Problémy s penisem

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

Problémy s penisem

Příspěvekod Host » So Kvě 12, 2007 21:00

Ahoj, zdraví Vás Hop. Jsem asi 2 roky starý činčilák a mám problém s penisem. Problémy trvají asi 1 měsíc. Mám vytažený penis a nejde mi zasunout. Je to asi 3 týdny, co jsem měl i dost velkou zácpu, ale s tím se pániček vypořádal s pomocí čaje, homeopatik a jogurtu. Ale co s tím pinďourem, to opravdu nevím. Pořád si ho čistím, ale to nepomáhá. Mám už dokonce chlupy na bříšku celé špinavé od toho, jak čůrám a nemůžu to pořádně nasměrovat. Kontroloval jsem oblast kolem zadečku i penisu, ale žádný kroužek z chlupů jsem tam neviděl. Tím to asi nebude. Páníček mi zkoušel namazat pinďoura gelem a zasunout, ale nepodařilo se mu to. Může mi prosím poradit, co se tím dá dělat ?

Disable adblock

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » So Kvě 12, 2007 21:38

Pokud se vytvoří kolem samčích genitálií prstenec z chlupů, je třeba jej opatrně odstranit.

Symptomy: Sameček si neustále snaží čistit genitálie, má je zarudlé, mohou být oteklé. Sameček nemůže vtáhnout pohlavní orgán zpět.

Možné příčiny: Tento problém může vzniknout na základě nedostatečné „osobní hygieny“ činčiláka.

Léčba: Prstenec je třeba opatrně odstranit pomocí pinzety, je při tom třeba samečka dobře držet. Pokud je penis zasunutý v kožním vaku, je třeba samečka přimět jej vysunout (chovatelé králíků obvykle vědí kde stisknout, aby se vysunul). Pokud sameček nemůže vtáhnout pohlavní orgán zpět, je třeba jej potřít mastí (např. framikoinovou) a jemně jej vsuňte zpět. Může to trvat několik dní, než bude sameček opět „ve formě“. V některých případech je třeba použít límec ve tvaru trychtýře a upevnit jej samečkovi kolem krku (jako se dávají psům, aby si neroztrhali stehy po chirurgickém zákroku). Samečka nenechávejte v přítomnosti samiček.

Prevence: Pravidelně samečka kontrolujte. Všímejte si, zda si nadměrně neolizuje genitálie.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s penisem

Příspěvekod martej » So Kvě 12, 2007 22:54

Hop napsal:Ahoj, zdraví Vás Hop. Jsem asi 2 roky starý činčilák a mám problém s penisem. Problémy trvají asi 1 měsíc. Mám vytažený penis a nejde mi zasunout. Je to asi 3 týdny, co jsem měl i dost velkou zácpu, ale s tím se pániček vypořádal s pomocí čaje, homeopatik a jogurtu. Ale co s tím pinďourem, to opravdu nevím. Pořád si ho čistím, ale to nepomáhá. Mám už dokonce chlupy na bříšku celé špinavé od toho, jak čůrám a nemůžu to pořádně nasměrovat. Kontroloval jsem oblast kolem zadečku i penisu, ale žádný kroužek z chlupů jsem tam neviděl. Tím to asi nebude. Páníček mi zkoušel namazat pinďoura gelem a zasunout, ale nepodařilo se mu to. Může mi prosím poradit, co se tím dá dělat ?


jelikoš žádný prstenec nemá a penis nejde zasunout, tak bych navštívila veterináře. ten ti určitě poradí 8)

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Ne Kvě 13, 2007 8:28

Chtělo by to vážně radši veterináře, ale nějakého, co má s činčilkama zkušenost.
Jinak mne napadá zkusit uvařit heřmánek a vlažným penis pěkně omýt. Kdyby to bylo zánětem, tak by to mohlo pomoci. Penis může mít myšáček podrážděný právě tím, že není na svém místě. Chloupky nebo prach v kleci jsou dráždivé a jestli mu otekl, je z toho teď trochu začarovaný kruh.
Setkala jsem se s podobným problémem, bylo to když měl Lumpíček problém se zuby a sám si s hygienou prostě neporadil. Ale tam nebyl problém a když jsem ho očistila, vždy bylo vše v pořádku a bez problémů.

Disable adblock

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Ne Kvě 13, 2007 13:29

už tu někde byla diskuze na tenhle problém, mrkni se do témat v nemocích a potížích;

my jsme měli stejný problém s potkanem-chce to veterináře, ten má šikovné ruce na to, aby penis zase zasunul, pokud už to bude možné.

my jsme ho museli několikrát denně otírat odvarem z heřmánku a nějakou mastičkou, co jsme od pana doktora dostali. po nějaké době to splasklo a potom šlo kůži přetáhnout zpátky..

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Ne Kvě 13, 2007 13:31

http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=3499

tady je ta minulá diskuze-je v ní víceméně to, co tady. držíme tlapky k brzkému uzdravení :)

Host

Příspěvekod Host » Ne Kvě 13, 2007 14:29

Ahoj, zdraví vás zase Hop. Děkujeme za rady. Páníček se včera podrobně díval na web a ono to asi opravdu vypadá na ten prstenec z chlupů. Protože si na to ale sám napoprvé netroufá, zajde se mnou přece jenom k panu doktorovi. Na stránkách www.spoiledchins.net/hairring.htm je dokonce pěkné instruktážní video, jak kontrolovat činčiláky. Páníček si pořád myslel, že ten prstenec jsou chlupy, které rostou kolem penisu, ale už snad i on pochopil, že je to jinak.
Ještě jednou děkujeme, a brzy se ozvu jak to dopadlo.

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Ne Kvě 13, 2007 14:39

Tak ať dobře pořídíte u veterináře.. :wink:

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Ne Kvě 13, 2007 14:49

a nezapomeňte nás oba informovat, jak jste na tom:)

Avatar uživatele
Janet a myšové
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 609
Registrován: Pá Pro 01, 2006 10:04
Místo/Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janet a myšové » Ne Kvě 13, 2007 18:11

koukala jsem na to video a přiznám se, že na tohle bych si netroufla :oops:

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Ne Kvě 13, 2007 18:33

dost sebou chudáček škubal.. ale kdybych mu tímhle mohla pomoci, tak se k tomu donutím..

Host

Příspěvekod Host » Po Kvě 14, 2007 21:47

Ahoj, tady Hop.
Tak už to mám za sebou - myslím pana doktora. Páníček hledal, hledal, ale nakonec našel hodného pana doktora , co už léčil a choval mnoho činčilek. Co s nimi potom dělal? To jsem se raději ani neptal. Ale na mě byl hodný. Páníček mě držel za uši, pan doktor za ocásek a opatrně si sundal ten prstýnek z chlupů, co jsem měl na penisu. Moc mu to nešlo, tak ho musel nejdřív pořádně navlhčit, dokonce to chvilku vypadalo, že ty chloupky bude muset přestřihnout, ale nakonec na nůžky naštěstí nedošlo. Trvalo to jen pár minut a tak jsem to vydržel. Za odměnu jsem dostal oříšek a pak jsme jeli domů. To vám je úleva.
Ještě jednou děkujeme já i páníček za podporu a rady.
PS: Pan doktor se jmenuje J.Solnař a bydlí v Horní Lidči.

Avatar uživatele
Janullka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: Út Ún 13, 2007 14:19
Místo/Bydliště: Bludov( Olomoucký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janullka » Po Kvě 14, 2007 21:51

Hop napsal:Ahoj, tady Hop.
Tak už to mám za sebou - myslím pana doktora. Páníček hledal, hledal, ale nakonec našel hodného pana doktora , co už léčil a choval mnoho činčilek. Co s nimi potom dělal? To jsem se raději ani neptal. Ale na mě byl hodný. Páníček mě držel za uši, pan doktor za ocásek a opatrně si sundal ten prstýnek z chlupů, co jsem měl na penisu. Moc mu to nešlo, tak ho musel nejdřív pořádně navlhčit, dokonce to chvilku vypadalo, že ty chloupky bude muset přestřihnout, ale nakonec na nůžky naštěstí nedošlo. Trvalo to jen pár minut a tak jsem to vydržel. Za odměnu jsem dostal oříšek a pak jsme jeli domů. To vám je úleva.
Ještě jednou děkujeme já i páníček za podporu a rady.
PS: Pan doktor se jmenuje J.Solnař a bydlí v Horní Lidči.


Tak to gratuluju.:D Ale radši by jsi měl za odměnu dostat jablíčko. Protože činčilkám moc dobře z oříšků není :?

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Po Kvě 14, 2007 22:46

Janullka napsal:
Hop napsal:Ahoj, tady Hop.
Tak už to mám za sebou - myslím pana doktora. Páníček hledal, hledal, ale nakonec našel hodného pana doktora , co už léčil a choval mnoho činčilek. Co s nimi potom dělal? To jsem se raději ani neptal. Ale na mě byl hodný. Páníček mě držel za uši, pan doktor za ocásek a opatrně si sundal ten prstýnek z chlupů, co jsem měl na penisu. Moc mu to nešlo, tak ho musel nejdřív pořádně navlhčit, dokonce to chvilku vypadalo, že ty chloupky bude muset přestřihnout, ale nakonec na nůžky naštěstí nedošlo. Trvalo to jen pár minut a tak jsem to vydržel. Za odměnu jsem dostal oříšek a pak jsme jeli domů. To vám je úleva.
Ještě jednou děkujeme já i páníček za podporu a rady.
PS: Pan doktor se jmenuje J.Solnař a bydlí v Horní Lidči.


Tak to gratuluju.:D Ale radši by jsi měl za odměnu dostat jablíčko. Protože činčilkám moc dobře z oříšků není :?


přesně to jsem chtěla napsat, janullko :)

hope, příště páníčkovi řekni, že oříšky obsahují moc tuků(resp. olejů, ale to je vlastně jedno) a ty činčilím střevům, uzpůsobeným na zpracování chudé stravy, můžou udělat pořádnou neplechu.. snad to byl tvůj první a poslední oříšek a hlavně první a poslední veterinární zákrok :)

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Út Kvě 15, 2007 6:17

Ahoj Hope,
je prima, že to takhle dopadlo :lol: Přejeme hodně činčilích lumpáren a aťTě Tvoji lidičkové nezlobí :wink: :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
hani
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: Po Kvě 08, 2006 15:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hani » Út Kvě 15, 2007 19:31

Tak to je dobre, ze to tak dopadlo.Kdyz byl tak statecny tak si i ten vylozene nezdravy orisek zaslouzil (urcite je to jen opravdu vyjmecne).Ja se priznam, ze kdyz bylo bony nejhur, tak dostala svoji prvni a nejspis posledni mandlicku.Byla z toho uplne na vetvi.Chvili behala s mandli v hube, nevedela jestli si ma tu dobrotu spapat, nebo nechat na horsi casy.Ale mela velkej strach, abych ji to zase nevzala, ze to v ni zmizelo neuveritelnou rychlosti :lol:

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Út Kvě 15, 2007 19:58

:lol: :lol: :lol: tak to bych chtěla vidět

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Pá Kvě 18, 2007 14:54

Ještě že to dopadlo dobře. Ale oříšek bych stejnek nedávala. :wink:

Avatar uživatele
nikolka135
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: Stř Ún 28, 2007 15:26
Místo/Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nikolka135 » Pá Kvě 18, 2007 15:20

Tak to je fajn a přejeme i s činčama hodně zdravíčka na další krásné chvile s činčilkou s p :wink:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Pá Kvě 18, 2007 15:48

Hope přeji hodně štěstí a hodně zdravíčka do dalších let (a co nejmíň problémů s pinďíkem)...
A z toho oříšku si nic nedělej moje holky mi snědli na prochajdě ananas a banán...
Ť.
PS: vypadaj ale i po týdnu zdravě...

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”