Ohočení

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

iivvii

Ohočení

Příspěvekod iivvii » Po Ún 28, 2005 9:11

Před třemi týdny jsem si koupila novou činčilku .Ale ted se začinam bát ,že jí neochočím. vubec nenecha na sebe šahnout teda jen ,když jí dám nějakou dobrotu a to jen malokdy.
A taky by mě zajímalo jak jí dostáváte do klece ?

Disable adblock

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Po Ún 28, 2005 9:23

Máš činčilku jen krátce, chvíli to trvá než k tobě sama přijde, dej jí čas. Jdi na ní pomalu, nejdřív ať si zvykne na tvojí ruku v kleci, když se už nebude bát, tak bych jí začala pouštět z klece, vždy přes ruku, ona si zvykne. Pomůžou ti i různé mlsky, zaměří se na papkání a nechá se i podrbat :D
Do klece Honzíka dostávám tak, že ho lákám na sušené jablíčko on si tam pro něj vleze a já jen zavřu dvířka, je to rozhodně lepší než ho honit po pokoji, pak je hrozně vyděšený. Někdy si do klece zaleze sám, když už je unavený.
Tak přeju hodně stěstí a pevné nervy :lol: !!!!

LídaK

Příspěvekod LídaK » Po Ún 28, 2005 10:11

Ahoj,

přimlouvám se za to, nepouštět ji ven, dokud si nezvykne na tebe a na ruku. Každým honěním po místnosti by se tě bála víc.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Gertruda

Příspěvekod VeronikaL. » Stř Bře 16, 2005 11:26

Chtěla jsem se jen pochlubit, že začínám slavit jisté úspěchy v ochočování Gertrudy, která, jak jsem tady už několikrát psala, nemá ráda lidi.
Už několikrát se mi povedlo, že mi vlezla na klín, nebo se nechala bez protestů hladit (a to je u ní úspěch, protože vždycky akorát kousala a "štěkala"). Takže teď už nenávidí víc kočku než lidi (mě) :D
Jako nejlepší ochočovadlo se osvědčilo jablko a vojtěšková granule.
Muchly byla vždycky hodnější (asi proto, že je mladší).
Ale myslím, že kromě "maškrtek" ani jedna moc lidi k ničemu nepotřebuje, vystačí si spolu. Upřímně řečeno to nechávám na nich.

Disable adblock

rob

Příspěvekod rob » Stř Bře 16, 2005 19:46

Jo, jo dej ji cas....

Host

Příspěvekod Host » Stř Bře 16, 2005 22:04

Já jsem začínala s rozinkama, nejdříve jsem je dala na prst, pak na dlaň, pak k loktu, az si celá vlezla na ruku a nechala se hladit. Pak už chodila ke mě sama. Ale důležité je i prostředí. Před týdnem jsem byla v Olomouci a jedna rodina koupila své dceři(9) činčilu. Jenže ta jí omrzela a strčili jí do koupelny, kde jí skoro nesvítili, nedávali písek atd. Činčila má 4 roky, kouše, je vzteklá a strašně maličká. Uvažuju, že ji od nich odkoupím, ale nemám ji momentálně kam dát. je mi jí tak líto, myslela jsem, že budu brečet...

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Bře 17, 2005 6:56

Tento týden jsem si povídala o zvířatech se skupinkou asi deseti ženských. Podotýkám dospělých, 40-50 let. Byla jsem v šoku z toho, že polovina z nich bere zvíře jako věc a nehodlají připustit, že i zvíře je živý tvor. Druhá půlka má doma zvíře jako člena rodiny - a všechny jsme dost nechápavě čučely jak to ty ostatní mohou brát takhle bezcitně. Ale asi to tak prostě je :cry:

bagi

Příspěvekod bagi » Čt Bře 17, 2005 9:08

no to je asi deformace z totace... :shock:

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Totáč

Příspěvekod VeronikaL. » Čt Bře 17, 2005 9:17

To se mi nějak nezdá.
Obávám se, že lidská ingnorance a nevcítivost je podobně jako počasí jednou z věcí, za které komunisti nemůžou. Obávám se, že tohle kapitalismem nevyléčíme, a že prostě někteří lidé takoví budou a budou (a nejen ke zvířatům - jak se někteří "lidé" chovají ke starým lidem a postiženým dětem, které cpou do ústavů, aby nepřekáželi? Těžko od nich potom chtít, aby milovali psa nebo činčilu.)

bagi

Příspěvekod bagi » Pá Bře 18, 2005 10:14

bylo mysleny jako nadsazka :D ale stejne trocha pravdy na tom asi bude
Ty jmenovane damy predpokladam se takto vyjadruji (chovaji) asi jen ke zviratum, mozna treba jen k hlodavcum (Ivo jak je to? :D ) A to si myslim je otazka vychovy...a hlodavci teda jako domaci mazlicci za komaru moc nefrceli....
a k tomu pocas :D tak si matne z mladi pamatuju "porucime vetru desti,ne?" :D coz se jim skoro povedlo, ČSR byla(je) nejzdevastovanejsi krajinou vychodniho bloku....a zaplavy u nas nebyly naposled :o

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Komančové

Příspěvekod VeronikaL. » Pá Bře 18, 2005 10:36

S tím "větru dešti" to samozřejmě také znám, neb už jsem stará jako Metuzalém, ale za mého mládí se říkávala, že špatné počasí a ranní vstávání je něco, za co VÝJIMEČNĚ komunisti nemůžou. :lol:
A asi to už moc nesouvisí s činčilama.
P.S.: A já mám radost z ochočování Gertrudy. :D

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Bře 18, 2005 10:37

Z mluvy uvedených dam jsem pochopila, že takový vztah mají ke všemu, co se neumí bránit. Propraly papoušky, křečky a pak jsem odešla - začly komentovat, kolik které zvíře stojí (pořízení a náklady potom) a musela bych je bývala kopnout někam.
Setkala jsem se s tím už když před rokem Lumpík marodil. Stálo to spoustu peněz, času a opečovávání a pár lidí nechápalo, proč jsem ho nenechala utratit a nepořídila nového. Nebyli schopni pobrat, že je to kámoš a člen rodiny a ža mi ty peníze a čas ještě ke všemu vůbec netrápí. Ale je fakt, že tihle lidé se podobně jako ke zvířatům chovají i k sobě navzájem - tak ať si to užijou.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Lidé a zvířata

Příspěvekod VeronikaL. » Pá Bře 18, 2005 10:48

Já se s tímhle problémem potýkám dost často.
Máme opravdu hodně zvířat (viz podpis), nejezdíme na dovolené a nemáme pěkně zařízený byt, a všechno se musí přizpůsobovat zvířatům. Někteří lidé to chápou, někteří ne.
Umím si představit, jak ses Ivo asi cítila, když jsi měla starosti o Lumpíka, a místo psychické podpory ses dozvěděla, že jsi vlastně hloupá a měla by sis obstarat nového stejně jako bys vyhodila nefunkční hrnec nebo rádio a nahradila to novým a fungujícím, protože "ty opravy se přece nevyplatěj" :(

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Bře 18, 2005 10:56

Veroniko, vystihla jsi jejich postoj úplně přesně. A když takovíhle lidé završí svou přednášku tím, že to smrdí a dělá bordel, tak k čemu to vlastně je... No nic, proč se rozčilovat. Alespoň pak člověk ví, s kým má tu čest. Nějak si totiž neumím představit, že člověk s podobným názorem je ochoten jinému člověku pomoci v nouzi, byť jen třeba milým slovem. S tím jsem se ještě nesetkala.

Radka.S

Příspěvekod Radka.S » Po Bře 21, 2005 11:40

U nas doma jsou teda zvirata (vcetne 5 slepic a asi 12 rybicek 8) ) jako clenove rodiny. Nejradsi mam Dinu, neumim si predstavit, ze tu jednou "nebude". Byla uz parkrat nemocna (nic vaznyho,jako kazdej pes) a pokazdy jsem o ni mela silenej strach. Loni v lete, kdyz byli nasi na dovolene, nejak polehavala a me se to zdalo divny (vsichni rikali, ze je to normalni, ze je unavena z vedra). Zavezla jsem ji k veterinari a ten mi rekl, ze kdybych neprijela, umrela by. Mela komplikovanej zanet prudusek a traviciho traktu(asi u reky snedla neco spatnyho a jeste se nastydla). Chce to si zviratek vsimat a ne je brat jako veci. Moje kamaradka mela ovcaka a vedela o nem, ze ma hrozne velkej nador a ze zacina bejt slepa,ale ze mu muzou jeste pomoct, kdyz pujdou k veterinari zavcas, ale vykaslali se na to ( stalo by to prece hodne penez!!!). Psa nechali behem par mesicu umrit!

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Po Bře 21, 2005 14:41

Anonymous napsal:Já jsem začínala s rozinkama, nejdříve jsem je dala na prst, pak na dlaň, pak k loktu, az si celá vlezla na ruku a nechala se hladit. Pak už chodila ke mě sama. Ale důležité je i prostředí. Před týdnem jsem byla v Olomouci a jedna rodina koupila své dceři(9) činčilu. Jenže ta jí omrzela a strčili jí do koupelny, kde jí skoro nesvítili, nedávali písek atd. Činčila má 4 roky, kouše, je vzteklá a strašně maličká. Uvažuju, že ji od nich odkoupím, ale nemám ji momentálně kam dát. je mi jí tak líto, myslela jsem, že budu brečet...

to je vazne strasny, ale takovych pripadu znam bohuzel vic. Naposled nedavno jsem pomahala umistovat cincily, ktere se mezi sebou rozmnozovaly a pani prestaly davno bavit, znaly a znaji jen klec, jeden cas byly strcene v koupelne take. O dalsim pripadu, kterem jsem slysela, ze cincilu soupli lidi do sklepa a nechali svymu osudu. Proto jsem rada, ze nemusim resit problem, kam s mladaty, protoze bych nemela klid, jestli se nahodou nedostaly taky do takovych skvelych rukou.
Pokud mas moznost, kup ji od nich, protoze to je pro ni akorat velke trapeni. Divim se, ze jim tak dlouho zatim vydrzela. Ver mi, ze kdyz pozna dobry a laskyplny domov a peci, tak k Tobe casem velmi prilne.
Takovy lidi jsou vazne priserny a nejhorsi je, ze k takove sobeckosti vychovavaji i svoje deti.

John Franklin

Příspěvekod John Franklin » Po Bře 21, 2005 16:22

Radka.S napsal:U nas doma jsou teda zvirata (vcetne 5 slepic a asi 12 rybicek 8) ) jako clenove rodiny. Nejradsi mam Dinu, neumim si predstavit, ze tu jednou "nebude". Byla uz parkrat nemocna (nic vaznyho,jako kazdej pes) a pokazdy jsem o ni mela silenej strach. Loni v lete, kdyz byli nasi na dovolene, nejak polehavala a me se to zdalo divny (vsichni rikali, ze je to normalni, ze je unavena z vedra). Zavezla jsem ji k veterinari a ten mi rekl, ze kdybych neprijela, umrela by. Mela komplikovanej zanet prudusek a traviciho traktu(asi u reky snedla neco spatnyho a jeste se nastydla). Chce to si zviratek vsimat a ne je brat jako veci. Moje kamaradka mela ovcaka a vedela o nem, ze ma hrozne velkej nador a ze zacina bejt slepa,ale ze mu muzou jeste pomoct, kdyz pujdou k veterinari zavcas, ale vykaslali se na to ( stalo by to prece hodne penez!!!). Psa nechali behem par mesicu umrit!


je to smutny.... obecně si take myslím to, že lidé, kteří mají zvířata, si prostě myslí, že se z toho vylížou, a čím víc obyčejnější zvířata to jsou, tím tuplem si to myslí. My máme třeba psy dva - jezevčíka, kterej vydrži lecos, je u babičky a ta ho svým způsobem zanedbává protože je starej, takže kdybych mu nevyčistil uši, nebo nekapal kapky do očí tak nevím jak by to dopadlo, ale oproti druhému psovi - maltezáčku skoro žádnou péči nepotřebuje. Maltezák je hrozně přešlechtěný plemeno, když nastydne dostane rýmu, kašel, a alou k veterinářovi, s kdečím se musí léčit... no vlastně tím vším jsem chtěl říct, že hodně lidí říká: "ten náš ořech to přežije... " přitom za to že zajdou k veterinářovi takřka nedaj nic, kromě svého času, když bude zdravej nějaká suma to jistě nebude. Já jezdím s naším maltezákem k veterinářovi furt, i s kdejakou ptákovinou, já sám bych se k tomu sice nedokopal, ale naši mě donutí. Ten pocit jak se ten pejsek sápe, z toho stolku na mě, za to ale stojí. Dokazuje mi tím, že mě má rád.
8)

Radka.S

Příspěvekod Radka.S » Po Bře 21, 2005 16:36

Jo, to mas pravdu. Akorat s tim, ze to nic nestoji teda nevim nevim. U nas je skvelej veterinar, ale nektery navstevy muzou bejt pekne drahy... (myslim drobnejsi chirurgicky zakroky atd.). Mozna na tom preslechteni zvirat neco malicko bude, ze ty puvodne "panelakovy" psi jsou vic nachylnejsi k nemocem (myslim ryma atd.) nez ty vylozene venkovni hlidaci psi.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Bře 21, 2005 16:54

Ceny strašně moc závisí na veterináři. Zažila jsem veterináře, kteří za nic brali dvě stovky a jiné veterináře, co od studentů brali peníze jen za medikamenty...
Paradoxně mi připadá, že šikovní a fakt dobří veterináři mají ceny velmi příznivé - ale tak už to bývá :D

Milan

Příspěvekod Milan » Po Bře 21, 2005 16:58

My jsme za vyšetření naší Báry, o kterém píšu ve fóru " holé místo na pacce ", dali 140 Kč. Myslím, že za vyšetření, nafasování dezinfekce a následnou kontrolu za týden je to celkem lidová cena. 8)

Radka.S

Příspěvekod Radka.S » Po Bře 21, 2005 17:08

Ja jsem nemela ani tak na mysli to, jestli vam veterinar o neco vic natahne cenu nahoru (i kdyz to je taky dobry tema k rozhovoru), ale spis jako to, ze jsme treba byli nekolikrat na operaci bulky (u psa) a to opakovane a ty ceny pak vylitnou na nekolik tisic (a to si nemyslim, ze by nas doktor natahnul)! Samotna operace je draha, ale pak treba injekce v ordinaci, leky na doma, antibiotika, masti na potirani, kontroly... Jeeemine!

bagi

Příspěvekod bagi » Po Bře 21, 2005 18:12

Radka.S napsal: Mozna na tom preslechteni zvirat neco malicko bude, ze ty puvodne "panelakovy" psi jsou vic nachylnejsi k nemocem (myslim ryma atd.) nez ty vylozene venkovni hlidaci psi.


To bezpochyby a plati to u vsech zvirat bez rozdilu. Psi v tomto smeru maji nejdelsi historii a vysledky sou myslim celkem znamy.Degenerace pohyboveho ustroji (jezevcici), srdecni soustava (boxeri), sluchove ustroji (dalmatini), problemy se zrakovym ustrojim (irsti setri),problemy s kycli (labradori).....atd...u psu je to naprosto markantni...kdy to ceka cincily zalezi jen na tom kam az slechteni zajde...

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”