mladší nebo starší činčilu jako kamarádku

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

mladší nebo starší činčilu jako kamarádku

Příspěvekod Host » Út Bře 31, 2009 11:44

Vím, že seznamování činčilek se tu už hodně probíralo, koukala jsem všude možně, ale zatím jsem nanašla jednozančnou odpověď na otázku, jestli cca dvouleté činčilce pořídit kamarádku mladší nebo tak stejně starou. Jestli vůbec nějaká jednoznačná odpověď existuje. :) Pořídili jsme si totiž asi pětiměsíční činčilu k té dvouleté a nedopadlo to vůbec dobře i když jsme postupovali podle návodů na diskuzi nebo i knížek. Ta mladší kupodivu začala napadat tu starší a starší před ní utíkala pryč. Jenže pak starší došla trpělivost a vjížděly si do chlupů obě dvě. Nedělalo by to dobrotu, venčit je zvlášť, protože dohromady to bylo beznadějné, tak jsme mladší s těžkým srdcem prodali, ale i tak bychom té starší chtěli pořídit kamarádku.
Můžete někdo poradit? Chtěla bych malou samičku, ale bojím se aby se ta naše přizpůsobila a na malou neútočila.
Děkuji

Disable adblock

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Út Bře 31, 2009 14:33

Ano , nevidim problem v tom , proč by to nešlo. Seznamování může lecdy trvat hodně dlouho , zkoušej to dál ;) zkus ješj eště juednou dát na půl dne dopřepravky - hlavné je do ní dej ráno ! ne večer , pokud se budou znovu prát , dej menší klec do větší klece a do menší dej více dominantnější činčilku , časem si an sebe určitě zvyknou .

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Bře 31, 2009 15:12

Ja myslím, že to určitě můžeš zkusit. Už se to tu probíralo několikrát :-) Je lepší dávat stejně starou činču, ke stejně staré. Ony starší činčilky, někdy pubertaky nevydejchaji a naopak :-) Jesttli jsou samičce dva roky, tak zkus najit nějakou aspon rok starou. Můžeš pořídit třeba i starši 4-5 letou ;-)

Host

Příspěvekod Host » Pá Črc 24, 2009 22:01

jako rada je to fajn,ale poradí mi někdo s podobným problémem,když mám 2 činčily a chci k nim přidat třetí??

Disable adblock

Avatar uživatele
Elouš
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: Po Dub 20, 2009 20:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Elouš » Út Črc 28, 2009 19:58

Nejsem si jista, jestli se to tu někde už psalo, ale mě osobně by zase zajímalo, jestli se třeba nebudou prát když budou stejného pohlaví? Též přemýšlim o další, tedy druhé, činče a doma mám kluka tak nevim jestli dalšího kluka, bojim se aby spolu spíš nebojovali.. :?:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Črc 28, 2009 20:06

nn. nebojovali, myslím, že maji i harmoničtěší soužití :-)

Host

Příspěvekod Host » Stř Črc 29, 2009 6:14

a xco když dám k jednomu samci 2 samice,nebude boj?
a ještě mě zajímá jestli musím oddělovat samici s mladýma od ostatních činčil,nebo samečka :shock:

Avatar uživatele
hani
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: Po Kvě 08, 2006 15:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hani » Stř Črc 29, 2009 10:41

Když jsme ke starší činčile dali dvou tří měsíční mládě, nikdy nebyl problém. Naopak 5, 6 měsíční puberťák je nejhorší. :wink:

Kulička
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: Út Kvě 22, 2012 21:04

Re: mladší nebo starší činčilu jako kamarádku

Příspěvekod Kulička » Út Kvě 22, 2012 21:08

Prosím vás, chtěla bych se zeptat, zda je možné k sobě dát samičku starou 10 let a samičku starou 1 rok? Po přečtení pár vašich příspěvků si myslím že ne, ale přece jenom bych se na to chtěla zeptat.. Díky za odpověď :-)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: mladší nebo starší činčilu jako kamarádku

Příspěvekod minlub » Út Kvě 22, 2012 21:14

Šlo by to, ale já už bych to u 10 leté samičky nezkoušela pokud byla celou dobu sama. Seznámení by mohlo být ostré a stresové.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: mladší nebo starší činčilu jako kamarádku

Příspěvekod tarja666 » Út Kvě 22, 2012 22:57

také jsem tohoto názoru. My doma seznamovali 10ti-letou kočku, která byla předtím po celou dobu zvyklá být sama a kotě a bylo to velmi velmi problémové. Do dneška po sobě občas vyjíždí a to už je u nás ta druhá 10měsíců. Jsou to sice jiná zvířata, ale myslím, že reakce budou obdobné. Samička není zvyklá na konkurenci a na to, že jí někdo další narušuje její "teritorium"...
seznamování u nás bylo doprovázeno zvýšenou agresivitou obou koček a úbytkem váhy na straně staršího zvířete. U činčil by ale asi hubly obě dvě a mohly by se i vážněji zranit si myslím...

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”