Apatická činčilka

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Apatická činčilka

Příspěvekod jejula » Ne Dub 15, 2012 21:48

mám takovej problémek činčilák je takovej divnej.nechce se mu hoppsat vždycky,když jsem mu otevřela dvířka tak vylezl a teď nic.Je pořád na stejným místě.Takovej apatickej.koupila jsem mu novou velikou klec a dala jsem mu tam větve a ty baštil ze začátku hodně a teď se mu moc baštit nechce.Měl i měkčí bobky.Takže asi nějaké zažívání.Může to být co mě napadá z větví?Je to z třešně.Bývají činčili při průjmiku takovy?Dík za odpovědi,ale asi to chce i veta co?

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc

Příspěvekod minlub » Ne Dub 15, 2012 21:52

Třešeň vhodná není, je to peckovina. Pokud ohlodal hodně, může být přiotrávený. Nebo mu nesedl nějaký pamlsek či strava.
Dala bych dietu- jen granulky, trochu vloček a sušeného heřmánku, seno.
Co váha, ubírá? Když ho dáš z klece ven, běhá?

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod jejula » Ne Dub 15, 2012 21:56

No byla to třešeň.Četla jsem u osmáků,že třešeň se může.No moc se mu běhat nechce.Je nějakej divnej.Bobečky měl měkčí.Asi to budou ty větve.Teď jsem mu to radši vytáhla.Co mám teda dělat mě to nenapadlo,že činčila to nemůže,když osmák jo.Mají tu větev z třešně taky.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod minlub » Ne Dub 15, 2012 22:01

Nemusí to být z větve, ale určitě jí nech venku. Dej mu jen granulky, seno, žádné pamlsky, trochu vloček, květy heřmánku. Bobečky jsou rozšlapané sem tam nebo vodové? Zkontrolovala bych váhu, zda moc neubral a jestli žere? Vezme si mlsku?

Disable adblock

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod jejula » Ne Dub 15, 2012 22:06

no teď čtu vše o té třešni a jsou tam lidi i co tam činčile dají a nic se nestalo.No bobky jsou takovy měkčí není to uplně vodové.Pamlsky nechce zkoušela jsem i malinečkej kousek mandlové vločky a to baštil,ale goji co miluje ne.Heřmánek nechce.Zkusím vločku.Granule a seno moc ne.zatím jsem ho neviděla baštit.Váhu jsem zatím neřešila co pozoruji tak je to první den co je takovej před tím asi en předem měl měkčí bobky,ale takhle se nechoval.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod minlub » Ne Dub 15, 2012 22:09

Mandlovou vločkou myslíš co? Váha je důležitá, na ní poznáš pokud je problém nebo že nežere. Kdyby byl takový i zítra, vzala bych ho k veterináři. Kolik mu je?

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod jejula » Ne Dub 15, 2012 22:13

Je mu 5let asi přesně to nevím,ale zkusila jsem mu dát ovesnou vločku a baštil.Zkusím ho teda zvážit.Jo mandlovou vločku malinkou jen jsem chtěla vědět jestli reaguje na jídlo.Granulky moc nechce.
Tak jsem ho vážila a si fakt zhubl.Měl něco kolem 600g a má 530g.Je to asi málo co?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod minlub » Ne Dub 15, 2012 22:20

Vzhledem k věku, váze a tomu že moc nechce baštit ho raději vem k veterináři.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod jejula » Ne Dub 15, 2012 22:26

Asi jo díky moc za rady.Akorát trošku problém je v tom,že mám menší přapravku a doufám,že u veta bude činčilák v pohodě,a protože si to neumim nějak představit s nim na veterině.Uvidím jak ráno a zavolám na veterinu.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod martej » Ne Dub 15, 2012 23:15

Cincily tresen a už vůbec mandle nesmí.jsou jedovaté.já osobně bych se u cincilaka priklanela k problémum s trávením a nebo nemoci.určitě di zítra k vetovi :)držíme palce:)

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod jejula » Po Dub 16, 2012 0:09

Jo půjdu určitě.Ale zvláštní je,že třešeň mají i potkani i osmačky a nikomu se nic neděje tak jsem myslela,že osmáci a činčila může to stejné co se týče bylin a větví.A zdá se mi,že činčilák té větve moc nezbaštil a viděla jsem ho to baštit ve čtvrtek.Tak fakt nevím jinak.Snad to nějak poznaj na veterině.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod martej » Po Dub 16, 2012 5:31

U osmáků či jiných hlodavců se můžou příznaky objevit až déle a ne každý chovatel zkoumá, proč mu jaké zvíře umřelo :-( Dřeva ze stromů peckovin (švestka, třešeň, višeň, meruňka, broskev atp.) jsou z důvodu obsahu kyanogenů nevhodná pro podávání domácím hlodavcům. Jsou pro ně toxická.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod jejula » Po Dub 16, 2012 7:36

Tak já fakt nevím,ale osmačkám nic není a mají tam třešeň delší dobu tak 2 týdny.Na osmáčím foru psali,že třešeň dávaj.Činčilák lepší neni.Zkoušela jsem mu v noci dát kaši trošku si dal trošku a do vody vitamíny a to celkem pil.Tak od 8 maj na veterině tak jim tam hned zavolám.Tak snad mě veznou hned ráno.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod jejula » Po Dub 16, 2012 10:13

Tak jsme byli u veta a prej se to stává když není zvyklej na nějakou stravu což mi řekl ty větve,ale neví o tom,že by to bylo jedovaty,ale pro jistotu mu budu dávat už jen jabloňové větve.Dostal injekci a mám ho dokrmovat glukopurem a drcenýma granulkama ze střikačky jinak je v pořádku.Tak už papkal tak snad mu bude už líp.Nevíte ještě jak dlouho mu to bude trvat než se dá dopořádku?Díky.

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod lara » Po Dub 16, 2012 10:51

držíme palečky ať dopadne vše dobře!! Těžko říct jak dlouho, u každého zvířátka to je jiné ... jdete ještě na kontrolu?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod minlub » Po Dub 16, 2012 11:05

Tak snad to bude v pořádku a je to jen změnou. I když ten úbytek váhy se mi moc nezdá. Určitě ho hlídej, i váhu. Na dokrmování je lepší Rodicare a přidávej do kaše nebo pití trochu B komplexu.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod jejula » Po Dub 16, 2012 11:11

Díky.Neříkal nic o kontrole,ale kdyby náhodou tak zajdu jestli se bude zhoršovat,ale snad ne,když ho dokrmuju tak nějaky jidlo v sobě mít bude.Zatím jsem od včerejška ani neviděla,že by bobkoval.Je teď v kleci a chci ho nechat v klidu z toho stresu u veterináře a jízdy autem.My totiž jedem o víkendu do Prahy tak snad bude v pohodě jinak bych musela zůstat doma.Ten b-komplex nemám,ale má v napáječce vitamíny.Rodicare nemám nenapadlo mě to,ale taky mám obavy,když nebude brousit zoubky,aby mu nepřerostli.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod jasmin » Po Dub 16, 2012 13:25

Aby to nebyly pocinajici problemy se zuby, koreny.Vzala bych ho radeji k Litavcove do Prahy na odbornou prohlidku, ponevadz tady jde o cas a tohle muzou byt jedni z mnoha priznaku.
Jinak vetve z peckovinovych plodu opravdu nesmeji, jen jablon, hruska, vrba, liska, ale vse chemicky neosetrene.A mandle, orechy, to uz vubec nesmeji, zabiji je to na jatra.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod jejula » Po Dub 16, 2012 13:44

Vet se na zuby koukal a má je v pořádku.Budu mu už dávat teda radši jen jabloň.No jelikož jsem ze Šumperka v Olomouckém kraji tak se těžko dostanu do Prahy,ale je tady veterinář kterej má zaměření na malá zvířata a byl na klinikách po světě.Koukala jsem na větev a sežral toho fakt málo.Takže se mi to nezdá.Tak co vím tak měl před tím i měkčí bobky,ale byl v pohodě vylezl ven z klece a běhal v pohodě.A až včera byl takovej pomalej a včera ráno ještě dobře pil,ale nezaregistrovala jsem jestli jedl.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod martej » Po Dub 16, 2012 16:40

Zkus napsat na kliniku na hurku, třeba tam bude pani doktorka i v sobotu a můžeš ho vzít sebou. Jinak já abych pravdu řekla, tak bych čekala od veterináře více, než že jen zkonstatuje výživovou chybu. Pokud nežere, tak je to už opravdu zlé, protože činčila jen tak žrát nepřestane. Chtělo by udělat koprologii a třeba i bakterologii. Zkus mu dát do napaječky b-komplex, do klece mu dej seno a granule. Nedávej mu žádné pamlsky. Pokud nežere, tak rozdrť bgranule a nastrouhej mu do něj třeba jablko. Ale určitě bych zašla k jinému vetovi ;-)

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod jejula » Po Dub 16, 2012 17:20

No já nevim,ale činčilák se dneska nehejbe a v kleci nežere.Ze stříkačky už vůbec nechce ráno si dal,ale pak už ne a zkoušela jsem i kaši.Bobky zatím vůbec neměl.Mám ho u sebe a je zakritej a leži.Jelikož to souvisí určitě s těma větvema a celej život byl na směsce tak to bude zažívání jestli třeba i játra.Jiného veterináře tady v okolí neznám co by měl takové zaměření a vážně netuším jestli do soboty vydrží.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod minlub » Po Dub 16, 2012 18:45

Bohužel pokud už je v takovém stádiu co píšeš a jen leží, moc pomoci není. Pokud můžeš, okamžitě ho vem na veterinu, ale nevidím to nadějne. Je mi to líto :(

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod Reňaaa » Po Dub 16, 2012 18:59

Je mi to taky líto...ale nemám o nic lepší zprávu než mi zemřel první sameček měl přesné příznaky - nehýbal se, apatický, nechtěl žrát, bobky žádné...prostě vůbec nereagoval jen se ke mě tulil a ohříval. Do rána mi zemřel na veterinu jsem nestihla ani dojít, u mě to byla akorát otázka hodin, ne dní.

Také byl skoro celý život na směsce :(

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod jejula » Po Dub 16, 2012 19:06

Já si to taky myslim,že už bude konec.Jen mě štve,že je to taky moje blbost.Jen bych chtěla aby umřel u mě a ne v kleci sám v noci.Ale je to strašně rychli.Mám ho u sebe na klině a občas sebou jakoby cukne.Díky moc za podporu a odpovědi.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Apatická činčilka

Příspěvekod Reňaaa » Po Dub 16, 2012 19:18

Myslím, že větví to nebude...můj sameček měl stejné příznaky a třešňovou větev nikdy neměl. To bude ta směska :( Ať je u tebe, asi je mu teď chladno tak se tulí aby se ohřál.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”