Je to opravdu čoko?

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Je to opravdu čoko?

Příspěvekod luciex » Po Zář 19, 2011 13:02

Prosím všechny o radu.V Německu mám zarezervovanou(již jsem poslala zálohu) činčilku čoko.Rodiče jsou white čoko a ede.Jako miminko vypadala na čoko,ted jí je měsíc a půl a na čoko vůbec nevypadá :( Chovatelka mi tvrdí,že ztmavne.Já nechci dát plno peněz za tana.Poraďte prosím,jestli dotmavne do čoko.Děkuji všem.
ve věku půlměsíce
Obrázek

měsíc a půl
Obrázek

Disable adblock

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Po Zář 19, 2011 13:09

Řekla bych že je medium ale tmavnou až do roka.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Po Zář 19, 2011 13:12

já si myslím také že je to tak maximálně medium :( Já netušila,že tolik zesvětlá.Co ted?To mám za ní dát 3000kč a doufat že ztmavne? :/

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Po Zář 19, 2011 13:17

U Tanů je to sázka do loterie.Já bych to nedala ale je to jen můj názor.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Zář 19, 2011 13:18

Ta asi na coko podle me neztmavne.Pokud Ti tvrdila neco jineho, tak mas pravo na vraceni zalohy, ale mela sis to nechat osetrit na papire

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Zář 19, 2011 13:32

Připadá mi tak na medium. Ve 2 měsících už by měla vypadat jinak než takto.
Tani tmavnou dlouho, může být klidně i Dark ale Čoko nebude.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Po Zář 19, 2011 13:40

Tak vám děkuju za rady.Já bych si jí klidně vzala i když nebude čoko,protože tam stejně jedu i pro jinou činču,ale aspon kdyby mi slevila.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Zář 19, 2011 13:44

Pokud to není ta mutace co byla zamluvena, tak seriózní chovatel nabídne slevu nebo vrácení zálohy, či jinou činčilu.
Je možné, že si za tím že je čoko bude stát na což má právo, pak bych to ošetřila ve smlouvě kompenzací v případě nedotmavnutí.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Po Zář 19, 2011 14:26

Paní mi napsala,že jsem jí kupovala jako čoko,že tan nikdy nebyla a že dotmavne.Takhle jsem si to přeložila,možná to myšlené trochu jinak,nevim. Každopádně budu vyžadovat slevu pokud do té doby než si pro ní pojedu neztmavne.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Po Zář 19, 2011 17:23

paní mi nabídla ať si řeknu kolik bych za ní dala.Poraďte mi prosím jakou má medium tan cenu.Děkuji

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Po Zář 19, 2011 17:25

asi tak 1400Kč

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Po Zář 19, 2011 17:28

jj díky ;)

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Po Zář 19, 2011 19:38

A není to náhodou tak,jak jsem ti v SZ psala, že mi přijde na TOV a k tomu že neni tak tmavá jak by čoko měla?

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Po Zář 19, 2011 20:23

ToV je no.Uvidíme jak ztmavne.

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Po Zář 19, 2011 20:26

možná ztmavne anebo může i zesvětlat.jak jste se nakonec s chovatelkou domluvila

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Po Zář 19, 2011 21:24

prodá mi jí za 1500Kč,nakonec tím že hned přistoupila na nižší cenu se prozradila,že to asi nebude opravdu čoko,jinak by si na tom více trvala.To je děs,jak by mě klidně podvedla kdybych v tom neměla alespon trochu přehled. :(

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Zář 19, 2011 22:56

Tak to me desi, ze by uz i v Nemecku byli take nepoctivci, jako u nas?Koukam, ze lidem uz nelze verit nikde na svete.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Zář 19, 2011 23:18

To že je to Německo neznamená kvalitu. I v zahraničí jsou stejně kvalitní a stejně nekvalitní chovatelé jako u nás. Seriózní i neseriózní.
To, že činčila pochází ze zahraničí nezaručí kvalitu a kvalitu ani nepoznám z fotky. Činčila ze zahraničí může být i méně kvalitní než z chovů v ČR.
Proto říkám, pokud chcete činičlu dražší mutace, dojeďete se podívat. Pak různý přeprodej může zkončit takto a co pak poškozený chovatel??? Vem si, že by se nejednalo o tebe, ale o činčilu přeprodanou přes tebe.

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Út Zář 20, 2011 7:29

minlub napsal:To že je to Německo neznamená kvalitu. I v zahraničí jsou stejně kvalitní a stejně nekvalitní chovatelé jako u nás. Seriózní i neseriózní.
To, že činčila pochází ze zahraničí nezaručí kvalitu a kvalitu ani nepoznám z fotky. Činčila ze zahraničí může být i méně kvalitní než z chovů v ČR.
Proto říkám, pokud chcete činičlu dražší mutace, dojeďete se podívat. Pak různý přeprodej může zkončit takto a co pak poškozený chovatel??? Vem si, že by se nejednalo o tebe, ale o činčilu přeprodanou přes tebe.

souhlasím s vámi.a to jak píšete a co kdyby byla prodaná přes Luciex.To už taky brzy nastane.Nabízí na svých stránkách White ebony po rodičích White mosaic a standard.A ještě Tana po silver mosaic a Brown velvet.
Takže kdo se v mutacích nevyzná a koupí takovou činčilku tak doma bude mít úplně něco jiného

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Út Zář 20, 2011 7:40

no jen si opět rejpněte :wink: Tady je to fakt na hlavu,proč zase píšete do jiného tématu?Proč se v tom vůbec pořád hrabete,vždyť zrovna vy si nic nekupujete.Tak dejte pokoj :evil:
Proč myslíte že tam jedu osobně do toho Německa?Podívat se,jestli je vše s činčilkou ok,jestli má dobrou srst,jestli má správnou váhu,nemá nějakou nemoc na pohled...Kdyby nebylo něco v pořádku ihned volám tomu,komu tu činčilku vezu.Navíc ty informace na těch stránkách dělal můj bratr,nevyzná se v tom,já nemám čas to kontrolovat a když už má někdo o činčilku zájem umí si snad napsat o vysvětlení do sz ne?Jsou tu chytřejší lidi,kteří hned všechno nerozmazávají na veřejnosti.Nejsou tu všichni tak strašně světaznalí jako vy někteří.Tak už zalezte a nechte mě bejt.Já do vás taky nijak nereju.
A ohledně této činčilky,sami jste říkali že u tanů se nikdy moc neví jak dotmavnou,tak co do toho pletete,že všechny možné činčilky které bych přivezla do ČR budou mít stejný tento problém?Fakt už jděte do háje.Myslim to vážně.Na ty vaše nekonečný poučky a urážky tu není nikdo zvědavý!
Je to stejné jako s Ladus,nabízí vám nějaké nové krmivo a hned se do ní všichni pustíte,jaké jsou na tom chyby.Copak to zrovna Vám nutí?Pokud nemáte zájem nebo je v tom něco co nechcete dávat svým činčilkám a nedoporučujete to ani pro další činčilky,Tak napište sz.Navíc když si činčilka vezme jednou po dobu svého života pár tučnějších nebo méně vyživených peletek,nezabije jí to.Fakt nechápu proč tu musíte dělat neustále zlou krev.
Ok chápu,že když něco není podle vás v pořádku chcete to dát vědět všem,aby někdo jiný neudělal stejnou chybu,ale proč to jen jednoduše jednou neřekenete a dost?Proč se v tom pořád víc a víc nípete?
Chceme mít přece web o činčilkách,kde je každý vítán,když potřebuje s něčím pomoci,ne web kde je takováhle atmosféra,kvůli které to tu všem znepříjemňuje čtení.To máte skoro na každém nově založeném tématu.Pár z nich končí vždy hádkou.Tak už se na sebou zamyslete a nechte toho!Prosím...

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Út Zář 20, 2011 8:08

Nevím proč se hned rozčilujete.To nebylo myšleno nějak ve zlém ani mířeno na vás.tyhle chybné informace vám mohl dát chovatel a to je právě docela problém.To máte pravdu že si od vás žádnou činčilku nekupuju protože si jí radši koupím od ověřených chovatelů a kde vidím i rodiče.Tak nevim proč se čertíte.A já jsem vám to psala na SZ a vy jste napsala že jste to brala jenom podle fotek a že to opravíte.

Avatar uživatele
Poorubacka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: Ne Kvě 31, 2009 9:51
Místo/Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvekod Poorubacka » Út Zář 20, 2011 8:29

Luciex promiň, ale ti lidé co Ti tady píší případný problém který by mohl (nemusel) nastat, tak snad hned nejsou rýpalové ale chtějí Ti poradit co se může stát... Nevím asi si chceš na takový problém počkat až dorazí a pak tady budeš tak akorát brečet že to byla blbost... A jak psala Minlub co by jsi dělala kdyby se stalo to, že by někdo dostal jinou činču než si zaplatí??? Dejme tomu třeba bych si koupila čoko a přijel by mi medium tak bych asi vraždila že jo... Okamžitě bych se obracela na Tebe ať si činču vezmeš zpátky a vrátíš mi peníze... Víš ono i z mediuma na fotkách uděláš čoko... Stačí ji vyfotit v šeru a šikovně a na světě je foto na kterém je čoko... Všichni kdo Ti napsali, že to není moc dobrý nápad Tě nechtěli nijak urazit či Tě napadat... Měla by jses zamyslet sama co Ti tím chtěli říct!!! Určitě je tu dost lidí, kteří se s tím už setkali a jen Ti dávají radu... Nevím proč to bereš hned jako rýpání... A co se třeba týče Laduš a toho krmení... Nevím jak to tam bylo, nečetla jsem, ale nevím proč když ostatní ví, že je to špatné krmení by to měli psát do SZ??? Tak snad je to diskuzní fórum a taky jsem ráda, že jsem se tu dočetla které krmení je špatné a které dobré...

luciex napsal:Navíc když si činčilka vezme jednou po dobu svého života pár tučnějších nebo méně vyživených peletek,nezabije jí to

Toto snad doufám nemyslíš vážně??? Jak bych asi poznala jako laik že ty granulky jsou tučnější a nebo méně výživné??? Pokud by k tomu někdo něco nenapsal veřejně... Takže by to asi těžko bylo jednou po dobu jejího života... A pokud bych věděla že to není to pravé ořechové tak bych jí je rozhodně nekoupila, nebo Ty ano???

Promiň, ale připadá mi, že jen trpíš nějakým stihomamem , že Ti chce pořád jen někdo ublížit (nemyšleno zle)...

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Út Zář 20, 2011 8:43

s tím,kdyby ti byla dovezená jiná mutace než si chtěla za vyšší peníze plně souhlasim,je jasne že by se to řešilo přeze mě.Proto tady píšu že tam jedu,tAk trochu poznám jestli je to opravdu ta mutace.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Zář 20, 2011 8:49

Možná by si se měla trochu zklidnit a trochu slušnosti by taky nechybělo. Tímhle se akorát dopracuješ tam, že ti příště neodpoví nikdo. Reagovala jsem na jamin ne na tebe.
K tvému prodeji už nemám co dodat. Možná, že kdyby si se ze začátku ke všemu stavěla jinak, neměnila neustále názory, prodej, to co sháníš a nezamlouvala na více místech bylo by to jiné :roll: Když radíš, tak většinou jen co jsi kde přečetla a pak je z toho seznamování pudinkem :? A to že si občas vymýšlíš radši přejdu.
Myslím, že ne jen mě zaráží jak si na činčilách z Německa přidáváš cenu, neustále měníš nabídku, nabízíš od x chovatelů a prodáváš své činčily nevhodné do chovu o 800- 1000 kč dráž než jsi koupila. Ono chovatelé si to mezi sebou řeknou, i se v zahraničí zeptají.
A pokud něco chceš prodávat a nabízíš to na svých stránkách, nevymlouvej se že to dělá bratr. Nabízíš ty, ručíš za to, tak si to aspoň teda zkontroluj.
A určitě když chováš tak dlouho poznáš kvalitní činčilu, jak vzhledově, tak stavbou těla, tak kožichem 8) Navíc ani osobně některé mutace neurčíš správně.

Ano, je to web o činčilkách a fórum, kde se má každý právo vyjádřit. Ať už ty se svým přeprodejem, tak ostatní, kteří chtějí na něco upozornit. A pokud by zde každý každému vše odkýval, těžko se dozvíme něco nového o chovu, které granule nejsou vhodné, jak pomoct při problému ...... víc lidí, víc názorů, tak to ve světě chodí :wink:

Avatar uživatele
Poorubacka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: Ne Kvě 31, 2009 9:51
Místo/Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvekod Poorubacka » Út Zář 20, 2011 11:36

Úplně s Minlub souhlasím... A hlavně s tím, že kdybys dokonale poznala barvu činčil, tak se tady teď neptáš zda je to čoko i když na té druhé fotce je jasně znát, že to čoko není... Já znalec nejsem, ale tohle jsem poznala na poprvé... Dokonce jsem si i dobře tipla to že je to mediumek než jsem si přečetla názory jiných...

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”