Dorotka nam umrela:(((((

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
hani
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: Po Kvě 08, 2006 15:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Dorotka nam umrela:(((((

Příspěvekod hani » Čt Kvě 03, 2007 23:42

Ani nevim jak to napsat.Prisla jsem ze skoly a Dorotka byla naka pomala, porad se cpala do naruce.Mela dost prujem.Dala jsem ji proto nejaky vlocky.Asi kolem osme hodiny uz se moc nehybala,chovala se dost neobvykle klidne.zacali jsme obtelefonovavat veterinare.Na pohotovosti na Palackeho nam to nebrali, tak jsem museli jet jinam.Kdyz jsme vyjizdeli, dostala hrozny krece.Po ceste uz se skoro nehybala.Veterinar ji dal naky injekce na srdce, antibiltika a glukozu.Zmeril teplotu a byla podchlazena.Moc sanci nam nedaval, ale byl desne ochotnej.Po ceste jsem ji zahrivala pod trickem v rucniku.Umrela mi v naruci po ceste :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Vubec netusim co se stalo.Porad byla dobra a pak behem dvou hodin byla pryc.Jeste nikdy se nam to nestalo.Porad si rikam, co jsem udelala spatne.Dyt to bylo jeste miminko a ty jen tak neumiraji!Neustale si prehravam posledni dva dny, ale nic me nenapada... :cry:

Disable adblock

Jarka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: Po Ún 19, 2007 13:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jarka » Pá Kvě 04, 2007 7:24

To je mi moc líto, ale bohužel se to stává.My už jsme přišli o pár činčilek a vím jaké to je.Ahoj Jarka

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Pá Kvě 04, 2007 7:31

to je mi moc líto já nevím jaké to je,ale určitě je to strašné ,alespon ,že byla s tebou :cry:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Pá Kvě 04, 2007 7:55

škoda každé činčilky, která umře.... je mi tohrozně líto...

Disable adblock

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorotka nam umrela:(((((

Příspěvekod Alice » Pá Kvě 04, 2007 7:55

hani napsal:Ani nevim jak to napsat.Prisla jsem ze skoly a Dorotka byla naka pomala, porad se cpala do naruce.Mela dost prujem.Dala jsem ji proto nejaky vlocky.Asi kolem osme hodiny uz se moc nehybala,chovala se dost neobvykle klidne.zacali jsme obtelefonovavat veterinare.Na pohotovosti na Palackeho nam to nebrali, tak jsem museli jet jinam.Kdyz jsme vyjizdeli, dostala hrozny krece.Po ceste uz se skoro nehybala.Veterinar ji dal naky injekce na srdce, antibiltika a glukozu.Zmeril teplotu a byla podchlazena.Moc sanci nam nedaval, ale byl desne ochotnej.Po ceste jsem ji zahrivala pod trickem v rucniku.Umrela mi v naruci po ceste :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Vubec netusim co se stalo.Porad byla dobra a pak behem dvou hodin byla pryc.Jeste nikdy se nam to nestalo.Porad si rikam, co jsem udelala spatne.Dyt to bylo jeste miminko a ty jen tak neumiraji!Neustale si prehravam posledni dva dny, ale nic me nenapada... :cry:



To ma velmi mrzi.Tak si sa na toho ebonka tesila:-(
Ja si myslim, ze ty si nic zle neurobila a chyba bola v predoslom majitelovi pripadne slo o nieco vazne, comu sa nedalo predist. Kontaktuj hned toho cloveka od koho tu cincilu mas a daj mu vediet co sa stalo. Ak pitva urci, ze zomrela na nieco nesposobene tebou, mas narok na navratenie penazi. A na tom by som trvala! Urcite to nebola lacna zalezitost.

čaky
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: Ne Ún 25, 2007 15:02

Příspěvekod čaky » Pá Kvě 04, 2007 8:54

:cry: :cry: to je nam moc lito.urcite jsi nic spatne neudelala hlavne se tim netrap :cry: :cry:

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Pá Kvě 04, 2007 10:12

tak to je smutné :cry: to byla ta malinkatá ebonka? :cry:

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Pá Kvě 04, 2007 11:05

teda....viem,ze si sa na nu tesila....to ja fakt tak,ze z nicoho nic cincilka uhynie...je mi to luto... :cry:

Avatar uživatele
catherine
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 409
Registrován: Út Led 31, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catherine » Pá Kvě 04, 2007 11:33

No tak to je fakt smutne, ale ja suhlasim s Alicou, urcite sa s kontaktuj s povodnym majitelom a povedz mu co sa stalo, mozno bola chyba uz tam a on ti to zamlcal :cry:

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Pá Kvě 04, 2007 13:35

Chudinka, už ji nic nebolí, smutno je těm, co zůstávají :( , ale určitě jí bylo s Tebou dobře.
Teď trochu jinak: Mám dojem, že podle zákona na ochranu spotřebitele, se vztahuje i na zvířátka ze zverimexu 6 týdenní záruční lhůta, kdy má zákazník právo na vrácení peněz po předložení lékařského potvrzení, že zvířátko uhynulo. (Vloni jsem seděla u maturit na jedné škole, a tam tahle informace od zkoušející profesorky zazněla.)
Vím, že finance jsou teď to poslední, co Tě trápí, ale pokud chceš, poptej se na to. Nechala bych si udělat zjištění, proč činčilka uhynula.

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Pá Kvě 04, 2007 14:07

To je ale hrozné co se stalo. :( :( :cry: :cry: To se bohužel stává. :cry: Bylo by asi dobrý zjistit proč umřela, třeba ten chovatel od koho si jí koupila zkřížil sestru a bratra a mohlo by dojít k více tragédiím. :wink:

Avatar uživatele
nikolka135
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: Stř Ún 28, 2007 15:26
Místo/Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nikolka135 » Pá Kvě 04, 2007 14:10

Tak to je mi moc líto,a Taky souhlasím s Alicí... :( :(

Avatar uživatele
hani
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: Po Kvě 08, 2006 15:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hani » Pá Kvě 04, 2007 14:12

Majitelku jsem hned kontaktovali, protoze nase starsi bonuska je hrozne smutna.Porad leze po kleci a hleda malou a place.je mi ji takl strasne lito.Chovala se k ni jako vlastni mama.Casto ji dokonce pred nama branila. :cry: Pani rikala, ze byla nejspis spatna uz od toho chovatele z nemecka.Byl to takovej klidas, ale nikdy me nenapadlo, ze ji muze neco byt.Nabydla se, ze nam da svoji mladou prave odstavenou.Ja mam ale strach, ze se zase neco stane.Na druhou stranu bych ji mela vzit uz kvuli Bony.Vetrinar se priklani k nejake viroze.Byla desne malinkata a jeste ten prevoz z nemecka a pak k nam.Musela byt asi hodne oslabena.Proto to chytla ona a Bony je v poradku.Ale tezko rict.Vim, ze bych ji mela dat na pitvu, kdyby to nahodou byla nase chyba, aby se to uz neopakovalo s tou dalsi, ale ja na to nemam silu.Dustojne ji pohrbime.Kdyz si vzpomenu, jak dlouho jsme ji shaneli, slozite dovazeli, lacina taky vubec nebyla (i kdyz to me v tuto chvili tizi nejmene), tak je mi hrozne.Beruska moje mala, aspon neumrela sama..... :cry: :cry: :cry:

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Pá Kvě 04, 2007 14:17

Tak to je dobře že ti ta chovatelka nabídla aspoň novou činčilku. A bude to taky ebonek?? :wink:

Avatar uživatele
hani
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: Po Kvě 08, 2006 15:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hani » Pá Kvě 04, 2007 18:36

Domča napsal:Tak to je dobře že ti ta chovatelka nabídla aspoň novou činčilku. A bude to taky ebonek?? :wink:


Mela posledni zamluvenou ebonku pro nas, o tu samicku maji zajem jeste dva lidi.Ale my jsme si ji nevzali, prestoze ebonek byl muj vysnenej, ale ja bych se na tu malou nemohla ani podivat.Strasne by me ji pripominala a ja ji nechci kupovat jako nahradu a zapomenout na Dorotku.Mame zamluvenou bilou samicku, na nasi zadost ji necha u samice aspon neco pres dva mesice.Dyl nemuze.Jinak nabizela nam krasnyho klucinu, ale ja mam strach, ze je Bony ve svych sesti letech na mladata stara.Mam strasnej strach, aby se jeste neco nestalo ji.Asi uz zacinam byt paranoidni.Byl to ale otresnej zazitek a ja nechci, aby se to opakovalo :cry: Bony uz prestala malou hledat, ted spi, doufam ze byde v pohode.Je neuveritelny, jak za tech deset dni na ni byla fixovana.

Avatar uživatele
lululík
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 464
Registrován: So Dub 07, 2007 13:26
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lululík » Pá Kvě 04, 2007 20:33

to je strašně smutný co se stalo a je mi tebe i tvé činči moc líto....

Avatar uživatele
Growin
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 274
Registrován: Út Led 30, 2007 13:06
Místo/Bydliště: Praha 9

Příspěvekod Growin » Pá Kvě 04, 2007 21:06

To je opravdu škoda, když ses na ni tak těšila... :cry:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Kvě 04, 2007 22:37

tak to je mi líto:-( Ale byla opravdu moc malinká na takovýhle cestování:-(

Avatar uživatele
hani
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: Po Kvě 08, 2006 15:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hani » So Kvě 05, 2007 13:38

Tak Dorotka uz je pohrbena na zahradce pod borovici.Snad ji tam bude dobre a uz ji nic nebude trapit.Doufam ze u nas byla stastna, i kdyz moc casu nemela.Jenom deset dni.... :cry:

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Po Kvě 07, 2007 10:24

Určitě ji na zahrádce bude stejně dobře jako u vás doma. :wink:

Avatar uživatele
aaki
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: Čt Lis 16, 2006 10:17
Místo/Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod aaki » Čt Kvě 10, 2007 10:04

a ako dlho si ju vlastne mala? iba chvíľku? pretože ak vravíš, že cestovala z nemecka a bola navyše maličká a mala prujem, vkľude to mohlo byť stresom. jednoducho to nezvládla. veď si predstav to natriasanie v prepravke. chúďa vôbec netušilo, čo sa deje. možno, keby bola dospelá, tak by to lepšie zvládala.

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Čt Kvě 10, 2007 10:21

aaki napsal:a ako dlho si ju vlastne mala? iba chvíľku? pretože ak vravíš, že cestovala z nemecka a bola navyše maličká a mala prujem, vkľude to mohlo byť stresom. jednoducho to nezvládla. veď si predstav to natriasanie v prepravke. chúďa vôbec netušilo, čo sa deje. možno, keby bola dospelá, tak by to lepšie zvládala.


každá činča cestu snáší jinak, náš malý osvald byl po několika hodinách ve vlaku v papírové krabici (cestoval kurýrem) úplně v pohodě a jsem si jistá, že by ta cesta vyvedla z míry spíš mé starší činči..
u malého zvířátka člověk kolikrát ještě nepozná, jestli se náhodou něco neděje uvnitř těla něco, co by nemělo..

je mi to moc líto, hani!! ale udělalas, cos mohla, a dorotce už je líp.. *

Avatar uživatele
hani
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: Po Kvě 08, 2006 15:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hani » Čt Kvě 10, 2007 16:57

Z Nemecka nam ji dovezla cincili farma, u nich byla asi dva dny.Potom jsme si pro ni prijeli my.Nevim, ale cesta do Brna trvala asi pul hodiny, opravdu kratce.Asi deset dni byla naprosto v pohode, je pravda ze mela malinko ridsi bobky.Asi bych to ani nenazyvala prujmem.Zacinala si zvykat na nase granule, tak jsem myslela, ze je to normalni a ze se to spravi.Opravdovy prujem zacala mit asi hodinu pred tim,nez jsme ji odvezli na veterinu.Bylo to desne rychly, potom prisly krece a konec.
:cry: Ja se spis priklanim k tomu, ze to bylo vsechno dohromady.Byla mala, oslabena cestou, mozna neco chytla.Tezko rict.Ani bych neverila, ze se mi po tom malym za tak kratkou chvili bude tak straaasne styskat :oops: :cry:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”