Proč nepijí???

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

Proč nepijí???

Příspěvekod Host » Stř Říj 24, 2007 8:47

Pořídila jsem si dva nové činčiláčky.. jsou jim 4 měsíce a dostala jsem je od lidí, kteří je pěstují pouze pro kožichy, takže byli zavření v malé klícce plné sena. Teď si asi nemohou moc zyknout, ačkoliv jeden je v pohodě, druhý neustále prská a to mu nikdo nic nedělá. :cry: Ale největší problém mám ten, že se mi zdá, že nechtějí vůbec pít! Co s nimi?? Poradí mi někdo??? Děkuji

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Stř Říj 24, 2007 9:03

Činčila celkově málo pije. Hlídej stav hladiny na napáječce. Určitě jsou od toho kožešináře zvyklí na napáječky, takže si myslim, že pít budou.
Kdyby opravdu ne, tak si je vem postupně na klín a vem napáječku a dej jim ji před čumáček tak, aby se udělala kapka (dotkni se pusinky) a on ji měl v pusince. Přijde nato, že tam je voda a že musí jazikem šťouchat do kovové kuličky, aby vytekla voda. Tím je to naučíš.

Ideílní napáječka:
http://i.mall.cz/5399345/

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Stř Říj 24, 2007 11:48

Také zkontroluj napáječku mě holky minulý týden najednou přestaly pít a ona se jim zasekla kulička v napáječce a netekla voda. :shock:

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Stř Říj 24, 2007 11:51

zalezi na cincilke....moj napriklad malo pije....ale co mam kamaratov tak im viacej piju vodu.... :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Stř Říj 24, 2007 12:09

ajtik napsal:Také zkontroluj napáječku mě holky minulý týden najednou přestaly pít a ona se jim zasekla kulička v napáječce a netekla voda. :shock:

Tohle se mi minulý týden stalo taky.

Avatar uživatele
lululík
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 464
Registrován: So Dub 07, 2007 13:26
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lululík » Stř Říj 24, 2007 17:15

Ahoj
V neděli jsem si přivezla black velvetku od camilly.
Je moc hezoučká...ale taky se mi zdá že nepije.
Voda v noci trošku ubyla ale to asi proto,že napaječka prokapává.
Takže je tu jedna otázka:co s prokapávající napaječkou?
Holku jsem si teda vzala na klín a strčila k ní napaječku-pít umí a hned se na to vrhla.Ale podle mě jí v kleci nemůže najít(napaječka je upevněná na dvířkách)...Holčina se nepohybuje moc k dvířkám a je spíše vzadu v kleci...asi je vystrašená z nového domova a nebo plachá(taky prská ale to by se mohlo časem zpravit)
Takže je tu druhá otázka:jak naučit činču že zde nebo támhle je napaječka z které má pít?
(už jsem jí to ukazovala že jsem jí lákala na rozinku k napaječce-napila se ale víckrát už ne)
zatím aoj :wink:

Avatar uživatele
hani
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: Po Kvě 08, 2006 15:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hani » Stř Říj 24, 2007 18:28

Teda ty moje pijou až moc se mi zdá.Hlavně Cílinka, už jsem si říkala, jestli nemá něco s ledvinama.Ale jinak je úplně v pohodě.No a samosřejmě když pořád glgaj, tak taky neustále čůraj.Pořád a všude hruuuuza :roll:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Stř Říj 24, 2007 20:01

lululík napsal:Ahoj
V neděli jsem si přivezla black velvetku od camilly.
Je moc hezoučká...ale taky se mi zdá že nepije.
Voda v noci trošku ubyla ale to asi proto,že napaječka prokapává.
Takže je tu jedna otázka:co s prokapávající napaječkou?
Holku jsem si teda vzala na klín a strčila k ní napaječku-pít umí a hned se na to vrhla.Ale podle mě jí v kleci nemůže najít(napaječka je upevněná na dvířkách)...Holčina se nepohybuje moc k dvířkám a je spíše vzadu v kleci...asi je vystrašená z nového domova a nebo plachá(taky prská ale to by se mohlo časem zpravit)
Takže je tu druhá otázka:jak naučit činču že zde nebo támhle je napaječka z které má pít?
(už jsem jí to ukazovala že jsem jí lákala na rozinku k napaječce-napila se ale víckrát už ne)
zatím aoj :wink:


Ahoj, prokapávající napaječku bych řešila nákupem nové napaječky...
Moje potvory nikdy neměly problém najít kde mají pití, možná jestsli nerada chodí ke dvířkám tak zkusit tu napaječku dát jinam...
M.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Čt Říj 25, 2007 8:42

dle mé zkušenosti pokud, obzvláš´t přes zimu, ubyde za několik dní jen pár kapek, nic se neděje, moje činče upijí za 24 hodin snad mililitr, a to ještě přeháním
pokud napáječku k dispozici má, víš, že z ní pít umí, ale nepije, tak je to zkrátka tím, že žízeň nemá :wink:

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Čt Říj 25, 2007 10:54

u nás třeba samci nepijí skoro vůbec, ale samice mají za den pryč i přes 50ml.. je to asi činču od činči; myslím, že pokud mají k dispozici vodu a nepijí, prostě nemají žízeň.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Čt Říj 25, 2007 11:12

těm mým potvorám musím dávat každý den novu napaječku (mám asi 150 ml). Vypijí ji většinou tak 2/3 (100 ml). Ale občas ji mají za 24 hodin prázdnou... Od té chvíle co jsem vyměkla a začla v kuchyni topit (je tam nyní teplota kolem 20 st.) tak ji spíš vypijou celou (ale taky potvory hodně čůrají)
M.

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Čt Říj 25, 2007 11:49

tuta napsal:těm mým potvorám musím dávat každý den novu napaječku (mám asi 150 ml). Vypijí ji většinou tak 2/3 (100 ml). Ale občas ji mají za 24 hodin prázdnou... Od té chvíle co jsem vyměkla a začla v kuchyni topit (je tam nyní teplota kolem 20 st.) tak ji spíš vypijou celou (ale taky potvory hodně čůrají)
M.


přeně, holkám pořád vyklízím záchod.. a klukům asi po dvakrát delší době

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Říj 25, 2007 14:54

U nás je to taky tak, některá pije míň, některá víc :roll: .

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Čt Říj 25, 2007 15:24

u nás taky pije některá víc a některá míŇ a co se týče napáječky na dveřích - a jestli je činča ještě plachá, tak určitě je zvědavá a ve chvíli, kdy ji furt nesleduješ, tak vše prozkoumá a napije se. Uvidíš, že v napáječce přes noc něco ubyde :lol:

Avatar uživatele
lululík
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 464
Registrován: So Dub 07, 2007 13:26
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lululík » Pá Říj 26, 2007 20:48

Ahojky.
Četla jsem tak náhodou návod na nové napaječce.
Rychlá teplotní změna má za následek prokapávání.
Dám příklad z mého života:napaječka je prázdná v pokoji při teplotě 19stupnu C.
Nyní přinesu ze sklepa neperlivou Bonaqu=Ve sklepě je vlhko a studeno to znamená že teplota vody je značně menší než v pokoji.
Bonaqu naleji IHNED do napaječky a uzavřu.Najednou napaječka začne prokapávat.
Nevím čím ale asi se zmenšila kovová kulička změnou teploty...to nevím jaký na to má vliv ale potom co mám Bonaqu v pokoji ve kterém jsou napaječky tak už se mi to nestalo.
:wink:
Před několika hodinama jsem nechávala holčinu proběhnout.Poté co se vrátila zpět do klece tak hned zamířila k napaječce.A....bumbala jako o život :P Normálně jsem jí za to dala rozinku a ona na mě koukala jak kdyby o tý napaječce věděla hned když jsem si jí přivezla :lol:

Leggy
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Stř Říj 17, 2007 20:20
Místo/Bydliště: SK

Příspěvekod Leggy » Pá Říj 26, 2007 21:52

Moj Livajko napriklad nepil vobec,od narodenia bol na ovoci a zelenine co mu asi viac vyhovovalo a ocividne mu to aj chutilo,vodu vzdy odmietal.Kedze ty mas cincilky od zlej opatery,budes im musiet poskytnut vela lasky aby si v klude zvykli a prestali sa bat,hlavne ten jeden.

florindela
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: Stř Srp 22, 2007 13:29
Místo/Bydliště: SR, Bratislava

Příspěvekod florindela » So Říj 27, 2007 19:19

ahoj! nas na skole ucili ze cincila pije velmi malo a ze sa jej nemusi davat voda pokial papa nesusene jablka alebo mrkvu... ked jej davas taketo mnamusky, tak naozaj nemusia byt smedne

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Říj 27, 2007 19:28

florindela napsal:ahoj! nas na skole ucili ze cincila pije velmi malo a ze sa jej nemusi davat voda pokial papa nesusene jablka alebo mrkvu... ked jej davas taketo mnamusky, tak naozaj nemusia byt smedne

To bych tak s jistotou neřekla. Každá činčila jiná a každá má své poetřeby. Například jedna činčila pije jen velmi málo, že si toho ani nevšimneš a druhá pije normálně a třetí o trochu víc. a nikdy nevíš, kdy bude mít potřebu pít víc a kdy míň.Například v létě pijí více než v zimě..atd. Takže je opravdu lepší mít v kleci vodu ;-)

florindela
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: Stř Srp 22, 2007 13:29
Místo/Bydliště: SR, Bratislava

Příspěvekod florindela » So Říj 27, 2007 19:31

Martej napsal:
florindela napsal:ahoj! nas na skole ucili ze cincila pije velmi malo a ze sa jej nemusi davat voda pokial papa nesusene jablka alebo mrkvu... ked jej davas taketo mnamusky, tak naozaj nemusia byt smedne

To bych tak s jistotou neřekla. Každá činčila jiná a každá má své poetřeby. Například jedna činčila pije jen velmi málo, že si toho ani nevšimneš a druhá pije normálně a třetí o trochu víc. a nikdy nevíš, kdy bude mít potřebu pít víc a kdy míň.Například v létě pijí více než v zimě..atd. Takže je opravdu lepší mít v kleci vodu ;-)


:oops: to je jasne ze by mali mat v klietke napajacku... ja len rozmyslam ze preco tie cincilky nepiju :shock:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Říj 27, 2007 19:35

Protože tolik vody nepotřebuji :-) V andách taky spíše berou vodu z rostlin.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Ne Říj 28, 2007 7:43

no v přírodě je to jinak, tam pijí po ránu sražené kapky (rosu) ze šutrů a všude kde najdou něco vlhkého...
Několik let jsem to takto praktikovala u Báry (přechlazovala trávu, popř. rosila sklo...) Ale zabere to spoustu času a musela jsem akvárko častěji čistit, aby bylo hezký...
M.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Říj 29, 2007 21:10

tuta napsal:... popř. rosila sklo...

To platí i na nás, takové správně orosené sklo... :roll:

Obrázek

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Po Říj 29, 2007 22:30

STYRO napsal:To platí i na nás, takové správně orosené sklo... :roll:
Obrázek


:lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Út Říj 30, 2007 6:57

ale Styro jen se nedělej, odkdy ty piješ pivo?
i když správně vychlazená kofola.....

pepsi.zelvicka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: Pá Lis 30, 2007 21:07
Místo/Bydliště: Slavkov, okr. Uherské Hradiště

Příspěvekod pepsi.zelvicka » Út Ún 05, 2008 11:44

Naši darebáci pijou mooc..teď jsem jim koupila jablečný ocet a budu jim ho jednou za měsíc za dva přidávat do vody (lžička octu na 1,5 l vody- toto množství mají vypité za týden). Kdysi jsem to někde četla, že je to dobré pro lepší zažívání, ale už si nepamatuju, jak je to s tím dávkováním, ale ta lžička na 1,5 l je myslím dost. Dáváte jim ho taky někdo?

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”