ako vykrmit samicku?

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

packa&kubko
Nový uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: Pá Lis 29, 2013 20:55

ako vykrmit samicku?

Příspěvekod packa&kubko » Po Říj 27, 2014 17:57

dobry moja samicka ma 510 gramov a ma 2.5 roka. pred pol rokom jej zomrel partner(problem so zubkami) a zaobstarali sme noveho je od nej mladsi rozumeju si behaju spolu po izbe ale zatial su kazdy zvlast v klieteke. kedze samicka by mala mat 550 gramov aby mohla mat male ako by som ju mohla vykrmit? jedno male uz mala pred rokom a ziadne komplikacie nenastali. dakujem :)

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ako vykrmit samicku?

Příspěvekod Dantha » Po Říj 27, 2014 23:51

Dobrý den, být to sameček, tak není co řešit, ale u samičky bych byla o něco opatrnější. Pokud má Vaše samička již 2,5 roku a stále váží pouze 510g, tak já bych ji do chovu určitě nezařazovala. Osobně se snažím do chovu dávat samice co mají okolo 600g a víc i když doporučená váha pro chov je 550g.
To, že samička měla jedno mládě a nebyl problém, neznamená, že při dalším porodu proběhne vše v pořádku. Odchovat jedno mláďě většinou problém nebývá, ale samička může čekat třeba trojčata a nebo dokonce čtyřčata a to už je jinak náročné. Jedny čtyřčata mi teď nedávno odchovala samice, která má normální váhu 630g. Po odstavu měla s bídou 500g a to jsem ještě všechna mláďata celou dobu dokrmovala a ihned po porodu jsem oddělila samce aby samici nenakryl a i tak se samička z mláďat čtvrt roku dávala dohromady. Teď si vemte, že by se toto stalo u Vaší samičky...
Jinak už jen to, že činčilky spolu pouštíte proběhnout může v nestřežené chvíli znamenat zabřeznutí samice.

Každopádně pokud se nejedná o morální hledisko a čistě o Vaši otázku, tak můžete zkusit přidávat samičce ovesné vločky, které jsou poměrně hodnotné a mají relativně vysoký obsah tuků (což zase, při dlouhodobém krmení nesvědčí činčilím játrům). Můžete vyzkoušet krmit co nejkvalitnější granule a co nejkvalitnější seno. Přidávat činčilce do vody b-complex, který zvyšuje chuť k jídlu a uklidňuje nervy. Nicméně obávám se, že růst činčily je již ve 2,5 roce ukončen, takže váhový přírustek již nebude způsoben růstem, ale s nějvětší pravděpodobností opravdu "jen vykrmením".


Vrátit se na “Strava”