Strava - vaše otazky a zkušenosti

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Črv 29, 2006 12:35

Tak to ji teda slusne vrazdis... Predpokladam ze je zbytecne rikat co vsechno z toho nesmi... :cry: Ale stejne diky.

Disable adblock

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

tak nevím

Příspěvekod tuta » Čt Črv 29, 2006 12:55

je jí určitě 9 možná 10 (našla jsem fotky z 97 roku - to už byla velká) a dneska jsme byli u doktora... asi je otrlá a žije heslem co tě nezabije.... možná to jsou jen kecy, ale doteď vypadala spokojeně (jen ta společnost jí chybí, ale to už brzo změním). Doufám, že nový přírustek se přizpůsobí k obrazu mému a nebude mít stejně jako nemá Barča s ničím problém (i když ty neurozy by ode mě chytat nemusela...)

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Re: bylinky

Příspěvekod Alice » Čt Črv 29, 2006 17:07

tuta napsal:no má ráda hodně zmiňovaný ostropestřec, šípky, občas trochu bezinky (s těma su ale opatrná), sušené listí z břízy, kopřivy, hluchavky, občas pár kvítků divizny,¨má ráda pampelišky, když jsou květy může se po nich zbláznit, ale i lístky jí chutnají, občas jí dávám jen pampeliškové seno, taky má ráda sušené pupeny. Bylinky záleží na sezoně, teď mě toho moc jinýho nenapadá, protože toho moc jinýho není, občas heřmánek, suším jí doma švestky, mrkvičku, jablíčka, meruňky - ty má extra ráda, za ty se ke mně i tulí. Až budou kvést další byliny, napíšu dál, nebo až si prolistuju nějakou knížku na osvěžení mysli (když něco najdu a vím, že je to jedlý tak to testuju. Vzpoměla jsem si že měla ráda takovýty červený jeřabiny a sušený rybíz (bacha jeřabin je víc druhů, některý nejsou jedlý) má ráda i klasický bodláky... I jehličí z jehličnatých stromů jí taky chutná
Martina



:cry: :cry:

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Črv 30, 2006 8:57

:cry: :cry: Já se k tomu raději nebudu vyjadřovat. Nestačím se divit. Zvířátko nemá rozum a neví co je ze stravy pro něj škodlivé. Tak bysme ho mohli mít aspoň mi....

Disable adblock

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Pá Črv 30, 2006 10:25

Veronika napsal::cry: :cry: Já se k tomu raději nebudu vyjadřovat. Nestačím se divit. Zvířátko nemá rozum a neví co je ze stravy pro něj škodlivé. Tak bysme ho mohli mít aspoň mi....


To jo, jenze to ocividne nekterym lidem nevysvetlis..... Maji moznost si precist co vsechno nevhodna strava zpusobuje, je tady toho popsano dost... Ale kdyz se jim libi ze takhle muze skoncit i jejich zvire, tak at si tak krmi. Stejne s takovyma lidma nehnes ani parem volu i kdyz to myslis dobre.... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

A co se tyce toho doktora, tak to je pekny debil s prominutim. Kazdy normalni doktor ti rekne nepit a nekourit, skodi to zdravi. Ale jestlize nekdo vystudoval medicinu a pak tvrdi opak, tak je to opravdu magor.... Jeste ze takovi nejsou vsichni, protoze jinak by deti jezdly na ozdravne pobyty do mest inhalovat vyfukove plyny a podobne nesmysly....

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Črv 30, 2006 10:42

Ted strasne moc lituju, ze jsem Ti tu cernou cincilku zprostedkovala, mela jsi se tady projevit driv. Nema cenu neco rozmlouvat, pokud cincila neji granule, tak se maji vyzkouset riuzne dobre znacky a mas ji akorat rozmazlenou.Ze ji je okolo deseti let jeste nic neznamena, problemy s jatrama se muzou ukazat az pozdeji, takze desetileta cincila jeste neni vek. A ze se dozivaji 5-7let? To jsi asi spatne pochopila, to se doziva vetsina tech takto spatne krmenych. neni mi ale jedno, ze chces postupne likvidovat zdravotne i tu cernou samicku, kterou jsem Ti zprostredkovala a ze tady vyvracis a pises neco, co tady pracne dlouho vytvarime pro zdravi nasich milacku a kdyz sem prijde nekdo dalsi a bude to cist, tak z toho bude akorat slusne zmatenej. Alespon nam to tady nekaz a nezavadej, bud tak hodna. Pochybuju, ze jsi panu doktorovi vubec rikala cim krmis, ponevadz i ja jsem s nim mela na toto tema diskusi a potvrdil naprosto vse, co tu piseme a doporucujeme. A kvalitni granule nejsou zadne svinstvo, kdovi, co jsi ji davala za znacku.
Alice, vyjadri se k tomu prosim Te take Ty, at se tady nevytacim jenom ja.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Črv 30, 2006 10:45

Taky jsem si dlouho nenechala vymluvit ty směsky. Od jakživa jsem dávala Ferdíkovi směsky s granulema, byla jsem na to zvyklá a měla jsem pocit, že když mám ovocnou směsku(dražší), tak že mu dávám něco extra. Opak je pravdou. Najednou to tu omílalo dokola pořád víc lidí a já jsem tomu uvěřila a říkám si, že na tom něco bude. Poměr se obrátil, krmí hlavně granulemi s trochou směsi bez slunečnic atp. Ferdík totiž na samotné granule není zvyklý a nejspíš by je časem nechtěl vůbec. Ale to vše bylo před našimi momentálními problémy s přijímáním potravy, jsem vděčná za cokoliv, co si vezme, zase zhubnul 50 g.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Črv 30, 2006 10:47

Vlasticka napsal:
Veronika napsal::cry: :cry: Já se k tomu raději nebudu vyjadřovat. Nestačím se divit. Zvířátko nemá rozum a neví co je ze stravy pro něj škodlivé. Tak bysme ho mohli mít aspoň mi....


To jo, jenze to ocividne nekterym lidem nevysvetlis..... Maji moznost si precist co vsechno nevhodna strava zpusobuje, je tady toho popsano dost... Ale kdyz se jim libi ze takhle muze skoncit i jejich zvire, tak at si tak krmi. Stejne s takovyma lidma nehnes ani parem volu i kdyz to myslis dobre.... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

A co se tyce toho doktora, tak to je pekny debil s prominutim. Kazdy normalni doktor ti rekne nepit a nekourit, skodi to zdravi. Ale jestlize nekdo vystudoval medicinu a pak tvrdi opak, tak je to opravdu magor.... Jeste ze takovi nejsou vsichni, protoze jinak by deti jezdly na ozdravne pobyty do mest inhalovat vyfukove plyny a podobne nesmysly....
tak to je presne moje rec teda a vubec se divim, jak tady muzes neco takoveho napsat. Kazdy, kdo si dobrovolne nici svoje zdravi a ma zdravotni problemy nasledne by si mel zdravotni peci a lecbu potom hradit sam. Potom se divme, ze se nedostava na ty nemocne, kteri za to nemuzou. Opravdu jsou Tvoje prispevky velmi "prinosne"

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Črv 30, 2006 10:48

Ina napsal: Alespon nam to tady nekaz a nezavadej, bud tak hodna. Pochybuju, ze jsi panu doktorovi vubec rikala cim krmis, ponevadz i ja jsem s nim mela na toto tema diskusi a potvrdil naprosto vse, co tu piseme a doporucujeme.

Ino, nepřeháněj prosím a nikoho nevyhazuj, to by nebyla demokracie, každý má svůj názor, i když s ním třeba nesouhlasíme. Navíc každý může svůj názor změnit i na (ne)zdravou stravu.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Črv 30, 2006 10:49

Kolik vazi Terko ted?

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Črv 30, 2006 10:51

Ina napsal:Kolik vazi Terko ted?

450 g má teď. Doktorka má jinou váhu, u ní měl 520, to bylo asi před 10 dny. U mě měl před dvěma týdny 500, nemám přesnou váhu, mám kuchyňskou do 3 kilo s ručičkou, ale ten rozdíl z 500 na 450 je tam jednoznačný.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Črv 30, 2006 10:53

Ach jo.
Ja ji Treko nevyhanim, ale ty nazory jsou zavadejici, i co se tyce tech doktoru a znas me, ja proste neumim k tomu jen tak mlcet. davame si tady se vsim praci, jak to ma spravne vypadat a nekdo nam to tady ze dne na den chce prevratit naruby.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Črv 30, 2006 10:56

Jsme tady především proto, abychom dávali informace a ne lidem nadávali, že to dělají špatně. Dáme k dispozici informace a je na každém, jak se rozhodne.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Črv 30, 2006 11:03

To mas sice pravdu, ale nekritizuju ji tady jenom ja, jde hlavne o to, ze nam tady vse vyvraci a muzeme zacit znovu od zacatku.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Črv 30, 2006 11:12

Ale to není pravda, nic nemám nevyvrací, jen se nechce řídit tím, co jí nakecá cizí člověk a já ji prostě chápu. Buďme my ti moudří a nenechme se vykolejit.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Pá Črv 30, 2006 11:17

Terezka napsal:
Ina napsal: Alespon nam to tady nekaz a nezavadej, bud tak hodna. Pochybuju, ze jsi panu doktorovi vubec rikala cim krmis, ponevadz i ja jsem s nim mela na toto tema diskusi a potvrdil naprosto vse, co tu piseme a doporucujeme.

Ino, nepřeháněj prosím a nikoho nevyhazuj, to by nebyla demokracie, každý má svůj názor, i když s ním třeba nesouhlasíme. Navíc každý může svůj názor změnit i na (ne)zdravou stravu.


Ja si nemyslim ze Ina nekoho vyhazuje. Ja si tady obcas taky pripadam jak blbec, porad dokola opakovat ze smesky ne, granule ano, jen proto, ze je nekdo liny precist si jedno tema. a kdyz na to nekdo nema cas, tak jak chce mit cas na peci o cincilu? Je tady tolik spravnych informaci, na ktere se snazime upozornit. A kdyz uz na to nekdo kasle, tak by tady nemel aspon doporucovat opak. Muze mit na tu stravu nekdo jiny nazor, to nikomu neberu, ale kdyz uz je to tema spravna strava kam kazdeho odkazujeme, tak by tam opravdu melo byt jen to spravne....
Uz jsem jednou rikala, at si kazdy krmi jak chce kdyz se mu libi jak muze jeho zvire dopadnout. ale povazuju to za nezodpovedne.

A Inu naprosto chapu a jsem na jeji strane. Ona se tady snazi, stejne jako jini, aby lidi vedeli co je spravne, a pak prijde nekdo a do spravne stravy napise opak. Me by to taky rozcililo. Nechci nikoho vyhazovat, jsem rada kdyz prijdou novi lidi a neco se o cincilach dozvi.

Nechci se s nikym hadat a nikoho kritizovat. Kazdy mame svuj nazor, jsme svepravni a muzeme se rozhodnout, ale nechme tema spravna strava jen spravne strave a nepisme sem blbosti o tom, ze se ma cincile davat to co ji chutna.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Črv 30, 2006 11:20

V záhlaví každého fóra jsou informace pro začínající chovatele. Asi to lidi moc nečtou, ale je tam zdravá strava, kterou by činčilky měly jíst. Když sem přijde někdo nový a napíše, že má novou činčilu a neví, jak se o ní starat, odkážu ho tam. Je tam prostě všechno, co do začátku stačí. Někdo si prostě myslí, že když je to pro "začínající chovatele", tak to číst nemusí, ale konzultovali jsme to tu skoro všichni, co sem chodíme nějaký čas a shodli jsme se na tom.
http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=664

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Pá Črv 30, 2006 11:22

A Terezko nejde to třeba zvýraznit jinou barvou?

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Pá Črv 30, 2006 11:25

Biffi napsal:A Terezko nejde to třeba zvýraznit jinou barvou?


Ti lidi, co to nejvic potrebujou na to stejne kaslou a mysli si svou :cry: :cry:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Črv 30, 2006 11:26

Biffi napsal:A Terezko nejde to třeba zvýraznit jinou barvou?

Nevím, co bys chtěla zvýraznit barvou, ale jde to.
Když píšeš příspěvky, můžeš používat ty kódy, co jsou nad tím oknem, do kterého píšeš. Můžeš změnit barvu,řez písma,velikost, vkládat obrázky, odkazy, citace...

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Pá Črv 30, 2006 11:29

Terezka napsal:
Biffi napsal:A Terezko nejde to třeba zvýraznit jinou barvou?

Nevím, co bys chtěla zvýraznit barvou, ale jde to.
Když píšeš příspěvky, můžeš používat ty kódy, co jsou nad tím oknem, do kterého píšeš. Můžeš změnit barvu,řez písma,velikost, vkládat obrázky, odkazy, citace...


biffi ale asi myslela ten nazev tematu. V prispevcich to jde, ale v nazvu prispevku ne...

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Pá Črv 30, 2006 11:29

No přesně to jsem myslela, ale že by se zvýraznil přímo ten nadpis toho příspěvku víš.

No sice si z toho někteří nic nedělaj, ale většina si toho pak 100% všimne. Když to bude od ostatních témat odlišeno barvou.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Črv 30, 2006 11:31

Biffi napsal:No přesně to jsem myslela, ale že by se zvýraznil přímo ten nadpis toho příspěvku víš.

No sice si z toho někteří nic nedělaj, ale většina si toho pak 100% všimne. Když to bude od ostatních témat odlišeno barvou.

To není v mých silách, to by se musel admin pohrabat v kódu. Já to jedině připíchla do záhlaví fóra, víc udělat nemůžu.
Já bych jim to asi posílala mailem všem nově zaregistrovaným členů.
Dělat vyskakovací okno, je blbost, protože to pak jedině obtěžuje.

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Pá Črv 30, 2006 11:34

Tak můžeme poprosit Vaška aby to zvýraznil jinou barvou aby se to od ostatních oddělilo. :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”