Veterináři

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Veterináři

Příspěvekod Terezka » Po Ún 07, 2005 11:55

Každý z nás již jistě měl někdy zkušenost s veterinářem, ovšem já bych chtěla napsat něco o špatných zkušenostech. Už jsem psala o tom, jak jsem přišla o fenku po zánětu dělohy po podezřelém zásahu vetrináře. Jeho péče se mi zdála nedostatečná. Opět se mi to u toho samého veterináře potvrdilo...dostalo se k nám koťátko, co ho srazilo auto a bylo značně zraněné. U vyšetření jsem přímo nebyla, ale co následovalo...vůbec nic. Zřejmě ho prohlédl, ale ošetření spočívalo v tom, že ho asi prohmatal, konstatoval několik zlomenin lopatek a předních tlapek na několikrát a že nemůžu pohybovat dolní čelistí. Dal kočce injekci asi s vitamínama či antibiotiky a že prý se z toho do tří týdnů sama dostane nebo ne. Krmit se má hroznovým cukrem a mlékem, když není schopná přijímat jinou potravu.
Tady je rozdíl mezi doktory ve městech a na vesnicích(či malých obcích). Ve městě se můžou přetrhnout, aby léčili, když dostanou zaplaceno a na vesnicích se asi řídí tím, že se to všechno nějak spraví.
To skoro už abych se bála někam jezdit, že se může něco stát a nebudu zrovna v blízkosti mého veterináře.

Disable adblock

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Veterináři

Příspěvekod VeronikaL. » Pá Ún 11, 2005 10:32

Já mám obecně s veterináři zkušenost dobrou, myslím, že žádnému našemu zvířeti nezanedbali žádnou péči. (Daleko otřesnější zkušenosti mám s lékaři lidskými, všichni veterináři, u kterých jsem byla, se mi zdáli ochotnější, přístupnější, hodnější a erudovanější než většina lékařů, které jsem měla tu čest poznat.)
Psy a kočky vodíme na veterinu nejbližší našemu bydlišti - je to pár kroků pěšky, pan doktor už nás zná a poradí si s naším Theodorem, kterého nejsem schopná vysadit na vyšetřovací stůl. S hlodavcem bych tam ale rozhodně nešla, protože nevím nic o tom, že by s nimi měl nějaké zkušenosti. Ono s těmi hlodavci a veterináři je to vůbec asi daleko těžší než se psy a kočkami - na osmáčích stránkách doporučují vzít s sebou k veteriáři část odborných skript, pojednávajících o osmákovi degu, aby měl z čeho vycházet, neodborné zásahy na činčilách jsou víc než podrobně popsané v činčilí diskuzi...
Hlodavce (činčily, osmáky, potkana) bych asi v případě potřeby vezla po pročtení tématu o lékařích pro činčily na polikliniku na Spořilov - znám to tam a moje máma pana doktora zná a nemůže si ho vynachválit, v případě těch osmáků a potkana bych možná váhala ještě mezi Smíchovem - Staropramennou (doporučováno na stránkách osmáků degu).

rampempurda

veterináři

Příspěvekod rampempurda » Pá Ún 25, 2005 17:56

No já moc dobrý zkušenosti s veterinářem nemám asi 9 let jsem chovala morčata a když jsem s ním přišla,tak mi dal co mohl a stejně to nepomohlo.Já si myslím,že se spíš zaměřují na psy a kočky.Před dvěma roky jsem si koupila toho mýho chlupáčka(činčilu)je dost neposedný a hodně mi odnáší věci.a šla jsem na kontrolu a říkal mi že pokud ji nic není,tak že s ní nemusím.Je to pravda :?:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Ún 27, 2005 11:46

Já si myslím, že je to pravda. Už jsme to tu probíranli někde ve fóru...
Preventivní prohlídky nemají příliš význam, spíš naopak, zvířátko se stresuje při převozu, při prohlídce a navíc tam může něco chytit nebo prochladnout. Doma je činče nejlíp, ve svém prostředí, tudíž když něco není v pořádku, měli bychom to poznat.

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Bře 16, 2005 19:09

Dnes jsem našla tento odkaz:
http://www.kralici.cz/pages.asp?f=nemoce-veterinari

Líbí se mi ty komentáře u jednotlivých veterinářů.

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”