Prvorodička, odmítá mládě, stále se od něj straní..?

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Črv 08, 2011 21:56

to je mi moc líto chudiny :cry: ať aspoň maminka to zvládne

Disable adblock

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Stř Črv 08, 2011 22:32

miminka je mi moc líto :cry: tak ať to zvládne aspoň samička.budu držet palce

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Stř Črv 08, 2011 22:44

:( Tak hodne sil mamine.

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SELINA » Stř Črv 08, 2011 23:05

Maminku sem zkusila dát do společné voliéry k ostatním. Okamžitě se na ni sběhli naše dvě měsíční mládata a začala cucat mlíčko, která nám porodila naštěstí bezporblémově moje Gedžitka, mamka všech našich činčilek, zakladatelka rodiny.
No maminka zesnulého činčilátka si neustále lehá na poličkách na bok, nožičkama ke stěně a ostatní čičily, kluci i holky ji lížou mezi nohama. Snad jí to nepodráždí...??

Proč si ale neistále lehá na bok??

ps: tatínek jí taky občasně odsává mléko.

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Črv 09, 2011 0:59

To je moc smutný příběh. Obdivuji, jak to zvládáš. Já bych to vůbec nedala s těma střívkama, letěla bych hned na vterinu, ale jak jsem tak pochopila, už by bylo nejspíš pozdě, než bych tam činču dovezla. Proč si lehá na bok, no moje Gadgetka :) si na bok lehá pořád, od tý doby co porodila už druhý mládě, mimochodem u nás je to taky (s Chipem) zakladatelka rodiny. A na bok si lehají i ostatní naše činči, asi jim je to tak příjemný. Ale jestli to předtim nedělala, nevim, napadá mě jen to, že jí to je pohodlnější a to už z jakéhokoli důvodu, žádného nového, věřím. Držím moc moc palce a přeju dostatek sil pro vás obě. Jo a ještě, že jí to lízají, no tak zvířátka si lížou snad vždycky rány, jejich sliny obsahují látky fungující jako desinfekce. Tak snad jí to neuškodí, no. Je vidět, jak ji mají rádi, to je dobře, že cití od vás všech podoru, takže motivace, aby to nevzdávala je určitě dost velká. Ještě jdnou hodně štěstí a sil.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Čt Črv 09, 2011 1:11

Na boku se u nás spí taky, někdy i na zádech. Aneb "mrtvá činčila", vyskakující s dost dotčeným výrazem typu "Co je, vole?" když zaťukám na dvířka voliéry :D . Snad bude činčule brzo v pořádku a už se ti tohle nikdy nezopakuje. Ať se drží :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Črv 09, 2011 9:01

Má to citlivé,rpto je pro ní pohodlnější ležet na boku.Třeba první den po porodu tak vidím většinu mamin.Nebo když sedí odlehčují zadečku.Když by spala,tlačila by si na to a bylo by jí to nepříjemné,bok je pohodlný.
U nás tak spí skoro všichni,kolikrát otevřu klec a jen na mě kouknou a chrní dál :lol:

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SELINA » Čt Črv 09, 2011 15:48

no o je právě to. Umě taky spí činčily v různejch polohách, cožpak o to, to ano, činčiláček třeba spí na břiše, zadní packy za sebe natažený a hlavu skřílou v rohu stěny směrem nahoru. Vypadá jak rozšláplá činčila apřitom je tojeho nejpohodlnější poloha :D
To jo no, ale Šmoulinka, to ja te prvorodička, tak ona většinou spí vždy jen n v sedě nebo občas na boku, většinou se spíš choulík ostatním. A od porodu na boku ležela taky jen zřídka, až teď po tom problém s tou dělohou a střívkem vždy přijde ke stěně voliéry , sedne si a pak sebou prostě z ničeho nic šlehne. Člověk se lekne, jestli to s ní neseklo, ale ona prostě sebou takhle praští pokaždý a dělá to o toho problému no. U ní je to velmi neobvyklé, velmi. Proto se ptám.
V noci sem jí pozorovala a viděla sem jí papat seno a bumbat vodičku. od rána ale zatím jen spinká, doufám, že se jí už udělá konečně ještě o něco líp.
Držte palce, když ne to malé, tak alespon at je ona v pořádku.. :(

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”