jistě sis všimla, co je dále. ;-) Z ruky do ruky, proč ne? Já sem pro, tak si měla Pavlína přijet.

Avatar uživatele
mirdulinda
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: So Led 13, 2007 9:06
Místo/Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mirdulinda » So Črv 14, 2008 21:35

a ještě jsem chtěla, tohle se netýká jen žandy, takže nám laskavě Kamilo neříkej co máme dělat :lol:

Host

Příspěvekod Host » So Črv 14, 2008 21:35

ano, je to o činčilách, ale snad jsou tu i inteligentní lidi, kteří umějí psát česky? když už trpím při čtení (nějaký chyby samozřejmě toleruju, nejsme neomylní) tak to můžu přece říct ;)

když je to DISKUSNÍ fórum ;)

Growieq
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Bře 30, 2008 13:25

Příspěvekod Growieq » So Črv 14, 2008 21:36

já ale prvně počítala, že přijedu, ale tys mi nutila kamrádku (třeba v dobrý, což pochybuju, ale je to možný), že to bude snažší :? , moc dobře to přece víš

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » So Črv 14, 2008 21:36

mirdulinda napsal:a ještě jsem chtěla, tohle se netýká jen žandy, takže nám laskavě Kamilo neříkej co máme dělat :lol:

ale navážite se hlavně do ní

Avatar uživatele
mirdulinda
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: So Led 13, 2007 9:06
Místo/Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mirdulinda » So Črv 14, 2008 21:36

Floro : tady nemůžeš nic protože tě chtějí hned vyštípat, se podívej kdo tady taky zůstal..........Všichni jsou fuč

Avatar uživatele
mirdulinda
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: So Led 13, 2007 9:06
Místo/Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mirdulinda » So Črv 14, 2008 21:37

Plačková Kamila napsal:
mirdulinda napsal:a ještě jsem chtěla, tohle se netýká jen žandy, takže nám laskavě Kamilo neříkej co máme dělat :lol:

ale navážite se hlavně do ní


Já nikoho nejmenovala a starej se o své, Žanda není nesvéprávná si myslím :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”