Pomoc umira mi Kitty

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod Maartyy » Út Dub 17, 2012 20:49

Pomozte nekdo, jestli se jeste neco da delat....Kitty byla v domecku od doby co sem dosel z prace a nehybala se. Az ted sem ji sel zkontrolovat a na boudicce nejaky cerveny flicek. Sundal sem domecek a Kitty lezi na boku a pod pravym uchem krev. Este dycha, ale jinak je uplne malatna. Da se este neco delat? Vubec nevim co se ji mohlo stát :( :( Poradte nekdo

Disable adblock

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod Maartyy » Út Dub 17, 2012 20:58

Nikdo tu ted nejste? nebo co? :-(

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod ajtik » Út Dub 17, 2012 21:01

Bohužel v tomto případě už asi pomoc není přišla jsem o samičku stejný symptom veterinář ji už jenom uspal aby se netrápila že to vypadá na nádor.Pokud je veterina na blízku neváhala bych tam ihned jít.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod martej » Út Dub 17, 2012 21:05

mohla také spadnout špatně z poličky, Já bych také jela hned k veterináři.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod minlub » Út Dub 17, 2012 21:19

Je mi to líto, bohužel při takových symptomech už není pomoci :( Určitě k veterináři, ať se netrápí.

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod Maartyy » Út Dub 17, 2012 21:21

Neznáten ěkdo nějakého nonstop v okolí hranic? Dva z hranic mi řekli že už nejsou v ordinaci ze mam smulu a jeden to nebere ani na mobilu ani na pevne :-(

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod Maartyy » Út Dub 17, 2012 21:34

Dalsi je moc stary, ze to uz nedela a rekl mi ze ostatni mladi po vecerech se na me vykaslou....Jeden mi poradil ze ji mam dat studeny obklad na hlavicku...ale ze to nevidi moc ruzove..... :(

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod minlub » Út Dub 17, 2012 21:37

Obklad fakt nepomůže. Zkus obvolat všechny ordinace v okolí, někdo musí mít pohotovost :(

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod Maartyy » Út Dub 17, 2012 21:41

Má v přerově, ale řekl si 600 příplatek za ošetření navíc že by se to mohlo vyšplhat tak na 1500.....Je to normální cena? Asi tam budu muset.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod minlub » Út Dub 17, 2012 21:50

Bohužel takovéto příplatky za pohotovost jsou normální. Pokud jí uspí, bude to víc.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod jasmin » Út Dub 17, 2012 22:28

Jezisi, to me moc mrzi a je hrozne, ze v okoli neni zadny vet, co by se specializoval na cincily, nebo aspon hlodavce a mala zvirata.
Dle popisu to muze byt take urazem, mohla spatne spadnout, kdyz spala, nevim, jak to mas vysoke policky atd. a zranit se na hlavicce, ale vnitrne, coz se mi kdysi u me prvni cincilky v zahranici tez stalo:-(.Mela vnitrni zraneni a proto krvacela z nosu i tlamicky narazove.
chtelo by to hlavne rentgen poradny, drzim moc palce.To je ta adoptovana nedavno?:-(, jak jsi ji zachranil?

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod Maartyy » Út Dub 17, 2012 23:04

Jo to je ta zachráněná, ja vubec netusim co se ji mohlo stat. V kleci taky bylo pár kapek krve, jenom leží na boku, dýchá, má zavřené očka a občas sebou zaškube. veterinář řekl že za uspání by si teď vzal 2000,- že hold daně, sociální, zdravotní, že musí brát tolik....Jeden mi doporučil buď čtvrtku ibalginu proti bolesti, nebo celý rozpustit a dát do tlamičky aby se už neprobudila. Vy si o tom myslíte co? :( Já vůbec nevím co dělat, na veterině to vypadá na jediné řešení, mám ji rád, jenomže když jí stejně nepomůžou, dát teď 2000 za smrt.....

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod jasmin » Stř Dub 18, 2012 0:14

proboha, to se mi nezda, ze by chteli tolik jen za uspani.
Ja nevim, co Ti poradit.Vem si ji na sebe aspon, kdyby se aspon prislo na to, co ji je, nebo se stalo:-(.Zkus do ni dostat neco dobreho, stavu aspon z jablka.Je mi to moc lito, ale pokud je to ta zachranena, tak vypadala na te fotce spatne a jak jsi psal, cim ji krmili a jaka byla asi pece.Mel bys jim to napsat a vytmavit.Mohly to byt porblemy s jatry a vnitrni krvaceni z jater, tezko rict.Pokud ale krvaci z ucha, zitra zkus zavolat Jeklovi a zeptat se ho na nazor.Vem si ji aspon k sobe do postele na sebe, hlavickou k srdci a hlad ji.Jak velkou mas klec?Spadnout mohla, pokud totiz zila celou dobu v te male klicce, co byla na fotu v inzerci, tak ji mohl vetsi prostor delat problemy nejakou dobu.Byla sama, nebo uz se samcem?Tohle rozhodnuti je fakt hrozne, ponevadz kdyz ji sam usmrtis rychle, tak si neprestanes vycitat, ze treba mohla zit, kdo, vi.
Kdybys mel opravdu velkou jistotu a pocit, ze uz se nevzpamatuje a umira a trapi se, tak misto Ibalginu prasek na spani, pokud mate.ale tohle bych fakt rozhodovat nechtela:-(.

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod Maartyy » Stř Dub 18, 2012 6:35

Dal jsem ji do dna prepravky vystlaneho asanem. Dostala kousicek ibalginu a v noci byla klidna. Jenom cas od casu se zkousela jak kdyby postavit ale vzdycky se pretoci jako pri koupani. Dneska zajdu na veterinu, mel by se podle webu specializovat na male hlodavce. Byla porad v te mensi kleci, sama a v oddelene mistnosti. Nedelal jsem jeste tu koprologii tak sem nechtel riskovat.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod chovamcoumim » Stř Dub 18, 2012 6:53

To je mi moc líto,ale myslím že nechat ji uspat bude pro ní už v takovém stavu jen vysvobozením,my jak dávali uspat samečka tak jsme platili 65kč,ale bylo to mimo pohotovost to jsou pak velké příplatky.Hlavně se drž vím že je to už tak pro tebe těžké a nechat činči uspat je taky děs [-o<

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod Maartyy » Stř Dub 18, 2012 7:46

Neni to jednoduche rozhodnuti. Jenomze kdyz vet rekne ze uz se s ni neda nic jineho delat..... podle chovani bych rekl ze to je nejaky uraz patere nebo hlavicky (mozku). Strasne me stve ze nemuzu udelat vic a ze tak dospela cinca a zrani se v male a podle me bezpecne kleci. Ale byla dost lekava, nekdy stacilo se rychle pohnout i nekolik metru od klece a enom oblak chlupu (ktere teda poustela strasne) a zmizela v domecku. Tak jestli ji neco nevydesilo a v panice se nezranila...

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod lara » Stř Dub 18, 2012 9:29

to mi je moc líto!!!!! Nevidím to moc růžově ... snad ti aspoň na veterině řeknou příčinu, až přijdeš z veteriny dáš vedět?
Budeš o tom informovat předchozí "majitele" ? já bych jim něco řekla pěkně od plic!!

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod saskie » Stř Dub 18, 2012 10:43

To je mi opravdu moc líto :cry: Lietavcová mi uspala jedno dvoutýdenní miminko, bylo to vážně strašné. Měl ale vrozenou vadu, nikdy by nemohl sám jíst (ty dva týdny jsem ho krmila mlíčkem sama). Nikdy na něj nezapomenu :(( . Ale Lietavcové věřím, ještě Chylíkové, ale jiným ani nos mezi očima. (Trochu přeháním, ale ne zas tak moc.) Je to strašně smutné, když člověk nemůže nic dělat, nebo neví co. Pokus se netrápit, ona ví, žes jí chtěl pomoci, žes jí pomohl.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod jasmin » Stř Dub 18, 2012 12:30

Jo Saso, to bylo to miminko, ktere melo genetickou vadu diky predchozim majitelum a zrejme i peci v tom zveraku, kde tata obskocil dcerku:-(, dalo se to cekat.Nektery majitele zvirat by zaslouzili poradne po papule a bohuzel spis je mozne, ze Kitty uz mela nejaky problem v sobe, dle fotky vypadala hrozne a kdyz jsi popisoval vahu a ze mela mladata a kdovi s jakym samcem, treba tez pribuzenskyodchov, kde je vse jedno a nezajem o informace spravne.Ke vsemu jeste krmena nevhodne smeskou atd.V male kleci by se takhle nezranila a ta plachost, jak pises, asi si zazila svoje.:-(
Spis problemy s vnitrnimi organy, muze mit i nejakou genetickou vadu na mozku a krvaci to, tezko rict.Muze to byt i krvaceni z jater a jde to jinudy, streva, zaludek, ledviny.Drzim porad palce, ale kdyby nebylo zbyti a musela byt uspana, nech provest pitvu a dle vysledku, kdyby se potvrdila geneticka vada, nebo diky predchozi peci a strave, tak jim aspon citelne vynadej.

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod Maartyy » Stř Dub 18, 2012 17:52

Tak jsme byli u veta tady v Hranicích. Kitty si prohlídl, řekl že to vypadá na neurologickou příčinu nebo poruchu mozku. Což mohl způsobit pád nebo nějaký náraz, ale že to mohla být i mrtvička. Dal ji injekci po které by se jí mělo ulevit a mělo by se poznat jestli ji pujde pomoci či ne. Zitra jdeme na druhou a v pátek se bude vědět jestli se aspoň trošku zotaví nebo zůstane tak a bude chřadnout. Dostali jsme stříkačku na napájení do tlamičky, chtěli by sme zkusit dokrmovat. Můžeme rozpustit granule? Nebo k nim ještě neco přidávat? Jinak vet ani nechtěl zaplatit, řekl že to vyřídíme zitra, docela pohodový chlapík. http://www.veterina-kufa.cz/hranice/

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod Reňaaa » Stř Dub 18, 2012 18:10

Tak aspoň že tak :) jinak jak je Kitty teď, je jí líp?

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod Maartyy » Stř Dub 18, 2012 18:12

podle mě spíš hůř, reaguje hůř, ani tlamičkou nehýbe když jí dávám vodu, pomaleji dýchá....

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod žanda » Stř Dub 18, 2012 18:27

Jestli chceš dorkmovat, sežeň si RodiCare - Instant. Rozředíš podle návodu a jde krásně natáhnout do stříkačky. Granule do stříkačky nenatáhneš.. ucpává se..

Uvidíte ráno, Noci jsou nejhorší. Ale pokud se nějak nezlepší, asi nemá cenu ji trápit. Pokud se ji zpomalují životní funkce, bohužel, pomalu umírá. Je mi to líto. :(

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod martej » Stř Dub 18, 2012 18:33

Já teda osobně měla problém i s rodicarem :-( Ucpával mi stříkačku také. Pokud máte mlýnek na kávu, tak se dá rozdrtit granule na stejný prášek, když tak koupit kaši Nomina - nemléčnou. Dá se sehnat v krámě a nebo v lékárně. Zkus ji dát taky béčko, třeba ji to pomůže. Držíme palce.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc umira mi Kitty

Příspěvekod minlub » Stř Dub 18, 2012 21:17

Mě se nejvíce na dokrm osvědčila Nemléčná obilninová kaše od Nestlé. Naředím jí dle sebe tak, aby stříkačku neucpala. Rozdrcené granulky jsem jí nikdy neprocpala a zrovna moc nechutnali. Do kaše přidávám Glukopur a B komplex, možno i Bio jablíčkovou přesnídávku.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”