Zanedbávaný pejsek - jak pomoct? :(

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Říj 13, 2010 17:59

Martej napsal:to jo, ale je to velmi obtížné ho vychovat a pro klid duše bych to udělala, kdyby nahodou se nepovedlo ho vychovat.


Máme podél plotu elektrické oplocení, takže dostane pecku, jakmile se přiblíží... neboj, zabezpečenej je dobře :)

Disable adblock

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Stř Říj 13, 2010 18:24

Já bych se ho asi bála :D bych ho chodila/jezdila krmit v nějákem obrněném tanku :D

Máte fakt super zvěřinec já mám jen 2 činčiláky, želvu a psa. Bych se vůbec nedivila kdy by jsi tu za týden napsala že si kupujete žirafu :D

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Říj 13, 2010 18:46

Jé... všichni četli červenou karkulku :D
sice je to šelma, ale umí být velmi loajální, milá a přítulná, naše Akira - první vlčice se naučila na psí granule, na obojek, lítala po zahradě s naší smečkou... měla kotec... Chovala se jako pes.. pak ji nějakej blbec otrávil, protože se vlka bál... Akira nikdy nikomu nic neudělala, byla hodnější něž kde jakej pes... i pár povelů zvládala.
Není třeba se vlka bát, je to celkem neškodná, spíše plachá šelma... A jakmile ji člověk projeví lásku a náklonnost, tak je z ní šelma jen na ven... zevnitř vlci dokáží chápat, vnímat a otevřít srdce... Třeba když na mamku přišla migréna, šla na zahradu a Akira byla první, která zareágovala okamžitě, jen mámu zavětřila, mazala za mámou, od mámi dostala piškot a pak si mamča sedla a Akira jí okamžitě začala olízávat hlavu, protože věděla, že jí bolí, pak si lehla za mámu a máma si mohla položit hlavu na ní... dělala jí polštář... Jsou to zlatíčka, když znáš vlčí jazyk, jsi neústupný člověk a dost důsledný...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Říj 13, 2010 18:46

A žirafu jsme chtěla taky :D

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Říj 13, 2010 20:37

Jo, vlci se rika, ze jsou osobnosti a se psem se to neda srovnavat, vlka musi clovek pochopit, nejde vycvicit, jako pes.Dobre jim pry rozumi Ruda Desensky, ten snad nimi zil.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Stř Říj 13, 2010 20:37

Koukám, že jsme pozadu :) já mám jen činčily, morčata, králíka, andulky, šneky, kocoury a psy... A vlků si myslím fakt není třeba se bát, už jsem o pár slyšela, co jsou chovaní takhle doma a všichni v pohodě... To jen lidi dokážou být blbý a naschvál ublížit :-/

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Říj 13, 2010 22:27

Pravdu dis, jen clovek dokaze byt bezduvodne zlej a ublizit zakerne.
Skoda, ze jsi toho magora, co vam toho vlka otravil nechytla, nebo nemas aspon podezreni o koho slo.Ten zmetek by jich schytal, to je fakt desny, takhle ublizit a zabit zvire, ktere nebylo jeho, nic mu nedelalo, no proste no-comment.
Vlk, kdyz prilne k cloveku, tak si to ten clovek musi zaslouzit, jsou dusi porad svobodni a nedaji se zotrocit, prijdou jen, kdyz chteji oni, ne na povel a to se mi take moc libi.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Stř Říj 13, 2010 22:52

Mě se tohle líbí na kočkách, že si dělají co chtějí a přijdou jen když chtějí...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Říj 14, 2010 10:29

A v podstate i cincila:-)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Říj 18, 2010 11:59

Tak...
Ten hafík, o kterého se tu jednalo je na tom úplně královsky o proti tomu, co jsem viděla a zažila včera a dneska...
Hafík, může být rád, že se o něj aspoň trochu pečuje...

Byla jsem venku s mýma hafanama a jdem klasicky kolem nádraží. (jsme na vesnici a naše nádraží je malý domeček a vlak tu jezdí jednou za 3 hodiny :-D)
u nádraží je malá kolonie zahrádek. Slyšela jsem křik a srdceryvné, bolestné vytí psa.
Kluky jsem odložila u plotu a pak jsem mazala za zvukem. Nějaký ožrala tam třískal štěně německého ovčáka. (asi 4 měsíce). Držel ho za kůži na krku a třískal do něj dřevěnou holí.
Okřikla jsem ho, chlap se zarazil a řval něco na mě. Práskl štěnětem o zem. A šel směrem ke mně. Než ke mně došel, tak jsem zavolala policii.
Chlap přišel ke mně na 1 m a to už houkal policejní vůz a dorazila policie. chlapa odvezli na stanici a štěně tam zůstalo samotné. Volala jsem ho, i kluky jsme na to použila, aby mi ho pomohli vydolovat z díry z pod zahradního domečku, nic, to štěně bylo tak vylekané, tak nedůvěřivé vůči člověku, vyjel po mě, skoro jsem ho měla zakouslé v ruce, ale nic. Nepodařilo se mi ho vyšťourat a to ani po 3 hodinách.
Nic. Když vylezlo, tak stačil sebemenší pohyb a šup a bylo pod baráčkem.
Tak jsme s klukama mazala ke kámošce, odsypala mi granule pro štěňata (já psi mám dospělý), vzala jsem mlíko, piškoty, párek, sýr, vodu... kolem 19:00 bylo vyhráno... štěně se nechalo ukecat do jídla. Nechala jsem ho najíst, pak ho moji klucí odlákali trochu dál od baráku... šlo. poprvé jsem ho viděla stát. Stál, jako čerstvě narozené hříbě, byli mu vidět žebra, vykloubené packy, ustrašený a ubitý výraz v očích. chtělo se mi až brečet . na krku měl konopný provaz místo obojku, na dvorku, kde žil nebyla bouda, vodu jsem nikde nenašla, našla jsem pár hovínek, která rozhodně nevypovídala o zdravém psu. Volala jsem o pomoc náš útulek Bouchalku a tam mi paní řekla, že určitě ze zahrady nebrat - krádež věci, takže jsme ho musela nechat na zahradě přes noc.
Dnes ráno (kolem 5.00) jsem se sešla s onou paní z útulku a s policií, viděli štěně, zdokumentovali to, štěně je v rukou útulek Bouchalka a ožrala si odsedí trest, za týrání zvířete.
Před půl hodinkou mi volala paní, že štěně zemřelo...
mělo rány na orgánech - zemřel na vdechnutí vlastní krve. měl velké a rozsáhlé vnitřní krvácení. :cry:
Ku*va, přesně tohle je týrání psů! :!:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Říj 18, 2010 12:24

tak to je hrozne, ale sem rada, že si to odsedi.

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Po Říj 18, 2010 12:32

Nechci se do toho vubec michat..popravde jsem to ani cele necetla, takze nevim co vse se resilo a co ne...nicmene tahle forma tyrani psu,, stenat..silenost..zvysila bych sazby za tresty na zviratech nejmene o 100%, ani bych se nedivila, ze to hov*do je bezdomovec, a to ze si odsedi zimu nekde v teple vezeni, mu spise prijde vhod..k tomu co se se stenatkem stalo nemam co dodat.asi kazdeho normalniho cloveka to neskutecne rani u srdce a pro to male to je bestak bohuzel vysvobozeni :cry: ...Ale ja se taky priklanim k tomu ze pesan, o ktereho bylo drive postarano i psychicky a mel patrne ve svem srdicku rodinu, u ktere byl a ted na stare kolena byl "vyhozen" ven, tak psychicky urcite trpi a trpici pes je tyrany pes...Snad nikdo nebude vyvracet, ze pes nedokaze rozlisovat mezi laskou a nenavisti a nedokaze postrehnout ten rozdil, kdy byl doma mezi lidma, ktere povazoval za pany, a kdyz je ted venku a vidi pana jednu za tyden, ci tri dny..Kolik zvirat uz zemrelo zalem po mrtvem panickovi? S tim rozdilem, ze pokud byl takovy pripad zverejnen nebo si toho nekdo vsiml, tak zvire putovalo k nove milujici rodine..tenhle pes jeden den mel vse a druhy den nema prakticky nic...me to proste jako tyrani prijde, byt nejsou videt fyzicke znamky, tak nikdo nemuze vedet jak se ten pes citi uvnitr....chyba je, ze se za tyrane zvire bere pouze to co trpi prevazne fyzicky, protoze psychicky tyrany pes, by preci prestal zrat a kdesi cosi..ale jestlize ten pes vi, ze vidi pana alespon obcas, tak zere od radosti, ze ho vidi...vidim to na nasich pesanech..ti vesme sbasti jen jak u nich nekdo stoji a hladi je..jakmile jdem dovnitr a pesani jsou venku, tak jim granule zustanou i pres noc, ale kdyz tam stojime, tak basti jako divi...stejne se tady nikdo neshodne na tom co je to tyrane zvire, kazdy na to ma jiny pohled, ale osobne myslim, ze ten pesan ze zahrady tyrany je urcite a ten clovek je nelida, kdyz ho netrapi jak se citi...k tomu steneti No se vazne asi nema cenu ani vyjadrovat :( pretahla bych toho hajzla tou tyci taky..je jen krok od toho, kdy si vlastni vnitrni nespokojenost zacne vybijet i na detech...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Říj 18, 2010 12:47

Já bych zmlátila na oplátku jeho,h.... :evil:
kámen úrazu jsou zákony,že zvíře považují za věc.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Po Říj 18, 2010 13:13

V dnešní době dostane maximalně pár měsícu a to ještě na podmínku nebo mu dají nějaáké veřejné práce. Je to hnus chudák pejsek.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Říj 18, 2010 21:04

No to je strasny, ten zmetek by zaslouzil predhodit selmam.Zakony tady mame uplne smesny, takovy hovado se do basy jeste tesi, dostane tam zdarma nazrat, teplo, vse, co tomu chudakovi pejskovi nedopral a jeste ho tyral.Ja Te obdivuju, ponevadz tohle videt, jak jsem psala, dikybohu, ze jsem se u neceho takoveho nikdy nenasla, ponevadz by to pro takove hovado opravdu dopadlo hodne spatne.Minimalne pul roku, rok by se tema prackama nenazral a nevzal do nich ani svyho ptaka na vy....
A jinak, to, co napsala Boruvka je uplna pravda, nemam co dodat.Tohle jsou extremy tyrani, hlavne fyzickeho, ale existuje i psychicke tyrani a to neni o nic lepsi.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Říj 18, 2010 21:12

Ja bych na tohle zavedla jednotny zakon, stejny, jako za umyslne ublizeni cloveku a to trest smrti.A ne jen nejaky obycejny, ale hodne tvrdy a pokud mozno i verejny, aby poslouzil, jako odstrasujici priklad pro dalsi takova hovada.Hajzl vyleze a poridi si dalsiho a treba to stene mu prodal, nebo prave spis daroval nekdo v dobre vire, ze se u nej bude mit dobre a misto toho stene zazivalo takovou dobu jen hruzu a rany, hlad, zimu.Melo jen asi mozna krasnou vzpominku na cas, kdy bylo u mamy se sourozencema.
Byl to nejaky homelesak myslis?Ti ale nemaji zahrady, je to divne.Ja jen doufam a tohle funguje, ze si to ta bestie vyzere bud jeste v tomhle zivote, nebo dalsim.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Říj 18, 2010 23:12

Chyba mozna byla, ze se to stene nedostalo k vetovi a do utulku jeste ten vecer, treba by slo zachranit.Slo o prokazatelne tyrani a zraneneho psa, takze bych se na kradez vykaslala.Co se pamatuju, tak pred nekolika lety bylo tez v telce, ze ten zachranar Bobal tez dostal ze soukrome zahrady a to byla zahrada jeste u baraku boxerku, ktera mela vyhrezlou delohu a byla venku na mrazu.Majitel na vyzvu nereagoval, ze ho to nezajima a fena musi vydrzet, tak za pomoci policie se tam vniklo a fenku zachranili na posledni chvili, museli ji vzit delohu:-(.Takze ta policie mela psa odebrat a odvezt ihned.A ja bych ho klidne vzala a odvezla, at si vsichni trhnou

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Po Říj 18, 2010 23:36

Přesně Jasmin taky bych se vykašlala na nějákou krádež psa...třeba by se dal ještě zachránit.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Říj 19, 2010 7:38

Jasmin, oni byli u veta. Ten útulek má vlastního veterináře... A ten na první pohled nepoznal, že mu něco je... Protože v jeho stavu rozpoznat jestli mu je něco vnitřně bylo těžké... a tak prcek podstoupil i rentgen.. než se veterinář dozvěděl výsledek rentgenu bylo pozdě... prý to šlo ráz na ráz... jak si myslíš, že přišli na to, že se udusil vlastná krví (kromě toho, že jí měl plnou tlamu) a že má rány na orgánech? :roll: rentgenem...
A bezďák to nebyl... nesmrděl - jen chlastem (Jim Beam) a byl v Kenvelo džínách a mikině DC a před zahradou měl Opla Corsu. Pochybuju, že by bezďák na něco z toho měl...
Mě spíš přišlo, že si léčil mindráky na psovi...
A další věc.. cajti nemohli vzít psa ihned, protože neměla posudek veterináře a vlastně jen mou výpověď a policajti nejdřív museli vyslechnout obě strany a až pak něco dělat... Tak to tu prostě chodí... :roll:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Říj 19, 2010 7:42

Reňaaa napsal:Přesně Jasmin taky bych se vykašlala na nějákou krádež psa...třeba by se dal ještě zachránit.


Když pes má vnitřní krvácení, tak už mu nepomůže nic...
:roll:
Co by změnilo to, kdybych si ho vzala domů? Dobře byl by v teple a zemřel by dříve... Tím, že byl na zimě se mu zpomalil metabolismus a tak krvácení bylo velmi pomalé. Kdybych ho přenesla do tepla - neznámého prostředí, stoupla by mu hladina adrenalinu a krvácení by o hodně zrychlilo a přispělo by k tomu ještě teplo... Zemřel by o více hodin dříve...Takže by se pes zachránit prostě nedal...
Zachránit by se dal, jen kráděží v 8 týdnech života...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Říj 19, 2010 9:33

Kdyby ho vzala domů,psa by nezachránila a teď by lítala po soudech kvůli krádeži.Tady se bohužel nic dělat nedalo :cry:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Říj 19, 2010 9:33

Hlavně kradeží člověk nic nevyřeší. Bude s tím mít jen oplitačky. Nehledě na to, že by ho pak v utulku nevzali. Jinak Wulfina si ho domů vzít ani nemohla, doma ma psi a i když je to kruté, kdo ví, co ten pejsek měl za parazity a nemoce :-( Já osobně bych hledala vinu u policie, kterým bylo jedno, co se psem bude.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Říj 19, 2010 11:22

Nemyslim si, uz nato zmena zakona byla, ze se muze vniknout na pozemek, ci do auta bez majitele, pokud je podezreni, ze tam je tyrane, nebo zranene zvire.Tady byl predpoklad velky, ze bude zranene to stene a tak ho policie mela odvezt hned.K vetovi se dostalo az druhy den a to uz bylo opravdu moc pozde, kdyz melo vnitrni zraneni, ale dalo se to prece predpokladat.Jak jste ho pak vylakali ven,tak se mela mestska zavolat znova a odvezt ho na veterinu do toho utulku.
A neni pravda, ze pokazde, kdyz je vnitrni zraneni, znamena to konec.Vzpomente si na nedavny pripad, kdy ten hajzl toho sveho pvcaka chtel umlatit kladivem a rozmlatil mu hlavu.Ikdy mel pes hlavu osklive rozbitou, mel nejen vnitrni krvaceni, ale i otok na mozku, sance mala,tak jen diky tomu, ze ho policie okamzite odvezla na veterinu prezil a uz ma noveho majitele pry.Takze si myslim, ze i tady slo o cas.
Mas na to wulfino posledni dobou stesti,nedavno to kote zaziva stahovane parchantama, tak pokud neco takoveho jeste nekdy uvidis, tak fakt trvej na odvozu okamzite, aspon tohle uz se pry zmenilo,ze se nemusi cekat na povoleni, ale zvire se muze odvezt ihned, pokud je tyrano a zraneno.Tady uvadim i pro ostatni, pokud by se nedejboze stali svedky neceho podobneho telefon na toho zachrance a ochrance zvirat Bobala, ktery by urcite poradil v postupu, sam uz zachranil mnoho psu.608154180.Ale urcite volat policii, nejlepe mestaky a trvat na odvozu zraneneho zvirete okamzite.
Nejhorsi je, ze si ten zmetek poridi urcite dalsiho psa na tyrani.Tady by fakt pomohlo pouze zverejneni jmena, aby se bal vystrcite rypak, svine jedna.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Říj 19, 2010 11:26

V tom rozcileni delam jen same preklepy koukam, snad to po me prectete.
Jen chci dodat, ze na ten pozemek se muze vniknout jen za ucasti policie a svedku.Take v tu chvili pomohou i ochranci zvirat, kteri maji obvykle sve zastupce ve vesech okresech, tak by tam poslali, jako dalsiho svedka sveho cloveka a uz se v tom orientuji, takze by se nenechali ani odbyt pripadnym neochotnym zakonodarcem.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Říj 19, 2010 11:28

Martej napsal:Hlavně kradeží člověk nic nevyřeší. Bude s tím mít jen oplitačky. Nehledě na to, že by ho pak v utulku nevzali. Jinak Wulfina si ho domů vzít ani nemohla, doma ma psi a i když je to kruté, kdo ví, co ten pejsek měl za parazity a nemoce :-( Já osobně bych hledala vinu u policie, kterým bylo jedno, co se psem bude.

Jo, tady se stala chyba a mela by se zpetne resit.Meli ho okamzite vzit a odvezt zaroven s tim debilem.

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”