Kastrace

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kastrace

Příspěvekod Lenca » Čt Dub 05, 2012 10:56

Meloxivet teda dostával 9 dní,ale 8. a 9. den jen 1x denně a přijde mi,že už ho fakt nepotřebuje. Spíš máme další problém...Posílala jsem e-mail Lietavcové a jdu jí ještě zavolat,že jsem poslala e-mail,at na to jukne...Ted 2 dny byl úplně normální a já mu nekontrolovala ty stehy a včera večer ho vytáhnu,že se mu na to kouknu a on ty nitě nikde!!!! :evil: takže si je nejspíš vytáhl, nebo doufám v to,že vytáhl a neukousl jen,že to nemá v těle.Jenže ten větší problém je v tom,že má tu jednu polovinu pořád nateklou.Nevím,jestli je to z toho,jak si to vytáhl,jestli moc brzy a nebo to je z toho jak měl jen 1 varle,tak fakt nevím.

4.DEN:

Obrázek


9.DEN:

Obrázek

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod martej » Čt Dub 05, 2012 10:58

asi by bylo dobré, aby se k tomu vyjádřila paní doktorka. Mě se ta pravá strana zdá i zarudla :-( Zkus má dát na to obklad z řapíku, to mu neublíží, ale mohlo by mu to pomoct.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kastrace

Příspěvekod Lenca » Čt Dub 05, 2012 12:07

Volala jsem tam,že jsem posílala e-mail s fotkami,ale ted mají zákrok,tak se mám připomenout odpoledne. Uvidím,co řekne,kdyžtak tam zajedeme no.No on měl i modřinu uplně dole,jde vidět na té horní, že to má jakoby zalité krví a dole už žluto hnědé.Má tu pravou stranu červenou, dám mu obklad teda.Včera jsem ho nechala proběhnout, byl uplně štastnej a i začal hodně bobkovat. 5x mi obskočil nohu,ruku, no jako chut má pořád :lol: se asi nezmění.Jinak je chováním jak vyměněný, vůbec už nekouše.Už nemusím sahat do klece s rukavicí :lol:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod martej » Čt Dub 05, 2012 12:13

tak aspoň, že tohle se už změnilo :-)) držíme palce:-)

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kastrace

Příspěvekod Lenca » So Dub 07, 2012 15:39

Tak e-mailem mi přišla odpověď,že pokud ta boule jde zamáčknout a manipulovat s ní,tak je to dobré, pokud je ale tvrdá a jako koule, tak je to špatné. Na dotek to měl spíše jako doslova nafouknutý balónek. A od včerejška se mu to zhoršilo, zčervenalo a zvětšilo, tak jsem ho tam dnes vzala a vypadalo to,že tam má infekci,tak mu to píchla,ale hnis v tom nebyl,jen růžová tekutina, tak mu to vysála a prý bude možná potřeba ještě jednou.Ale zatím atb nenasadila.Chudák jak se motal po té narkoze, se chtěl postavit a svalil se na bok :D ještě jsem tam měla malou, kvůli strupu z kousance,co má už 3 týdny,tak jí ho odřízla a vyholila kolem a budeme mazat Ialugenem, kterým můžu mazat i Alfonsovi to píchnutí a ten steh.Je to na všechny kožní poranění u činčil.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod martej » So Dub 07, 2012 17:08

Tak to je dobře, že to jsou jen kožní poranění. Nebylo by lepší mu tu bulku vymačkávat každý den, než ji nechat zarůst a opět naplnit?

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kastrace

Příspěvekod Lenca » So Dub 07, 2012 17:48

Ono je možné,že už se to nebude tvořit.řekla,že jen možná se to bude muset ještě jednou. Prý se to udělalo z nějakého drobného krvácení tam, já myslím že tím,jak si sám vytáhl ty nitě.Nevím no.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod martej » So Dub 07, 2012 19:04

Je to možný, tak uvidíte :-) Přejeme ať to je dobry :-))

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kastrace

Příspěvekod Lenca » Stř Dub 25, 2012 20:01

Tak bych se jen chtěla podělit o zážitky s vykastrovaným Alfonskem...takže by se mu už ve větší míře neměly tvořit hormony, neměl by mít chuť a měl by být klidnější. Milostpán tu včera 5x obskočil samičku, ta za ním pořád běhala a nastravovala mu :lol: Takže chuť má pořád a klidnější není :lol: ale hlavně že je spokojenej,asi to má v sobě chlapák muj a to se z něj nevyoperuje :lol: na veterinu jsme s tou boulí už podruhé nemuseli, krásně se to zahojilo, ještě jsem mu to mazala Ialugenem,tak to to hojení urychlilo. Hlavně je krásné,jak není v kleci sám a jde vidět,že se rád přitulí.Je to na něj hned hezčí pohled.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod minlub » Stř Dub 25, 2012 20:09

Tak to je super. Hlavně že je spokojený a není sám :D

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod tarja666 » Čt Dub 26, 2012 0:54

tak to je fajn, že se činčiláčkovi dobře daří! :D =D>

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod saskie » Čt Dub 26, 2012 11:10

To jsem moc ráda, že je spokojený :D

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: Kastrace

Příspěvekod Krista0671 » Čt Kvě 24, 2012 18:06

Jak to tady pročítám mám strach našeho Mufa nechat kastrovat :( teda zatím ještě ne ale do budoucna určitě. Teď čekáme na první mimča pak je chci oddělit což bude pro Mufa hrůza no a pak se uvidí. Nastálo oddělené je mít nechci Mufík to těžce snáší. Už jednou oddělení byli a to byla hrůza. Kousal mříže, skoro nepapal a byl celkově strašně vyhecovaný.
Přítel mi tu kastraci nechce dovolit ale mám je nechat oba utrápit? Když je oddělím utrápím Mufa, když je nechám spolu utrápím Princeznu. Tak teď potřebuju radu, jak tomu mému chlapovi říct, že je to dobré pro oba :lol:
Kastrovat chci nechat u MVDr. Aleše Hrůze ve Vsetíně, má někdo zkušenost? Tady je napsán jako doporučovaný vet.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod minlub » Čt Kvě 24, 2012 18:15

Proč myslíš že bys je utrápila? Mají nějaké problémy?

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: Kastrace

Příspěvekod Krista0671 » Čt Kvě 24, 2012 18:17

No když bude mít Princezna pořád mladé tak to pro ni dobré nebude a rozdělit je taky nechci to těžce snáší Muf.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kastrace

Příspěvekod Lenca » Čt Kvě 24, 2012 18:20

kastrace není těžký zákrok, veterinář by s tím neměl mít problém,pokud není uplný dřevo.Ikdyž já věřila p.Lietavcové, věděla jsem,že to bude v pořádku a měla jsem u ní jistotu,že zkušenost má a že to zvládne.
Jo, je to věc názoru na tu kastraci no, já to také nezastávám,pokud to není ze zdravotních důvodů důležité.Jenže když se sameček trápí když je sám, je to pro něj dobré. Alfonsek je opravdu štastnej a je se samičkama rád, když jsou samičky v říji, tak tu po nich Alfonsek skáče i vykastrovaný :D Hlavně at má veterinář inhalační narkozu :!: :!: :!: a kdyžtak si řekni,že bys chtěla na bolest napsat meloxivet, Alfonskovi chutnal a nebyl problem do něj dostat pouhé dvě kapky ze stříkačky :wink: Když to podstoupíte, tak se nelekej prvního dne, bude vypadat hrozně,ale pak se to bude lepšit :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod minlub » Čt Kvě 24, 2012 18:29

Nevím jaký máš přesně problém, ale většinou si to samičky ohlídají, že není potřeba samečka oddělovat. Nebo ne pokaždé. Jestli jí to vysiluje a potřebuje pauzu zjistíš na váze. Nebo můžeš samečka oddělit jen na pár dní než se po porodu zavře. Ale to je na tobě, Pokud najdeš dobrého veterináře je kastrace bezpečná.

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: Kastrace

Příspěvekod Krista0671 » Čt Kvě 24, 2012 20:04

Právě že ten vet ve Vsetíně má inhalačku a je napsaný i zde na stránkách jako doporučovaný :) Zatím tomu nechávám volný průběh ale stále mít mimča nechci takže ta kastrace bude nejlepší způsob. Akorát mám o něj strach no. A příteli se to moc nelíbí, že chci Mufíka zbavit jeho "chlouby" :D prý ať si užije když chce. No chlapovi něco vysvětlovat :lol:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Kastrace

Příspěvekod jasmin » Čt Kvě 24, 2012 21:26

Jo, chlapum se tohle blbe vysvetluje, berou si to moc osobne a vztahuji na sebe:-).
Jak casto uz rodila a kolik ma za sebou porodu a kdy rodila prvne?Take je dulezita jeji vaha.Pokud uz rodila vicekrat za sebou, nebo mela vic miminek v jednom vrhu, je pauza nutna nejednou.Zkusila jsi dat treba do viliery prepazku z pletiva zasunovaci?Nemusis je pak oddelovat a muzou byt v jedne voliere.

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: Kastrace

Příspěvekod Krista0671 » Pá Kvě 25, 2012 7:07

Miminka bude mít poprvé. Proto říkám, že to řeším do budoucna, protože nechci mít stále mimča. Jinak jsou naprosto v pohodě :) a když byli oddělení klece byly vedle sebe a Muf se mohl zbláznit.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kastrace

Příspěvekod Lenca » Pá Kvě 25, 2012 7:30

No klece vedle sebe nic neřeší.Trápí se pořád,protože chtěj být u sebe. No uvidíš časem,je to tvoje volba, rozhodně se bát nemusíš, ikdyž počítej se ztrátou hmotnosti,přece jen je to velký zákrok.

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: Kastrace

Příspěvekod Krista0671 » Pá Kvě 25, 2012 10:54

Jo to jsem viděla, že jsem nic nevyřešila :D nicméně teď jsou spolu a určitě budou. Ale kastrace určitě bude. Mufík to zvládne já mu věřím :) až to příjde tak se zas ozvu :) teď ale čekáme (doufám) miminka takže se moooc těšíme :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kastrace

Příspěvekod Lenca » So Črc 21, 2012 10:44

Zdravím,jen přikládám foto, jak to u nás chodí s vykastrovaným Alfonskem každou říji celé večery :mrgreen:

Obrázek

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod Wulfina » So Črc 21, 2012 10:58

Normální :D
Naše kočky jsou taky kastrované a taky si čas od času užijou :D

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod minlub » So Črc 21, 2012 11:07

Hezká fotečka :D

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”