Starší samička a malej sameček...

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Anysek

Starší samička a malej sameček...

Příspěvekod Anysek » Stř Lis 30, 2005 16:21

Mám doma 9-ti měsíční činčilku Berušku a koupila jsem jí malého samečka, kterému jsou tak 3 měsíce. Mám ho doma už měsíc a půl a stále mám problémy s tím, aby byli spolu v jedné kleci, protože malej na ní stále skáká, přitom je poloviční než samice a ta po něm pak vyjíždí. Zkouším je dávat společně do Berušky klece, nebo pak zase do klece Myšáka, ale bojím se, že si něco udělaj a nesnesou se. Zrovna je mám v jedné kleci, každý je zalezlý jinde, ale občas se ozvou nějaké zvuky. Když je pozoruji, tak se třeba nejspíš koušou na bradě, nosu, uších ale i očích, bojím se, že se pokoušou. Jak je mám zpřátelit, myslíte, že si na sebe zvyknou, mám je nechat u sebe?

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Lis 30, 2005 17:09

Anysku, možná bys měl(a) počkat, až budou oba pohlavně vyspělí, a to bývá kolem jednoho roku věku. Sameček je zatím mladý na to, aby samičku oplodnil, ale i tak raději nikam nespěchej.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Lis 30, 2005 20:15

Náš Lucky (2,5 měsíce) si sám vybral Casynu (přes rok), a zaplať pánbů, sice po ní taky vyjíždí, ale ona je flegmouš. Přijala ho úplně bezvadně... Takže držím palečky, ať si na sebe zvyknou..

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Stř Lis 30, 2005 20:22

camilla napsal:Náš Lucky (2,5 měsíce) si sám vybral Casynu (přes rok), a zaplať pánbů, sice po ní taky vyjíždí, ale ona je flegmouš. Přijala ho úplně bezvadně... Takže držím palečky, ať si na sebe zvyknou..

my taky držíme tlapičky! :P a jestli někdy budou mladý, tak si jedno zamluvím :D ...ikdyž jet celou republiku...asi 300 km! uvidíme :wink: a to mi ještě nebylo 15! hrůza!!! :cry: :cry: :cry:

Disable adblock

Anysek

Příspěvekod Anysek » Čt Pro 01, 2005 15:45

Tak jsem je schválně nechala spolu celý den i přes noc. Večer byli vedle sebe, nebo pak berušku ten malej z boku zahříval, bylo to roztomilé. Sice občas slyším, jak někdo z nich pískne, ale neubližujou si, tak doufám, že to i vydrží. Nečekám, že budu mít hned mladé, ale chtěla jsem hlavně, aby Beruška nebyla sama... jinak děkuji za odpovědi...

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Re: Starší samička a malej sameček...

Příspěvekod Iva » Čt Pro 01, 2005 17:18

Anysek napsal: Když je pozoruji, tak se třeba nejspíš koušou na bradě, nosu, uších ale i očích, bojím se, že se pokoušou. Jak je mám zpřátelit, myslíte, že si na sebe zvyknou, mám je nechat u sebe?


Tohle okusování je projev sympatií, jsou to činčilí něžnosti. Činčilky jsou při vzájemném okusování citlivých míst velmi opatrné. Takže myslím, že při tomto by se nic zlého stát nemělo.

Milan

Příspěvekod Milan » So Pro 10, 2005 11:38

Náš Ferda, když jsme ho ještě měli samotnýho, měl nádherné fousy. Od dobyco s ním je i Barča, má jen takové štětky, které mu průběžně zkracuje. :( Zato ona má fousy jako mikuláš. :lol:

martina m.

Příspěvekod martina m. » Ne Pro 11, 2005 11:18

3.listopadu nam umrel monty,kamarad cipy,,psal o tom michal m..koupili jsme cipe kamarada bileho samecka spottyho.mame ho uz mesic,ale nejak si na sebe nemůzou zvyknout. poustime je spolu,chvilku se honej a je to dobry, ale za chvili se cipa zacne stavet na zadni,prskat a narazi do spottyho, az chlupy litaj. pak jsou hrozne unaveny a cipa i mirne vypelichana. nevim jestli si zvyknou.omlouva se za chyby,ale s ps teprv zacinam :oops:

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”