Porod

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
ODCERNEHOMEDVIDKA
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: Pá Lis 09, 2007 11:29
Místo/Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Porod

Příspěvekod ODCERNEHOMEDVIDKA » Stř Lis 21, 2007 8:12

Zdravím všechny,naše běluška zřejmě čeká miminka už od včerejška od večera leží jen na boku jak mrtvola a jelikož mám strach chci se zeptat jak dlouho to takhle trvá než porodí,když začne polehávat.Nemáte s tím někdo zkušenosti?Není to náš první porod,ale samička Zita která měla už párkrát mládátka tak to snášela úplně jinak a vždy jsem se jen divila,že už tam běhají mrnouskové.Běluška bude mít poprvé a snáší to asi špatně,bojím se nějakých komplikací a podobně.Myslela jsem,že do rána už něco bude,ale ono nic.Nežere ani nepije a jen leží.Prosím jestli někdo víte jak tento stav dlouho trvá písněte mi.Je to hrozný pohled,pořád chodím nebo posedávám u voliéry... :(

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Stř Lis 21, 2007 9:11

Polehávání může trvat 2 dny, ale taky třeba týdny. Je to dost individuální. Ale pokud nejí, tak to bude už brzo (cca do 2 dnů). Činčily vždycky před porodem něco málo zhubnou a pak se vyklubou miminka. Držim palečky. A neboj, ona to zvlábne. Nejlepší je ji nerušit a do klece nakukovat z dálky. Až bude rodit, bude zaručeně sedět na dně klece.
Já včera našla v kleci taky miminko. Ráno v 7 tam nebylo a když jsem přišla do pokoje až večer, tak jsem zírala na překvapeníčko. :-) (mimochodem už jsem porod očekávala každym dnem asi měsíc :lol: )

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Stř Lis 21, 2007 9:33

Ahoj, nemám s porody činčil žádný zkušenosti, jen Terezka čekala mimča (a teď čeká Matylda)...
Ale dost mi to připadá jako má situace tenkrát...
Terezka byla celý život hyperaktivní, i když byla březí, pak jednoho večera miska nevyjezená, Terezka nahoře spala vyvalená na boku. Vzala jsem ji do ruk (poprvé mi neutekla ani nekousla ani nic jinýho), myslela jsem, že to už přišlo... Pak jsem ji vrátila zpět a ona se schovala do domku... Ráno jsem ji našla mrtvou...
Možná to bylo tím, že byla drobnější (i když toho snědla mnohem víc než ostatní), možná byla mladá (něco přes rok), možná měsíc přenášela... Všechno je jen možná...
Pitvu jsem dělat nenechala, MVDr. Jekl mi řekl, že je to všechno možná... Že neví jestli by jí dokázal pomoct...
Snad to u vás bude mít šťastnější konec moc vám to přeji
Martina

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Stř Lis 21, 2007 10:15

Nase potvurka lezi uz mesic a pul jako mrtvola, nic s ni nehne a je aktivni jen pul hodinky kdyz jde vecer bastit. Jinak mimca uz taky cekam od 6.11. :D a jak se znam (a prehanim) tak bych tipla z ezabrezla nekdy v rijnu a jeste se paradne nacekam. Kazda cincilka se chova behem tehotenstvi jinak, ale jestli ti uz nepapka tak b to vazne mohlo byt brzy :D :wink: . Tak ta je vsechno v poradku!! :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
ODCERNEHOMEDVIDKA
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: Pá Lis 09, 2007 11:29
Místo/Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

porod

Příspěvekod ODCERNEHOMEDVIDKA » Stř Lis 21, 2007 10:51

Tak Vám tady děkuji :D za nové poznatky a odpovědi,no snad to bude vše v pořádku. :) Je to jedna z nejúžasnějších činčilek co mám,je výborně ochočená,nebojí se ničeho,rozumí si i s naším psem,nevím co bych dělala kdybych o ni přišla. :( Byla od malinka rozmazlovaná jak mimino a je fakt úžasná.Snad to bude v pohodě,budu doufat.Všem děkuji. :D

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Lis 25, 2007 15:32

žanda napsal:Až bude rodit, bude zaručeně sedět na dně klece.

Tak tohle měla číst Miška :wink: , ta vždy rodila v domečku na nejvrchnější poličce... :roll:

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Ne Lis 25, 2007 20:44

STYRO napsal:
žanda napsal:Až bude rodit, bude zaručeně sedět na dně klece.

Tak tohle měla číst Miška :wink: , ta vždy rodila v domečku na nejvrchnější poličce... :roll:


Scrapule taky porodila prvního nahoře v kleci.. když jsem to zjistila, dala jsem ho dolů a ona šla za ním dolů a tam porodila druhého prďolu.. 8)

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”