Ochočování

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Airgosh

Ochočování

Příspěvekod Airgosh » Ne Lis 19, 2006 13:49

Chtela jsem s ezeptat poridila jsem si teda samicku a ted jak ji pomalu ochocovat...parkrat uz jsem si ji brala do postele a byla docela v pohode...akorat do klece se ji nelibi, kdyz ji saham...

Disable adblock

Avatar uživatele
Terez
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: Stř Říj 11, 2006 12:09
Místo/Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terez » Ne Lis 19, 2006 14:03

Naší Hekubě se také nelíbí když jí saháme do klece až na to když jí dáváme písek nebo žrádlo to jí nevadí. Ale jinak když strčím ruku do klece že ju pohladím nebo pošimrám za uchem to má strašně ráda ale přes mříže jinak na nás prská a snad i :oops: :lol: počurá nebo co. :oops: :lol:

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Ne Lis 19, 2006 14:11

Našim činčám nevadí, když šahám do klece já, jen šidymu se nelíbí můj manžel, když ten jde do jeho klece, tak vrčí. Teda šidy někdy vrčí na mažela jen když projde kolem klece. Tak nevim asi se bojí konkurence :lol: :lol:

Maruška
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: So Led 21, 2006 16:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maruška » Po Lis 20, 2006 10:59

Mojí činčile nevadí, když jí sahám do klece, spíš když ji chci vyndat a pochovat. to potom utíká a snaží se schovat. Musím ji jet doochočit. :lol:

Disable adblock

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Po Lis 20, 2006 11:14

Já taky můžu šahat do klece jak chci.. i si činči v ní hladit.. Ale dostat je zpátky do klece když lítají venku.. no to je dílo.. [-o< :lol:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Lis 20, 2006 12:44

Taky jim mohu šahat do klece. Ale teď když se šimrají mezi sebou tak se odemně šimrat moc nenechají, akorát občas na bříšku :lol:.

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Po Lis 20, 2006 13:44

To já taky můžu do klece šahat jak chci.... přes mříže nebo normálně, hlavně že ho podrbu. Ale jakmile přijde návštěva a jen se přiblíží ke kleci, tak by je sežral :lol:

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Po Lis 20, 2006 17:07

Taky muzu sahat do klece aniz by hrozilo nebezpeci :D obcas kdyz si ty mrsky sundaji hacek z napajecky tak tam strcim i hlavu a hledam ho nejdrive ocima a pak az rukama a ony se mi zatim prehrabujou ve vlasech a hledaji unikovy vychod :D , jedine co nesnasi je kdyz kolem klece projde potkan to samecek okamzite bystri a prska a vrci.. :? :D :wink:

Airgosh

chytani...

Příspěvekod Airgosh » Út Lis 21, 2006 19:57

To ona je Airnes taky jinak hodna...an to, ze ji mam od soboty...jako normalne mi spinka na kline a tak... tak ji chci pomalu zacit poustet,ale nevim jak zacit, abych ji pak nemusela chytat a zbytecne ji tudiz nervovat...

Maruška
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: So Led 21, 2006 16:03
Kontaktovat uživatele:

Re: chytani...

Příspěvekod Maruška » Út Lis 21, 2006 20:12

Airgosh napsal:To ona je Airnes taky jinak hodna...an to, ze ji mam od soboty...jako normalne mi spinka na kline a tak... tak ji chci pomalu zacit poustet,ale nevim jak zacit, abych ji pak nemusela chytat a zbytecne ji tudiz nervovat...

Já si myslim, že ji můžeš normálně pustit po pokoji, že se vrátí. Zvlášť, když ji pouštíš před krmením. Tak je to teda s mojí činčou. Nevim jak je to s ostatníma...

Airgosh

Re: chytani...

Příspěvekod Airgosh » Stř Lis 22, 2006 11:19

Maruška napsal:
Airgosh napsal:To ona je Airnes taky jinak hodna...an to, ze ji mam od soboty...jako normalne mi spinka na kline a tak... tak ji chci pomalu zacit poustet,ale nevim jak zacit, abych ji pak nemusela chytat a zbytecne ji tudiz nervovat...

Já si myslim, že ji můžeš normálně pustit po pokoji, že se vrátí. Zvlášť, když ji pouštíš před krmením. Tak je to teda s mojí činčou. Nevim jak je to s ostatníma...


To jo, ale jak ji poutet a pak chytat tak,abych ji nenahanela...jak ji chytate vy?
Na krmeni ona neprijde ona jak ji vyndam z klece tak nevidi neslysi( bud na me spi a nebo lita) zradlo venku odmita...

Avatar uživatele
Radecka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 405
Registrován: Po Lis 14, 2005 8:32
Místo/Bydliště: Boskovice

Příspěvekod Radecka » Stř Lis 22, 2006 12:22

Já jsem Terryho první dva nebo tři dny nalákala vždycky na mlsku - jablíčko nebo rozinku a jak si sedl a jedl, tak jsem ho chytla - zdálo se mi to lepší, než ho nahánět. Pak už jsem ho normálně chytala do ruky - někdy sice utíkal, ale na druhý, max. třetí pokus jsem ho vždycky chytila a dala do klece. Teď už není problém - nechá se v pohodě chytit do ruky naprosto kdykoliv, teda kromě půl hodiny po začátu výběhu, to lítá jako splašený a chytit ho je naprosto nemožný.
Mám klec v jiné místnosti, než ve které běhá, takže se sám do klece z hladu vrátit nemůže.

Janoutová Marcela
Nový uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: Čt Lis 16, 2006 23:22
Místo/Bydliště: Turnov

Příspěvekod Janoutová Marcela » Stř Lis 22, 2006 19:54

Ahojky lidičky, já mám svojí činčilku teprve od minulé neděle a velmi rychle se nechala hladit v kleci, ale taky velmi rychle začala mít únikový manévry :) . Zrovna mi tu lítá po pokoji jako splašená. Mi ji chytáme tak, že jí na zem dáme koupání a ona si do něj vleze a je to

Airgosh

Příspěvekod Airgosh » Stř Lis 22, 2006 20:12

Kdyz je Airnes venku nezajima ji zradlo, koupani niiic! Tak pul hodky lita jak silena a pak zaleze pod postel a usne a lovte ji tam... :(

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Stř Lis 22, 2006 20:15

Airgosh napsal:Kdyz je Airnes venku nezajima ji zradlo, koupani niiic! Tak pul hodky lita jak silena a pak zaleze pod postel a usne a lovte ji tam... :(
no jo když v tam malý škvíře se tak fajn chrní :lol: tak ji zkuš pouštět v jiným pokoji nebo ji prostě nech pro spat a pak ji zkus něčím zaujmout :wink: většinou pomáhá koupel s pískem nebo nějaký pamlsek ale chce to čas a trpělivost

Airgosh

Příspěvekod Airgosh » Stř Lis 22, 2006 20:21

Radka.o napsal:
Airgosh napsal:Kdyz je Airnes venku nezajima ji zradlo, koupani niiic! Tak pul hodky lita jak silena a pak zaleze pod postel a usne a lovte ji tam... :(
no jo když v tam malý škvíře se tak fajn chrní :lol: tak ji zkuš pouštět v jiným pokoji nebo ji prostě nech pro spat a pak ji zkus něčím zaujmout :wink: většinou pomáhá koupel s pískem nebo nějaký pamlsek ale chce to čas a trpělivost


V jinem pokoji ji pustit nemuzu segra ma alergii na srst a dohoda znela jen v mem pokoji... no ja ji jako chytnu,ale chtela jsme jestli nekdo nemate "spesl" trik... takze asi ta klasika- hura nejakej roh...
Naposledy upravil(a) Airgosh dne Stř Lis 22, 2006 20:22, celkem upraveno 1 x.

Airgosh

Příspěvekod Airgosh » Stř Lis 22, 2006 20:22

Radka.o napsal:
Airgosh napsal:Kdyz je Airnes venku nezajima ji zradlo, koupani niiic! Tak pul hodky lita jak silena a pak zaleze pod postel a usne a lovte ji tam... :(
no jo když v tam malý škvíře se tak fajn chrní :lol: tak ji zkuš pouštět v jiným pokoji nebo ji prostě nech pro spat a pak ji zkus něčím zaujmout :wink: většinou pomáhá koupel s pískem nebo nějaký pamlsek ale chce to čas a trpělivost


V jinem pokoji ji pustit nemuzu segra ma alergii na srst a dohoda znela jen v mem pokoji... no ja ji jako chytnu,ale chtela jsme jestli nekdo nemate "spesl" trik... takze asi ta klasika- hura nejakej roh...

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Stř Lis 22, 2006 20:25

Airgosh napsal:
Radka.o napsal:
Airgosh napsal:Kdyz je Airnes venku nezajima ji zradlo, koupani niiic! Tak pul hodky lita jak silena a pak zaleze pod postel a usne a lovte ji tam... :(
no jo když v tam malý škvíře se tak fajn chrní :lol: tak ji zkuš pouštět v jiným pokoji nebo ji prostě nech pro spat a pak ji zkus něčím zaujmout :wink: většinou pomáhá koupel s pískem nebo nějaký pamlsek ale chce to čas a trpělivost


V jinem pokoji ji pustit nemuzu segra ma alergii na srst a dohoda znela jen v mem pokoji... no ja ji jako chytnu,ale chtela jsme jestli nekdo nemate "spesl" trik... takze asi ta klasika- hura nejakej roh...
nech ji časem ji to omrzí a nebo taky dělej nezájem hlavně jí moc nenahánějte to má spíš opačný efekt, zkus si projít diskuzy bylo toho tady psaný celkem dost

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Stř Lis 22, 2006 20:34

Airgosh napsal:Kdyz je Airnes venku nezajima ji zradlo, koupani niiic! Tak pul hodky lita jak silena a pak zaleze pod postel a usne a lovte ji tam... :(

jedině něco pod postel dat, at se tam nemuže dostat...ale třeba by někdo mohl podat logické vysvětleni, proč se činčily tak rády mačkaji do malych prostor...ty moje vždycky zalezou za stul, tam sou kabely a pak si hlodaj, hlodaj a hlodaj a všichni jsou z nich na nervy, protože kdo ty kabely má pořád vyměňovat :D

Airgosh

Příspěvekod Airgosh » Stř Lis 22, 2006 20:40

To ja si ji nevsimam a nic,ale kdyz uz ji pak potrebuju zahnat tak nevim jak inak... snazim se maximalne v klidu !

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Stř Lis 22, 2006 20:50

Airgosh napsal:To ja si ji nevsimam a nic,ale kdyz uz ji pak potrebuju zahnat tak nevim jak inak... snazim se maximalne v klidu !

chytnout do ručniku :D tak sem to s terezkou taky dělala...ona je rychla jak torpedo, takže se jinak chytnou nedala...ale už se trochu zklidnila, zvlašť po tom, co se naučila chodit do klece na šipek :D

Airgosh

Příspěvekod Airgosh » Stř Lis 22, 2006 20:55

khelis napsal:
Airgosh napsal:To ja si ji nevsimam a nic,ale kdyz uz ji pak potrebuju zahnat tak nevim jak inak... snazim se maximalne v klidu !

chytnout do ručniku :D tak sem to s terezkou taky dělala...ona je rychla jak torpedo, takže se jinak chytnou nedala...ale už se trochu zklidnila, zvlašť po tom, co se naučila chodit do klece na šipek :D

Tak budu zkouset co zabere na moji Berusku ;)

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Čt Lis 23, 2006 13:58

khelis napsal:ale už se trochu zklidnila, zvlašť po tom, co se naučila chodit do klece na šipek :D


jo.. tak to můžu potvrdit.. to je u většiny činč zaručené lákadlo.. :lol:

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Čt Lis 23, 2006 16:43

Chytám je do koupátka a když to nejde, tak styl "káně". Běží kolem, tak ji rychle rafnu. Nebo když mi ožírá kytku, tak udělám chňap, a jak má packy ve vzduchu, tak je moje :lol: Když zaleze mezi skříň a stěnu a rozhodne se, že domů nechce, nepomůže nic :(

Maruška
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: So Led 21, 2006 16:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maruška » Čt Lis 23, 2006 19:56

Moje Emily si po půlhodině běhání zaleze do klece sama. A když se jí venku nějak zalíbí, tak ji musim nějak vyšťourat :lol: . Nejradši zalejzá pod regál, kde dokáže sedět fakt hodně dlouho.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”