prosím poraďte, asi se mi zbláznily

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

bija

prosím poraďte, asi se mi zbláznily

Příspěvekod bija » Po Říj 17, 2005 10:52

Ahoj! Jsem na téhle diskuzi nová, protože už nevím, co s moí činčilou dál. Pochybuju, že veterinář mi poradí, ten můj ani nevěděl, co je činčila za zvíře. Mám 3 činčily Sisi je samička cca 9 let, Ritchie samec 4 roky, Demsey samec 2 roky. Sisi je jejich maminka, tatínek umřel před 2 lety. Mají se spolu rádi a jsou spokojený, až na poslední 4 dny. Ritchie je sám v domečku a pořád kňučí. Celou noc sebou mlátí v domku a Sisi na něj prská a nechce ho k sobě pustit. Nejsem si vůbec jistá, co to znamená. Možná na něj přišlo páření..sisi u nás měla mláďata asi 4x a po posledním komplikovaném porodu na sebe už nikoho nepustí. Co si o tom myslíte?Prosím poraďte nebo se utrápím, jak mi pořád kňučí, co mám dělat?

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Říj 17, 2005 11:42

Ahoj :) Nemáš možnost činčilky oddělit? Dát Ritchieho do samostatné klece? Problémy v soužití by se tím vyřešily. Fyzicky je v pořádku, netrápí ho nějaká bolístka? A zkoušela jsi na něho mluvit, aby se uklidnil? Papá normálně?

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Po Říj 17, 2005 19:54

nesmies mat 2 samcov v klietke spolu zo smicou, je to zivotu nebezpecne!!! Mozu sa navzajom pozabijat! Vyber toho jedneho samca a daj ho prec do inej kliketky.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Říj 18, 2005 7:54

jojo, dej pryč jednoho samce - já to měla takhle taky, když byly moje činči malý, tak byly taky pohromadě - myslím samec, samice, samec, ale pak Charlie začal Chica tak strašně a hrozivě napadat - všude lítaly chlupy, Chico byl ustrašenej, strašně kníkal. Nakonec ho začala napadat i Casyna, takže jsem milého Chica dala do jiné klece. Byl v hrozném stavu, měla jsem strach, že to nepřežije - a to vše se odehrálo během jednoho dne. Na místech mu chyběla úplně srst, čumáček měl pokousanej, ocásek měl potrhanej. Dneska je z něj už velkej kluk a protože jsou všichni ve svých vlastních klecích, tak jsou strašně moc spokojený a klidný.

Disable adblock

boja

Příspěvekod boja » Stř Říj 19, 2005 18:38

Děkuji moc za vaše odpovědi, ale dneska ráno Ritchie umřel.
Oni se právě ti samci nenapadali, spíš na sebe prskala samice a on. Žádný šarvátky spolu neměli, jen to vypadalo, že Ritchie trucuje. Včera už byl úplně skleslý, když jsem přišla z práce, a seděl tam sám. Ráno jsem chtěla jít k veterináři, ale už pozdě. Vůbec nevím, jestli nebyl nemocný, vypadal úplně normálně, jen se poslední 2 dny stranil a předtím bláznil. Podcenila jsem to a měla jsem se rozhodnout jít k veterináři dřív, třeba by mu pomohl.

boja

Příspěvekod boja » Stř Říj 19, 2005 18:42

Ale ještě jednou moc děkuju, musím se o ty další dvě starat mnohem víc. Ani ve snu by mě nenapadlo, že to půjde takhle rychle do konce. No snad se aspoň moc netrápil.
Až budu mít chvilku tak určitě přidám fotky Sisi a Demseyho.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Říj 19, 2005 21:00

To je mi moc líto, ale zase je lepší, když to jde takhle rychle, než aby se trápil delší dobu. Možná by ho veterinář zachránil, možná taky ne. To už se ale bohužel nedovíme. Tak ať ti to vyjde s těma dvěma - držím palce. :cry:

Zolty

Příspěvekod Zolty » Stř Říj 19, 2005 22:43

boja napsal:Ale ještě jednou moc děkuju, musím se o ty další dvě starat mnohem víc. Ani ve snu by mě nenapadlo, že to půjde takhle rychle do konce. No snad se aspoň moc netrápil.
Až budu mít chvilku tak určitě přidám fotky Sisi a Demseyho.

je mi to upřímně líto... stejně jako camilla: necht se těm dvoum vede dobře.. :cry:

boja

Příspěvekod boja » Čt Říj 20, 2005 9:07

Děkuju za rady a všechno. Ritchie se snad moc netrápil.
Už koukám koukám po vašich stránkách, jak bych zpříjemnila bydlení těm dalším dvěma činčilkám. No asi začnu spacáčkem :wink:

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » So Říj 22, 2005 13:40

Taky je mi to moc líto :cry: Nevzdávej to však,máš přece ještě dva rarášky,kteří Ti dělají jistě spoustu radosti a spacáček je výborný nápad :lol:
Podle toho jak to s ním šlo rychle,bych to tipovala buď na nemocné srdíčko a nebo otravu :? Dávej si proto pozor ,aby ani ty ostatní něco neolízli,doufám,že jsi jim domeček a klec důkladně desinfikovala :?:
Přidej jim třeba i houpačky z fleesu a hlavně hračky,ať mají co okusovat a čím se zabavit. :lol:
Jinak přeji hlavně hodně zdravíčka Tobě i Tvým raráškům a jen a jen samou radost :wink: :lol: :lol: :lol:
Burýska :P

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”