Drbání....:)

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Zolty

Drbání....:)

Příspěvekod Zolty » Čt Zář 22, 2005 10:56

.. prosim, dejte mi své rady... kde se to zaručeně činčám líbí když je drabáte?.. na jakejch místech... :wink:

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Zář 22, 2005 10:58

Určitě za uchem a pod předními tlapkami. Poznáš to jednoduše, činčila se tak divně blaženě šklebí a nakrucuje se :lol: .

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Čt Zář 22, 2005 10:58

jednoznačně pod bradou a pod uchem - pod tím uchem jsem je dokonce jednou přistihla jak se drbou čumáčky navzájem, asi se tak mazlili :D. měli u toho stejně slastnej výraz jak když je podrbu já :D

Zolty

Příspěvekod Zolty » Čt Zář 22, 2005 11:07

no právě já jsem tam Sašu taky drbala a nijak na to nereagoval.. poslední dobou je stejně ke mě nákej odtažitej :cry:

Disable adblock

K.a.r.l.i.cz.e.k.

Příspěvekod K.a.r.l.i.cz.e.k. » Čt Zář 22, 2005 12:18

Každá to má ráda jinde. Ale hlaĎ jí mezi ouškama a ona už se nastaví na nejlepší místečko. Nikoušek má nejradši kolem tvářiček.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Zář 22, 2005 12:38

Čincilky mají moc rády i drbání v uchu. Ne šimrání, ale třeba jako když v uchu drbete psa - je to spíš takové mnutí třeba palcem nebo kloubem prstu. To Lumpík zůstane bez hnutí sedět a jen zavírá blahem oči.
Dlouho jsem tenhle způsob drbání neznala, až na veterině takhle Lumpíka drbali a on z toho byl úplně na větvi.
Není to moc pro mlaďochy, třeba Mrňouse se mi nepodařilo takto podrbat. Ten má zase rád drbání vzadu na krku :lol:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Zář 22, 2005 12:46

naše činči milují drbání za ušima. A co nesnáší úplně - drbání na zadku - včera jsem to vyzkoušela a už prej to dělat nemám. Charlie se po mě ohnal takovým způsobem, že jsem se až lekla.... :P

Zolty

Příspěvekod Zolty » Čt Zář 22, 2005 12:54

jo, dobře, díky za tipy.. sice jsem už většinu vyzkoušela, ale bez odezvy nákýho blaha... a nevim jak mám Sašu chovat, vůbec to nemá rád, ani na chvilku... když ho držim v ruce, tak se bojim, že mu to neni příjemný.. :(

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Zář 22, 2005 13:17

Zolty napsal:jo, dobře, díky za tipy.. sice jsem už většinu vyzkoušela, ale bez odezvy nákýho blaha... a nevim jak mám Sašu chovat, vůbec to nemá rád, ani na chvilku... když ho držim v ruce, tak se bojim, že mu to neni příjemný.. :(


Jsou činčilky, který si zvyknou i na chování, ale většinou je tomu tak, že se chovat moc nechtěj - na to mají moc energie. Naše činči se chovat nechtěj, ale když chtěj, tak přijdou samy, sednou si na klín a tak šprťouchlácky na mě čučej.
Když k nám přijde návštěva a neznaj činčily, tak by si je chtěli pochovat a když jim řeknu ne, že to nejde, že to není křeček nebo morče, tak na mě blbě koukaj....... Ale mě je to fuk. 8)

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Zář 22, 2005 13:21

camilla napsal:Když k nám přijde návštěva a neznaj činčily, tak by si je chtěli pochovat a když jim řeknu ne, že to nejde, že to není křeček nebo morče, tak na mě blbě koukaj....... Ale mě je to fuk. 8)


Stává se mi to samé. Někdo prostě nedovede pochopit, že činčila nesedí jako trubka na jednom místě a že si jí prostě pochovat nemůže. A co teprv kdybych jim řekla, že moji kluci nejsou na mé návštěvy nikterak zvědaví :wink: :lol:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Zář 22, 2005 13:32

taky nemám ráda návštěvy, který přijdou a začnou - hlodavce do bytu, vždyť to smrdí apod. Říkaj to ovšem i o psech - ale to už k tomu prostě patří - co si budem povídat - i někteří lidé páchnout - :roll: - ale to nemůže pochopit nikdo, kdo si nechce do bytu pořídit zvířátko, jelikož pouští chlupy a pod. Takový návštěvy je lepší do bytu ani nepouštět... I když nevím, jak bych to udělala se svou mamkou.... :D :wink: :D

Zolty

Příspěvekod Zolty » Čt Zář 22, 2005 13:59

je fakt že my máme psi a někdy jsou trochu cítit - kord po ránu, když přídu ráno a nikdo ještě venku nebyl, tak jsou cítit, ale jinak v pohodě.. a činča?.. tak ta neni cejtit vůbec... ale to určo víte :wink:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Zář 22, 2005 14:13

Zolty napsal:je fakt že my máme psi a někdy jsou trochu cítit - kord po ránu, když přídu ráno a nikdo ještě venku nebyl, tak jsou cítit, ale jinak v pohodě.. a činča?.. tak ta neni cejtit vůbec... ale to určo víte :wink:


mám jich doma celkem 6 a nesmrděj ......

Zolty

Příspěvekod Zolty » Čt Zář 22, 2005 14:18

chichi, my máme dva, ale v malym bytě.. pitbula a schi-tzu.. nebo jak se to píše... pitbul je cítit, ale nikomu to nevadí... milujem ho, je skvělej..

Zolty

Příspěvekod Zolty » Čt Zář 22, 2005 18:07

fakt díky, zkusim to...

Zolty

Příspěvekod Zolty » Čt Zář 22, 2005 21:53

tak dneska jsem se to snažila praktikovat a vůbec.. je to divný.. právě i přes den... ještě se zeptám: jak je máte ochočený?.... Saša se nechce právě podrbat, nedá se moc na ruce, ale proběhnout a provokovat mě tim, že zaleze pod postel, to jo :lol: :lol: :lol: ...

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Pá Zář 23, 2005 7:40

u nás si Casyna zvykla asi tak po měsíci, Charliemu je u nás 3/4 roku a pořád na sebe nenechá sáhnout, přijde, to jo, ale pohladit se nenechá. Chico ten je na drbání připravenej pokaždý, když projdu kolem klece a Amálka, tu mám pár tejdnů - sice přijde, nechá se podrbat tak jednou, dvakrát a uteče, ale už si taky zvyká. No a prckové? Ty jsou měsíc staří, Rozárka, ta je pořád ustrašená, ale sameček, ten je u mě pořád, jakmile otevřu klec...
Jen jsem tím chtěla říct, že každá činča je jiná, jedné stačí týden, druhý rok.... Vyčkej času..... Nech ji, ať přijde sama. Já činči zvykám tím způsobem, že se s nima zavřu do koupelny, pustím ji, sednu si na zem a celou dobu na ní mluvim...

Zolty

Příspěvekod Zolty » Pá Zář 23, 2005 8:47

jo, to dělám taky, ale u mě v pokoji, přece jenom nejsem hloupej chovatel.. samozřejmě že mu dám čas, nikdy by mě neodradil :wink:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Pá Zář 23, 2005 9:54

Zolty napsal:jo, to dělám taky, ale u mě v pokoji, přece jenom nejsem hloupej chovatel.. samozřejmě že mu dám čas, nikdy by mě neodradil :wink:


nechtěla jsem tím říct, že jsi hloupý chovatel... :? to bych si nedovolila. Jenže, když já se rozepíšu, tak se těžko zastavuju. Většinou ve fóru odpovídám tak, že zkušený chovatel si řekne, proč to všechno píše, když já to znám, ale spíš to dělám pro nové uživatele a začátečníky. :lol:

Host

Příspěvekod Host » Pá Zář 23, 2005 11:42

camilla napsal:
Zolty napsal:jo, to dělám taky, ale u mě v pokoji, přece jenom nejsem hloupej chovatel.. samozřejmě že mu dám čas, nikdy by mě neodradil :wink:


nechtěla jsem tím říct, že jsi hloupý chovatel... :? spíš to dělám pro nové uživatele a začátečníky. :lol:

já jsem to tak nebrala, ale řikala jsem si sama, snad nedělám něco špatně.. všem rad si hrozně vážim, ne jinak těch tvých... díky..

Zolty

Příspěvekod Zolty » Pá Zář 23, 2005 11:43

to bylo ode mě... :wink:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Pá Zář 23, 2005 12:52

s arturem je to tak, nejdříve mu dám "očuchat" můj prst, jakmile zjistí, že jsem to já(nevím jak to pozná :lol: ) povolí ouška do uvolněné polohy(vždycky je má tak nějak u sebe :lol: ) a já ho můžu poškrabkat :lol:
po tomhle "seznamování" nastává část 2, tak "jedu" kolem ouška k bradě a potom ho škrabkám pod bradou, to už zavírá očička a nasazuje blažený výraz!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :oops: :roll: :lol: :lol:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Pá Zář 23, 2005 13:09

Já když jdu k činčám, tak na ně mluvím, když si to tak vezmu, tak já si s nima povídám pořád.... :lol: ale jinak jsem normální... :lol:

Zolty v pohodě... :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”