Potrat

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Sara
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Ne Říj 05, 2014 8:00

Potrat

Příspěvekod Sara » Ne Říj 05, 2014 8:30

Ahojte. Moja 6- ročná činčila bola tehotná už možno mesiac (už jej bolo vidieť bruško). Býva so 4-ročným samčekom, vychádzali spolu dobre. No začali sa biť (kusať, behali po celej klietke). Myslela som, že to je len nejaká malá hádka no všimla som si na domčeku krvavý fľak (veľký asi ako golfová loptička). Myslela som si že sa niekomu niečo stalo, ale ani jeden nemal známky toho, že by bol zranený. Kôli tým bitkám som ich oddelila a všetko bolo ok, no po čase som si všimla, že samička už nemá bruško. Potom som si uvedomila, že ten krvavý fľak mohlo byť kôli potratu, a že sa mohli biť tiež kôli tomu (samička bola podráždená). Každý deň so ich dávala na minútku spolu, či už prestali na seba útočiť no vždy sa bili. Možno po 2 mesiacoch sa už nebili, tak som ich dala spolu. Po týždni to zasa začalo a zasa boli oddelení. Samička je už zasa tehotná (stalo sa to asi keď boli spolu) a bude každú chvíľu rodiť , no neviem či ich mám dať spolu alebo ich nechať tak jak sú. Neviem jak na seba budú reagovať, keď sa narodia malé. Prosím pomôžte ak máte niekto podobné skúsenosti.

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrat

Příspěvekod Dantha » Ne Říj 05, 2014 15:00

Pokud jsou teď oddělení a samička je březí, rozhdoně bych je nechala oddělené a samičce bych nechala klid. Seznamování je pro činčily vždy stresující a nebylo by dobré teď stresovat samičku, pokud čeká miminka.

Doporučila bych následujíc postup: počakt než samička porodí a odchová mláďata (nepouštet ji se samcem proběhnout, maximláně samotnou). Až budou mláďata odstavená, zkusila bych je znovu seznámit. Ideálně dát je dopoledne do přepravky a nechat je tam přes noc jen s trochou sena, když se budou hádat tak s nimi třepat (je faj je vzít někam na výlet (když jedete autem, tak to s přepravkou hezky třepe, činčily se bojí a tak se ani neperou a začnou se hezky tulit). Druhý den ráno je dát do vyčištěné a vydesifikované klece a hlídat. Když budou hodní, tak bych je dala na noc ještě pro jistotu do přepravky, ať jsou pod dozorem a nemůžou si ublížit. když by bal problém, tak bych přistoupila k razantnějším opatřením. Zjistit, který z nich vyvolává hádky (najít agresora) Toho dát do nějaké miniaturní klícky (svědčila se mi klícka po křečkovi). Do té dát jen seno a z venku napaječku a tuhle klícku dát do velké klece k druhé činčile. Ať si zvykají, že jsou spolu a nemůžou si ublížit. Druhý den ráno je můžete zkusit vypustit spolu do klece. Nechala byh je tak do večra nebo do prvního nahánění. Ten kdo začne nehánět, jde do klícky. S tímhle postupen většinou není za týden co řešit. (Když už u nás dojde na malou klícku, tak do ní dávám agresora po dobu, kdy je nemůžu hlídat (jsem v práci nebo spím) a mezi tím je hlídám, jestli se nehoní.
Ještě je dobré přidat do písku trochu pudru (dětský nebo nějaký parfémovaný) aby přerazil vůni jednotlivých zvířat.

Bohužel ani tyhle rady nemusí fungovat vždy a občas je třeba zvířeti najít nového partnera nebo agresivní zvíře vyřadit z chovu. Měla jsem takhle samce, který zvládl mít jednou mláďata a od té doby mi napadal všechny samice se kterými jsem ho chtěla seznámit... Takže teď už je u kamarádky na mazlíčka a všichni jsou spokojení.

Sara
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Ne Říj 05, 2014 8:00

Re: Potrat

Příspěvekod Sara » Ne Říj 05, 2014 21:43

Ale ja keď ich dám na chvíľu spolu tak sú úplne v pohode samček je celý rád že je tam samička oni sú spolu totiž už 4 roky a vždy sa k sebe túlili a nič si nerobili. No čo som si párkrát všimla tak skákal na samičku, možno to je to prečo sa bijú.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”