Směs od chovatele vs vlastní mix

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Čím krmíte?

1. jedním druhem granulí
7
19%
2. jedním druhem granulí + doplňkovými krmivy
2
6%
2. více druhy granulí
4
11%
3. více druhy granulí + doplňkovými krmivy
23
64%
 
Celkový počet hlasů: 36

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod Maartyy » Stř Ún 29, 2012 20:50

Zdravím, když jsem kupoval Boba tak mi majitel dal krmnou směs na kterou by měl být zvyklý. Viz. foto
Připadá mi to jako směs nějakých obyčejných pelet,ovesných vloček, biskupského chlebíčku, malého množství směsky Supreme charlie chinchila a ještě pár nějakých druhů. Připadá mi však že vyžere všechno kromě těch klasických pelet. Proto přidávám Supreme selective

Proto se ptám jestli by nebylo lepší jako základ použít Supreme selectiv, smíchat s supreme charlie chinchila a hotovo, popřípadě poraďte co ještě přidat.

Jinak biskupský chlebíček jsem koupil jako mlsku a dávám max. jeden kousek denně. Ale jako přísada do krmiva mi to vhodne nepřijde, co si myslíte vy?

Díky za názory a doporučení

Disable adblock

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod Maartyy » Stř Ún 29, 2012 20:54

Obrázek

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod Lenca » Stř Ún 29, 2012 21:01

vyjídá supreme,protože je rozmlsany.mu chutná stejně jako nám :) ten svatojánsky chlebiček bych osobně nedavala do krmiva,ale jen jako mlsku,je sladky a když ma na vyběr se najíst chlebičku a supreme,tak je jasny,že nebude jist obyč granule :)

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod Maartyy » Stř Ún 29, 2012 21:17

Jenomže když má celý den jenom klasiku tak se jí ani nedotkne, i když sem dojel po víkendu tak měl sežrané seno, vypil celkem dost vody a z granulek sežral vše krom těch klasických pelet, a že ty pelety jsou tak 90% z toho krmeni, pripada mi ze radsi trpi hlady nez aby si vzal ty pelety. Proto se chci zeptat jestli lze krmit jenom supremem selectiv popřípadě jinýma chutnějšíma peletama.

Disable adblock

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod mefoxinka » Stř Ún 29, 2012 21:33

u nás krmíme vlastním mixem granulek
http://eliscinobchudek.eu/zakladni-krmi ... druhu-i73/

je pravda že nejdřív zmizí kuličky a pak teprve to ostatní ale zpravidla snědí všechno
chlebík se přidáva jako mlska do hlavního jidla určitě nee

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod martej » Stř Ún 29, 2012 21:34

Jakmile mu budete dávat více druhů granulí, tak si bude vždycky vybírat. Já sem toho názoru, že by se činčilám měli dávat pouze jednodruhové granule a zbytek dávat pouze jako pamlsek z ruky :-))) Oni jsou v tomhle moc chytrý a vědí, že i když to nesní, tak stejně dostanou nášup :-))

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod ajtik » Stř Ún 29, 2012 21:40

Taky krmím touhle směsí granulek a snědí do poslední granulky http://eliscinobchudek.eu/zakladni-krmi ... druhu-i73/

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod minlub » Stř Ún 29, 2012 21:45

Krmím 4 druhy granulí, plus trochu New generation, trochu mrkvových a trochu bylinkových granulí. Vyjedou většinou celou misku a s vybíráním problém nemám. Jsem zastánce krmením více druhy. Nenašla jsem granule, které by mi vyhovovali složením a všechny činčilky mi to dobře žrali. Navíc pokud mi dojde jeden druh, mám v zásobě jiné a není problém s přecházením.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod mefoxinka » Stř Ún 29, 2012 21:46

s tim vybiranim moc nesouhlasim, dostanou dycky hrs ta myšku a nestává se mi že by nesnědly, naopak někde i přidávam :wink:

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod ajtik » Stř Ún 29, 2012 21:50

U nás taky hlavně školka a maminy :D

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod AnnaVV » Stř Ún 29, 2012 22:09

taky krmím http://eliscinobchudek.eu/zakladni-krmi ... druhu-i73/
a nesouhlasím s tím že by vybírali jenom některé granulky.misky maji vymetené.a každý druh granulek má nějaké jiné přednosti a smícháním více druhů budou mít činčilky všechny živiny co potřebujou.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod tarja666 » Stř Ún 29, 2012 22:13

také nesouhlasím s vybíráním. Dříve jsem krmila jedním druhem a některé činčilky mi moc nechtěly žrát. Teď míchám tři druhy a přimíchávám trochu vloček, new generation, atd. a většinou je všechno vyžrané, takže ještě musím přidávat :D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod martej » Stř Ún 29, 2012 23:12

Já osobně mám jiné zkušenosti, dřív jsem taky míchala, zkoušela různé granule, ale opravdu nejlepší je dávat jedny kvalitní. Když se pobavíte s některými chovateli v zahraničí, tak Vám nikdo nenapíše, dávám tam tisíc druhů granulí, pamlsky a kdo ví co ještě. Všichni se zaměřují pouze na genetiku a kvalitní stravu, protože jakmile si začnete něco míchat, tak nikdy nevíte, kolik minerálů, vitamínů, bílkovin, tuku ... atd, v té směsi je. Chápu, že když má někdo dvě činčily a bere granule ze zverimexu, tak je dobré míchat 2-3 druhy granulí, ale rozhodne bych nedávála nic jiného než kvalitní granule. Různé svatojanské chlebíčky, bylinkové granule, vločky atd bych dávala pouze jako pamlsek z ruky a to občas.

Já krmím pouze Zbýšovskýma granulema a ovatorem, dávám seno a dávám pamlsky, které si doma nasuším a vím, že tam není žádný tuk. Maminám přidávám vitaminy a při kojení a před porodem obden trochu vloček a kočičího mlíka. Dřív sem dávala i miminům různé směsy, ale je to zbytečné. Činčilky mi prospívají a to i bez různých příměsí.

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod Ladus » Čt Bře 01, 2012 9:07

Přesně tak, taky krmím jedním kvalitním druhem a zvykly si všechny. Pamlsky raději taky doma sušené - člověk má jistotu. Taky když se podívám na velké chovy v zahraničí, tak je tam zaměření na jeden druh kvalitních pelet , pamlsky se nedávají. A činčily jsou krásné. Míchala jsem ,ale teď myslím, že nám to vyhovuje lépe.

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod AnnaVV » Čt Bře 01, 2012 9:15

ty granulky co jsou tam namíchaný jsou všechny kvalitní a ta new generation http://eliscinobchudek.eu/doplnkova-krm ... ation-i12/
je super.a v každém případě chov stojí vždy na stravě.a dřív jsem krmila jen jeden druh a tolik mimča nepřibírali jako když grunulky míchám.ovesný vločky a svatojánský chléb samozřejmě jako mlsku

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod lara » Čt Bře 01, 2012 10:16

taky míchám, když sem dávala jen jeden druh granulí tak činči nepřibírali tak jak měli a bylo hodně zbytků, od doby co mícháme je vše o.k. nejsou žádné problémy .-)

Avatar uživatele
nikolpn
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: Ne Led 01, 2012 21:48
Místo/Bydliště: Kraslice

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod nikolpn » Čt Bře 01, 2012 10:30

My taky mícháme více granulek, jako základ apetit a každý den něco k tomu,sehnoutek pro hlodavce,mrkvový ovator,new generation, vitakraft for kids a občas ev směs apetit a Beaphar care+,každý den jim dame k zeleným něco z toho aby nejdedli pořád to samí a chutná jim.Lidem by taky nechutnalo jíst pořad jedno jídlo pořád dokola.Ještě se chci zeptat jaký je ten zbýšov kvalitově?Chceme k tomu apetiti koupit ještě nějaký základní,prý ten apetit není tak výživný..tak jsme chtěli koupit ovator a nevim jestli biostan nebo něco jinýho?Měli jsme i berkel,ale toho se ani nedotkli..

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod mefoxinka » Čt Bře 01, 2012 10:43

Činčilky můžou prospívat jak při chudší stravě, tak při přemíře krmení. Ani jedna možnost není dobrá. A nikdo jim nepřidává do granulí tolik doplňků,aby převažovali nad základem.

Ano většina těch, co mají již činčilek více, hlavně velkochovatelé, krmí jedním druhem granulí. Je to logické, to by se zruinovali mixovat jim více druhů či přidávat např. mrkvové, které jsou 3x tak dražší. Oni jsou také zaměřeni většinou na kožku, velkou stavbu těla a šlechtí to po několik generací. Nepotřebují aby tu jejich činčilka byla co nejdéle, ale aby byla velká s kvalitní kožkou a dobře rodila. A právě ty kvalitní granule jsou vyvinuty většinou těmito chovateli. Tak proč by mixovali ještě další cizí druh.

Nemyslím si,že mixování více druhů kvalitních granulí je horší jak dávat pouze jeden druh. Pokud ty granule jsou kvalitní a mají mít to co mají, nevidím rozdíl v tom jestli zbaští 30g jednoho kvalitního druhu nebo 30g např. tří kvalitních druhů dohromady. Pokud není problém v tom,že by se v nich činčilka přebírala.



Většina chovatelů zde dle mého pouze jedním druhem granulí bez přídavku ničeho nekrmí. Ať už menší nebo i ti větší jako např. Ajtik,která už chová dýl, má hodně činčil a srovnává zkušenosti s polskými chovateli.

Třeba by bylo zajímavé dodat anketu na tohle téma.

A to nemám zkušenosti jen s činčilami,ale z více druhy zvířat a chovám již několik let. A všude je to stejné, není jednotný názor čím a jak krmit a co je nejlepší. Vždy ti větší krmí pouze jedním zaběhlým druhem a menší dopřávají více.

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod Bodlinka-h » Čt Bře 01, 2012 10:46

Nám se při jednodruhovém krmení (verselle laga complete) sekly obě holky v růstu, začali jsme míchat víc značek a holky se nám srovnaly. Dnes to vypadá tak, že pořadí vyjídání druhů se občas změní, povětšinou zůstává jako poslední Zbýšov.
Mimo to mají max 2 mlsky denně a většinou je to mrkev, jablíčko, goji nebo bylinky.
Ano, v granulích jsou vybíravé, ale z těch značek, co dáváme, se o výživnost nebojím a proč by holky taky nemohly mít občas chuť na něco malinko jiného :)
Chápu velkochovy / kožkaře, že si vyvinou vlastní granule a krmí jen jimi (Zbýšov, Raba...), ale připomíná mi to školní jídelnu z dob mé základky. Prostě v pondělí bude čočka, co na tom, že to polovině dětí nechutná, ať si zvyknou.. :)

Já mám činčily dvě a chci jim ve zdravých mezích dopřát :) v tomhle počtu to není extra finančně ani organizačně nákladné :)
Pokud má někdo činčil víc a má tu kliku, že jim všem chutná jedna kvalitní značka, tak proč ne :)

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod Ladus » Čt Bře 01, 2012 10:56

Jo, to je přesně to vychytat. Jak někdo psal ,když jsem míchala, tak mi polovina z nic vyžírala jedny a polovina druhé, mám potvory vybíravé. Tak teď jsou pěkně na jednom druhu k tomu občas dostanou namíchanou směsku z vloček atd a jsme spokojení všichni :) Ale je to fakt na vyzkoušení no..

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod AnnaVV » Čt Bře 01, 2012 11:02

úplně souhlasím s tím co napsala mefoxinka

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod Ladus » Čt Bře 01, 2012 11:11

No já třeba nesouhlasím s tím, že u kožek jde o stavbu těla a kožešinu a že nezáleží jak dlouho činčila bude žít. To mi přijde možná až úsměvné, někde jsem tady porovnávala svoje "kožkařské" granule a vycházely mi dost podobné Ovatoru, kterým tuším, že spousta z Vás krmí. Tak to potom nerozumím. Vám nejde o to, jak dlouho tu činčilka s Vámi bude?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod minlub » Čt Bře 01, 2012 11:26

Těžko se budou granule od kožkařů dinametárně lišit od jiných, když by měli být stejně kvalitní, pouze na jiné bázi či rozdílné poměry. Nikdo přece netvrdí, že nejsou kvalitní, pouze že ostatní nevidí problém v tom mixovat více takovýchto druhů či přidat něco navíc.
Kožkařům jde u mladých hlavně o kožku, u těch rodících je to jiné. Proto někteří mají i 2 druhy granulí, jeden na výkrm, aby mláďata vyrostli a druhý pro normální krmení. Ale to ty přece víš.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod Dora » Čt Bře 01, 2012 11:29

Souhlasím s tím, že v zahraničí nikdo nic nemíchá!!!!!!Jeden druh + vitamíny, mléčné granule, směsy...
A to nemluvím o kožkařích, ale o zájmových chovatelech s výstavními zvířaty....
Jinak když to tu od začátku čtu, tak se nezlobte, ale přijde mi to jak cílená neplacená reklama na Eliščin obchůdek :D Jde tady vůbec někomu ještě o činčily a krmení????

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod Maartyy » Čt Bře 01, 2012 11:32

Dokud je v rustu tak mu budu davat to co mu chutna. Aby nejak nezakrnel. Az bude dospely tak objednam granule od elisky a hotovo :D

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”