potrat?

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

potrat?

Příspěvekod Hanča » Ne Zář 06, 2009 17:14

Zdravím, potřebuji zase poradit. Je možné, aby samička porodila nebo potratila, nevím..našla jsem jen zbyteček mimča a další mimčo porodila třeba za 14 dní? Zdá se mi pořád tlustá, těhotná.. děkuju za radu.

Disable adblock

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Ne Zář 06, 2009 19:07

no pokud jsi našla mrtvé mimi azdá se ti tlustá, tak bych být tebou zašla k veterináři, akby uvnitř nebylo ještě jedno mimi, které samička nemůže vypudit

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

Příspěvekod Hanča » Ne Zář 06, 2009 19:14

samička je zdravá, žere, běhá, je ok, ale přijde mi ještě břichatá.. už jsem našla tady ve starších diskuzích, že se to může stát, že potratí jedno a další donosí.. je to prý vyjímka, ale může se to stát, tak uvidíme..

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Zář 06, 2009 19:21

pokud nechceš o samičku přijiít, tak raději zajdi k veterináři. Jak píše sharona, může mít ještě jedno v sobě, to se může začít rozkladat, samička dostane těžký zanět a může být pozdě !

Disable adblock

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Ne Zář 06, 2009 19:29

Tohle není legrace a pokud má v sobě samička ještě jedno mládě, tak bojujete s časem. Na veterině ji prohlédnou, pohmatem zjistí, jestli v sobě má mládě nebo ne a podle toho se dále zařídí.

Ale za myšku se modlím, aby v sobě už žádné mimi neměla, protože s vaším přístupem by do rána rozhodně nevydržela... :(

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

Příspěvekod Hanča » Ne Zář 06, 2009 19:50

Děkuji za rady. nechápu proč mě hned napadáte a říkáte, že mám špatný přístup...
Prosím o uzamčení tématu.
Naposledy upravil(a) Hanča dne Po Zář 07, 2009 8:25, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Zář 06, 2009 19:52

nikdo tě nenapada, ale napsali sme ti, jak je to važný, protože se nám zdá, že to bereš na lehkou váhu :-(

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Ne Zář 06, 2009 23:00

Nezlob se, ale tvůj přístup je zvláštní a nezodpovědný. Když mi potratila samice nedošené mládě a já měla pouhé podezření, že by mohla mít v sobě ještě jedno, dala jsem jí hodinu a pak okamžitě jela na veterinu. I ta hodina byla moc, ale naštěstí to dobře dopadlo a samička po injekci porodila i druhý plod. Hrozil jí císařský řez a následná kastrace. Proto nechápu, proč čekáš tak dlouho a jak můžeš říci, že třeba tvá samice bude "ta vyjímka" tak počkáme 14 dní... tohle mě prostě vytáčí, protože to zvířátko si samo k doktorovi nezajde a je plně odkázáno na pomoc majitele :(

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

Příspěvekod Hanča » Po Zář 07, 2009 8:14

Asi jsem to špatně napsala.. ten porod mrtvého mláděte se stal před deseti dny... včera jsem si všimla, že má trošku bříško. jen jsem se ptala, jestli je možné, že aby porodila a další porodila za 14 dní.. našla jsem toto:http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=3947
, takže děkuji za rady, ale odpověď jsem našla. Nezlobte se, ale kdyby v sobě měla plod a nešel ven, už by tady nebyla.. je v pořádku a zdravá. Spíš je vypapaná.
Naposledy upravil(a) Hanča dne Po Zář 07, 2009 8:28, celkem upraveno 1 x.

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

Příspěvekod Hanča » Po Zář 07, 2009 8:24

Každopádně jsem se rozhodla, že raději o rady tady žádat nebudu, protože přes internet se občas nebo spíš tady často věci špatně pochopí. Nechci aby mě někdo napadal. Pravda, nazačátku jsem zapomněla napsat, že se to stalo před deseti dny, ale stejně. Ptala jsem se úplně na jinou otázku, ne jestli mám jít k veterináři, to bych samozřejmě šla, kdyby potratila a zdála se ještě těhotná. Mě se zdá tlustá až teď po deseti dnech. Dříve jsem si nevšimla. Mám hodně velký vztah ke zvířátkům a věřte tomu, že nezodpovědný přístup opravdu nemám.
Naposledy upravil(a) Hanča dne Stř Zář 09, 2009 15:17, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Zář 07, 2009 11:28

pochop, že tě tu nelinčujeme, ale snažíme se tě přesvědčit o tom, že je to celkem naléhavé. spoléhat se na to, že se v druhé děloze vyvýjí plod je nesmysl. Zajdi s ni k vetovi, ten ji prohmatne a nebo uděla sono a zjistí jestli má v sobě mrtvé mládě a nebo je v pořádku.
My všichni víme, co to je nevydařený porod a víme, jaké sou následky a tak se snažíme přesvědčit i tebe, že by si to neměla brát na lehkou váhu a k tomu vetovi zašla. To, že se ti to nelíbí chápu, ale je přece v sázce život samičky;-)

Avatar uživatele
Bibinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: Út Črc 31, 2007 14:14
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bibinka » Stř Zář 09, 2009 14:11

Samičky vždy po porodu vypadají tlusté. Moje samička před porodem byla tak tlustá, že jsem myslela že má trojčata, ale nakonec má jen dva prcky a jedno trošičku nedonošené, ale zvládá to. Po porodu vypadala že bude mít snad ještě další, ale to je normální to břicho. I lidským maminkám po porodu bříško zůstane trošku větší a musí na něj pak cvičit aby pěkně zase splasklo. Nevím tedy jak po 10 dnech,ale to už ti poradí jiní asi.

Host

Příspěvekod Host » Stř Zář 30, 2009 20:50

Ahoj, moje činčilka taky nejdřív potratila. A zhruba za půl roku (před třemi dny) porodila dvě čilí činčilky :-) Držím palce ať je všechno ok a další miminka se určitě podaří :-) Míša

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

Příspěvekod Hanča » Stř Zář 30, 2009 20:54

Jojo díky, samička je v pořádku nic jí není... už nemá ani to bříško, takže to byl planý poplach...

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”