kde mám sehnat mládě

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Veronika Marková

kde mám sehnat mládě

Příspěvekod Veronika Marková » Pá Lis 19, 2004 10:16

Prosím o radu, pře dvěma dny nám umřelo mládě činčily. Koupili jsem ho ve zverimexu a po 3 dnech se nafoukl a umřel, je to moc smutné.Mám podezření, �e to bylo ze �patné stravy, ve zverimexu mi dali nějakou směs pro hlodavce a teď jsem se dočetla, �e to pro činčily není dobré. Bůh ví čim ho krmili tam. Teď sháním nového my�áka, doma je bez něj smutno. Pořádně nevím kde ho mám sehnat, ze zverimexu u� �ádného nechci, aby to nedopadlo stějně. Poraďte mi na koho se mám obrátit, máte s tím nějaké zku�enosti???

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Lis 19, 2004 10:36

Na bych viděla jednoznačnou odpověď: od chovatele. A klidně z velkochovu, tam krmí my�ky zdravě. Já mám oba my�áky od chovatele z Lázní Bohdaneč (také po zdravotních peripetiích se zvířátky ze zverimexu). Kdy� nám napí�e�, odkud jsi, tak mů�eme poradit i chovatele v okolí. A nebo se ozve někdo odtud, kdo nějakého nezadaného mikro�ka má :-))

Veronika Marková

Příspěvekod Veronika Marková » Pá Lis 19, 2004 11:01

Díky za rychlou odpověď.Jsem z Prahy, ale není problém zajet někam v okolí Prahy. U� jsem si dala inzerát na v�elijakých stránkach o činčilách, ale zatím nic. Poraďte mi je�tě jak staré mládě činčily bych si měla pořídit.

LídaK

Příspěvekod LídaK » Pá Lis 19, 2004 11:20

Ahoj,
je mi moc líto, co se stalo tvojí činčilce. Asi u� je pozdě a dost mo�ná by se ti do toho ani nechtělo, ale mo�ná, �e by ve zverimexu měli povinnost vrátit peníze. Ale asi by to bylo nedůstojné vyřizování...

Od Prahy je asi nejblí� Plzeň a Pardubice, paní �ďárská z Loun prý přstěhovala chov do Svitav, ale říkala, �e by činčilku dovezla. Koukni na www.cincily.cz do odkazů, tam jsou velkochovatelé pěkně pohromadě. Volila bych mládě po odstavu (cca 2,5měsíce). Ale asi ne star�í ne� půl roku.
Leda bys na�la někoho, kdo se chce zbavit u� velké ochočené činčily. Z velkochovu bych brala jen malé mládě. Inzeráty jsou třeba i na www.cincila-obchod.cz, www.ifauna.cz

A� tu svoji brzo najde�! A dopředu si zmapuj veterináře, a� eventuálně nemusí� v panice dlouho hledat. (Pro�ila jsem si to a nedoporučuju :-( )

Disable adblock

Veronika Marková

díky

Příspěvekod Veronika Marková » Pá Lis 19, 2004 12:08

Lído já ti děkuju, u� jsem se na to koukala a něco z toho zkusím. Kby si přeci jen věděla o někom z Prahy dej mi vědět. Dík

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Lis 19, 2004 12:54

Já bych třeba nezavrhovala ani inzeráty v časopisech o zvířatech nebo něco podobného. Konec konců i malochovatel přeci mů�e mít hezká zdravá činčilátka chovaná s lásku. Kdy� si člověk pro činčilku jde, tak si přeci prohlédne prostředí, ve kterém �ijí.
Je�tě bych se chtěla slovem zmínit, �e jsem včera byla v nákupním centru Spektrum na jihu od Prahy a musím říct, �e podmínky ve zverimexu se pro činčilky rapidně zlep�ily k dobrému. U� �ádní pískomilové v teráriu, seno, snad i zdravá strava(to jsem si moc nestihla v�imnout), voda, písek...a malé činčilátko! :wink:

Hanka G.

Příspěvekod Hanka G. » Pá Lis 19, 2004 12:58

Já mám teď čerstvou zprávu, �e maj činčilí mláďata ve zverimexu v Lidické ulici na Praze 5 (blízko metra Anděl), ale prej nevypadaj nic moc.
Jinak jsem včera viděla činčily v Hornbachu v Praze 6, prostředí vcelku OK, ale strava děs, asi něco pro morčata - zrní+slunečnice, po granulích ani vidu!
Jinak jsem kdesi četla, �e činčily vůbec nesmí nic pro ty zakrslé králíky, páč je v tom přidávaný nějaký hormon, aby ten králík zůstal malej. Tak�e pozor na to!!

Veronika Marková

Příspěvekod Veronika Marková » Pá Lis 19, 2004 13:08

Já jsem činčilátko měla, ale bohu�el ze zverimexu. Nemám �ádné zku�enosti, tak jsem dala na prodavačku, která mi prodala krmení pro hlodavce. A teď jsem se dočetla, �e toto vůbec nesmí a činčila na to doplatila, měli jsme ho 3 dni a umřel nám. Z ničeho nic se nafoukl.Jedl jen tuto směs,mo�ná to měl po tom. Ve směsi byly slunečnice, kukuřice a jiné a to prý nadýmá nebo mů�e dojít k zauzlení střev, proto bych raději nové mládě koupila od nějakého chovatele.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Lis 19, 2004 13:16

Věřím, �e je to tě�ké a velké zklamání, přijít o mazlíčka u� po třech dnech. Mohla bys nám, prosím, říct, kde jsi ho koupila? Mě by to docela zajímalo, aspoň bychom si dávali pozor na ten zverimex. Já mám Ferdíka taky ze zverimexu, u� ho mám 8 letu, jemu nic nebylo, jednou zácpa a nikdy nic víc, a to ho podle členů tady z fóra nekrmím dvakrát zdravě nebo s mírou, chcete-li. :)

Veronika Marková

odpověď

Příspěvekod Veronika Marková » Pá Lis 19, 2004 13:28

Přítel mi ho koupil v Českém Brodě, bohu�el přesný název zverimexu nevím, ale zjistím to. Chtěli jsme nějakého mazlíčka, tak mi přivezl činčiláka, bylo mu údajně 7 týdnů. Tím nechci zavrhovat v�echny zverimexi. Budeme se teď muset lépe dívat v čem vyrůstají a čím je �iví.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Lis 19, 2004 14:03

A� si pro mrňouska pojede�, kup si k němu hned dostatek granulí. Ty bude ba�tit s chutí, kdy� je bude znát a bude na ně zvyklý. Určitě tu z příspěvků vyčte�, co je a co není pro činčilky dobré. V ka�dém případě u my�ky od zku�eného chovatele zvyklé na granule nic nezkazí�, pokud bude� z počátku krmit právě jen granulkami, dobře su�eným a kvalitním senem a na dobrůtky dojde, a� bude� mít činčilí stravu zmáknutou :D
Lumpíka jsem si brala jako čtyřměsíčního, Mrňouse mám od dvou měsíců. U mlad�í my�ky je prima �e jsi u toho, jak roste :) Mrňouse mám měsíc a je u� dvakrát takový :) Ale já jsem celkově z činčilích mláďat úplně na větvi :)

LídaK

Re: odpověď

Příspěvekod LídaK » Pá Lis 19, 2004 15:13

Veronika Marková napsal:Přítel mi ho koupil v Českém Brodě, bohu�el přesný název zverimexu nevím, ale zjistím to. Chtěli jsme nějakého mazlíčka, tak mi přivezl činčiláka, bylo mu údajně 7 týdnů. Tím nechci zavrhovat v�echny zverimexi. Budeme se teď muset lépe dívat v čem vyrůstají a čím je �iví.


Veroniko, mláďata se prý mají prodávat ve 12 (minimálně 10) týdnech. Mo�ná byla chyba u� tady

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Lis 19, 2004 15:31

7 týdnů, to je síla. Kdy� jsme si brali Mrňouse, byly mu přesně na den dva měsíce a byl teprv dva dny odstavený od činčilí maminky - tedy určitě ne ve věku, kdy by měl putovat do zverimexu.
Stejně mi to připadá, �e aby se činčilka mohla dobře a bez újmy vyvíjet, tak by bylo nejlíp, kdyby se do zverimexu vůbec nedostala...

Veronika Marková

díky

Příspěvekod Veronika Marková » Ne Lis 21, 2004 14:35

V�em děkuji za informace!!!! U� jsme malýho na�li jsou mu 3 měsíce a je krásnej.
Jestli sháníte mládě, tak Vám mů�u doporučit pí. Fričovou z Brodce u Mladé Boleslavi. Má velký chov a o činčilky se opravdu starají. Koukněte na www.prodejcincil.zde.cz

LídaK

Příspěvekod LídaK » Ne Lis 21, 2004 23:38

:-) přeju hodně �těstí a společné radosti.
L.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Lis 22, 2004 8:07

Připojuji se :D Přeji činčilí zdraví a spoustu společných lumpáren :lol:

Veronika Marková

Příspěvekod Veronika Marková » Po Lis 22, 2004 11:42

No to on u� po 2 dnech zlobí. U� si začíná zvykat na nové prostředí i na nás. Začíná po nás lézt a kousat, včera jsme ho pustili po bytě a nemohli jsme ho dostat zpátky..., ale podařilo se. Pak jen seděl a byl ura�enej, �e musí být zase v kleci. Vypadá zdravě, tak snad bude v�e v pořádku. Pořád ho hlídám, bojím se, aby to sním nedopadlo jako s tím mrňousem. Zatím mu dávám jen granulky a seno, mo�ná časem dojde i na pamlsky. Máte zku�enosti ze senem ze zverimexu??? Koupila jsem balík, zdá se, �e je dobré, voní i je dobře vysu�ené, ale stejně mám strach, aby v tom nebyly nějaké jedovaté byliny. Kupujete nějaké speciální???

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

cincilak

Příspěvekod Ina » Po Lis 22, 2004 12:53

hoj Veroniko.
I ja se priklanim k tomu, ze chyba byla v tom zverimexu a hned dvoji. Mladata se nemaji prodavat mladsi, nez 2mesicu a potom ta hrozna strava, kterou tam krmi a nabizeji. Uz jsem se kvuli tomu rozcilila nekolikrat a kolik cincilek na to jeste bude doplacet. Ja bych urcite byt Tebou do toho zveraku zasla a rekla jim to a take bych jim rekla, jak muzou doporucovat a zvirata krmit necim, co je zabiji a neni pro ne absolutne vubec vhodne? Cim vic lidi totiz nebude zticha a bude jednat, tak se veci snad pohnou k lepsimu. Kdyz ale budeme jen mlcet, tak se nic nezmeni. Jednou prodavaji zive tvory a tak by snad meli o tom neco nastudovat. Nechci Te strasit, ale to nafouknuti briska mohlo tez znamenat problem se zubama, pokud tam nemela cincilka neco drevenmeho na okus a kamen na brouseni zubu, dostatek kalcia, coz je v zacatku nutne pro spravny rust zubu a na co ve zverimexech take kaslou a nebo to take mohla byt ta kokcidioza, ponevadz kdovi, jake zviratko tam meli predtim. Pokud by to byla ta kokcidioza, ci jine parazitalni onemocneni vyskytujici se hlavne u kraliku, tak by to mohla dostat i Tvoje nova cincilka, vse vcetne klece to chtelo vystrikat horkou parou a nechat ususit.
Urcite bych volila cincilku od chovatele a jak jsem se divala, tak sis zvolila urcite dobre. Oni je chovaji take na kozesiny? Nejak jsem se to nedocetla a nejak me to k nim ani nesedelo.
Preju hodne stesti a radosti s novou cincilkou a pokud Te muzu poprosit, zajdi do toho zveraku a rekni jim to, maji tam a budou mit jiste dalsi cincilky, ktere ceka stejne trapeni.
Nedavno jsem slysela i o pripadu, ze zenska rozdavala 14denni cincily na ulici, ze se ji to mnozi a nevi co s tim a ze by je jinak musela zabit:-(

Veronika Marková

Příspěvekod Veronika Marková » Po Lis 22, 2004 13:23

Na ko�e�iny je nechovají. Mají je jen na prodej. V�echny jejich činčilky byly ve výborném stavu a i prostředí ve kterém byly bylo v pořádku, tak snad bude v�e OK. Jediný problém je, �e ten zverimex, ze kterého jsme měly toho malého je a� v Českém Brodě. Jinak bych tam �la hned co se to stalo. Jak ta prodavačka vůbec mů�e se zvířaty pracovat, kdy� ani neví co potřebují. Jak tu pí�e�, tu klec je�tě jednou pořádně vyčistím, a� mám klid. U� jsem i nakoupila Stomaran na za�ívání a Ostropestřec na játra, kdyby náhodou. U� to nechci znovu za�ít.
Jinak mi nepři�lo, �e ten malý má problémy se zuby. Neslinil a jedl normálně i jsem mu koupila tablety s vápníkem. Myslím, �e to bylo tou stravou. A hlavně měl být je�tě u mámy, ale to jsme nevěděli, činčilu jsme měli poprvé.
A jak to ře�í� ze senem, kupuje� ho ve zverimexu??Nějaké speciální.

LídaK

Příspěvekod LídaK » Po Lis 22, 2004 17:17

Veronika Marková napsal:A jak to ře�í� ze senem, kupuje� ho ve zverimexu??Nějaké speciální.


ahoj, na www.cincila-obchod.cz je několik druhů sena (bohu�el teď hned máme jen alpské a tukan, ostatní jsou objednaná)

Ale já mám s těmihle dvěma nejlep�í zku�enosti, i s tím tukanem. Ten jsem dřív kupovala ve zverimexu a činčám chutná. Mrňousovi a Lumpíkovi prý zase chutná to s květními lístečky :-) Ka�dá činča je jinak mlsná.
L.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

vek

Příspěvekod Ina » Út Lis 23, 2004 12:59

Iva napsal:7 týdnů, to je síla. Kdy� jsme si brali Mrňouse, byly mu přesně na den dva měsíce a byl teprv dva dny odstavený od činčilí maminky - tedy určitě ne ve věku, kdy by měl putovat do zverimexu.
Stejně mi to připadá, �e aby se činčilka mohla dobře a bez újmy vyvíjet, tak by bylo nejlíp, kdyby se do zverimexu vůbec nedostala...

presne tak Ivo, lituju kazdou cincilku, ktera se do zverimexu dostane. A to si myslim, ze v tom zveraku musel i nejakou dobu byt, takze se tam klidne mohl dostat i driv, nez v tech 7tydnech. Nektery lidi by fakt zaslouzili:-(
Uz jen z tohoto duvodu bych jim to tam sla rict.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

seno

Příspěvekod Ina » Út Lis 23, 2004 13:04

Jo seno, to je Veroniko nekdy opravdu velky problem. Ted jsem si objednala od Lidy to alpske, uz jsme ho jednou meli a vpohode a kdyz jsem ho koupila podruhy, tak uz asi bylo trosku zatuchle a cincilka dostala prujem. Uz ho dostala jednou a to bylo seno od Tucana, ktere tady Lida chvali, asi v nem mohlo zrovna neco byt.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

cincilky

Příspěvekod Ina » Út Lis 23, 2004 13:06

Veroniko, pro klid asi udelas nejlip, kdyz zhruba tak za mesic vezmes alespon deset bobku cerstvych a zajdes s nima na kliniku na koprologii, jestli nema nejake parazity. Tohle se doporucuje preventivne dvakrat do roka. Chce to ale kliniku, kde jsou non-stop

Veronika Marková

Příspěvekod Veronika Marková » Út Lis 23, 2004 14:09

To asi udělám, a� mám klid. Hlídám ho jako oko v hlavě, dostává jen granulky a seno, které je�tě dosu�uju na topení, vypadá dobře i voní , tak snad je ok.
Kde máte činčilku umístěnou, my jsme ho dali na chodbu, kde má vet�í klid a je tam chladněji ne� jinde, zhruba 18, je to tak správně? Jen nevím... je to novostavba a zatím tam není a� tak suchý vzduch, jak činči potřebují, aby z toho nějak neonemocněla. Nemam jinou mo�nost kam jí dát v obýváku kde byla předtím je na ní zase horko a odpoledne tam svítí sluníčko a to jí nedělalo dobře.

Milan

Příspěvekod Milan » Út Lis 23, 2004 14:35

Ahoj Veroniko, my máme na�e zlobidla umístěný v zádveří. Ale aby to nevyznělo, �e jsou skoro na chodbě, tak zádveří je součástí bytu, jen je tam vět�í klid a míň bě�ného ruchu domácnosti. Máme je tam u� 5 let (teda Ferdu) a zatím jsme nedostali od něj �ádnou stí�nost. :D Ale jestli má� novostavbu, tak na to bych si dal pozor, proto�e ta je je�tě pořád vlhká a z vlastní zku�enosti vím, �e kdy� přistaví� skříň těsně ke zdi, tak se ti za ní objeví plíseň a v chladněj�í chodbě by to mohlo být tím spí�. Mo�ná bys ho na první zimu měla dát někam víc do bytu a přestěhovat ho a� pří�tí rok. :roll:

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”