Je vhodný plyšák do klece?

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

1victoria1
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: Stř Dub 15, 2009 13:18
Místo/Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Je vhodný plyšák do klece?

Příspěvekod 1victoria1 » So Kvě 30, 2009 10:53

Na hodně fotkách vidám, že mají činčily v kleci plyšáka nebo se k němu tulí i mimo klec. Dala jsem ho té mojí taky do klece ale začla ho hned okusovat. Je to pro ně tedy vhodné? Nemůže jim to ublížit, kdyby něco z něj snědly?

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Kvě 30, 2009 11:16

jestli ho opravdu okusuje pořád, tak bych ho vyndala ......ale většinou jen do nej chvili kousaj, protože to je neco nového a pak toho hned nechaj :-)

Avatar uživatele
Jana Škrdlíková
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: So Kvě 16, 2009 23:48
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Jana Škrdlíková » So Kvě 30, 2009 21:39

Myslím si, že to není dobrý nápad dávat plyšáky do klece, můžou něco sníst, a mimo to se v těch plyšácích můžou vyskytnout plísně a nebo se můžou zašpinit. Když už, tak něco okusovatelnýho. V jednom Pet Centru jsme viděli dokonce domeček, zdravotně nezávadný, který po čase můžou sníst. Byl pro hlodavce, ale nevím, jestli konkrétně i pro činčily. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Avatar uživatele
Zorka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: Út Kvě 06, 2008 16:28
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zorka » Ne Kvě 31, 2009 8:53

My ho měli, dokonce 2krát, pokaždé v jiném tvaru a rozhodně chutnal, jediná jeho nevýhoda je, že tak za měsíc ho činilka zlikviduje, některá možná dřív.
A plyšáci podle mě nemohou uškodit, když se kontroluje v jakém je stavu. Některé činčilky je mají jako partnery.

Disable adblock

Avatar uživatele
Jana Škrdlíková
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: So Kvě 16, 2009 23:48
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Jana Škrdlíková » Ne Kvě 31, 2009 8:59

Jasně, díky za zkušenost. Přemýšlela jsem o tom, jestli se tím činčilka spíš nepřejí. Ale zvážím to:) Dík.

Avatar uživatele
Jana L
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: Stř Dub 15, 2009 10:29
Místo/Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jana L » Ne Kvě 31, 2009 9:15

My máme plyšáka u jednoho páru ten na něj nedá sáhnout. Párkrát do něj kously a zkusili ho ale pořád vypadá jako nový. Náš druhý páreček plyšáka mít nemůže protože ho během dvou dnů rozcupujou. Zkoušeli jsme to dva krát a pokaždé z něj tahali náplň. Podle mé zkušenosti záleží na činčilkách jestli ho mají jako hračku nebo něco co se má roztrhat. :wink:

Avatar uživatele
koblížek
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 51
Registrován: Po Pro 01, 2008 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod koblížek » Ne Kvě 31, 2009 11:18

Třeba můj Eddy bere plyšáka jako kamaráda. Dokonce mu za čtvrt roku ani fousky neokousal :) Jen ho občas shodí na zem a pak se ho poukouší vytáhnout zpátky nahoru, je na něj komický pohled :lol:

Avatar uživatele
Jana L
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: Stř Dub 15, 2009 10:29
Místo/Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jana L » Ne Kvě 31, 2009 13:29

koblížek napsal:Třeba můj Eddy bere plyšáka jako kamaráda. Dokonce mu za čtvrt roku ani fousky neokousal :) Jen ho občas shodí na zem a pak se ho poukouší vytáhnout zpátky nahoru, je na něj komický pohled :lol:



Jo jo to znám. Náš Taz jak se snaží a nejde mu to chudákovi, pořád padá naštěstí na plyšáka tak si neublíží ale je to sranda obvzlášť když byl menší a plyšák byl větší než on čekala jsem jen na to jak si vyrazí zuby. Radši dostali menšího. :lol: :P

Avatar uživatele
Tereza V.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Stř Ún 04, 2009 22:58
Místo/Bydliště: Krupka,Ústecký kraj

Příspěvekod Tereza V. » Ne Kvě 31, 2009 14:09

Taky máme v kleci plyšáčka a pravdou je,že ho Kryštůfek zezačátku ochutnával,ale teď se k němu jen přitulí a spnkají spolu.

master-luke
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Po Lis 26, 2007 23:20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod master-luke » Pá Pro 25, 2009 15:29

Muj Rufus (dle situace tez prezdivany Rufík, Rufan, ufon, raketa,...) ma uz odmalicka v kleci sedeho plysoveho lachtana a je porad jako novy. Vzdycky po velkem zapasu ho vytahne na domek a tam na nem chrni... :) Zvykl si na nej tak, ze ho musime brat vsude s sebou, kdyz jedeme treba na chatu na prazdniny... :roll:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Pro 26, 2009 17:43

My už plyšáky nedáváme,vždycky je občůraj.Asi značkujou :D

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Ne Pro 27, 2009 10:35

Mám taky plyšáka už druhého protože první se Mackovi nelíbil a uhryzl mu nohu tak má nového a do toho zatím nekouše a má ho jako nejlepšího kamaráda ke kterému se rád tulí :-)

Avatar uživatele
karas.Martinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 92
Registrován: So Ún 14, 2009 9:50
Místo/Bydliště: Adamov (Blansko)

Příspěvekod karas.Martinka » Ne Pro 27, 2009 11:12

Royíček dostal plyšáčka, ale občas si ho plete se samičkou :oops: a taky se o něj zajímá spíš když je puštěnej
Šťovíkovi jsem taky dala jednoho, ale ten ho nějak ignoruje

Bodlinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: Po Říj 19, 2009 10:41
Místo/Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bodlinka » Ne Pro 27, 2009 20:23

no ti naši loupežníci plyšáčka nemaj, ale ségra ta má činčiláka Čendu a ten ho má od začátku, a i když ho pustí běhat tak si ho bere sebou ven. Je to legrace pozorovat, jak ho tahá všude sebou a co mu to dá práce, ale bez plyšáka ani ránu :lol:

Avatar uživatele
Dýnka
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: So Led 28, 2012 17:16

Příspěvekod Dýnka » Út Led 31, 2012 15:06

Tak muj chlupáček by už bez plyšáka nemohl být.. Ale má ještě jednu milovanou věc, pantofli :). Taková obyčejná z Ikei. Má jí hned vedle toho plyšovýho morčete a hrozně si to užívá. Hřeje ho to ze všech stran a je pěkně měkoučká. Ráno je všechno sice poházené po kleci, ale když mu to tam narovnám, tak se tam natěšeně uvelebí a spokojeně si vrže zoubkama :)

Avatar uživatele
nikolpn
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: Ne Led 01, 2012 21:48
Místo/Bydliště: Kraslice

Příspěvekod nikolpn » Út Led 31, 2012 16:53

já jim nic takového nedávám.... když jsou dvě tak se tulí k sobě :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lucia:)
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: So Črc 16, 2011 15:22

Příspěvekod Lucia:) » Út Led 31, 2012 17:01

Aj ja som davala mojim dvom samcekom plysakov ale zacali ich ohryzat a bala som sa aby nieco s toho nerozrali tak som ich radsej dala von. Davam im ich len ked su pusteny a vtedy si ich uzivaju, nosia si ich v papulkach :-)

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Čt Ún 02, 2012 16:17

Já mám plyšáky u činčilek, které ještě rostou a nemůžou být v páru. A sklízím s tím opravdu úspěch, spávají zásadně na plyšákovi :-)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Ún 02, 2012 16:32

Já teď několikrát dala Gadgetce a Chipovi takzvaného "plyšáka do mikrovlnky" (ohřeje se tak minutku dvě v mikrovlnce a pak vydrží nějakou dobu hřát). Dávám ho do přepravky, když nesu jednu činču za zimy na veterinu. Máme teď občas chladněji, tak kdyby se chtěli o něj zahřát, Chipík se rád nahříval pod topením. Gadgetka ovečku očuchala a rozvalila se na ni. Vypadalo to perfektně a činčila byla evidentně spokojená. Ale chudák Chipíček, kvůli kterému jsem tam plyšáka dala především, protože ten je trochu hubený a teplíčko má rád, tak utřel. Tak když Gadgetka slezla, tak jsem jim ho zase vzala, aby se tulila hezky k Chipovi a ne k plyšákovi.

Avatar uživatele
KUBA
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 94
Registrován: Stř Ún 16, 2011 23:14
Místo/Bydliště: SKALICA- Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KUBA » Čt Ún 02, 2012 17:11

Aj naši majú plyšákov a nekúšu ich. Ray sú v klietke tam potom zas inde,takže sa večer s nimi hrajú a občas pri nich spia :D
Obrázek

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”