První miminko...prosím o radu :)

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

latisha
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Út Pro 20, 2011 16:11

První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod latisha » So Dub 14, 2012 13:55

Ahojda, před pár hodinami se naší Julince narodili dvě krásná miminka :)
Potřebovala bych vědět,co jí mám dávat aby jí nic nechybělo, zatím nevím pohlaví miminek protože nevím kdy je můžu vzít do ruky abych je zvážila a zjistila pohlaví. Sameček Viki je s nimi, nevadí to ničemu? Miminka očuchává a při porodu hlídal před boudičkou.
Dále bych se chtěla zeptat jestli můžu Julinku chytit a malinko ji otřít třeba vlhkým ručníkem protože je celá špinavá, četla jsem tady že se v písku koupat zatím nemůže.
Mám samečka na pár dní od miminek oddělit?Nechci aby Julii znovu zabřezla, ale bojím se toho aby ho pak vzala zpět. Prosím poraďte mi,nechci něco zanedbat. Předem moc děkuji :)

Disable adblock

latisha
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Út Pro 20, 2011 16:11

malinkaté mimi

Příspěvekod latisha » So Dub 14, 2012 18:15

Dnes se nám narodila dvě krásná miminka, maminka (silver mosaic AVC) je prvorodicka,je jí něco přez rok. Jedno z miminek je ale strašně malinke,skoro o polovinu menší než to první,vypadá spíš jako polní myška, má hrozne slaboucké nožičky a oproti tělíčku docela velkou hlavičku. Myslíte že přežije? mléko pije a samicka ho stále zahřívá, druhé se má čile k světu a už začíná zkoumat klec :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod minlub » So Dub 14, 2012 18:23

Ahoj,
Gratuluju k miminkům. Samečka u nich nech, pomůže se mamince starat o miminka. Odděluje se až tehdy, pokud má samička početnější vrhy nebo zabřezne hned 2x po sobě. Samičku nech, ještě bude malinko špinit, ale sama se očistí. Písek jí dej až bude zavřená, tj. po 3-4 dnech. Pokud si nejsi jistá jestli to poznáš, počkej týden.
Do ruky je můžeš vzít když jsou očistěná a suchá, zvaž je, i maminku a vrať do klece. Denně hlídej váhu, první 2-3 dny můžou buď ubrat nebo stát na váze. Po třech dnech by ale už měli začít nabírat. Pokud ne, je potřeba přikrmovat kočičím mlíčkem.
Přilepšit můžeš trochou vloček, otrubami, sušeným kočičím mlíčkem na granulky, Roboranem H (vitamíny v prášku). Osvědčila se mi tato směs http://www.eliscinobchudek.eu/doplnkova ... ncily-i17/

K malému miminku- záleží na váze a zda je vše v pořádku, kolik váží obě miminka?

latisha
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Út Pro 20, 2011 16:11

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod latisha » Ne Dub 15, 2012 10:49

Miminka zvážím dnes večer,maminka si je ochraňuje, menší miminko noc přežilo,snaží se chodit,ale spíš se jen tak plazí. Přidávám fotky :) obě jsou moc krásná,zajímalo by mě co je to za mutaci, maminka je silver mosaic AVC a tatinek je velvetek.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod minlub » Ne Dub 15, 2012 12:29

Gratuluju, miminka by se měli vážit hned ten den po porodu. Abys věděla, zda ubírají, či ne. První tři dny je potřeba hlídat, zda začnou přibírat.
První větší miminko je Standard Grey ev.AVC, druhé mi připadá také, ale je tom schované. Pije od maminky? Připadá mi droboučké.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod tarja666 » Ne Dub 15, 2012 21:09

též myslím, že jsou oba standardci ev.AVC, pokud teda ten druhej někde nemá schovaný bílý flíček :D

latisha
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Út Pro 20, 2011 16:11

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod latisha » Ne Dub 15, 2012 21:38

pije pěkně vážila jsem je a to malinke ma 24gramu a to druhé 36gramu, mám to menší nějak přikrmovat? Ale pijí obě hodně,ani jsem si nevšimla že by třeba to menší bylo odstrkované, máme je skoro pořád na očích.
A žadnou bilou skvrnu nemá, kdyby mělo tak co by to bylo za mutaci?
Ještě se chci zeptat, obě naše činčilky byli zvyklé že se každy den pousteli aspon na 4 hodiny, Julii dneska strasne smutne piskala kdyz videla ze Viki beha venku a ona nemuze tak jsem si ji na chvilku vzala do postele, nevadi to nicemu? moc nebehala,ale ona je strasne rozmazlena a muchlava.
Kdy budu moct zacit poustet i miminka?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod minlub » Ne Dub 15, 2012 21:48

Malé miminko má dost málo, uvidíš zda poroste. Bohužel takto malé miminka často umírají. Pokud pije, je u samičky a nebude hubnout, není potřeba přikrmovat.
Samičku nech pár dní v klidu s miminkama. Já pouštím miminka až tak v měsíci, aby se jim nic nestalo a stejně hlídám.

latisha
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Út Pro 20, 2011 16:11

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod latisha » Ne Dub 15, 2012 22:12

tak to ja je taky budu hlidat :) strasne mi na nich zalezi, to male je ale dost zive snazi se hopsat vylejza z boudicky a prozkoumava,ale hrozne se klepe. Vcera vypadalo na umreni dneska je o dost lepsi. To vetsi to je teda ale vazne malej lumpik, dokonce uz splhal po pletivu je to normalni takhle brzo ? :D a mohla bych pak prikrmovat susenym mlekem kdyby to bylo potreba?
Chtela jsem se jeste zeptat, mame je v patrove kleci,boudicku maji nahore,dolu se dostanou po vetvi, dneska rano jsem jedno miminko nasla dole..muselo spadnout jinak by se tam tezko dostalo, mam je prestehovat? dat jim boudicku dolu?nebo do jine bezpecnejsi klece? Bojim se aby si miminka neublizila, snazi se uz prozkoumavat a nerada bych aby si to male zlomilo treba nozicku kdyby nahodou spadlo.Prez noc je neuhlidam.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod minlub » Ne Dub 15, 2012 22:18

To je normální, šplhají po pletivu už druhý den :D Máš fotku klece a rozměry? Nemáš domeček tak, že by ho mohli dospělý shodit na miminko? V tom případě ho raději dej dolů.

latisha
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Út Pro 20, 2011 16:11

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod latisha » Po Dub 16, 2012 18:15

Posílám fotky klece, domeček shodit nemohou,je docela težký. Mě se zdá že se těm prckům to padání líbí :D dneska celý den je sbírám a dávám nahoru,oni zase vylezou z boudičky a hup dolů.. co mám dělat? nechci aby si ublížili. Asi si je Julii nahoru neumí vytáhnout že?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod martej » Po Dub 16, 2012 18:36

já bych ten domeček dala dolu ;-) Jinak hra na parašutysty je oblíbená a jediné co zbývá, tak dole hodně podestlat, aby padali do měkkého :-)

latisha
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Út Pro 20, 2011 16:11

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod latisha » Po Dub 16, 2012 18:40

a nebude to pro ne sok? kdyz ted bydleli nahore a najednou budou dole?Rozhodne to teda zkusim prestehovat protoze to jak padaj se mi ale vubec nelibi :D Jinak mensi miminko,ubralo o gram a dneska ho Julii odmita krmit,vlastne obema miminkum se vyhyba a utika od nich.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod martej » Po Dub 16, 2012 18:43

Jestli je prvorodička tak je možné, že neví co dělat. co jsem koukala na fotky, tak bych dala domeček dolu a průlez zadělala na pár dnů, aby neměla kam před miminkama utýct ;-) Můžeš je zkusit trochu přikrmit.

latisha
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Út Pro 20, 2011 16:11

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod latisha » Po Dub 16, 2012 18:51

a přikrmovat můžu i šušeným mlékem? Nebo jen tím kočičím? jak má být teplé? :) domeček jsem právě přestěhovala,ale Julii moc nadšená není pořád píská.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod minlub » Po Dub 16, 2012 19:04

Přikrmovala bych dle dnešní váhy, jsou dvě a pokud se nestrkají a obě pijí, měla by je zvládnout. Jen sušeným kočičím nebo štěněčím mlíčkem. Rozmíchal ve fenyklovém čaji (prevence nadýmání), osladit Glukopurem a krmit kapátkem http://www.cincilkyzvetrni.eu/index.php ... 7&Itemid=8
Domeček bych dala dolů tak aby byl pod poličkou a mimi na něj nespadli. Pokud otvor zadělat jde, na pár dnů to udělej. Je normální, že mimi šplhají a padají :D

latisha
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Út Pro 20, 2011 16:11

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod latisha » Po Dub 16, 2012 21:02

Může činčila odmítout mladé z důvodu že jsem je měla v ruce? Od večerního vážení si jich ani nevšimla, mrňousci pískají ale Julii je nechce,zdá se mi že má něco s bradavkavi, vždycky když jsou mimi pod ni tak divně zapíská a uteče,ale nechce se nechat chytit abych jí je zkontrolovala.Takhle se nikdy nechovala, byla strasne mazliva,spala se mnou v posteli nechala se drbat treba hodinu a ted se nenecha ani pohladit.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod minlub » Po Dub 16, 2012 21:13

To nebude tím. Spíš je má rozkousané. Vem jí a zkontroluj jí bradavky, zda je nemá zarudlé nebo pokousané. Kolik váží miminka?

latisha
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Út Pro 20, 2011 16:11

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod latisha » Po Dub 16, 2012 21:15

obě o gram méně než včera, ona se právě nenechá ani pohladit natoz vzít do ruky, prská na mě. Mláďata vysloveně křičí já je ale nemám čím nakrmit kočičí mléko doma nemáme.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod martej » Po Dub 16, 2012 21:15

to ne, není to jako u králíků. Chová se jako prvorodička, neví co dělat .-)) Tím, že nebude mít poličky a nebude před nima utíkat, tak se uklidní a začne si jich všímat a ,, sedět" na nich :-)) Jinak jak psala minlub, kočičí mlíko rozmíchat v fenyklový čaji a nebo můžeš použít místo kočičího mléko bez laktózy.

tak zítra kup kočičí mlíčko ve zverimexu a dnes jim můžeš dát trochu fenyklového čaje, oslazeného medem či glukopurem.

latisha
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Út Pro 20, 2011 16:11

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod latisha » Po Dub 16, 2012 21:22

Bohužel nemám ani fenyklový čaj :( poličky zadělám,uvidíme zda to pomůže. Já se hlavně bojím aby nám to menší neumřelo,sotva se drží na nožičkách a je takové studené.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod martej » Po Dub 16, 2012 21:30

tak klidně oslazenou vodu a nebo jiný čaj - heřmánkový třeba. Bohužel to, že je malátné a studené, není moc dobré znamení. Nemáš nějakou menší klec, kam by si je mohla přes noc zavřít. Miminko teď vyndej, zabal ho do deky a dej mu bud tu vodu-vlažnou (kapni na zápěstí nesmí tě pálit) s medem, aby dostal trochu energie.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod minlub » Po Dub 16, 2012 21:36

Malý má opravdu málo gramíků a pokud se sotva drží a je studený, bohužel bude moc slabý na to sát a přibírat. Pokud doma nic nemáš, ani Glukopur nebo med, počkej než seženeš mlíčko. Sundej poličky, aby maminka musela s miminkama být dole.

latisha
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Út Pro 20, 2011 16:11

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod latisha » Po Dub 16, 2012 22:05

prevarila jsem vodu osladila ji medem,pockala jsem nez to vystydne tak aby me to nepalilo a podarilo se mi do maleho par kapek dostat :) uz kdyz jsem mu davala prst tak se snazil sat, opravdu par kapek vypil a usnul zabaleny v dece. policky zadelam zitra odpoledne,protoze musim vyndat tu vetev a ta je tam nasroubovana. Snad se mu podari toho maleho prez noc pohlidat. Zjistovala jsem pohlavi mensi je urcite kluk a druhe nejspis holka ale nejsem si moc jista porad se mi v ruce kroutilo :) Zitra koupim mlicko a zacnu ho krmit tim.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: První miminko...prosím o radu :)

Příspěvekod martej » Po Dub 16, 2012 22:07

by chtělo, aby ji stimulovali cecíky. Zkuste je dát do menší klece a nebo je dát někam, kde nejsou poličky..třeba klidně i přes noc ji dát do přenosky a dát ji tam seno a granule. Zítra může být už pozde.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”