2 otazky

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

maras

2 otazky

Příspěvekod maras » Út Črc 11, 2006 23:27

za 1 : myslite ze muzu nechat prez noc otevrene okno kdyz mam klec si cincama tesne pod oknem nebude jim zima ? :lol:
za 2 : da se nejak naucit aby cincilky po vybjehu sli spatky do klece protoze me vzdycky oba usnou venku a kdyz je chci dat do klece tak zase behaji........... dik za odpovedi

Disable adblock

Avatar uživatele
Radecka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 405
Registrován: Po Lis 14, 2005 8:32
Místo/Bydliště: Boskovice

Příspěvekod Radecka » Stř Črc 12, 2006 7:35

Já bych je pod oknem nenechávala, protože tam budou v průvanu, což pro ně není dobré. Ale činčilku ještě nemám, tak uvidíš, co ti poradí ostatní "zkušenější" :wink:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

mám podobnou otázku

Příspěvekod tuta » Stř Črc 12, 2006 8:07

Na stropě mám větrák, zezhora jim tam proudí vzduch, bok od kterého by mohlo táhnout je vyplněný plexisklem, teď dostavím nové bydlení, mám ten bok zase "vyzdít" plexisklem? zeshora ten průvan podle mě neva, ale ten boční... nebo maj tak husté chlupy, že jim to neublíží (v tom vedru)?
Martina

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: 2 otazky

Příspěvekod VeronikaL. » Stř Črc 12, 2006 9:50

maras napsal:za 1 : myslite ze muzu nechat prez noc otevrene okno kdyz mam klec si cincama tesne pod oknem nebude jim zima ? :lol:
za 2 : da se nejak naucit aby cincilky po vybjehu sli spatky do klece protoze me vzdycky oba usnou venku a kdyz je chci dat do klece tak zase behaji........... dik za odpovedi

Myslím, že v tomto počasí nebude nachlazení činčil až tak aktuální.
Vzhledem k přirozenému prostředí, v němž činčily žily v přírodě, snášejí podle mě spíš chlad než vedro. Otevírám okno úplně normálně, teď ho mám otevřené nepřetržitě (klec mám taky pod ním), spíš podle sebe než činčil (jsem dost teplomilná osoba), a zatím jsme nikdo žádnou újmu neměli.
S tím výběhem nevím, ale asi nezbyde, než je chytit a vrátit do klece, protože spát mimo klec by kvůli bezpečnosti určitě neměly.

Disable adblock

Lena

Příspěvekod Lena » Stř Črc 12, 2006 15:03

Já bych je pod otevřeným oknem nenechávala. I když je teplo, tak si myslím, že stejně táhne a činčule průvan nemají rády. Beru to podle sebe - přede dvěma lety jsem si nechala v takovýchto vedrech průvan v ložnici, ofouknul mě krk a nemohla jsem otáčet hlavou. :roll: :lol: :D

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Stř Črc 12, 2006 17:25

U okna by na ně krom zde již zmíněného průvanu mohlo jít přímé sluníčko. to myslím by jim moc dobře neudělalo. a aby se nahodou otevřeným oknem nešli podívat ven.
a co se tyče klece - naše činči se to naučily samy. odle mě klec berou jako nejjistější místo, kde jim vůbec nic nehrozí. Protože při výběhu tam zaběhnou, když někde něco udělá nějakej hluk. a hlavně jim tam po výběhu dávám papání. :lol:

Dzemeli

Příspěvekod Dzemeli » Stř Črc 12, 2006 19:23

Moje činča si většinou zaleze do klece sama. Nechám ji asi tak dvě hodinky proběhnout a pak si tam hupsne sám.
Naposledy upravil(a) Dzemeli dne Stř Črc 26, 2006 19:44, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Črc 12, 2006 19:25

já mám činčily naučený na přepravku. Jakmile vidí přepravku, ví, že se jde na procházku. :lol:

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Čt Črc 13, 2006 7:24

S tím oknem v tomhle počasí asi problém nebude, ale později jsou přece jenom rána chladná :wink: Moje holky jsou naučený na odměnu. Když zaškrábu prstem na poličku v kleci, už jsou doma a čekají na odměnu. Dám jim za to kousek křížalky nebo něčeho jiného a jsou spokojený :wink: Naučily se to rychle :wink:

maras

Příspěvekod maras » Čt Črc 13, 2006 18:00

diky za odpovedi ale jak presne naucit cincilky aby si tam hupsly :lol: :wink:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Črc 13, 2006 19:01

camilla napsal:já mám činčily naučený na přepravku. Jakmile vidí přepravku, ví, že se jde na procházku. :lol:

Ja mám klietku v izbe a výbeh v kuchyni (cez obývačku). Keď som mal len Mišku, tak som ju preniesol na rukách, ale skombinovať to s Lojzíkom sa mi nedarilo. Tak som sa inšpiroval u Camilly a nosím ich v prútenom košíku. Večer ho pridržím pri klietke a činče tam naskáču a keď im chcem doniesť naspäť, tak ho položím na zem a tiež doňho vlezú. A cestou popri očumovaní si aj trochu zahlodajú :lol:.

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Čt Črc 20, 2006 8:30

To já lákám Honzíka na kouli s pískem. Stačí abych na ní jen zaklepala a už se koupe, pak ho jen odnesu do klece.

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Čt Črc 20, 2006 19:12

Veronika napsal:To já lákám Honzíka na kouli s pískem. Stačí abych na ní jen zaklepala a už se koupe, pak ho jen odnesu do klece.



:lol: tak to já kulíška nenalákám na nic

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Črc 20, 2006 19:23

ivik napsal: :lol: tak to já kulíška nenalákám na nic

Samozrejme už musia byť vybehaní, inak mi košík ignorujú :wink:

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Čt Črc 20, 2006 19:33

styro napsal:
ivik napsal: :lol: tak to já kulíška nenalákám na nic

Samozrejme už musia byť vybehaní, inak mi košík ignorujú :wink:



no jo ,ae Kulíšek vyběhaný asi nikdy nebude když mám čas ( což většinou mám) tak běhá asi tak dvě hodiny a stejně nechce do klece

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Črc 20, 2006 19:41

ivik napsal:no jo ,ae Kulíšek vyběhaný asi nikdy nebude když mám čas ( což většinou mám) tak běhá asi tak dvě hodiny a stejně nechce do klece

Tak to u mňa po prvých cca 40min. behania začínajú pauzy, keď sa voľakde zašijú na pár minút a odpočívajú. A nakoniec to vyzerá tak, že len ležia, a v prestávkach sa trochu prebehnú :roll:. Takže namiesto maratóncov mám skôr šachistov :lol:.

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Črc 21, 2006 8:24

ivik napsal:
Veronika napsal:To já lákám Honzíka na kouli s pískem. Stačí abych na ní jen zaklepala a už se koupe, pak ho jen odnesu do klece.



:lol: tak to já kulíška nenalákám na nic


A pořád mi to ještě neprokouk, vždycky do toho písku vleze a pak jen kouká, že je zase v kleci :D

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Pá Črc 21, 2006 9:58

U nás se prostě myšky vyběhají a pak si samy zalezou do klece, když už je nebaví běhat, někdy do klece zaženu akorát Nia. :-) Lili a Skipi tam jdou diobrovolně samotní :-)

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Stř Srp 02, 2006 16:07

No když se Ryčímu nechce, tak ho tam nedostanu ani na hrozinku.

Forty

Příspěvekod Forty » Čt Srp 03, 2006 10:37

jo jo naši chodí sami, ale zkus to třeba tak, že až přijdou do klece, třeba se jen kouknout, tak tam budou mít nachystánu baštu a za to že tam přijdou jim dej mls a třeba se tak naučí, u nás to tak vyšlo.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”