odhryznuty prst

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

curtik
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Stř Říj 24, 2012 21:15

odhryznuty prst

Příspěvekod curtik » Stř Dub 24, 2013 9:15

Ma niekto skusenost s tym ze si cincilka ukusla prst na nohe? Davali sme ho v piatok kastrovat,a po inekcii v sobotu som si vsimla ze mu opuchli prstiky,ale do nedele to zmizlo a doktorka povedala ze to bude fajn..dnes rano sa nanho idem pozriet a vidim ze ma ukusnuty prst..treba to nejako specialne liecit?Moze to byt preto lebo ho bolia tie ranky po kastracii?

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: odhryznuty prst

Příspěvekod Lenca » Čt Dub 25, 2013 14:18

Chudáček, mně se stalo jen,že se činča kousala do krve z neznámých důvodů.Jednou samička ocas a podruhe sameček nohu.
Je možné,že měl bolesti a byl vystresovaný z kastrace. My s vykastrovanym samečkem nejezdili na žadne injekce, dostal kapky na bolest,takže byl po kastraci v klidu a všecko probehlo v pořadku.Až naprvni kriticky dny,kdy mu nebylo dobře. Pokud se prstík nezanítí,nezačne hnisat,nebo nebude dlouho zarudly a červeny,tak ses tim nic delat nemusi. Naše činčilky si tu navzajem pokousali prstiky a naštěstí jsem ty ukousnuté nemusela řešit, zahojilo se to samo. Jen to zakapnu betadinem nebo maznu ialugenem, nebo nejaky vyvar z řepiku,tantum verde.... a dala jsem jim goji, ktera obsahuje hodne vitaminu,aby se to hojilo.

Avatar uživatele
aaki
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: Čt Lis 16, 2006 10:17
Místo/Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: odhryznuty prst

Příspěvekod aaki » Pá Kvě 10, 2013 9:49

Činčilky si občas odkusnú prstík. Je to riešenie proti bolesti. Keď si činčilka narazí prstík a ten ju strašne bolí, činčilka to jednoducho vyrieši tak, že si ho odkusne hlúpučká. Pokiaľ sa to nezapáli, netreba to riešiť, zahojí sa to samo.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”