změna režimu

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

změna režimu

Příspěvekod Host » Stř Ún 11, 2009 21:23

AHoj, máme doma malou činčilku, budou jí čtyři měsíce, je super milá hodná všechno, ale máme problém. PRobouzí se až kolem jedenácté hodiny v noci a když jí chceme pustit, musíme s ní zůstat vzhůru do půlnoci. Je možný nějak jí naučit vstávat dřív a dřív chodit spát?

Disable adblock

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Stř Ún 11, 2009 22:01

možné to je. ale může se stát, že ji ublížíte, když ji budete nutit dřív. pokud je v místnosti, kde se pohybujete a trávíte víc času, sama se přeorientuje. ale chce to čas. zas není dobré, když by vstávala moc brzo.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Stř Ún 11, 2009 22:17

Stejný problém u nás nastal taky...
A tím, že je ve stejné místnosti jako ostatní z rodiny, tak se probouzí tak akorát,abysme ji vyvenčily a na noc ji ukládáme do jiné klece...
Nám se naučila vzbouzet v 18:00 plus mínus.
Určo to chce čas, to je pravda..

Host

Příspěvekod Host » Čt Ún 12, 2009 19:35

my jí máme v kuchyni, takže se tam taky celej den pohybujeme, ale prostě dřív než v jedenáct nevstane. Když jí pustíme třeba v deset, tak zaleze pod postel a tam spí. No a když jí pustíme až v těch jedenáct, tak se zase chce spát nám...je pravda, že jí máme doma jen nějakých 10 dnů, tak si asi ještě zvyká

Disable adblock

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Ún 12, 2009 19:38

No ja nedoporučuju menit jim denni rytmus je to prostě špatně. Ja bych jeste počkala třeba až poporoste bude vstavat dřív ;)

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

režim

Příspěvekod Jitka Řeháková » Pá Ún 13, 2009 9:21

Žoli má svůj výběh denně kolem 19:-19:30. To si hodně poskáče, pak si sám šupne do klece, natáhne se, pak se nabaští, opře se o kousací kamínek a začne podřimovat. Když je u nás rušněji, přijedou děti a brobudí ho z podřimování, nechám ho ještě chvíli proběhnout, ale to se spíš vyvrtí v písku, a tak za 20 minut zase skočí sám do klece a už nevyskočí. Během venčení taky někdy skočí do klece, ale jako šipka vyběhne :lol: , tak to je povel, že ještě chce běhat.

Avatar uživatele
petra.sarrah
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 45
Registrován: Ne Ún 18, 2007 12:56
Místo/Bydliště: PRAHA

změna režimu

Příspěvekod petra.sarrah » So Ún 14, 2009 21:05

já mám myšáky puštěné celodenně vstávají kolem 5 ráno- takže je mám místo budíku :-) (o víkendu si přispí do 8)v 7h jdou spát a vstávají kolem 19h večer někdy se jim nechce z pelechu tak vylezou až když zhasnu a je ticho....lítají tak do 23h a pak jdou hajat...záleží jak se cítí ale většinou když přicházim z práce tak mě Aru vítá hned za dveřmi....a Bobina si udělala režim podle něj i když Bobí ráda spí dlouho naučila se režim podle Arčiho, ted bude jen na tobě jak myšákovi upravíš režim ale dá se to neboj mě to trvalo naštěstí jen týden :wink:

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Příspěvekod Pajafa » Po Ún 16, 2009 22:13

Ahoj já mám koukám úplné zlatíčko....mám jí sice jen 4 dny, ale jsme pěkně sehrané. Já příjdu v 18h ze školy to činča právě vstává, tak jí pustím a je puštěná až do půlnoci kdy obě chodíme spát. Ráno vstáváme obě v 7:30 ještě jí nechám na 20min. proběhnout a jdu do školy.....a to činčilka spí. Mám jí u sebe v pokoji a zatím mě nebudí, takže si vůbec nemůžu stěžovat. Je po těch 6ti hodinách běhání tak unavená, že vždy usne jako dudek :D

helenka35
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: Út Ún 03, 2009 15:00
Místo/Bydliště: BÍLINA

Příspěvekod helenka35 » So Bře 21, 2009 15:06

mám podobný problém,ale zatím mi to nevadí

Host

Příspěvekod Host » So Črv 27, 2009 19:45

mi cinca delala to samy.. hruza musela sem ji dat do kuchyne . tak bylo jedine misto.. tet mozna budu mit dalsi cincu tak DOUFAM ze NEEBUDE delat rachot ptz tet uz bude muset byt v pokoji :-P

Avatar uživatele
faník
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 182
Registrován: Ne Kvě 17, 2009 12:13
Místo/Bydliště: Klatovy (blízko Plzně)

Příspěvekod faník » Pá Črc 03, 2009 16:05

naše činča je vzhůru i ráno treba ale pak hned usne no a vztaava asi tk v 8 jinak moc ji nenutte vztavat driv pak by mela stres :cry:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » So Črc 04, 2009 10:06

faník napsal:naše činča je vzhůru i ráno treba ale pak hned usne no a vztaava asi tk v 8 jinak moc ji nenutte vztavat driv pak by mela stres :cry:


až budeš mít činču, která je zvyklá vstávat v jedenáct, tak budeš mluvit jinak ;). Ono to není až takový problém ji prostě naučit vstávat dřív, v nějakou pro páníčka příjemnější dobu... ono to je stejně jako u lidí, není problém si zvyknout vstávat třeba v pět, i když ze začátku ti to úpřijde nepředstavitelný... Problém může být až když to s tou změnou přeženeš, třeba jí úplně přehodíš biorytmus...

Avatar uživatele
Jana L
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: Stř Dub 15, 2009 10:29
Místo/Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jana L » So Črc 04, 2009 12:17

U nás neřešíme kdy jsou vzhůru a kdy ne máme je v obýváku a nám nevadí když dělají kravál. Naše činči jsou zvyklé když ráno vstáváme v 5 tak všechny jdou k pletivu a čekají na jablíčko to si schroupou a jdou spát budí se kolem 5 odpoledne a k večeru je pouštíme ven potom je nalákáme na písek a zavřeme je v noci mají tendenci se honit po kleci ale to je jen tak 5-10 minut několikrát za noc. Nejlepší je je mít někde kde nikoho neruší.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » So Črc 04, 2009 18:12

Myslím, že když ji máte takhle krátce a je to ještě skoro miminko, prostě spí dlouho. Ona se každá činčilka přeorientuje postupně na přijatelnjěší režim společný s dalšími členy domácnosti (naši kluci se budí kolem 18.h., čekají na pamlsek a na doplněné mističky, pak si chvíli odpočnou, kolem 22.h. zase ožijí a "jedou" až do 6 do rána, pak je zas 12 hodin není ani cítit :) ). Určitě s takhle tvoje činča, až se sžije s vámi a s novým domovem, taky přeorientuje sama. Není nutné ji k tomu nutit třeba násilným buzením dřív. Chce to pár týdnů trpělivosti a půjde to samo! :wink:

Avatar uživatele
Jana L
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: Stř Dub 15, 2009 10:29
Místo/Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jana L » So Črc 04, 2009 19:44

Ivanka napsal:Myslím, že když ji máte takhle krátce a je to ještě skoro miminko, prostě spí dlouho. Ona se každá činčilka přeorientuje postupně na přijatelnjěší režim společný s dalšími členy domácnosti (naši kluci se budí kolem 18.h., čekají na pamlsek a na doplněné mističky, pak si chvíli odpočnou, kolem 22.h. zase ožijí a "jedou" až do 6 do rána, pak je zas 12 hodin není ani cítit :) ). Určitě s takhle tvoje činča, až se sžije s vámi a s novým domovem, taky přeorientuje sama. Není nutné ji k tomu nutit třeba násilným buzením dřív. Chce to pár týdnů trpělivosti a půjde to samo! :wink:


Rozhodně souhlasím činča se s tím sama srovná tak jako si zvykne na různé zvuky tak na zvířata i na čas. Chce to jen čas. :wink: :wink: :P :P

helenka35
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: Út Ún 03, 2009 15:00
Místo/Bydliště: BÍLINA

Příspěvekod helenka35 » Stř Črc 15, 2009 18:56

měla jsem stejný problém,ale co jsem si pořídila druhou činču tak se to rázem změnilo vstávají mi kolem deváté večer ale myslím si ,že až si u vás činča zvykne tak bude vstávat dříve

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”