Mladá činčilka???

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

boruvka311

Mladá činčilka???

Příspěvekod boruvka311 » Ne Srp 06, 2006 16:40

Ahojky chtěla jsem se zeptat: mám činčilku a měla jsem ji spolu se samcem do jejích zhruba 8 měsíců- což mi doporučil chovatel. Potom jsem je dala k sobě ale nijak moc se nemuseli až postupně u sebe začali spinkat a mazlit se. Na rozdíl od samce byla taky o dost menší. No a teď bude mit činči jeden rok a viditelně ztloustla a je i vetší, změnila i srst(už to není takové to chmýří). Nahmatala jsem ji zvětšené bradavky, na boku(jak tady píšete),ale nelehává a taky pořád skotačí. No ale asi bude mít miminka, jen mám strach jestli není moc mladá na jeden rok. Váhu nemůžu napsat protože jsem ji nevážila, mám strach aby jsem ji nějak neublížila. Myslíte že v jednom roce porod zvládne???? Děkuji moc za odpověd. ahojky!

Disable adblock

boruvka311

Příspěvekod boruvka311 » Ne Srp 06, 2006 16:41

omlouvám se měla jsem na mysli od jejich 8 měsícu! samci je rok a 8 měsíců....ahojky

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Srp 06, 2006 17:14

rok věku je v pohodě. Samice skotačí dokud můžou. Až začnou polehávat, tak to poznáš. A až jednou najdeš samici v poloze, že si budeš myslet, že je mrtvá, tak můžeš během 2-3 dnů očekávat mladé..

boruvka311

Příspěvekod boruvka311 » Ne Srp 06, 2006 17:34

už se hrozne moc tesim .ted jsem pujcila samecka ke kamardace tak se to asi narodi jestli jsem pocitala bez samecka tak to snad nebude vadit.a jakou trvanlivost ma to kocici mleko.sice neni jiste ze se mimi narodi zdrave(ale nic si nepreju vic) ale chtela bych byt radeji pojistena a kdyby mamca nestihala tak bych ji vypomohla...

Disable adblock

boruvka311

Příspěvekod boruvka311 » Ne Srp 06, 2006 17:36

a diky moc za odpoved camillo.pokusim se ji jeste v nejake krabicce prevazit a pustim ji pak i ven at se jeste probehne bobisek:-)

boruvka311

Příspěvekod boruvka311 » Ne Srp 06, 2006 21:00

Tak jsem ji vazila a ma zhruba 450g neni to trochu malo???cetla jsem ze cinxily jako samicky jsou betsi nez samci ale ona byla vzdy takoav prtava,az ted nejak pribrala a zvetsila se...treba ani nebude brezi...meli jste nekdy takovou malou samicku??a malo vazici???ma takove jakoby tuhe tvrde brisko...

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Srp 06, 2006 21:05

Tuhé bříško může signalizovat zácpu, sleduj bobečky, jejich barvu a velikost.

boruvka311

Příspěvekod boruvka311 » Ne Srp 06, 2006 21:25

zacpa to asi nebude měla jsem ji pustenou a to tech bobku byla fura :) a jsou i normalni .navic sla prozkoumavat vodni zelvu a spadla tam ale bylo tam jen asi 4cm vody tak mela mokra jen pacicky a trosku bradu ale uz je sucha a v pohode...je mozne ze zacala rust tak pozde??vazne behem 2 mesicu vyrostla strasne moc a ztloustla...

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Srp 06, 2006 22:05

boruvka311 napsal:...je mozne ze zacala rust tak pozde??vazne behem 2 mesicu vyrostla strasne moc a ztloustla...

Možná se dočetla na nete že anorektičky již nejsou "in" :lol: :lol: :lol:.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Srp 06, 2006 22:22

No ja bych se stěhováním samečka počkala:-)))......třeba ani v jináči není:-)) Náš samec má 470g a samice 500.takže od sebe tak hodně nejsou,ale samice je teda viditelně větší:-)))

boruvka311

Příspěvekod boruvka311 » Ne Srp 06, 2006 22:40

taky si rikam ze asi neni tehotna:-) ale samce jsem jen pujcila z apar dni je zpatky:-) no tak leda ze je nekdo z nich neplodny byli spolu totiz uz asi vic nez 3mesice a to uz riji mit musela tak to potom nechapu :roll:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Srp 06, 2006 22:59

oni prej tlousnou až na konci-takže to by na to museli vlínout hned jak si ji dala do klece :lol: :lol: No tak uvdíš:-)Apoň budeš mít nějaký překvápko 8)

boruvka311

Příspěvekod boruvka311 » Po Srp 07, 2006 12:57

no tak fakt uvidime.kazdopadne uz jsem byla koupit normalni granule,cinci je nikdy nechtely bastiti tak jsem kupovala ovocne smesi ale vcera sem dostala strach jak jsem si cetla o tech zanesenych jatrech tak snad neni nic ztraceno a budou papkat granulky at chteji nebo ne :twisted: a taky sem koupila ostropestrec.tak uvidim.no skoda ze nemam fotky aby sem ukazala ten velikostno rozdil behem tech 3 mesic,byla jak miminko a ted je jako smaec :) a tu bradavku jsem ji nahmatala zhruba hned nekde u pohl.organu...je to mozne??a je jen jdna... :? diky moc :P

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Srp 07, 2006 14:12

No ten náš rozpatlanec tak nechtěl jíst nic jinýho než směsky a to v tý směsce nežral všechno, jen to nejlepší :lol: Ale hlad je nejlepší kuchař a tak už granule žere :lol: :lol: Hald ty naše mršky nesmíme rozmazlovat :wink:
)S těma bradavkama ti fakt nepomůžu-ja mám stejnej problém, vůbec nevim, jestli teda ty mláďatka mít budem a nebo ne.Takže budeme mít taky buď překvapení a nebo si budeme muset ještě počkat :wink:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Srp 07, 2006 15:07

já to taky neřeším, většinou to poznám, když je samice 2x tak velká jako normálně a když už "dělá mrtvolu", tak vím na 99%, že mladý budou do 2-3 dnů. :wink:

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Po Srp 07, 2006 18:45

tak ja si uz asi vazne myslim ze mimi nebudou.i kdyz mela vcera na posledy tu svou smesku tak proste prehrabla zbastila asi tak jeden orech par slunenic a konec miska zustala plna az do dnesk atak asi neni tehule jinak by prece papkala ze? nebo se ji styska po sameckovi je i nejaka mazlivejsi a kdyz jsem ji vytahla avzala si ji dostala jako by zimnici a trepala se al ejen chvili....tak ja uz tomu vubec nerozumim....navic jsem ted po zahrade honila 2 tydeni mlade zakrsleho krealika a pes mu chtel asi notne pomoci do hrobu,clovek by ani nerek ze 2 tydeni prcek umi behat maraton,ale uz je u maminky tak to snad tes prezije ten sok...ale diky moc za rady a odpovedi :)

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Stř Zář 27, 2006 20:46

Tak porad ete nic ale uz si sem jista,samicka uz dela mrtvou a taky dost ztezka dycha a ani koupat se nechce jen by bastila :) tak snad se uz dockam,uz jhe to skoro dva mesice co se mi zdala nejaka tlustsi a furt nic :lol: tak mozna uz :lol:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Zář 27, 2006 21:14

boruvka311 napsal:tak ja si uz asi vazne myslim ze mimi nebudou.i kdyz mela vcera na posledy tu svou smesku tak proste prehrabla zbastila asi tak jeden orech par slunenic a konec miska zustala plna az do dnesk atak asi neni tehule jinak by prece papkala ze? nebo se ji styska po sameckovi je i nejaka mazlivejsi a kdyz jsem ji vytahla avzala si ji dostala jako by zimnici a trepala se al ejen chvili....tak ja uz tomu vubec nerozumim....navic jsem ted po zahrade honila 2 tydeni mlade zakrsleho krealika a pes mu chtel asi notne pomoci do hrobu,clovek by ani nerek ze 2 tydeni prcek umi behat maraton,ale uz je u maminky tak to snad tes prezije ten sok...ale diky moc za rady a odpovedi :)



Ahoj-hele to třepání hlavy je podle mě od nervů-dělala mi to Máňa, když sem si jí přivezla, byla tak v šoku, že se klepala hlavou-možná bych ji teď už moc nevytahovala z klece. Jinak Máňa mi polehávala asi 14 dní-tak se možná taky dočkáš 8)

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Stř Zář 27, 2006 21:19

Ted uz se netrepe ale trepala se cela ne jen hlavou jako by mela zimnici...no uz ji nevytahuju vubec jen ji zitra jeste vymenim podestylku a uvidim no:-) treba z toho zase nic nebude ale zda se mi ze se ji nejak zvedlo brisko mela ho tak normalne spis dole a ted je tlustsi tak uprostred... :) :oops: :roll: :wink: :)

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Stř Zář 27, 2006 21:24

Držíme pacičky :).

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Stř Zář 27, 2006 21:25

jo jo my taky :!: :!: :!:

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Stř Zář 27, 2006 21:26

diky :) snad to zase neni plany poplach,uz pred 2 mesicema se mi zdalo ze bude kazdou chvili rodit :lol:

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Stř Zář 27, 2006 21:29

boruvka311 napsal:diky :) snad to zase neni plany poplach,uz pred 2 mesicema se mi zdalo ze bude kazdou chvili rodit :lol:



:D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Zář 27, 2006 21:31

boruvka311 napsal:diky :) snad to zase neni plany poplach,uz pred 2 mesicema se mi zdalo ze bude kazdou chvili rodit :lol:


A nemůžeš jí vyfotit???A zvážit??:-))

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Stř Zář 27, 2006 21:32

boruvka311 napsal:diky :) snad to zase neni plany poplach,uz pred 2 mesicema se mi zdalo ze bude kazdou chvili rodit :lol:


No tak se ji třeba zalíbila zvýšená péče...

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”