Zaloha za činčilu

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Lis 17, 2011 14:24

A lucie dost ! Nás teď tady budeš urážet ?? a budeš tvrdit, že máme nemocný činčily ??? Paní doktorka na Hůrce je určitě dobrá, ale ona sama činčily nechová, nemá zkušenosti. Už tu byly pokusy o lečbu injekčně a stejně se zjsitilo, že to nikterak nepomáhá a je to hlavně zbytečné zatížení organizmu činčily. Nejlepší je vyléčit fungistopem a nebo canestenem a poté se už nikdy u té a samé činčily plíseň neobjeví. nehledě na to, že když člověk dostane pliseň, tak se mu taky nedávaji driaky na pití, či injekce.

Disable adblock

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Čt Lis 17, 2011 14:32

a právě proto pokud je problém se chodí k veterináři a protože nejsem lékař tak se musim spolehnout na to co řekne :)
mimochodem peronální podání vážně neznam :lol:

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Čt Lis 17, 2011 14:32

A fakt si myslíš, že krém se pod kůži nedostane? Já ti nevim, ale k čemu by pak krémy byli? Léků je mnoho a každý vet to řeší asi jinak. Ale já sama za sebe musim říct, že pokud sem si nedovezla nové činčilky, tak s plísněmi problémy nemám..
Ale zase je pochopitelné, že své doktorce věříš. Ale podle toho co čtu, tak tohle je přípravek ideální na plíseň, když už nic jiného nezabírá..

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Čt Lis 17, 2011 14:35

Nehledě na to, že činčila má sakra citlivé zažívání a každý kdo je léčí si musí dávat pozor aby jim nezničil bio ve střevech. Takovéhle léčení je ohrožuje a musí se zase dávat další podpůrné prostředky aby se jim neublížilo...

Disable adblock

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 14:38

Né fakt sem vás nikoho nechtěla urazit.To mi řekli na veterině,že vekochovy na tom jsou nejspíše tak,že mají plíseň v sobě. A krém se opravdu nedostane tak hluboko aby vyléčil plíseň zevnitř.Vsákne se ale né dostatečně. Nevim jak vy,ale já sem na plíse%n brala i léky.Protože plíseň může být i na vnitřních orgánech a tak´m se mastička fakt nedostane.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Lis 17, 2011 14:38

Dalo by se zjistit, kde ta Villa skoncila?Muzes aspon v tomhle Luciex napsat pravdu konecne, co se s ni stalo a kde skoncila, zda ne jen na mnozeni mladat?

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 14:38

žanda napsal:Nehledě na to, že činčila má sakra citlivé zažívání a každý kdo je léčí si musí dávat pozor aby jim nezničil bio ve střevech. Takovéhle léčení je ohrožuje a musí se zase dávat další podpůrné prostředky aby se jim neublížilo...


Vždyt sem psala,že ten Itrafungol je právě hodně citlyvý. činčile bych fakt nenechala dávat něco co není ověřené.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 14:40

jasmin napsal:Dalo by se zjistit, kde ta Villa skoncila?Muzes aspon v tomhle Luciex napsat pravdu konecne, co se s ni stalo a kde skoncila, zda ne jen na mnozeni mladat?

Samozřejmě že to můžu napsat,ale nechci.Bůhví k čemu by to pak vedlo,žejo... Je u nové paničky v pěkném domově. ;)
A kdybych věděla,že si Vila protrpěla tolik nových páníčků,tak by to bylo pak celé jinak a dala bych jí delší péči.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Lis 17, 2011 14:41

myma rukama kdysi proslo hodne cincil z velkochovu a podotykam, ze ani jedna plisen nemela.A ze byly secakra nektere ve stresu.Dokonce nemela plisen ani cincila, ktera ve stresu byla pernamentne diky tomu, ze byla jako nevhodny darek pro male dite a trpela tam doslova.Sice jsme ji zachranili na posledni chvili, byla hubena,ale plisen nemela.A kremy jsou rozhodne dobre na plisen, zvlast canesten.Davat cincile neco oralne bych se tedy bala, pouze v opravdu vaznych problemech, jako antb., ale jinak ne.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Lis 17, 2011 14:43

luciex napsal:
jasmin napsal:Dalo by se zjistit, kde ta Villa skoncila?Muzes aspon v tomhle Luciex napsat pravdu konecne, co se s ni stalo a kde skoncila, zda ne jen na mnozeni mladat?

Samozřejmě že to můžu napsat,ale nechci.Bůhví k čemu by to pak vedlo,žejo... Je u nové paničky v pěkném domově. ;)
A kdybych věděla,že si Vila protrpěla tolik nových páníčků,tak by to bylo pak celé jinak a dala bych jí delší péči.

Urcite jsi to vedela, tak to ted zase neprekrucuj.Nediv se, ze Ti nikdo uz neveri po tom vsem.Jak mame verit, ze je v dobrem domove u hodne panicky?Kez by to tak bylo, ale bojim se, ze neni.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 14:43

tak si to jasmin vyřid s těmi dokroty co mi to řekli jo? Já nemůžu tvrdit co je lepší a co ne,jen dávám na mého veta.Nejdřív Hůrku všichni doporučíte a pak když se to co řeknou neshoduje s vašimi názory,tak sou najednou neznalí čičnil... chápete co to tady říkáte?

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 14:44

jasmin napsal:
luciex napsal:
jasmin napsal:Dalo by se zjistit, kde ta Villa skoncila?Muzes aspon v tomhle Luciex napsat pravdu konecne, co se s ni stalo a kde skoncila, zda ne jen na mnozeni mladat?

Samozřejmě že to můžu napsat,ale nechci.Bůhví k čemu by to pak vedlo,žejo... Je u nové paničky v pěkném domově. ;)
A kdybych věděla,že si Vila protrpěla tolik nových páníčků,tak by to bylo pak celé jinak a dala bych jí delší péči.

Urcite jsi to vedela, tak to ted zase neprekrucuj.Nediv se, ze Ti nikdo uz neveri po tom vsem.Jak mame verit, ze je v dobrem domove u hodne panicky?Kez by to tak bylo, ale bojim se, ze neni.


Tak se zeptej Jitky,jestli mi to řekla ne? Po jejím prodeji sem tady na foru,ne od ni. zjistila ze sem uz 4. majitel, z toho sem byla fakt v šoku!

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Lis 17, 2011 14:46

Ja jen nechapu teda, proc byla tolikrat preprodana a proc si ji nemohl nekdo uz nechat trvale.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Lis 17, 2011 14:47

A pokud je ted konecne chudak opravdu v dobrem a hlavne uz konecnem domove, tak nevim, proc nemuzes napsat kde a u koho.Na tom prece nic neni.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 14:48

jasmin napsal:Ja jen nechapu teda, proc byla tolikrat preprodana a proc si ji nemohl nekdo uz nechat trvale.

to fakt take netusim.Já její historii před koupí neznala.Myslela jsem že sem 2. majitelka.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Lis 17, 2011 14:48

luciex napsal:tak si to jasmin vyřid s těmi dokroty co mi to řekli jo? Já nemůžu tvrdit co je lepší a co ne,jen dávám na mého veta.Nejdřív Hůrku všichni doporučíte a pak když se to co řeknou neshoduje s vašimi názory,tak sou najednou neznalí čičnil... chápete co to tady říkáte?


Víš co ty chytrá??? Uvědom si že už o činčilách taky za ty roky něco víme....Plíseň je banalita....Za to nemužeš chtit vratit 1500 si normalni? Pliseň zmizí za 2-3 tydny když hodně. Dyl trva jen zarustani srsti a po canestenu se mi žadny činčile žadna pliseň nikdy nevratila...Takže si to laskavě nejdřív ověř než abys tady bejkala takovy nesmysly.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 14:50

Vžddyt já netvrdim že mluvíte nesmysly! Jen píšu že jí možná mají i v sobě.
A když to co píšete tak suprově zabírá,tak proč když sem 3 týdny lokálně mazala a potírala fungistopem,canestenem,... tak se nic nezlepšilo?A zabral až intrafungol?proč?

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Lis 17, 2011 14:57

luciex napsal:Vžddyt já netvrdim že mluvíte nesmysly! Jen píšu že jí možná mají i v sobě.
A když to co píšete tak suprově zabírá,tak proč když sem 3 týdny lokálně mazala a potírala fungistopem,canestenem,... tak se nic nezlepšilo?A zabral až intrafungol?proč?


Zaleži na dalšich faktorech....vlhkost prostředí, stres, atd...Jako pochybuju ze po 3 tydnech se ti to nelepšilo mně pomohla na plíseň i betadine a od ty doby tu plisen nebyla....Jen občas když dovezu novou činčilku tak se neco oběví a pak hezky rychle zase zmizí.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 14:58

pochybuješ že se to nezlepšilo? A to myslíš že sem si to jako vymyslela? že se mi chtělo dávat dalších 1000kč za Intrafungol?fakt si to myslíš?

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 15:00

a hlavně doma vlhkost nemám a stresu se snažím předejít.
Tak hlavně p. doktorka mi řekla že tu činčilu co sem si dovezla z německa,že tu plísen v sobě musela mít už dřív než sem jí koupila,ale pak stresem z převozu se to u ní rychleji rozjelo,ale že jí už měla.tak pak nevim co tu řešíte.Tvrdíte,že si já vymýšlím? Potvrdila mi to doktorka.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Čt Lis 17, 2011 15:01

Já myslim že nemá smysl dál řešit plíseň..

Chápu, že Licka věří své doktorce. Jen je škoda, že si nenašla na netu další informace a nekonzultovala s veterynáčkou další možnosti.. Já třeba léčila plíseň i antibiotickou mastí, která je jen na předpis, kterou my kdysi dal vet na léčbu činčiláka co jsme vykoupila ze zveráku a byl hodně zasaženej.. Tady jde spíše o nezkušenost Lucky. Ale je fakt, že žádat zpět peníze za léčbu plísně je kravina. Neřeknu, kdyby myška měla giardiozu a léčba by byla náročná. Tam bych asi chovatelku informovala.. Ale nevim, jestli bych zrovna vyžadovala vrácení tolika peněz... Navíc, Lucko, vrácení peněz můžeš žádat po úhynu myšky, ale musíš mít od veta zprávu jak a na co uhynula = pitvání. A v souvislosti s dovozem ze zahraničí bys taky musela nechat udělat ověřený překlad. Ono totiž, vymyslet si umí nemoc každý. Mno a aby toho nebylo málo.. dovoz zvířete ze zahraničí by měl být doložen na krajské veterině.. Ta by tě měla mít pod kontrolou a měla by dohlížet na tvoji karanténu a tak dále.. takže když si dovezeš činčilku na černo a budeš se chtít od chovatelky ze zahraničí domáhat čehokoli, je to pak jen na serioznosti chovatelky... a taky ale i tebe ;)

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Lis 17, 2011 15:02

V tom připadě nechovej činčily....jako s tim se musi sakra počitat že je budeš jednou léčit a nikdo neřika kup si ten nejdražší lék. S tim jak lžeš ti fakt nevěřím že canesten ani fungač nepomohl....VŽDYCKY pomuže

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Čt Lis 17, 2011 15:07

luciex napsal:a hlavně doma vlhkost nemám a stresu se snažím předejít.


Asi teď budu slovíčkařit, ale v ČR je průměrná vlhkost vzduchu 60-80% Doma tomu neni jinak, mooožná v zimě v paneláku hodnoty klesají. Rozhodně to jsou ale hodnoty rozličné s tim co maj v přirozeném biotopu...

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Lis 17, 2011 15:08

Obrázek

tohle jsem vylečila fungačem a canestenem. Takže mi neříkej že si nevylečila nejakej blbej stroupek na hlavě.....trvaslo to maximalně měsíc

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 15:12

ne vždyt já to vyléčila,tohle sem si jen vymyslela žejo?
tak prostě každé činčile to jde vyléčit jinak.ty si měla štěstí no.

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”