Váha činčily - vážení

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Lucien
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Čt Črv 14, 2012 11:56
Místo/Bydliště: Karlovy Vary

Váha činčily - vážení

Příspěvekod Lucien » Po Bře 25, 2013 12:41

Zdravím všechny,
mám dotaz, jak se správně váží činčily? Nebo na čem je vážíte? Mám doma samečka kterému jsou asi tři roky (nevíme to přesně protože jsem ho dostala od známého, jehož dcera ztratila o zvířátko zájem a také nevěděli, kolik mu je). Zkoušela jsem ho jen orientačně vážit tak, že jsem ho posadila na digitální kuchyňskou váhu, odklidila z okolí věci, aby se nemohl o nic "opírat". Takže pouze seděl nebo stál na samotné váze. Ale váha mi ukázala 366g. Všude čtu že činčila by měla mít od 500g a více. Tolik ale mívají mláďata, což on určitě není. Vyhublý mi nepřipadá a žere normálně. kolikrá když ho nechám běhat po pokoji tak si vyskočí na poličku kde má kyblík se žrádlem otevře si ho a futruje i když má v kleci plnou misku. Dostává i seno a sem tam nějakou tyčinku na okusování, nebo jako pamlsek kousek mandle. Je pravda, že když jsem viděla činčilu ve zverimexu, tak jsou mohutnější celkově. :(

Tak můj dotaz je jestli vážím správně a čim by ta nízká váha mohla být? Předem děkuji za odpovědi.

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Váha činčily - vážení

Příspěvekod Lenca » Po Bře 25, 2013 13:23

Ano,na kuchynske vaze.kontrolovala jsi,jestli ta vaha vazi spravne? Pokud ma opravdu jen 366g a je dospely,tak to je strasne strasne malo a neco neni v poradku.Jinak tycinky na okusovani a orisky vhodne nejsou.Je plno zdravejsich pamlsku,o tech je tu na foru hodne.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Re: Váha činčily - vážení

Příspěvekod silva » Po Bře 25, 2013 16:51

Vážím na kuchyňské digitální váze, pokud nechce v klidu stát, zvážím s přepravkou a přepravku odečtu. Váha je hodně nízká, kup do váhy nové baterky, třeba je to tím. Vmíchej mu do krmení trošku ovesných vloček.
Mandle jsou pro činčily jed a lepené tyčinky taky, protože nikdy nevíš, co obsahují a jakým svinstvem to slepují. Stejně tak směsi pro činčily.
Dávej mu granule, sušené šípky, jablíčka, mrkev, sušené listy z ovocných stromů. sušené růžové lístky, seno, trošku ovesných vloček, občas sušenou moruši. Žádná jádra ořechů, ani slunečnic. Chutná jim to, ale škodí. Jenže vysvětluj to hlodavci =).

Lucien
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Čt Črv 14, 2012 11:56
Místo/Bydliště: Karlovy Vary

Re: Váha činčily - vážení

Příspěvekod Lucien » Po Bře 25, 2013 21:11

Děkuju za odpovědi, krmíme pouze klasickýma granulkama, seno... slunečnici jsem nedávala právě proto že jsem si přečetla, že je jedovatá, ale o mandlích jsem nic nečetla. Zkusím provést něco s jeho jídelníčkem a popřípadně ho vzít na vyšetření, jestli nemá nějaké parazity. Ale bobečky dělá pravidelně (skoro pořád) a jsou tuhé.

Disable adblock

Lucien
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Čt Črv 14, 2012 11:56
Místo/Bydliště: Karlovy Vary

Re: Váha činčily - vážení

Příspěvekod Lucien » Po Bře 25, 2013 21:11

Děkuju za odpovědi, krmíme pouze klasickýma granulkama, seno... slunečnici jsem nedávala právě proto že jsem si přečetla, že je jedovatá, ale o mandlích jsem nic nečetla. Zkusím provést něco s jeho jídelníčkem a popřípadně ho vzít na vyšetření, jestli nemá nějaké parazity. Ale bobečky dělá pravidelně (skoro pořád) a jsou tuhé.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha činčily - vážení

Příspěvekod Wulfina » Po Bře 25, 2013 21:17

Jak již bylo řečeno ani tyčinky a ani oříšky do papuly činčile nepatří.
Být tebou, tak zkusím, tohle: http://eliscinobchudek.eu/doplnkova-krm ... -500g-i97/
Všechny potvory mi po této směsce perfektně nabrali. Dává se obden 1 polívková lžíce :)
Možná bych změnila i granule...
A uvidíš časem, jak přibírá či nepřibírá.
Nicméně, pokud samečka nemáš k chovu (což jak vidno nemáš) a sameček je úplně ok, nelámala bych si s tím hlavu. Neznáš rodiče, tak ani nevíš, jací byli - jaké má sameček váhové předpoklady... :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”