Průjem

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Út Pro 28, 2010 11:10

Tak si myslím,že nás ošetřuje dobrý veterinář činčilkám rozumí už se staral o dost činčilek. :lol:

Disable adblock

hugoprd
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Po Črc 26, 2010 15:21

Příspěvekod hugoprd » Út Pro 28, 2010 11:16

Predpokladam, ze veterinar by mel neco vedet i o cincilach. tak snad vi co dela.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Pro 28, 2010 13:38

To že je veterinář ještě neznamená že něco o činčilkách ví.Může vědět jak vipadá ale to je asi tak všechno,pokud mu jich už pár neprošlo rukou.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Pro 28, 2010 14:14

presne tak.A ikdyz proslo, tak to take neznamena, ze jim rozumi a je odbornik.Kdyz si proctes vsechny temata ohledne tohoto problemu za posledni dobu, tak zjistis, co lidi nato bud doplatilo, nebo jim na posledni chvili zachranil cinciku opravdovy a zde doporucovany odbornik.
Ale to se tyka, kdyz je potreba celkove vysetreni a hlavne problem zuby, koreny, operace.Pokud jde jen o koprologii a zazivaci obtize, tak by to mel zvladnout dobry veterinar pres mala zvirata.
Jenze problem muze byt i jinde, jatra atd. a to uz je potreba udelat celove vysetreni a odber krve a v tomto pripade uz je namiste jet za profikem.

Disable adblock

hugoprd
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Po Črc 26, 2010 15:21

Příspěvekod hugoprd » Út Pro 28, 2010 15:31

Koprologie vysla cista. Tak jsem dostal probiotika. Cincila je se jinak tvari naprosto zdrava, jen ty bobky jeste nejsou uplne dobry, ale lepsi se. Tak snad to bude uz dobry.
Dekuju za rady.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Út Pro 28, 2010 15:37

To je fajn že činči nic není tak ty probiotika jid ávej a bude v poho ať máš z ní jen radost.Jinak si myslím že opravdu činčám rozumí,ale jasně kdyby bylo třeba nějakou hodně závažnou věc řešit tak bych neváhala a konzultovala to i jinde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Pro 28, 2010 16:56

Nic nezkazis tou susenou boruvkou, cisti a desinfikuje prirodni cestou.Ale musi byt jen vysusena, bez konzervace atd.Da se koupit v biorpodejne, jako sypany caj v tom vetsim pytliku papirovem, jako suche plody.Tak dej tak jednu denne

hugoprd
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Po Črc 26, 2010 15:21

Příspěvekod hugoprd » Ne Led 02, 2011 12:26

Tak davám probiotika již 5 den a bobečky má stále měkké. Je možné, že může činčila mít měkkčí bobky pořád? když udela čerství bobek, tak je vyloženě měkkej, ale už není vodovatej. A jěště se zeptam, činčila stoji na místě, najednou vyskočí kousek do vzduchu, porad na tom místě, vertikálně nahoru a pak se rozběhne po kleci a klidně narazí do stěny klece, to je normální? u činčily co mám asi rok a půl jsem tohle ještě neviděl. Jinak ta co je nemocná, jsou jí 3 měsíce a jinak normálně běha, žere.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Led 02, 2011 12:49

Mě jedna taky takhle divně skákala,nevím proč,ostatní to nedělají.
Může mít měkčí bobečky po vytlačení,ale neměli by být rozšlapané na poličkách.když zametáš musí to pěkně cinkat do lopatky.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Led 02, 2011 12:50

Ještě jak žere a přibírá?někdy mají měkčí bobečky činčilky které rostou a přežírají se.

hugoprd
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Po Črc 26, 2010 15:21

Příspěvekod hugoprd » Ne Led 02, 2011 13:57

Taky netušim proč takhle skáče, někde jsem četl, že to dělají činčily co jsou dlouho v kleci samotné, bez dalšího zvířete, ale vzhledem k tomu, že jí jsou 3 měsíce o tom pochybuji. Jinak nevím.
Přežírají? No krmim ji granule, jedna polévková lžice denně a obden dávám hrst sena. Je to moc? Rošlapané bobečky už nemá.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Led 02, 2011 14:09

To je vporadku, granule se nemusi odmerovat, tema nemaji tendenci se precpavat vetsinou.A klidne muzes dat obden i sipek, nebo platek krizalky, ke granulim 4kulicky Vitacraftu Adult, kazdy dene platecek vysusene karotky, jednou tydne jednu goji-kustovice cinska, nejake bylinky atd.

hugoprd
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Po Črc 26, 2010 15:21

Příspěvekod hugoprd » Ne Led 02, 2011 14:20

Občas jako pamlsek dávám takové kapsy s bylinkami a vojteškou, šípek jsem zatím nezkoušel. Ale díky za rady, ale počkam až nebude mít průjem.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Led 02, 2011 16:42

jasmin napsal:To je vporadku, granule se nemusi odmerovat, tema nemaji tendenci se precpavat vetsinou.A klidne muzes dat obden i sipek, nebo platek krizalky, ke granulim 4kulicky Vitacraftu Adult, kazdy dene platecek vysusene karotky, jednou tydne jednu goji-kustovice cinska, nejake bylinky atd.


To by ses divila,dorůstající činčilky někdy neví kdy dost,přežírají se a mají z toho měkké bobky.Je to jen u některých a v dospělosti je to v pohodě ale stává se to.

hugoprd
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Po Črc 26, 2010 15:21

Příspěvekod hugoprd » Ne Led 02, 2011 17:30

Tak to má nejspíš asi průjem tím, ptž jinak je úplně normální, běha, žere, pije. A lepší se, ani se mě nebojí, takže to bude asi OK.
Jen mám dotaz? Až je budu chtít seznámit, jak nejlepe na to? První kontakt dneska proběhl tak, že se naháněli po místnosti a občas se kousli. Upřímně nevim jak tohle má vypadat(dvě činčily spolu), mám 1,5 roku starého samce a 3 měsíce samičku. Zatím spolu nejsou v kleci, ale jen měli společnou vycházku :) Děkuji za radu, ikdyž to je mimo téma.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Led 02, 2011 17:52

Ani vycházky dokud samičce nebude více jak 7 měsíců a bude mít váhu nad 550g,lépe i starší.Oni jsou rychlý,nenechávej je spolu ani běhat,to neuhlídáš.Kdyby zabřezla dříve než jsem psala může jí březost ohrozit na životě-buď nevytlačí miminka nebo při březosti a kojení jí budou brát živiny a vápník co potřebuje ona k růstu.Pak nemusí zesílit,může trpět na zlomeniny kostí nebo dříve zemře.

hugoprd
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Po Črc 26, 2010 15:21

Příspěvekod hugoprd » Ne Led 02, 2011 19:27

aha, ja myslel, ze muze mit mimca jen, kdyz je brezi? Dobra, zadne vychazky :) Diky za radu

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Led 02, 2011 20:15

Myslíš když říjí?Březí je když čeká.Když říjí je otevřená,ale to se musí hlídat když je spolu pouštíš,dost složité a jistotu nemáš.

hugoprd
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Po Črc 26, 2010 15:21

Příspěvekod hugoprd » Ne Led 02, 2011 21:02

Jo to jsem myslel. Takže když není v řiji, tak je mužu pouštět spolu? A jak poznam, ze je v řiji? V knížce co mám, to je popsané dost divně.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Ne Led 02, 2011 21:04

Bude lepší je spolu nepouštět vůbec, ona ti může začít říjit během toho pouštění třeba, to fakt neodhadneš... My jsme pouštěli nedospělou samičku spolu s ostatníma taky, abysme je mezi sebou seznámili, na malým prostoru a hlídali jsme je dvě...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Led 02, 2011 21:07

radši nepouštěj spolu,to opravdu neohlídáš,stane se to jen jednou a ohrozíš její zdraví.

hugoprd
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Po Črc 26, 2010 15:21

Příspěvekod hugoprd » Po Led 03, 2011 10:33

Tak to jsem netušil, děkuju za radu. Seznamuju je tědka tak, že samec je v kleci a samička běha okolo, ale zatim na sebe jen utočí a koušou se přes tu klec.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Led 03, 2011 10:46

Pokud jsou samičce jen 3 měsíce,máš několik měsíců ještě čas.Oni rychle zapomínají,takže pokud se pár dní neuvidí budou přes tu klec na sebe pořád útočit.Nech je radši v klidu,ať každý běhá sám aby se neviděli a s tím seznamováním začni až bude mít samička dobrou váhu.Nejlépe začít v pátek abys na to měl celý víkend-hlídat je atd.,jak pak na to si můžeš přečíst ve starších tématech.

hugoprd
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Po Črc 26, 2010 15:21

Příspěvekod hugoprd » Po Led 03, 2011 11:17

No v tuhle chvíli jsou ve stejné místnosti. A vidí na sebe.

Miri
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: Po Ún 07, 2011 21:59

Příspěvekod Miri » Pá Zář 16, 2011 17:22

Tak náš Matýsek má průjem.Pročetla jsem rady tak ovesné vločky už dostává a dnes jsem koupila heřmánek,ale on ho prostě nechce očuchá a zdrhne.A sušené borůvky nemají nikde a v lékárně mi je objednali,ale budou až příští pátek.Tak a teď nevím co dál.Už když jsme čistili klec minulý týden měli opatlané poličky,ale nic hrozného,ale včera když byli v přepravce při čištění tak ta je zmazaná děsně.Takhle v kleci to vypadá jen,že jsou bobky mokřejší.Myslíte,že jim můžu dát ev. trochu Smecty do vody?Ta je proti průjmu u lidí.Jinak z příčin se domnívím,že by to mohlo být,jak někdo psal,že roste a přecpává se on je totiž pěkná velká činča,takhle velikou jsme ještě neměli.Co poradíte?Díky

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”