Vzácnost a cena jednotlivých mutací

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Reznatko
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: Po Lis 14, 2011 23:17

Vzácnost a cena jednotlivých mutací

Příspěvekod Reznatko » So Lis 19, 2011 18:21

Toto téma jsem zde nenašel a tak ho zakládám. Pište sem vaše názory na ceny a vzácnost jednotlivých mutaci. Pokud se tu sejde více příspěvků a názoru tak můžeme první příspěvek aktualizovat a psát do něho vaše zkušenosti a názory na cenu a vzácnost jednotlivých mutací.

Disable adblock

Reznatko
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: Po Lis 14, 2011 23:17

Příspěvekod Reznatko » So Lis 19, 2011 18:22

Jako první by mě zajímalo jaký je Váš názor na cenu Black Velveta, Extra Dark Ebony a Dark Ebony. Je cena jiná u samičky a samečka?

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzácnost a cena jednotlivých mutací

Příspěvekod Wulfina » So Lis 19, 2011 18:23

To je dobrej nápad.. taky by mě zajímalo, jak se pohybují ceny jednotlivých mutací...

Já třeba prodávám standardy za 300,-- (ale je to o dohodě) :)

Reznatko
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: Po Lis 14, 2011 23:17

Příspěvekod Reznatko » So Lis 19, 2011 18:26

Za tři stovky také vykupují standartky ve zverimexu u mě ve městě. White wilson berou za šest stovek.

Disable adblock

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » So Lis 19, 2011 18:36

no, já si myslím, že to zase tak jednoznačně určit nejde, záleží na více faktorech než je jen vzácnost...a jednou už tu takový pokus o sestavení tabulky cen mutací byl na CHINCHILLA LANIGERA a nevím, jestli zrovna úspěšný...
navíc když se pak někdo nevleze do tabulky, tak aby mu hned lidi na hlavu nesypali popel :D

jinak já standarda sice ještě neprodávala, ale měla jsem párek standard x BV a tak jsem o cenách přemýšlela a nešla bych pod 500. už když jsem prodávala bounty(EDE) na mazlíka, tak se mi ozývali i výkupci a nejrůznější pofidérní lidé a odradila je právě cena. pak se mi ozval pán, který měl o činčilku opravdu zájem pouze na mazlíka, přišel se podívat a domluvili jsme se na slevě a nyní mi posílá fotečky a maily, jak se bounty má. takže si myslím, že je někdy lepší mít cenu trochu více nahoře a pak popřípadě slevit, když už si je člověk jistější, že nejde o někoho divnýho :)

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » So Lis 19, 2011 18:42

a taky se bude lišit cena za činčilku od neznámého chovatele a cena činčily výstavní kvality samozřejmě...a to může být opravdu velké cenové rozpětí, takže myslím, že něco tabulkovat, by bylo spíše zcestné...

Reznatko
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: Po Lis 14, 2011 23:17

Příspěvekod Reznatko » So Lis 19, 2011 18:46

Je pravda, že je to u těch cen složitější. Mě spíše zajímala nějaká průměrná cena. Je jasný, že některá činčila stejné mutace může být dražší i levnější. A také záleží i na lidech. Mě jde spíše o Vaše zkušenosti. Tabulku sestavovat rozhodně nechci. :)


Já si třeba ve čtvrtek dovezu domů činčilího chlapečka White Wilson za krasné čtyři stovky. Paní byla velmi ochotná a chtěla hlavně ať se má dobře. :) Pro ukázku vkládám fotku. Líbí se Vám? Doma už na něj čekají ve výběhu dvě nevěsty. Homo Beige a standartka.

Obrázek

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Lis 19, 2011 18:56

cena se liší podle kvality činčilky. Pokud chce někdo chovat pro radost a je mu jedno jak činčilka vypadá, bude hledat levné činčilky, ale pokud chce někdo chovat, vybírá si dražší činčily.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » So Lis 19, 2011 18:56

činčilák vypadá hrozně nevykoupaně, tak určo hned po příjezdu nechat pořádně vykoupat - nejlépe nechat písek nonstop... a jak je starý? vypadá tak na 3 měsíce, nepůjde k nevěstám hned, ne?

Reznatko
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: Po Lis 14, 2011 23:17

Příspěvekod Reznatko » So Lis 19, 2011 19:00

Jojo má momentálně tři měsíce a váhu 350g. Plánuji ho tam dát zhruba za měsíc až dva. Až nevěsty trošku zestárnou a dorostou do dobré váhy. Nepočítám s tím, že by měli mít mladé hned jak ho tam dám. Myslím, že jim to bude několik měsíců trvat než si na sebe zvyknou.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » So Lis 19, 2011 19:04

sameček může k samicím při minimalní váze 500g a nejlépe po dosažení věku 8 měsíců! samičky při dosažení minimální váhy 550g a stejného věku :!: zabřeznou může příliš brzo a nepřežít porod a sameček se zase může seknout v růstu. to, že si činčily na sebe zvykají několik měsíců není pravidlem...zabřeznout může při první říji.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » So Lis 19, 2011 19:06

možná by bylo lepší si trochu pročíst fórum, než se pustíte do chovu, nejdete tu spoustu užitečných informací. po příjezdu nové činčilky je také nutné dodržet karanténu, atd...

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » So Lis 19, 2011 20:11

Souhlasim s Martej. Někdo prodává standardy za 300, na výstavě byli překrásný standardi z Dánské linie za 2400..

Sepp kdysi udělal jakousi tabulku, já osobně s ní nesouhlasím. Měl sice dobrou myšlenku, ale rozsah cen měl být o dost větší.. Spíše mi to přišlo jako pokus o doporučení cen pro všechny chovatele.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Lis 19, 2011 20:49

No co, mě to přijde jako fajn, aspoň člověk ví, kolem jaký ceny se motat :wink:

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » So Lis 19, 2011 21:12

Ale vždyť samozřejmě, ale měli by tam být rozsahy jako třeba u standardů - 300-2000? Nebo udělat rovnou něco jako skupiny hodnocení?..

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Lis 19, 2011 21:24

No co..
Standard klasický až 300,--
Standard dánská linie 2000-3000,--
No co, skupin můžou bejt tuny :wink:

Tak třeba mě by taky zajímaly ceny... třeba mám úžasnou Black velvetku, po dobrých rodičích, bude vhodná do chovu (má 4 tejdny a už skoro 200g) a netušim, co si za ní mám říct... ??

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » So Lis 19, 2011 21:35

já osobně bych tabulku nedělala, je to čistě na chovateli. Já když si nejsem jistá tak napíši nějaké chovatelce ( kamarádce ) o radu ;)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » So Lis 19, 2011 21:38

Mně přijde,že se ceny hrozně snížily. Já jsem dostala silverka, který původně stál prý 2000,- ( je mu cca 4,5 roku) a co jsem tu koukala tak před rokem,tak byli většinou kolem 1000,- a nyní je vidím i za 500,- a méně, což mi přijde levné. Stejně jako za black velvetku jsem dala 800,- a přijde mi to levné. Já bych s velvetem pod 1000,- nešla. Jen pokud by neměl váhu třeba. Pokud člověk o činčilu zájem má, tak si připlatí.A pokud se zájemci jeví jako slušní a opravdu mají zájem a pujde do dobrych rukou tak sleva ano.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Lis 19, 2011 21:50

verýk napsal:já osobně bych tabulku nedělala, je to čistě na chovateli. Já když si nejsem jistá tak napíši nějaké chovatelce ( kamarádce ) o radu ;)


Asi ano... za radu nic nedáš :)

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monisska » Ne Lis 20, 2011 1:16

LenkaKarlovyVary napsal:...Stejně jako za black velvetku jsem dala 800,- a přijde mi to levné. Já bych s velvetem pod 1000,- nešla. Jen pokud by neměl váhu třeba. Pokud člověk o činčilu zájem má, tak si připlatí.A pokud se zájemci jeví jako slušní a opravdu mají zájem a pujde do dobrych rukou tak sleva ano.


To předpokládám je Mia, že? Taky jsem netušila kolik si za ni říct, bylo to moje první miminko, takže jsem si řekla to samý, co jsem dala za její maminku. Což je krásná, velká samička po dobrých rodičích. :wink:

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » Pá Lis 25, 2011 12:58

Takováhle tabulka mi připadá zbytečná,zavádějící a může poškodit cohvatele.
Dám příklad-zmiňovaný Extra dark ebony.Za otuhle mutací se žene každý,připadá mi že kvůli vidině peněz.Cena 1500-3000kč,řekne vám to něco?normální člověk si řekne,to je přece jedno,stejná mutace,koupím za 1500kč.Ale ty levnější,z neznámých chovů mají většinou rypák,řídkou srst,dosáhnou minimální váhy,někdy ani to ne,můžou mít porlbémy s porody,kojením,povahově agresivní,být nemocný....ten kdo ví spíš investuje,dá 3000kč a je spokojený s krásným zvířetem.Neříkám že za vyšší vcenu bude bezproblémové ale je zde minimální šance,víte co kupujete,rodiče atd.

Bohužel jsme pořád ještě na úrovni toho "koupím co nejlevněji,je to přeci stejná mutace,je to jedno.A ten co má dražší je vyděrač a má drahé činčily" Pak se ale nedivte že brzy přestane být o činčily od takových rodičů zájem.... :roll:

Reznatko napsal:Já si třeba ve čtvrtek dovezu domů činčilího chlapečka White Wilson za krasné čtyři stovky.

to je to o čem mluvím

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Pá Lis 25, 2011 13:12

chovčinčil souhlasím, ale ne každý má ticíse na špičkové činčily a ne každá levnější činčila je nekvalitní ;)

Já mám krásného, velkého (kolem 650g) a hlavně zdravého standard samce za 400,-Kč . Ale samozřejmě máte pravdu většinou je to tak, jak píšete, ale i výjimky se najdou:)

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » Pá Lis 25, 2011 13:24

Reňaa a víš určitě že je kvalitní?Poznáš to?Myslím srst,povaha,předávání genů a plození zdravých potomků?K tomuhle u kvalitních činčil z lepších chovů je velký předpoklad.Beru že je máš na mazlíky,koukám že jen 2 alůe když někdo zakládá chov měl by asi šáhnout jinam než k neznámému cohvateli.Už jen prot,aby byli spokojení ti,co si pak od něj mládě koupí.
A ano,vyjímky se najdou,plně souhlasím,ale při dnešní nutné rezervaci a záloze předem,pokud je činičla z daleka bych seo pravdu bál někde tu vyjímku hledat.
A neřekl bych tisíce,přece není takový rozdíl mezi cenou u chovatele.Myslím že většina stanovuje cenu mláďat podle ceny rodičů.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Pá Lis 25, 2011 13:31

Mám ho od Lídy a pochybuji, že ta by prodávala nekvalitní zvířata, vezmu ho na příští výstavu v ČR a uvidím jak dopadnu no :D

Máš pravdu nepoznám asi super kvalitní zvíře, ale poznám, že zmiňovaný samec má mnohem kvalitnější srst, lepší stavbu těla než jeho spolubydlící ze zverimexu...ted ho mám na "mazlíka", ale časem bych mu pořídila nevěstu :) A určitě pokud bych zakládala jednou chov tak si raději našetřím víc abych si mohla pořídit kvalitní zvířata. Vždycky to tak je, lepší je připlatit si.

Ale to jsem už asi mimo tému :D

monka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Út Črc 19, 2011 21:35

Příspěvekod monka » Pá Lis 25, 2011 17:57

S těmi cenami je to těžké,já jsem kupovala činče z velkochovu...a platila jsem např extra dark ebony 2500,brown velvet 1800,medium ebony 1500,wilson 1600,standard 1200 atd. ale na internetu pochybuji,že za tyhle ceny někdo od mně koupi činčily,pokud nemám jméno chovatele s kvalitními činčilami :cry:

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”