rozměr mříží

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

eliska.rez
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Po Bře 21, 2011 14:17

rozměr mříží

Příspěvekod eliska.rez » Po Bře 21, 2011 14:24

Dobrý den,
velice se omlouvám, ale asi se budu ptát na to, co tu již bylo. Bohužel nemám moc času na to, abych pročetla všechny diskuze. Včera jsem si koupila 5-6 měsíční činčilu, budeme pro ni vyrábět klec, ale nevím jak velké mezery mohou být na mřížích. Někdo píše max. 1,5cm někdo 3,5cm? Máme možnost koupit mříže s rozměry 3x3cm? Bude to vyhovovat?
Předem děkuji za odpovědi Eliška

Disable adblock

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » Po Bře 21, 2011 16:43

3x 3 cm bych neriskovala, my máme pozinkované pletivo (určitě lepší než jenom mříže) s "oky" 1x 1 cm a je super :). Navíc se dá sehnat v každém Obi, Hornbachu, atd. ...

Avatar uživatele
jeremiketola
Nový uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: Po Bře 07, 2011 15:30
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod jeremiketola » Stř Bře 30, 2011 23:03

3x3 je úplně ideální pro dospělé činčily, pro mláďata je třeba přidat dočasně např. králičí pletivo, u rozteče 1x1 já osobně ani nestrčím prst, takže činčilku bych ani nepodrbal.

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » Čt Bře 31, 2011 11:07

Nesouhlasím, mám činčilu, která je maličká i v dospělosti (350 gramů) a navíc pitomá, ta by se do tak velkých ok určitě pokoušela nacpat hlavu... a nemuselo by to dopadnout dobře. A navíc pletivo není na to, abys ji přes něj drbal :wink: :P

Disable adblock

Avatar uživatele
jeremiketola
Nový uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: Po Bře 07, 2011 15:30
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod jeremiketola » Čt Bře 31, 2011 18:01

No pokud máš 350 g cincilku tak beru, ale to se mi zda hodne malo, kolik ji je? A co se tyce toho drbani, tak nesouhlasim, pokud mas cincilku doma, tak je dobre s ni mit kontakt i pokud zrovna nebeha.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Bře 31, 2011 18:18

Osobne si myslím, že 3cm je naozaj veľa. Nejde len o to, či tade nezdrhnú. Nedávno tu boli veľké výhrady k seníčku v tvare gule. A tam sú tie medzery ešte o trochu menšie. A posledná vec - moje činčily lietajú hore aj po pletive, tam už by bolo riziko, že sa im tam zachytí nožička, naozaj veľké. Ja mám na klietke pozink 19x19mm.

Avatar uživatele
jeremiketola
Nový uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: Po Bře 07, 2011 15:30
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod jeremiketola » Čt Bře 31, 2011 18:25

Ok, beru, ono dost zalezi na konkretni cincilce, ale moje cincilka zila v kleci s rozteci mrizi 3 cm (ne pletivo 3x3, ale jen mrize, coz je jeste horsi) 9 let a nikdy nebyl sebemensi problem, donedavna jsme ani netusil, ze to byli 3 cm nez jsem si to premeril, dodavam ze vazila 750 g, takze fakt zalesi na konkretni cincilce, ted pracuju na nove skrinokleci a pletivo jsem koupil 2,4x2,4.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Bře 31, 2011 18:39

Já mám čtverečky 1,6cm. Na kleci mám mřížky 1cm daleko. Mám jednu klec, kterou používám, když potřebuju někoho dočasně (tak na tejden) odstavit. Ta má 2,5 a mládě, tak do dvou měsíců určitě, možná i dýl, tím bez problémů prolézalo. Víc než 2cm bych nedávala a to, co mám já, je zas asi minimum. Tři (a víc) je prostě moc, je možnost, že tam bude cpát hlavičku a zapříčí se.

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » So Dub 02, 2011 21:33

STYRO napsal:Osobne si myslím, že 3cm je naozaj veľa. Nejde len o to, či tade nezdrhnú. Nedávno tu boli veľké výhrady k seníčku v tvare gule. A tam sú tie medzery ešte o trochu menšie. A posledná vec - moje činčily lietajú hore aj po pletive, tam už by bolo riziko, že sa im tam zachytí nožička, naozaj veľké. Ja mám na klietke pozink 19x19mm.

Jj, přesně tak...

jeremiketola napsal:No pokud máš 350 g cincilku tak beru, ale to se mi zda hodne malo, kolik ji je? A co se tyce toho drbani, tak nesouhlasim, pokud mas cincilku doma, tak je dobre s ni mit kontakt i pokud zrovna nebeha.

Je jí už víc než rok a jsem si skoro jistá, že už nevyroste (její maximum bylo 400 gramů), je to takový náš chcípáček, ovšem života si užívá, seč může :wink:. Jo a veverky samozřejmě drbu i přes den, ale řekla bych, že není zas takový problém si k tomu otevřít dveře klece :wink:

eliska.rez
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Po Bře 21, 2011 14:17

Příspěvekod eliska.rez » Stř Kvě 25, 2011 15:46

Děkuji všem za odpovědi, klec už máme hotovou. Ty mříže s oky 3x3 cm, jsme nakonec nedávali. Máme 2,5x2,5cm sice to není o moc menší, ale holky tam hlavy vůbec nestrkají, tak doufám, že ani strkat nezačnou.

terezie
Nový uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: Po Kvě 31, 2010 17:22

Příspěvekod terezie » Čt Črv 30, 2011 15:34

a mohlo by se tam dát jako něco co má rozměř 0,5 nebo 1 cm?já se bojím kdyby skákal po kleci že si tam zaháhne pacičku.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Črv 30, 2011 16:10

Tak abych řekla pravdu, myslim, že pod cenťák už je to blbý v tom, že už ani nemůžou koukat pořádně ven. Už jsem psala, že na skříňoklec jsem dala čtverečky 1,6cm, no a někdy si říkám, jestli jsem neměla koupit větší, na druhou stranu bylo tam mimi a to bylo tak akorát, teď je tam tří měsíční mimi, i když prcek, má tak 265g, a s packou něco měl, spíš myslim, že skočil blbě venku, ale vyloučit klec nemůžu. Ale čtverečky menší, než mám já, no nevim, když jsou to jen tyčky, tak super, to jsem s cenťákem nadmíru spokojená, ale mně se nějak celkově přestaly ty čtverečky líbit.. :|

terezie
Nový uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: Po Kvě 31, 2010 17:22

Příspěvekod terezie » Čt Črv 30, 2011 17:39

saskie napsal:Tak abych řekla pravdu, myslim, že pod cenťák už je to blbý v tom, že už ani nemůžou koukat pořádně ven. Už jsem psala, že na skříňoklec jsem dala čtverečky 1,6cm, no a někdy si říkám, jestli jsem neměla koupit větší, na druhou stranu bylo tam mimi a to bylo tak akorát, teď je tam tří měsíční mimi, i když prcek, má tak 265g, a s packou něco měl, spíš myslim, že skočil blbě venku, ale vyloučit klec nemůžu. Ale čtverečky menší, než mám já, no nevim, když jsou to jen tyčky, tak super, to jsem s cenťákem nadmíru spokojená, ale mně se nějak celkově přestaly ty čtverečky líbit.. :|



a co se dělá místo čtverečků?takže nedoporučujete rozměr menší než 1,6cm?Když já mám strach aby nekde mu nezůstala packa.A když půjdu do nějakýho toho železářství nebo stavebnin tak se mám ptát po čem?:)děkuju za odpovědi na mé hloupé dotazy

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Črv 30, 2011 22:03

Hele na tohle já expert zrovna nejsem, já dělala zatím jen jednu menší skříňoklec a nakoupila jsem si od voka v Obi pár věcí, co mi přišly nejvhodnější. Teda to pletivo na dveře rozhodně pozinkované, ať je to ok, no a na výběr tam měli sice i o něco menší, než těch 1,6cm, ale tam to bylo tak, že i čim menší okýnka, tim jemnější ty tyčky a to jsem tenčí mít fakt nemohla, skoro bych teď koupila silnější, až budu dělat další skříň. Chtěla bych něco pevnějšího. Ty mřížky (tyčty), co jsou na normální kleci, jsou daleko silnější a nedaj se rukou ohnout, že jo, což mi přijde lepší, už protože mladej se od toho pletiva odráží skokama a vadí mí, že se to hejbe (k vůli jeho bezpečnosti). Do normální klece s mřížema od sebe 1cm si podle mě jen tak něco zaseknout nemohou. Promiň, moc neradim a spíš jen kecám, já jsem kor dneska šíleně ukecaná. Kdyby šly koupit takový mříže, co jsou na tý kleci, tak je snad koupim. V tý kleci co mám byl takovej obdélník velikosti dna té klece "navíc" a ten jsem využila jako část dveří na tu svou klec. No já mám fakt strašnej bastl. Doufám, že někdo napíše něco užitečnýho, mně to dneska nějak nejde :?

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Pá Črc 01, 2011 7:13

já mám doma 2 skříňoklece a na obou mám to čtverečkové pletivo. rozměry čtverečků jsou 1cm a 1,5cm a teda musim říct, že jsem velice spokojená. Nepřijde mi, že by 1cm čtverečky byly nějak nebezpečné, a to moje činče řádí hodně :)
Dříve jsem měla klec pouze s tyčkama a moc spokojená jsem nebyla...činče se vždycky zakously do mřížky a jezdily s čumákem sem a tam... nemohla jsem je to odnaučit. Hlavně jedna činčilka mi to dělala strašně moc a já jsem měla strach, aby z toho neměla nějaké otlačeniny nebo tak něco. Naštěstí to bylo v pohodě. A další věc - s obyč mřížema se mi naučily lomcovat a to byly noci teda...to vám povím :cry:
Teď máme čtverečky a žádné lomcování ani ježdění čumákem sem a tam.
No spokojenost nadevše :wink: :D

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Črc 01, 2011 7:23

máme čtverečky 1x1cm a úplně bez problémů.nožičku si nezaháknou,jen je lepší pevnější pletivo,ne úplně měkké, to nedělá takový hluk

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Pá Črc 01, 2011 8:32

Jj to ježdění s čumákem po mříží moc dobře znám,ale už to holkám skončí jelikož voliera půjde na odstavená děcka a holky dostanou o víkendu novou skříňoklec a tam bude pletivo s klasickými čtverečky.Se z toho asi zblázní :lol: ale já budu mít klid.Fakt to dělá hroznej rachot a ten zvuk mi fakt leze na nervy.Jo a když jí to přestane bavit tak má zavěšenou plyšovku a boxuje do ní fakt super pohled jak Rocky :lol: :lol: :lol: :lol:

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Pá Črc 01, 2011 10:03

Mně se myšák protáhnul 2,5 cm,radši bych zvolil menší.

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Pá Črc 01, 2011 10:05

:D a teď čtu,že je řeč o pletivě. Taky mám čtverečky 1x1 a žádnej problém.

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Pá Črc 01, 2011 13:00

minlub napsal:máme čtverečky 1x1cm a úplně bez problémů.nožičku si nezaháknou,jen je lepší pevnější pletivo,ne úplně měkké, to nedělá takový hluk

opravdu je lepší to pevnější protože naše Amálka když je občas vzteklá tak s ním lomcovala a roztrhala ho.ted máme čtverečky 1,5x1,5cm a v pohodě

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » So Črc 02, 2011 13:09

jj, já mám taky pevnej

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Út Pro 13, 2011 13:39

Je vhodná mřížovaná klec o vzdálenosti jednotilvých žbrdlin 2cm? Myslím samozřejmě jen pro dospělé činčilky.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Pro 13, 2011 13:42

pro dospělé ano, ale nesmí mít mladé, ty by hned prolezli. Já mám fredku chrom a tam mi utíkali i 400 g mláďata, takže sem celou klec ještě oplotila.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Út Pro 13, 2011 13:57

mám samečka s 450g,tak sem ho tam chtěla dát a časem mu nastěhovat samičku a kdyby měla mít mládata,tak bych jí dala do jiné klece nebo to ev. oplotila ještě tím pletivem.
ale činčilky nad 450g by už prolézt snad neměli ne?

jedná se tuto klec http://www.zoohit.cz/shop/ptaci/klece/p ... 70837#more
pak se ještě rozhoduji o téhle
http://www.chovatelskepotreby.com/z3853 ... 47x157-5cm
ta má menší mříže,lepší přístup na čištění díky více dvířkám,ale zase je menší.Tan nevím :(

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Pro 13, 2011 14:09

těžko říci, s touto klecí zkušenosti nemám. Zkus se jít podívat někam, kde ji prodávají. Já osobně bych raději za ty peníze vyrobila svoji :-)) a měla jistotu, že mi fakt neutečou :D

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”