Video z posuzování činčil

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Video z posuzování činčil

Příspěvekod jasmin » Út Dub 17, 2012 11:59

Dnes jsem dostala mailem upozorneni na toto pro me otresne video, pry z posuzovani cincil na vystavach.Usudek, at si udela kazdy sam, ale pry se tim i nekteri nasi clenove naramne bavili a meli ho uverejnene na svych strankach, az bylo jednim z nich stazeno udajne.
Tohle ja bych na sve cincile nikdy nestrpela a pokud se tohle deje na vystavach,vim, proc jsem tam nechtela nikdy jet. Takze to je trochu k tomuto tematu.Abych pravdu rekla, akdyz jsem to video dostala a otevrela, mela jsem priserny vztek, jak si tohle nekdo vubec muze dovolit k cizi cincile.

Odkaz smazán moderátory.

Disable adblock

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod jejula » Út Dub 17, 2012 12:05

No fuj to je hnusný.Já si nemyslím,že to činčilu nebolí.Mě vadí i držení za ocas potkánků a prej je to nebolí no nevím.Jestli by někoho nebolelo chytnout za páteř člověka.Tohle kdyby mi udělal někdo s činčilou tak mu ji ani nedám.

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod rezinka07 » Út Dub 17, 2012 12:26

Naše Kimi jde nastesti v pohodě na ruku takze drzeni za ocasek nebejva casto ani potreba ale pokud ji nekam prenasim treba na vazeni tak si ji taky radej jistim ale je fakt ze jakmile to udelam tak na me stekne, tak nevim jak moc je to pravdy ze je to neboli. Mozna je to jen tim z ena to neni od nas tolik zvykla?nebo se ji to proste nelibi preci jen kdzy ji za ocas nedrzime muze si mi vlest treba za krk :)

to video je nechutny :( .... to se jako fakt dela? :? ... klobouk dolu pred cincilou ze ji poradne nerafla .... a pres papulu vsem co tohle nechaj ... ja osobne bych ty v tech bilej plastich taky chytla za ocasek a za uci a vytahovala je a proklepavala jen nevim co s tou babou tam :) jak rikal muj deda chytit za pr .... (abyhc nebyla sprosta)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod minlub » Út Dub 17, 2012 13:16

Toto video je z výstavy činčil v Polsku. Tam mají jiný styl posuzování a jiné zaměření chovů než zde. Jsou zaměřeni hlavně na kožku a např. kožkování je u nich běžná věc, i se to učí. Tím k činčile přistupují jinak.
Tak, jak pořádají výstavy a posuzují je věc pořadatelů a dané organizace. To, že v Polsku posuzují tímto stylem neznamená, že je to takto i jinde. Např. na našich výstavách se činčilka z klece vůbec nevyndavá, pokud ano, musel by vystavovatel souhlasit. Posuzuje se pouze v kleci, aniž by se jí někdo dotkl. Třeba Lída jezdí na výstavy často a může říci, jak je to v jiných zemích.

Jasmin, příště než něco budeš podávat dál, ověř si informace nebo to podej tak jak to je bez nepravdivých komentářů. Toto video bylo uveřejněné na ZO Fóru a bylo právě kvůli obsahu stažené. A pochybuji, že by se tímto někdo bavil nebo si to dokonce dával na stránky, spíše naopak.

Takovéto klepání s činčilkou se mi nelíbí, připadá mi hrozné a nedůstojné. Ale držení za kořen ocasu a klepání a držení za kořen za účelem fixování činčilky, zajištění bezpečnosti či vyfocení např. chlupatých nohou je velký rozdíl.
Když činčilku přenáším nebo chovám, držím si jí na ruce a druhou rukou přidržuju kořen ocasu. Jsou na to zvyklé a tím i klidnější a nesnaží se útéct. Je to pro ní mnohem bezpečnější než jí muchlat v ruce, kdy jí to vadí, může vyskočit a špatně dopadnout. Neřekla bych, že je to bolí, spíše pokud na to nejsou zvyklé dávají najevo, že je to něco nového a jim se to nelíbí.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod jasmin » Út Dub 17, 2012 13:23

Jak mi to prislo, tak bylo podano.Ze pry se timto videem clenove na foru dokonce dobre bavi, nebo bavili a pak bylo radeji stazeno a ze tohle je nezbytne na vystavach pro posuzovani cincil, tak nevim.Lida by mohla k tomu napsat nazor, te verim a vim, ze sva zvirata opravdu miluje a nikdy by jim nenechala ublizovat, ikdyz je vetsi chovatel, tak zisk neni duvod.
Nevim, jak to je, na tohle mam svuj nazor a ne vubec pekny.Takhle se nekdo zachovat k moji cincile,tak prijde o par zubů.Zvire a to jakekoliv pro me neni vec, ale zivy a rovnocenny tvor, casto daleko lepsi, nez vetsina lidi.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod jasmin » Út Dub 17, 2012 13:31

Samozrejme, ze jim to prijemne vubec neni, zvlast, co predvadel dotycny, nebo dotycna na videu.Ono Vam to to zviratko tezko asi povi, ze se mu to nelibi a dokonce ho to muze i bolet a radeji nez podstupovat takovou ponizujici saskarnu, ze by spalo a melo klid.
Tem dotycnym by se stejne chovani take nelibilo ani trochu, ale zviratum proste musi, ta nemaji bohuzel na vyber a to je hnus.:-(

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod minlub » Út Dub 17, 2012 13:45

jasmin napsal:Jak mi to prislo, tak bylo podano.Ze pry se timto videem clenove na foru dokonce dobre bavi, nebo bavili a pak bylo radeji stazeno a ze tohle je nezbytne na vystavach pro posuzovani cincil, tak nevim.
Nevim, jak to je, na tohle mam svuj nazor a ne vubec pekny.Takhle se nekdo zachovat k moji cincile,tak prijde o par zubů.Zvire a to jakekoliv pro me neni vec, ale zivy a rovnocenny tvor, casto daleko lepsi, nez vetsina lidi.

Tak si příště ověř fakta, protože pak můžeš mít problémy ty. Video bylo staženo právě kvůli obsahu a tímhle se bavit snad nikdo nemůže :roll:
Ne, nezbytné to opravdu není. Na některých výstavách se činčilky z klecí vůbec nevyndávají, je na pořadateli jak nastaví pravidla.

jejula napsal:A činčilákovi stačilo se jen dotknout jeho štětinky a hned na mě štěkal.Ale někdo mi myslím i říkal,že činčile se může taky utrhnout ocásek nebo něco takovýho něco jak osmákům.Nevím jinak jsem o tom nečetla.

Pokud jí chytneš za konec, můžeš jí ublížit a to by se jí určitě nelíbilo. Mluvím o fixování, kdy činčilku bezpečně přenášíš nebo chováš aby se jí nic nestalo http://img7.rajce.idnes.cz/d0702/5/5936 ... 140726.jpg

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod jasmin » Út Dub 17, 2012 13:52

Tohle se podle me nedeje snad na vystavach nasich, ale posuzovatelu kozek spis, i to tam v tom, co mi prislo bylo vicemene podano tak.Akorat jsem nechapala, jak tam bylo napsano, ze se tim nekdo muze bavit z nasich clenu na tech strankach.Nevim o tom ale nic, nechodim tam, takze to nemuzu soudit, ani potvrdit.
Osobne si fakt myslim, ze tohle byli spise kozkari, ale je to hnusny.
Ikdyz cincilce neutrhnes ocas, kdyz ho chytis u korene az, neznamena to, ze se ji to libi a ze ji to i neboli, jenze nemuze mluvit:-(.
Kazdopadne k memu zvireti by se nikdo takhle zachovat nesmel ani v myslence, jinak by pocitil moji ruku.

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod rezinka07 » Út Dub 17, 2012 14:06

tak to jsem rada ze to video je odnekud fuc a neni to u nas.... chtela jsem vzit pristi rok dcerku na vystavu cincilek a tohle bych ji zrovna nechtela ukazat :) Proti vystavam nejsem pokud se to bere proste tak kouknete jake jsem krasne zviratko ale nehrabejte zbytecne na me ja vas taky neohrabavam :)

proti drzeni za ocasek nejsem, lepsi jedno neprijemne chyceni ktere neublizi nez pad kterej zrani. Jen neverim ze je to neboli neco preci citit musi ale nejde to brat jako ublizovani pokud se to neprezene ze :)

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod Ladus » Út Dub 17, 2012 14:09

Držení za ocas činčilu nebolí a v uchu je málo nervovývch zakončení takže taky moc ne a je to spolehlivý způsob jak činčilu při posuzování uchopit. Tím, že někdo uveřejní, nebo stáhne video neznamená, že tento způsob posuzování podporuje.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod jasmin » Út Dub 17, 2012 14:27

Me nadzvedlo to cloumani za ocas pak.
Ja nevim, zda se tim nekdo bavil, osobne bych tomu tez moc neverila, ze by se timhle nekdo bavil, ale takhle mi to bylo poslano s takovym komentarem.Zrejme to bylo posilano globalne vsem, nebo vice cincilarum.A z obsahu by asi hodne lidi chapalo, ze jsou mysleny vystavy vseobecne, ikdyz pak, kdyz se to znovu poradne precetlo se zminuji spise posuzovatele kozek.
Prave, ze vim, ze u nas na vystavy jezdi take dost lidi, kteri maji ke svym cincilam vztah a tohle by asi tezko pripustili, tak me zajimal nazor, kdo u nas na vystavy jezdi, jak to probiha tady a nekde v zahranici, pokud tam nekdo jezdi, jakym zpusobem se posuzuji a jestli se s timhle nekdo nekde nekdy setkal.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod minlub » Út Dub 17, 2012 14:28

rezinka07 napsal:tak to jsem rada ze to video je odnekud fuc a neni to u nas.... chtela jsem vzit pristi rok dcerku na vystavu cincilek a tohle bych ji zrovna nechtela ukazat :) Proti vystavam nejsem pokud se to bere proste tak kouknete jake jsem krasne zviratko ale nehrabejte zbytecne na me ja vas taky neohrabavam :)

Na výstavách zde se na činčilky nesahá, ani při posuzování. Jsou pořád v kleci.
Tady jsou foto z poslední výstavy i z posuzování http://holisovi.rajce.idnes.cz/Vystava_ ... 4.3.2012/#

rezinka07 napsal:proti drzeni za ocasek nejsem, lepsi jedno neprijemne chyceni ktere neublizi nez pad kterej zrani. Jen neverim ze je to neboli neco preci citit musi ale nejde to brat jako ublizovani pokud se to neprezene ze :)

Ano, přesně tak.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod jasmin » Út Dub 17, 2012 14:38

Asi bude lepsi to video odstranit i tady, neni to pekny pohled a sem moc nepatri ani.Dle tech bilych plastu patri spise na stranky kozesinovych chovatelu a posuzovatelu, vypada to spis na farmu nejakou.Pochybuju, ze u nas na vystavach by meli posuzovatele bile plaste.Ikdyz na zadnou vystavu jsem nikdy jet netouzila, tak opravdu osobne take pochybuju, ze se tohle deje tady a na klasickych vystavach.A tomu, kdo mi to poslal vysvetlim, aby priste nezevseobecnoval, ponevadz by to z toho pochopil asi kazdy stejne.

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod Ladus » Út Dub 17, 2012 14:42

Ano, na našich výstavách se používají opravdu bílé pláště :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod minlub » Út Dub 17, 2012 14:43

Bílé pláště se nosí na každé výstavě. Také se tím chrání oděv, i činčilka v kleci umí čůrat daleko :wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod jasmin » Út Dub 17, 2012 14:52

bily plast jsem videla pouze u veta:-) a kdysi nekde na fotu z velkofarmy kozesinove:-(

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod martej » Út Dub 17, 2012 15:02

bílý plášť se na výstavách používá kvůli tomu, aby oděv nezkresloval barvu kožichu ;-)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod jasmin » Út Dub 17, 2012 15:06

Tak to nevim, psala jsem, ze jsem na zadne nikdy nebyla.Myslela jsem, ze tam jsou lidi normalne v civilu.

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod lustici » Út Dub 17, 2012 15:30

Milá Jasmin,
jestli to video okamžitě nezmizí ze STREAMu, tak budeme mít velký problém s autorskými právy...
Jak budete obhajovat, že publikujete video, které jsem osobně natočila a mám ho ve svém foto,
přímo i s se všemi náležitosmi, které dokazují, že se jedná o originál !

Ptala jste se mě, jestli můžete moje dílo publikovat ?
Máte na to ode mne písemný souhlas ?
Tak pracujte rychle a tímto upozorňuji všechny ostatní na to samé,
pokud nemáte svolení k publikaci čehokoliv,
tak je to napadnutelné a myslím, že v dnešní době i dobře ošetřené
a pirátství se nevyplácí, takže co s tím provedete?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod martej » Út Dub 17, 2012 16:03

pokud dáte cokoli na streem, tak tím dávate souhlas k šíření toho videa dál. Je to hlavní smysl této služby. Pokud jste nenahrála video vy, tak kontaktujte administrátory streemu, aby video stáhli. Myslím, že je zbytečné tu vyvolávat hádku #-o Už tak je téma zase úplně jinde než bylo.

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Re: Video z posuzování činčil

Příspěvekod lustici » Út Dub 17, 2012 16:17

Na STREAM jsem nic nedávala a již jsem je kontaktovala, aby mi sdělili autora
neboť publikování mého videa považuji za porušení autorských práv
a na autora zvažuji podání žaloby za porušování autorských práv a autorského zákona.
Myslím, že by v tomto případě bylo rozumné téma uzamknout a odkaz na video odstranit.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Video z posuzování činčil

Příspěvekod minlub » Út Dub 17, 2012 16:29

Autorská práva si prosím vyřešte přes SZ, aby se téma nemuselo zamykat.
Jasmin psala, že jí přišlo mailem upozornění na toto video, takže ho zřejmě nenahrávala.
O odstranění odkazu se poradím s druhým moderátorem. Není to první "drastický" odkaz zde zveřejněný a osobně bych zde neviděla nejraději žádný, ani o týrání jiných zvířat.

Avatar uživatele
Jirka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Čt Pro 29, 2011 22:34

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod Jirka » Út Dub 17, 2012 16:49

jasmin napsal:Asi bude lepsi to video odstranit i tady, neni to pekny pohled a sem moc nepatri ani.Dle tech bilych plastu patri spise na stranky kozesinovych chovatelu a posuzovatelu, vypada to spis na farmu nejakou.Pochybuju, ze u nas na vystavach by meli posuzovatele bile plaste.Ikdyz na zadnou vystavu jsem nikdy jet netouzila, tak opravdu osobne take pochybuju, ze se tohle deje tady a na klasickych vystavach.A tomu, kdo mi to poslal vysvetlim, aby priste nezevseobecnoval, ponevadz by to z toho pochopil asi kazdy stejne.


Jak píše Jasmin která to rozpoutala,bude lepsi to video odstranit i tady.
A pro Jasmin než začnete něco hanit, nebylo by lepší se nejdřív se seznámit s veškerými fakty a informacemi o výstavách. Na výstavách už bylo dost lidí a nikdo neměl námitky , že by se činčily týraly nebo vyndavaly z klecí.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod saskie » Út Dub 17, 2012 17:17

jasmin napsal:Zvire a to jakekoliv pro me neni vec, ale zivy a rovnocenny tvor, casto daleko lepsi, nez vetsina lidi.

jasmin napsal:Samozrejme, ze jim to prijemne vubec neni, zvlast, co predvadel dotycny, nebo dotycna na videu.Ono Vam to to zviratko tezko asi povi, ze se mu to nelibi a dokonce ho to muze i bolet a radeji nez podstupovat takovou ponizujici saskarnu, ze by spalo a melo klid.
Tem dotycnym by se stejne chovani take nelibilo ani trochu, ale zviratum proste musi, ta nemaji bohuzel na vyber a to je hnus.:-(

Souhlasím s Jasmin, je naprosto strašné, co lidi zvířatům dělají. Takhle může zacházet s plyšákem, ale ne s živou činčilou. Kéž by se tohle nedělo. Na výstavě v Srchu (loni) se mi hromada věcí (ohledně zacházení s činčilami) nelíbila, a proto tam už nikdy nepojedu. Ale vedle tohohle videa bylo chování porotců k činčilám úžasné. Dívat se na tohle na vlastní oči bych nedokázala. Ta paní, nebo já, by skončila v bezvědomí.

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení za ocásek?

Příspěvekod Maartyy » Út Dub 17, 2012 17:18

lustici napsal:Milá Jasmin,
jestli to video okamžitě nezmizí ze STREAMu, tak budeme mít velký problém s autorskými právy...
Jak budete obhajovat, že publikujete video, které jsem osobně natočila a mám ho ve svém foto,
přímo i s se všemi náležitosmi, které dokazují, že se jedná o originál !

Ptala jste se mě, jestli můžete moje dílo publikovat ?
Máte na to ode mne písemný souhlas ?
Tak pracujte rychle a tímto upozorňuji všechny ostatní na to samé,
pokud nemáte svolení k publikaci čehokoliv,
tak je to napadnutelné a myslím, že v dnešní době i dobře ošetřené
a pirátství se nevyplácí, takže co s tím provedete?



Tak tohle mě dostalo :roll:

Vzniká vám snad nějaká finanční nebo jiná újma když se bavíme o tom jestli držet činčilku za ocásek nebo ne?

Jinak teda zacházení s činčilou na videu......stejne ty chudatka maji jediny osud a co teprv zacházení se zvířaty kvůli masu, bohužel nikdo na tomhle podnikání nic nezmění, dokud se nebude kožešina pěstovat uměle ve zkumavkách.....

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”