Chov Angor

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
petulinovo
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Led 16, 2008 0:56
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Příspěvekod petulinovo » So Kvě 02, 2009 12:27

Nevíte někdo jak je to s dědičností dlouhé srsti?Nepřijde mi to tak snadné,když jsou zvířátka za nekřesťanské peníze..
/Pochopím,že pokud mám angoru a nositele angory,pak nejspíš půlka bude angora a druhá půlka nositelka genu..a co angora a jiná bar.mutace bez genu angory??/
Jakube do toho,pokud budeš prodávat za polovic,ráda si silver chlupatici zamluvím :lol: :lol:

Disable adblock

jakubcincila
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Po Bře 09, 2009 10:10
Místo/Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jakubcincila » So Kvě 02, 2009 12:33

o cenove politice zatim moc nepremislim mam cincilky jako milacky kteri si na sebe zatim videlavaji :) (miminkama) angory nebudu davat zadarmo ale za primnerenou cenu.

co se tyce dedicnosti. je to podobne jako s violetem nebo sapphirem
pokud mas angoru a treba wilsna budes mit miminka bud standard s genem angory nebo wilsna s genem angory. pro to aby jsi ziskal wilsna angoru potrebujes dve genove zvirata... bud nositele genu (mensi pravdepodobnost ze bude angora) nebo angoru a nositele genu (vedsi jistota) a nebo dve angory 100% bude angora

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Ne Kvě 03, 2009 11:10

Teda Jakube, pokud si na sebe tvoje činčilky vydělávají miminkama, tak ti gratuluju. Tohle se mě asi nikdy nestane :lol: Ale vůbec mě to nemrzí. Miluju je a jsou pro mě tou největší odměnou chvilky s nima a jejch lumpárny.

Křížení je sice podobné jako u safírů a violetů, ale lidé kteří chovaí angory, jsou opatrný, aby chov nezkazili, jako to dopadá občas u violetů a safírů - tím myslím křížení právě recesivní barvy s recesivní barvou = zmenšují se a zahnědává srst,... Proto lidé co chovaj angorky nekříží přímo angoru s angorou.

jakubcincila
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Po Bře 09, 2009 10:10
Místo/Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jakubcincila » Ne Kvě 03, 2009 11:29

ano chovatel co chce krizit angory si musi davat pozor na to aby nedereneroval chov prave zbytecnym prekrizenim
proto se moje filozofie chovu zaubira smerem viz priklad

rodina c1
angore standard samec x bila samice
(ac - nositel genu angora)
mlade - standard ac nebo bila ac

rodina c2

angora standard samec x standard samice
mlade 100% standrard ac

(optimalni priklad s genovimi zviraty)
z rociny c1 vemu samici bila ac
rodina c2 samec standard ac
(potrebujes dve rodiny kvuli nepribuznosti, a bilou krizis se standardem kvuli latentniho faktoru samozdrejme ze misto standarda muzes pouzit jakoukoli jinou mutaci krom bile - i u predku)
miminka

12,5% standard
25% standard ac
12,5% standard angora
12,5% bila
25% bila ac
12,5 angora bila

take vim, ze do krizeni je treba vybirat jen silne a dospele jedince chci je k sobe pripustit samec v jednom roce min 600g samice 8 mesicu min 550g take samice co si vybiram do tohoto chovu musi mit perfektni tvar tela, hlavy, perfetni srst - hustotu barvu, jsou to jen samice u kterych znam predky aspon o dve generace zpet

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Ne Kvě 03, 2009 11:44

Gen angora se značí RPA

Já tohle chovatelsky chápu, ale pokud už budeš brát ohledy na váhu samů a samic, tak to otoč - samice větší než samec. Přece jen ona je ta co bude rodit... Samozřejmě čím větší, tím lepší.

jakubcincila
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Po Bře 09, 2009 10:10
Místo/Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jakubcincila » Ne Kvě 03, 2009 11:52

jj PRA vim, ale nejak sem se s nim nezzil tudiz se omlouvam za svou zkratku ac :)

a vahu prohodit nechci nebot chci samce pouzit na vice samic
kazda samice ma svou klec spojene tunelem

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Ne Kvě 03, 2009 12:00

Já sama bych raději křížila tak, že samice bude větší než samec. Ale tohle je na každým.

jakubcincila
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Po Bře 09, 2009 10:10
Místo/Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jakubcincila » Ne Kvě 03, 2009 12:02

kazdopadne dekuji za radu... je fakt z kdyz se nad tim clovek zamysli tak mate pravu... chudera samicka odedre vsechnu praci samecek si jen "vrzne"

rad prijmu jakoukoli pripominku, radu, vytku k memu zameru s chovem angor. a predem za me vsem dekuji

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Ne Kvě 03, 2009 12:22

To nejsou výdky k vašemu chovu. Spíše zamyšlení. Každý má záměry, ale ne každý se s nimi podělí s druhými. Já sama si svoje chovatelské záměry tajim.

Ale asi nebudu lhát, když řeknu, že angora a jejich chov je sen každého zájmového chovatele. Musíme se snažit, aby se nedostali do rukou množitelů a lidí co by jen na této mutaci vydělávali. To by byla jejich degenerace jistá, bohužel...

A proto tu je další zamyšlení a to cena této mutace - nízká cena zapříčiná to, že se dostane do rukou lidí, kteří budou chtít vydělat. I když na druhou stranu když někdo bude chtít vydělat, tak si může i více zainvestovat a pak se mu to vrátí...
Proto bych já osobně velice dobře vybírala komu je dát. A v případě jistoty dobrého chovatele bych já osobně cenou kleska za cenu že se bude mít dobře a že nebude tato mutace zneužita právě k přetvořování na mamon.

jakubcincila
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Po Bře 09, 2009 10:10
Místo/Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jakubcincila » Ne Kvě 03, 2009 12:31

chovatelskych zameru mam vis a samozdrejme je neprozradim vsechny, ale u angor si rad necham poradit nebot chci at tato mutace zustane kvalitni. a to ze kdyz pristoupim k hudbe budoucnosti a jejich prodeji. kdyz reknu ze je nechci prodavat tak draho jako evropsti chovatele to neznamena ze budou za cenu standardu :) ale prijde mi ubohe chtit po nejake 16 ti lete holce co ji chce jako mazlicka chtit po ni rekneme 20 tis korun kdyz si budu jist ze se u ni bude mit dobre a ta holka ji zahrne laskou. orientacne stanoveny cenik uz mam, ale u me cena potazmo penize moc neznamenaji jde mi o to aby se cincilky co odeme odejdou meli dobre a pokud pomohou k rozsireni chovu u jineho chovatele ktery bude kvalitni a mit dobry vztah ke svym cincilam tak nevidim problem v tom slevit, vymenit za jinou cincilu.

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Ne Kvě 03, 2009 12:34

Já jsem teda razantně proti tunelům , límcům apd. praktikám .
Naposledy upravil(a) Jesse dne Stř Kvě 20, 2009 18:34, celkem upraveno 1 x.

jakubcincila
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Po Bře 09, 2009 10:10
Místo/Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jakubcincila » Ne Kvě 03, 2009 12:36

jesse - promin, ale toto je muj zpusob chovu teto mutace. vim ze neni dvakrat nejlepsi, ale pokud chci dosahnout svych cilu tak mi nic jineho nezbyva.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Ne Kvě 03, 2009 12:39

Jojo, ale už se tu bohužel mnohokrát stalo to, že někdo prodal levně činčilku (někomu o kom si myslel, že bude v dobrých rukou) a pak ji našel ve zveráku. :x Prostě pokud tě nakontaktuje někdo cizý, tak bych 100% nedůvěřovala. V případě této slevy (nejspíš i bez ní) bych sepsala dobře promyšlenou smlouvu, tak, aby to zvíhodnilo tebe jako prodejce který chce aby se měli dobře i chovatele který jim dá to co vyžaduješ.

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Ne Kvě 03, 2009 12:40

Ja si myslim , ze by to slo 100% jinak . Je na kazdem chovateli v cem ma sa zvirata , jak chova , to je jeho vec, ale tohle je jedna z veci , ktera je mi proti srsti . Limce pak mohou zarust a to musi byt pro ta zvirata utrpeni .

jakubcincila
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Po Bře 09, 2009 10:10
Místo/Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jakubcincila » Ne Kvě 03, 2009 12:45

smlouva ju samozdrejmosti prodeje at uz se slevou nebo bez ni. a smlouvu nehodlam sepisovat na kolene, ale ve s polupraci s rodinnym pravnikem. (sem rad ze nazor na smlouvu neni jen z me hlavy, pritelkyne mi za nej nadala ze je to zbytecnost:) tak ji muzu aspon ukazat ze to nni jen muj nazor dik zando)
cincili odeme odejdou pouze oplombovane

jakubcincila
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Po Bře 09, 2009 10:10
Místo/Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jakubcincila » Ne Kvě 03, 2009 12:53

jesse - no promin, ale pokud se o sve cincilky staras a venujes jim dostatecnou pecu tak jim limec urcite zarust nemuze!!!
apokud nekomu zaroste tak je to vul a ne chovatel(prosim nebrat jako urazku ale konstatovani faktu). o stavu svych zvirat musi mit dobry chovatel prehled a kontrolovat je min 2x denne, pri chovu vedsiho poctu zvirat by si mel najit cas a min 1x za tyden mit aspon chvilku kazde zvire v ruce kde si jej muze dukladne zkontrolovat.
take tesnosti (nedej boze zarustani) limcu si musi chovatel vsimnout pri pravidelnem cisteni klece.

take nerikam ze minim chovat v tech hnusnych malich klecich co se prodavaji pro velkochovy.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Ne Kvě 03, 2009 12:56

Smlouva je tady už mnohokrát omýlaná a již podepsaný rodokmen od chovatelej je smlouvou - zárukou.

Jinak dávat činčile naušnici bych nedělala, viděla sem už hodně zdeformovaných oušek a činčily si je vzájemně trhaj. Jsou z toho ošklivé úrazy. Tady bych pouvažovala o čipu. Sama sem o tomto uvažovalal, ale je to hodně složité...

jakubcincila
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Po Bře 09, 2009 10:10
Místo/Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jakubcincila » Ne Kvě 03, 2009 13:09

o moznosti ocipovat cincilu sem jeste neslysel... a co se tyce plomby... to dela hodne chovatelu nenapadlo me ze by to mohlo byt nebezpecne...

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Ne Kvě 03, 2009 15:15

Jakube , jak rikam , kazdy muze chovat jak chce . Me se tyto praktiky nelibi , myslim , ze se mnou bude spousta lidi souhlasit , naopak i nesouhlasit. Je to vec nazoru .

jakubcincila
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Po Bře 09, 2009 10:10
Místo/Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jakubcincila » Ne Kvě 03, 2009 15:25

jj to mas pravdu ze je to vec nazoru jen mi pride extremni ze by nekdo nechal zarust limec do sve cincilky...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Kvě 03, 2009 15:59

Je to věc každého, jestli použije límec, nebo ne. Ja osobně si myslim, že to činčilám vadi i nosit. Faktem ale je, že sem ho nikdy nepotřebovala. U většiny samců mám víc jak jednu samici.
Jinak co se týká čipu, tak můj vet řekl, že je to velmi riskantní, protože čip může v těle činčily putovat a tak ji může zabit. Já osobně bych byla pro tetování do ucha. Je to čitelný a zvířata to neohrozi (jak putovánim, tak že by si to navzájem vykousli)

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověď

Příspěvekod Lída » Ne Kvě 03, 2009 19:57

Dostala jsem mail z Rakouska, kde mě prosí chovatelky Heidy a Michaela, abych všechny pozdravila a mám napravit na pravou míru, že ony Royal Persian Angory činčily chovají, mají velmi kvalitní zvířata. Svým činčilám se věnují s láskou, ale v žádném případě se nechystají prodávat angory pod cenu, budou se prodávat jen chovatelům, kteří se jim budou jevit jako solidní a už vůbec nehodlají podporovat množení této vzácné mutace. Více si můžete přečíst na jejich stránkách:
http://www.angora.chinchillas.at/

Jakube, nechápu ani já tvá slova! kolik angorek chceš mít? proč ti jde o prodej, když zatím žádné nemáš?
vždyť důležité je uvažovat nejdříve o koupi a hlavně aklimatizaci těchto zvířat, je to práce na hodně let, než si vybuduješ rodiny, pak až jde na řadu páření a až na závěr snad prodej. nechápu tvůj pořadník.

Od koho budeš kupovat? možná bych i já ráda měnila. Budu ti vděčná za tipy dobrých chovů.
děkuji Lída

jakubcincila
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Po Bře 09, 2009 10:10
Místo/Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jakubcincila » Ne Kvě 03, 2009 20:06

zdravím lído... konecne nekdo kdo angorky ma... :) sem cekal kdy se do diskuze zapojite :)
co se tyce me a angor chci na zacatek dva samce a udelat si genove zvirata.
a pote podle toho jak to pude s penezi tak chci prikupovat dalsi do 3ti let pocitam s cca 10 angorama samci
co se tyce prodeje tak je to soucast kazdeho vetsiho chovu... ale urcite je neprodam nekomu u koho si nebudu jist jeho laskou k nim... nebo nekomu kdo by je mel jako formu zisku...

jakmile si je pricezu budete jedna z prvnich koho si na farmu pozvu a pochlubim se s nimi...

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověď

Příspěvekod Lída » Ne Kvě 03, 2009 20:09

přeji mnoho štěstí s chovem!
budete dražit z USA nebo z Ruska nebo kupujete v Evropě?
ptám se kvůli výměny krve :wink:

jakubcincila
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Po Bře 09, 2009 10:10
Místo/Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jakubcincila » Ne Kvě 03, 2009 20:10

prvni samci jsou z rakouska, pakmam zamluveneho samecka v norsku a urcite pudu do americke aukce... a mam zatim zajem jen o standard angoru barvy si udelam sam

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”