Koľko činčiliek

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

adriatica
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: Ne Dub 07, 2013 12:27

Koľko činčiliek

Příspěvekod adriatica » Pá Srp 30, 2013 22:26

Ahojte, mám jednu otázku. Mám dve činčilie slečny a rozmýšľam nad ďaľšou. A videla som tu jednu chovateľku, ktorá má viacerých chlapcov, ale porozdelovaných. A preto sa chcem spýtať, že koľko činčiliek rovnakého pohlavia (v mojom prípade sa jedná o dievčence) môže žiť spolu.? Zvažujem tri v klietke 150x100x50 (možno neskôr aj štyri, ale to len hypoteticky). A len tak pre informáciu, nikde som sa nedočítala či sa znesie viac činčíl rovnakého pohlavia v jednej skupine. Ďakujem
P.S. Chlapca k nim nechcem, nedokázala by som malé predávať.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Koľko činčiliek

Příspěvekod Wulfina » Pá Srp 30, 2013 23:23

Myslim, že máš klec tak akorát na 3 samičky, pokud mají tvoje holky i výběh, klec 3 holčinám bude stačit :)

adriatica
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: Ne Dub 07, 2013 12:27

Re: Koľko činčiliek

Příspěvekod adriatica » So Srp 31, 2013 0:23

Ja vlastne teraz mám klietku 100 šírka x 50 hĺbka, do výšky 50cm a potom 150 výška 60 šírka a 50 hĺbka, také atypické, ale plánujem nad "kuchynkou" dostavbu aby to boli tie rozmery aké som písala pôvodne. A momentálne chcem babám dokúpiť ešte jednu, ale neviem keby, niekedy neskôr by sa riešila ešte jedna či by to stačilo. K tomu mám ešte jednu karanténnu klietku z (tuším) drevotriesky. Tak neviem, že keby spravíme novú (väčšiu klietku), či by sa štyri dievčence zniesli. A ešte by som mala jednu otázku. Mám taký konkrétny problém - mala som dva domčeky, ale baby aj tak spali spolu, ale spôsobom, že tá mladšia je vzadu a moja staršia sa vyvaľuje von z domčeka a nepustí ju. Predtým som mala domček naľavo s okienkom, ktoré si holky vyhryzli a ležali obidve až na poličke. Ale ten mal rôzne klinčeky na pripevnenie, tak som ho radšej vybrala. A chcem sa spýtať, že aký používate domček pri dvoch činčilách?

Veverka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Pá Črv 22, 2012 15:50

Re: Koľko činčiliek

Příspěvekod Veverka » So Srp 31, 2013 10:59

já teda už určitě činčilkám nebudu dávat do klece domeček s okýnkem. Jednou v noci mne probudil nezvyklý hluk - chudák činčilka uvízla hlavičkou v okýnku a nemohla ven. A já jsem taky měla co dělat aby se mi domek podařilo rozbít a činčilu vysvobodit. (Byl to domek koupený normálně ve Zverimexu.)
Akorát moje činčily si navzájem nedělají potíže a z domečku s jedněmi dveřmi se navzájem pouští. :)

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Koľko činčiliek

Příspěvekod Wulfina » So Srp 31, 2013 11:07

My domečky zavrhli, všechny totiž skončili na třísky... :D

adriatica
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: Ne Dub 07, 2013 12:27

Re: Koľko činčiliek

Příspěvekod adriatica » Po Zář 02, 2013 19:44

No u nás je domček práve dosť obľúbený a väčšinou to menšia vzdá a ide si ľahnúť na poličku. Ale už som ich načapala aj naopak, že tá menšia zatarasila cestu väčšej a tá ju zozadu kusala do zadku. Najlepší by bol domček s dvoma otvormi, aby sa baby mohli spokojne vyvaliť. Asi si nejaký vyrobím.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”