Ztracena důvěra

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

snovo
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Po Bře 18, 2013 15:37

Ztracena důvěra

Příspěvekod snovo » Po Bře 18, 2013 16:01

Mám takový malý problém, mám činčilu ze zverimexu. Prostě jsem se do ní zamilovala a bylo to dost spontánne. Ze začátku byla úplně v pohodě, sice se nerada mazlí, ale co už. Nedávno se mnou šla k veterináři. Byla jsem si skoro jistá, že je to samička, ale pro jistotu, protože jsem pro ni chtěla kámošku jsem šla k veterináři, aby mi to potvrdil. Veterinář mi připadal dost neodborný, protože jsem i já jako laik byla skoro přesvědčená, že je to samička, čekala jsem okamžitý verdikt, jenže on ji zkoumal asi 20 minut a Lole to vůbec nebylo příjemné. Pár dní na to jsem jí donesla kámošku, seznámili se zcela v pohodě ani jednou na ni lola nebyla agresivní. Avšak začala se mě i celkově lidí bát. Když přijdu schoulí se někde v rohu, případně na mě prská​​, nebo se mě snaží kousat i když ne do krve. Na druhou stranu, když pouze sedím a napokúšam se přiblížit se k ní a nehýbem se v klidu po mně běhá, jakmile se pohnu, uteče a schová se. Jak znovu získám její důvěru a co se mohlo stát?

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Ztracena důvěra

Příspěvekod jasmin » Po Bře 18, 2013 18:29

tak nejak nevim, proc jsi s ni chodila k vetreinari, jen kvuli zjisteni pohlavi?A navic k nejakemu, ktery ani cincilkam nerozumi?
Nediv se, ze se boji, proste ma stres a zvlast, pokud ji nejak neodborne prohlizel a mackal treba apod.Pokud ji nic nebylo, tak nebylo treba ji nikam brat, zbytecne ji to vystresovalo a neodborny zasah od veterinare, ktery cincilam nerozumi, nema s nimi zkusnosti muze cincle jeste ublizit.Odkud jsi?Pokud by priste bylo potreba, tak jedine k nejakemu zde doporucovanemu, ktery ma s cincilama praxi, jinemho opravdu ne, ponevadz uz se nejednou stalo, ze nato cincila doplatila ve finale a byl to i muj pripad pred lety, takze neodborniky uz ani omylem, ani na banalni prohlidku.
Zkus ji vyfotit zadecek a dat fotky sem, tady Ti poradime, zda to je samec, nebo samice, ale hlavne jsi mela dodrzet karantenu u te druhe cincilky a mit ji v jine kleci a mistnosti aspon 3 nedele a pak nechat v te dobe udelat koprologii bobku od obou dvou, zda nemaji vnitrni parazity, girardie, kokcidie,zvlast, pokud jsou ze zverimexu.
Ted uz nema cenu je oddelovat na karantenu, kdyz jsi to neudelala hned, uz spolu prisli do kontaktu, tak ted je jen nech v klidu, jen pres klec davej vhodny pamlsek v ruce a pak pozdeji zkus otevrit dvirka a na ruce,Urcite bych je ted nepoustela, to byla dalsi chyba, chce je nejdrive nechat zvyknout na nove prostredi.Ty bobky ale posbirej uz ted, sbirej je nekolik dni, asi 4 a dej do krabivky od sirek, kinofilmu, zakapni vodou a dej do lednice.Posledni den musi byt cerstve a dane zvlast a zanes na jakoukoliv veterinu, kde maji laborku, ze chces nechat udelat koprologii.
Hlavne pres den je nech v klidu az do vecera, kdy maji spat.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Ztracena důvěra

Příspěvekod Kobylatko » Po Bře 18, 2013 19:28

Jj asi tak nepouštět ani jednu dávat mlsky přes mříže,ale pouze zdravé!žádné dropsy pro křečky a podobně.O vhodných mlskách je tu také dost psáno.Až si budeš jistá že o tebe stojí,otevři klec a nech ji očichat tvou ruku at ví že jí nic nehrozí a že je vše vpohodě pak zkus dát mlsku.Nepovede se to hned že si zvykne! muže to trvat dlouho.Mě u naší činče to trvalo cca pul roku,dělala to samé zdrhala a prskala.Přišla k nám od majitelky která se o ni zrovna moc nestarala a ubližovala jí.A k tomu pohlavi též si myslim že to bylo hloupé a zbytečně stresující,pokud není zvíře nemocné a nezdá se být nemocné vet je zbytečný.A na internetu je spouta rad a obrázku jak poznat samici od samce :wink: .

snovo
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Po Bře 18, 2013 15:37

Re: Ztracena důvěra

Příspěvekod snovo » Po Bře 18, 2013 20:16

Co se týká té karantény i vyšetření jsem informována, takže jsem to i dodržela, jen jsem to sem nepsala. Avšak nemám ještě takové zkušenosti se psychikou činčil, kdybych věděla, že to může mít na ni tak velký dopad, nikdy bych nic takového neudělala. Už si budu dávat pozor a díky za rady.

Disable adblock

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Ztracena důvěra

Příspěvekod Jitka Řeháková » Út Bře 19, 2013 14:53

NoJo, každá činčilka je jiná. S veterinou mám taky bohaté zkušenosti. Amy má pravidelné kontroly zubů, není nijak kontaktní, jsem štěstím bez sebe, když vydrží moje krátké podrbání, ale jinak se nebojí, pro pamlsek dojde, na záka mi vyskočí ( když klečím). Celkem si na zákroky i krmení zvykla. Žoli měl z krmení málem smrt a to je docela ochočený. Taky dva dny trucoval, ale zase jsme v normálu. Přijdu, nechá se drbat, požaluje, vyskočí na záda.... Nic nelámat přes koleno a neuspěcht. Zase všechno v klidu a činčilka pozná sama, že strach není namístě. Držím palce ať to zase klape jako dřív.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”